Autor Tema: Euro Nightster  (Posjeta: 2363 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline branimir

• Komarac
  • *
Euro Nightster
« : Siječanj 27, 2008, 14:00:40 pm »
Jako mi se sviđa H-D Nightster 1200, te ozbiljno razmišljam o kupnji istog. Jedino što mi se na njemu ne sviđa je zadnji ovjes koji nije kao na US verziji. U Forticaru su mi rekli da se ne može na Euro verziju staviti low rear suspension, ali sam na nekim web stranicama našao da se to može uraditi, a na službenoj stranici H-D se može i naručiti. Ako netko zna da li se to može zamjeniti, molim da mi odgovori.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: Euro Nightster
« Odgovori #1 : Siječanj 27, 2008, 15:08:30 pm »
nisam stigao proučavati Nighstera u detalje pa samo pitam: ima li razlike u prednjem ovjesu, ili će motor kasnije "glisirati"? Inače, ne vidim razloga poteškoćama oko izmjene. Sportsteri imaju klasični duo ovjes zadnjeg kraja, skineš jedne amortizere i staviš druge.

evo ti druga varijanta za podešavanje ovjesa: bivši KONI, a sada

http://www.ikonsuspension.com/

broj modela je ogroman, svih mogućih dužina i hodova i cjenovno nalpovoljniji - do 460 € par. Klasični i jednostavni amortizeri dobre kvalitete. Za usporedbu, razni plinski i ini koštaju od 800 € i imaju puno manji izbor. Tvornica je u Australiji, na stranici nađeš odgovarajući model, izabereš dealera kod kojeg ćeš kupiti i čekaš isporuku.
google master

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #2 : Siječanj 28, 2008, 15:57:58 pm »
Nightster je mrak mašina,motor balansiran tako da se njegovih 251 kg ni ni osjeti.

Mijenjaj sic pod hitno ako ga budeš uzeo - razmisli i o većem rezervoaru.

Sretno :hello:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Siječanj 28, 2008, 20:36:12 pm »
btw, sad mi palo na pamet  :icon_scratch: Koliko sam razgovarao s Harleyašima, jedina priprema za Evropu je u rasvjetnim tijelima. Nisu čak ni brzinomjere prebacivali sa milja na kilometre (neznam kako je s novim modelima), tako da mi baš nije jasna ta tvrdnja da nešto nebi odgovaralo, a što je u USA moguće.
google master

Offline hrg

• Komarac
  • *
  • H-D Sportster Custom, Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Siječanj 30, 2008, 20:21:21 pm »
Prijatelju, dobar odabir motora, a sto se tice dijelova, nista ne brini, sve sto se prodaje u USA, moze se nabaviti i ovdje, tako da tu nema problema

Offline branimir

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Siječanj 31, 2008, 22:55:30 pm »
I meni je bilo čudno kada sam dobio taj odogovor. Zašto se ne bi moglo staviti zadnji ovjes modela Low?

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Veljača 01, 2008, 08:33:06 am »
mislim, odnosno siguran sam da su zadnji amortizeri na low-u i nightsteru isti, visina sica i udaljenost od tla im je ista, tako da nemas potrebe stavljati amortizere od low-a. nightster je i inace jedan od najnizih motora u cijeloj h-d ponudi, a ako zelis da bude jos nizi, uvijek se mogu staviti jos kraci amortizeri nazad(aftermarket, jer H-D ne radi krace od ovih, najnizi koji se mogu naci su 11 incha, a na nightsteru su mislim 11 3/4 incha), a onda bi bilo dobro spustiti i prednji kraj(druge opruge, takodjer aftermarket).

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #7 : Veljača 01, 2008, 16:47:47 pm »
hrg,mogao si staviti koju sličicu od svoga sportstera :hello:

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #8 : Veljača 01, 2008, 17:11:04 pm »
evo slike.....

[privitak je izbrisao admin]

Offline branimir

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Veljača 02, 2008, 22:27:26 pm »
hrg, mislim da si u pravu za US verziju, ali ako pogledaš slike Euro verzije (crne opruge, a ne chrome) vidjet ćeš da je dosta viša. Pogledaj i visinu blatobrana u odnosu na zadnju gumu.

