Autor Tema: Custom do 10 000 eura  (Posjeta: 12236 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
  • Spol: Muški
Odg: Custom do 10 000 eura
« Odgovori #15 : Siječanj 12, 2008, 12:23:37 pm »
Ma VN900 i to je to!  :icon_smile:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #16 : Siječanj 12, 2008, 12:26:22 pm »
To i ja kažem :icon_thumright:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #17 : Siječanj 12, 2008, 17:05:46 pm »
Meni honda pa drago(kako Babo9 svog zove ili najbolje moja nova tri jinluna i miran si svaki vikend druga boja :Rleb: ijoš ti ostane za sve nas počastit s morskim plodovima (paška janjetina9 ja ću dofurat gitaru i kapulicu :Rdrug:
tko izgubi dobitak,dobije gubitak

Offline lopac

• zaprešić
  • Vizir
  • **
  • jinlun 250
« Odgovori #18 : Siječanj 12, 2008, 17:16:06 pm »
i da se netko ne uvrijedi svaka čast kultu HD-a ali vizualno u usporedbi s ostalima ...Da se ima ili indian ili triumph
tko izgubi dobitak,dobije gubitak

Offline calc69

• Zagreb,Sesvete
  • Komarac
  • *
  • Honda Shadow VT750
« Odgovori #19 : Siječanj 12, 2008, 22:19:47 pm »
Yamahe odoše u ropotarnicu povjesti-zračno hlađenje!

Suzuki-ji može,ali za 50 ccm više plaćaš višu premijsku grupu i to savke godine,pazi!

Kavasaki OK,cijena,izgled međutim pogonski remen i jača rega i to je ipak Kawa!

HD izgled bljak,cijena full,servis skup i neophodan,pripremi se da ti kaplje ulje odozdo i nabavi
     si odmah alat za njega i stručnu literaturu za šarafat!

I naravno šećer na kraju HONDA,max. kubikaža za min. regu,kardanski prijenos,kvaliteta,pouzdanost
        umjerenost,provjerenost,ime,mali pad vrijednosti i jesam li spomenuo to ti je HONDA!

Vikend vozač
Pij malo,pij dobro

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #20 : Siječanj 13, 2008, 00:05:28 am »
Od ponuđenog moj izbor bi bio Honda VT750C Shadow-Black widow :@:
Honda je Honda,a Black Widow od kad sam je isprobao,a to je bilo prije nekih mjesec dana kad je rođak od moje žene kupovao motor,a ja sam mu testirao motore iz užeg izbora :icon_mrgreen: i papak uz svu moju preporuku nije odabrao Hondu Black widow,već Yamahu Virago 535 :dontknow:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Veky

• Komarac
  • *
  • Kawasaki
« Odgovori #21 : Siječanj 13, 2008, 09:04:35 am »
Honda to se nemre pokvariti, honda to ti je bezgrešno  :llllol: :motocikli007:

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #22 : Siječanj 13, 2008, 10:16:13 am »
Yamahe odoše u ropotarnicu povjesti-zračno hlađenje!

Suzuki-ji može,ali za 50 ccm više plaćaš višu premijsku grupu i to savke godine,pazi!

Kavasaki OK,cijena,izgled međutim pogonski remen i jača rega i to je ipak Kawa!

HD izgled bljak,cijena full,servis skup i neophodan,pripremi se da ti kaplje ulje odozdo i nabavi
     si odmah alat za njega i stručnu literaturu za šarafat!

I naravno šećer na kraju HONDA,max. kubikaža za min. regu,kardanski prijenos,kvaliteta,pouzdanost
        umjerenost,provjerenost,ime,mali pad vrijednosti i jesam li spomenuo to ti je HONDA!

Što fali remenu  :icon_scratch: možda je nepouzdan, bučan, kratkotrajan, treba ga često servisirati ...
Kawasaki. Što s njim  :icon_scratch: Nevalja? Ispadaju djelovi? Kvari se? Skup servis ... što li još? Može to detaljnije da me se prosvjetli.
Honda. Kako to močno zvuči toliko močno da ako je ja kupim vjerojatno je budu vozili i moji praunuci, a možda čak i njihovi.

Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline calc69

• Zagreb,Sesvete
  • Komarac
  • *
  • Honda Shadow VT750
« Odgovori #23 : Siječanj 13, 2008, 18:12:15 pm »
Da je remen bolji od kardana onda bi ga BMW ugrađivao i u tvoj motor.
Kardan je ipak bolji od remena na takvom tipu motora(custom,cruiser),uspoređujemo modele motora(čitaj pitanje).
Remen je bio samo jedan od razloga zašto MENI ne kawasaki.Skoro sam ga kupio,djeluje ogromno,ali nedam svake
godine toliku lovu za regu za samo 50 ccm više od honde i to za motor kaj mi pola godine leži u garaži!
Ne raspadaju se kawasaki motori ali od četiri japanska asa,kawa sigurno nije adut!
Uostalom,nisam ja sudski vještak,čovjek je pitao kaj mi mislimo a ti mu daj razloge zašto da kawa ili yamaha!
Vikend vozač
Pij malo,pij dobro

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #24 : Siječanj 13, 2008, 20:01:24 pm »
1. Da imalo nešto znaš o enduro motorima napose BMW tipa F650 onda bi znao da one ne koriste BMW motor(mašinu) nego ugrađuju Rotaxov motor koji kao završni prijenos koristi ili lanac (GS) ili remen (CS). Ove godine dolazi model F800 i opet ista priča. Ljudi su dobro prihvatili model i zašto bi netko nešto mijenjao i sukladno tome poskupljivao proizvod. Priča vrijedi i za G modele osim uspješnosti kod prodaje.
2. Po čemu je bolji? Bolji samo tebi ili mnogima ili je to neka tradicija pa to tako mora biti i ako nije tako odmah ne valja. Slučaj kod BMWovog K modela jer nije imao "sisa". Ajde me prosvjetli.
3. Nisam ni ja spreman plačati regu i sve ostale namete zbog par ccm više.
4. Ako citiram tvoje riječi "to je ipak Kawa"  netko sa strane bi pomislio da je to zadnji šrot.
5. Kod mene nema favorita što se tiče marke motora nego postoji dobar ili bolji model određene orjentacije u mom slučaju enduro mada tu postoje i drugi faktori.
6. Generaliziraš kao i mnogi.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #25 : Siječanj 13, 2008, 20:08:13 pm »
Samo bih nadodao da je razlika u ccm-ima između Honde i Kawe u ovom slućaju 150ccm što baš i nije zanemarivo.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline calc69

• Zagreb,Sesvete
  • Komarac
  • *
  • Honda Shadow VT750
« Odgovori #26 : Siječanj 13, 2008, 20:14:38 pm »
Samo bih nadodao da je razlika u ccm-ima između Honde i Kawe u ovom slućaju 150ccm što baš i nije zanemarivo.
[/quote
Zanemarivo za taj tip motora.
Vikend vozač
Pij malo,pij dobro

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #27 : Siječanj 13, 2008, 20:22:24 pm »
moj komentar, probat ću bit realan:

Suzuki M nije iz te priče, jako dobar, ali nebih ga stavio u ovu usporedbu jer ima previše komponenti modernijih klasa motora. Pri pogledu iz bliza, previše "plastičan", stariji model je bio puno uspjeliji izgledom, više je pripadao ovoj klasi i imao je najljepše serijske felge na svijetu. Novi je designom puno više neugledan.

Suzuki Volusia izgleda bolje, ali preogroman. Bolji za daleke vožnje nego za grad.  Suzukiji su skuplji, ali mehanika nije nova i pouzdani su.

Yamaha Dragstar: nemam komentara :icon_rolleyes: Za izgled mislim. Mehanika prosječna kvalitetom. Model 1100 skuplji, dimenzije iste, veći motor ima bolje kočnice, ostalo bi bio individualni odabir kupca.

Yamahin cruiser Classic nije u anketi, ali evo: dimenzijama puno pogođenija od Volusie, izgleda dosta dobro, ali Suzukiju bi više vjerovao što se tiče pouzdanosti.

Honda je izgledom najbliže izvornicima iz USA. Vjerojatno je dobra, iako sam nešto čitao o problemima s mjenjačima na cca 30000km. I treba se sjetiti općih karakteristika Honde: pouzdana, vozna za bilo koga i sterilna.