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #10 : Veljača 04, 2008, 08:59:01 am »
http://www.harley-davidson.com/PR/MOT/2008/08_compare.asp?locale=en_GB&bmLocale=en_GB&dwp=&market=GB&family=sp&model=

http://www.harley-davidson.com/PR/MOT/2008/08_compare.asp?locale=en_US&bmLocale=en_US&dwp=&market=US&family=sp&model=

evo linkovi, imas na njihovoj stranici usporedbu modela, nema razlike u visini, jedino u ruznom nosacu tablice na evropskoj verziji, koji bi odmah skinuo i stavio tablicu sa strane. ovako strsi i izgleda da je blatobran visociji nego sto jest.
razlika je i u poziciji i stop svjetlu, u USA verziji je u blatobranu, a u evropskoj je u zmigavcima, koji sluze kao pozicija, stop svjetlo i zmigavci. vidio sam uzivo na Europeanbikeweeku i izgleda stvarno dobro.
ja bi odmah stavio i komande ko na customu, neusporedivo udobnije i lakse za voziti, pogotovo na duzoj turi.
uostalom, i da jest razlika, uvijek mozes staviti sto hoces na motor, imam Harleya vec pet godina, i nema sto nemozes nabaviti za njega, ako nema originalni dio, uvijek imas masu aftermarket proizvodjaca. sve sto sam stavio na motor, odnosno vecinu toga nabavio sam preko interneta, jeftinije je, imas veci izbor i prije dodje.
evo i slike s vjetrobranom i drugim sicem

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #11 : Veljača 04, 2008, 15:40:43 pm »
2 Hrg  :icon_thumright:

Crash bar je rađen kod nekog?

Kakva su tvoja iskustva s sportsterom?

Offline branimir

• Komarac
  • *
« Odgovori #12 : Veljača 04, 2008, 23:10:40 pm »
Svakako bih stavio forward controls, ali volio bih da mi najiskrenije kažeš jesi li zadovoljan sa svojim motorom i da li je Harley zbilja nešto drugačije od ostalih sličnih motora?

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #13 : Veljača 05, 2008, 09:36:02 am »
slusajte, ja od malih nogu sanjam Harleya, i mozda nisam objektivan, ali prije 5 godina ostvarila mi se zelja i kupio sam ga. Za te pare (tad je kostao tocno 90000 kn) sam mogao kupiti nekog velikog japanca od 1400 kubika, ali sam uzeo ovo, jer to sam htio i nisam se NIKAD pokajao. I dan danas, i nakon predjenih 40000 km, kad sjednem sam sebi recem to je to...neznam, za mene je drugaciji, mozda nije ni najbolji, ni najkvalitetniji, sigurno nije najbrzi, ali ga ne bi mijenjao za nijedan drugi i ako ikad bude para, uzet cu novog Harleya, a ovaj ostaje...
u voznji (za mene) daje super osjecaj, vibracije, zvuk, neku sirovost, i nemogu ga usporediti sa nijednim drugim motorom koji sam vozio. ostali su ugladjeni, a Harley je za mene bas onakav kakav treba biti, tvrd, sirov i bezvremenski. Recimo, Sportster je Harley koji se najduze proizvodi, punu 51 godinu, a u biti se nije skoro nista promijenio.
s njim sam putovao dosta, i na ture od po 1000km i stvarno je svestran motor, nema udobnost nekog tourera, ali uz vjetrobran, forward controls i eventualno drugi sic, mozes svugdje. novi modeli su jos udobniji, jer imaju motor u gumenim nosacima, moj je vezan direktno na okvir.
Sigurno nije najbolji, ali mislim da je best buy od Harleya, jer za cijenu skoro duplo manju od ostalih imas onaj isti feeling.
sto se tice odrzavanja, jednostavno je, nema stelovanja ventila, nema podmazivanja lanca, samo mijenjanje ulja i filtera, ja sve radim sam.
oni koji ga ne voze, govore kvari se, curi ulje, ispadaju sarafi, meni se u 5 godina nije dogodilo nista od toga, u stvari je po meni puno manje zahtjevan nego ostali motori. da sad kupujem motor, nebi se sekunde razmisljao i kupio bi ga ponovo...

p.s. oprostite na dugom postu

Offline hrg

• Komarac
  • *
« Odgovori #14 : Veljača 13, 2008, 12:02:13 pm »
Jako mi se sviđa H-D Nightster 1200, te ozbiljno razmišljam o kupnji istog. Jedino što mi se na njemu ne sviđa je zadnji ovjes koji nije kao na US verziji. U Forticaru su mi rekli da se ne može na Euro verziju staviti low rear suspension, ali sam na nekim web stranicama našao da se to može uraditi, a na službenoj stranici H-D se može i naručiti. Ako netko zna da li se to može zamjeniti, molim da mi odgovori.
evo slika Nightstera, motor uzivo izgleda odlicno