Kawasaki je vjerojatno dobar, cijenom je dobar kod nas, ali treba imati na umu da je to u principu kopija linija Arlen Nessa, ili Victorya kojeg je on radio. Motor izgledom spada u choppere modernijih linija, kao prerada. Ako netko zaželi personalizirati taj motor, a da ne ostane na jednostavnom kičenju iz Louisovog kataloga, to će biti puno kompliciraniji posao nego da se radi o recimo Hondi. A znamo da mnogo vozači ove vrste motora vole takve stvari. Jednostavno je Kawasaki previše "završen".

Sportster je također malo posebna vrsta motora jer je osnova linije sportska. Ali on spada u osnovu i za njega su vjerovatno glasali svi ljubitelji old school motora ako se gleda izgled. Čista osnova za prerade i jednostavno to traži od vlasnika. ponuda aftermarketa je najbolja, ali i najskuplja za njega, ali daje puno prostora za hand made posao jer je jednostavno tako rađen: kao zbir dijelova sastavljen da se kreće. Kao i svi Harleyi. Nije toliko nepouzdan koliko se misli, a za grad jednostavno najbolji motor od ponuđenih u anketi. I to je sve. Premali je za putovanja ako idu dvoje. Za suputnika je samo do kafića. Serijski rezervoar također premali za put.

glasao sam za Harleya zbog svojih ukusa. Da ga nema u anketi birao bih između dva modela: ako bih išao u preradu, Honda. Ako bih vozio serijski, Suzuki M.

google master

Offline calc69

• Zagreb,Sesvete
  • Komarac
  • *
  • Honda Shadow VT750
« Odgovori #28 : Siječanj 13, 2008, 20:35:54 pm »
1. Da imalo nešto znaš o enduro motorima napose BMW tipa F650 onda bi znao da one ne koriste BMW motor(mašinu) nego ugrađuju Rotaxov motor koji kao završni prijenos koristi ili lanac (GS) ili remen (CS). Ove godine dolazi model F800 i opet ista priča. Ljudi su dobro prihvatili model i zašto bi netko nešto mijenjao i sukladno tome poskupljivao proizvod. Priča vrijedi i za G modele osim uspješnosti kod prodaje.
2. Po čemu je bolji? Bolji samo tebi ili mnogima ili je to neka tradicija pa to tako mora biti i ako nije tako odmah ne valja. Slučaj kod BMWovog K modela jer nije imao "sisa". Ajde me prosvjetli.
3. Nisam ni ja spreman plačati regu i sve ostale namete zbog par ccm više.
4. Ako citiram tvoje riječi "to je ipak Kawa"  netko sa strane bi pomislio da je to zadnji šrot.
5. Kod mene nema favorita što se tiče marke motora nego postoji dobar ili bolji model određene orjentacije u mom slučaju enduro mada tu postoje i drugi faktori.
6. Generaliziraš kao i mnogi.

1.Sad mi je još više taj model "skoro"BMW-a pao u očima!
2.Priča se po moto forumima da je bolji kardan.Da to je tradicija(kaj ćeš,mi starci volimo tradiciju).Ovo sa "sisama"ne kužim,daj me presvetli.
3.Ovdje stavi jednog "pederskog"smajlića kak aplaudira,ja neću jer meni se gadi.
4.Kawa nije zadnji šrot,ili možda je,ili možda nije,ili možda prvi šrot,ne znam,nisam vozio kawu.
5.Nisi naveo dobre razloge za kupnju nekog drugog motora,čovjek sa vrha topica još uvijek čeka tvoje razloge pa da može u kupnju.
6.E da,generaliziram iako nisam general,već sam samo iznio svoje mišljenje koje sam stekao vozeći hondu.

Vikend vozač
Pij malo,pij dobro

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #29 : Siječanj 13, 2008, 20:58:35 pm »
1. Motor je za svoju klasu i više nego dobar jer je u toj klasi izbor i više nego sužen
2. Mnogi "znalci" pričaju svašta  :llllol:
3.  :bootyshake:
4. Vozio sam Kawu (enduro) i bio vrlooo zadovoljan
5. Čovjeka sa vrha topica znam vrlo dobro i njega ta klasa za kupiti ne puca
6. nemam odgovora