Autor Tema: Novi akumulator - problem  (Posjeta: 6625 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gusta

• Velika Gorica
  • Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 125
    • Forum HRLAN - gaming squad
Novi akumulator - problem
« : Prosinac 22, 2007, 17:47:48 pm »
Kupio sam novi aku za Beverly, covjek mi nalio kiselinu i rekao da su to suho punjeni akumulatori i da ih netreba puniti. Spojio aku na instrument i pokazao ja 12.60 volti. Probao sam upaliti Bev ali sam brzo potrosio aku, odnosno opet nemam struje. Uzo kleme i sa autom upalio odmah bez problema. Nakon 10 minuta rada, ugasim ja Bev i probam ga ponovno upaliti ali banana, akumulator prazan? Jel to normalno? Jel se NOVI akumulator ipak mora puniti na punjac ili ne?
I traveled each and every highway.And more, much more than this, I did it my way...

Motocikli Forum

Novi akumulator - problem
« : Prosinac 22, 2007, 17:47:48 pm »
Hanna Hosting

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: Novi akumulator - problem
« Odgovori #1 : Prosinac 22, 2007, 17:54:00 pm »
ocito si ga "posisao" kad si verglao

moras ga sad punit
BMW = bauer motor werke

Offline Gusta

• Velika Gorica
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Beverly 125
« Odgovori #2 : Prosinac 22, 2007, 18:02:10 pm »
ocito si ga "posisao" kad si verglao

moras ga sad punit

Pa nisam anlasao ni 5 minuta! Kuzim ja da je hladno, i da je malecni 9Ah aku, ali da ode u par minuta. Jebeni Piaggio Genuie Parts. Tak mi i treba kad nisam htio platiti 380 kn za Yuassa aku.
I traveled each and every highway.And more, much more than this, I did it my way...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #3 : Prosinac 22, 2007, 18:03:16 pm »
http://www.magnetix.hr/akumulatori.htm

isti cca 150 kn za beverlya
« Zadnja izmjena: Prosinac 24, 2007, 11:32:21 am Beeblebrox »
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Prosinac 22, 2007, 20:08:46 pm »
Pa nisam anlasao ni 5 minuta! Kuzim ja da je hladno, i da je malecni 9Ah aku, ali da ode u par minuta. hebeni Piaggio Genuie Parts. Tak mi i treba kad nisam htio platiti 380 kn za Yuassa aku.

5 minuta je puno. i po ljeti
google master

Offline Gusta

• Velika Gorica
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Beverly 125
« Odgovori #5 : Prosinac 22, 2007, 20:40:30 pm »
Upalio bi on samo da sam nasao gdje je osigurac za glavno svjetlo i pozicije koje se upale cim okrenes kontakt!

Offline Lukas

• Velika Gorica
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Prosinac 22, 2007, 21:29:48 pm »
Svaki akumulator treba napuniti nakon punjenja kiselinom jer ćelije prvo trebaju upiti malo te kiseline u sebe tao da nakon par sati treba pogledati dali je treba još nadoljevati ili ne. Spec. gustoća kiseline treba se izmjeriti i ttreba iznositi oko 1.280 kada je aku u stanju najveće napunjenosti. Znači sada stavi akumulator na punjenje i npogledaj s kojom strujom se puni akumulator. Ako se puni sa 1A onda će mu treebati oko 9.5 sati da se napuni akumulator kapaciteta 9Ah. Treba kontrolirati napon punjenja da ne prijeđe 14.4V jer nakon te granice akumulatori mogu "zakuhati" jer to daje preduvijet da se povuče veća struja. Na kraju vodi do termičkog uništenja akumulatora.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #7 : Prosinac 22, 2007, 21:31:08 pm »
Da je bio pun upalio bi da je sve ostalo ispravno bez obzira na svjetlo. I kod mene se svjelo pali odmah čim daš kontakt mada se kod samog anlasanja gasi pa pali bez problema ako ga palim svakih tjedan dana, a u protivnom teško čak vrlo teško jer nemoj zaboraviti da kapacitet akomulatora pri niskoj temeraturi pada za više od pola njegove nazivne snage. Znači napuniti i probati ponovo  :icon_mrgreen: Zaboravih dodati da je moj monocilindrik, a to je posebna priča za paljenje  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Lukas

• Velika Gorica
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #8 : Prosinac 22, 2007, 21:41:24 pm »
Jest, točnije na temp ispod -4 Celizijevih kapacitet pada na 30% nazivnog kapaciteta.  E sada , ako je još prazan znači da je još manje- Ako si na 9Ah bateriji ,znači da si imao 2,7Ah kapaciteta ako je puna, a ako je polu puna onda još pola dolje. Samo ju ti napuni i to je to. Evo sada sam napisal jedan članak o punjaču koji je stvoren za taj posel, jest da imaju cijenu ali su jako dobri. Samo preporuka jer stvarno smatram da su dobri, ako već jednog nemaš. Ne reklamiram!!!!!
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #9 : Prosinac 22, 2007, 22:02:34 pm »
..uvijek treba puniti!!!

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #10 : Prosinac 22, 2007, 22:04:51 pm »
I još jedan mali dodatak u svezi anlasanja i akomulatora, a taj je da akomulator nazivne snage9Ah može davati struju od 9A 1(jedan) sat ili 9 sati od 1A. Ako uzmemo da je tvoj anlaser snage 400W onda ispada po onoj staroj formuli struja(I) =snaga(P) / napon(U) da je iz tvog akomulatora u trenutku anlasanja cicano 400W/12V= 33,3A iz čega proizlazi da bi tvoj akomulator u idealnim uvjetima (da je pun i da mu je toplo ) bio prazan do kocena samo kaj se tiče anlasanja za otprilike 16min i 21 sec.,a tvoj je bio vjerojatno poluprazan i nije mu bilo toplo.  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
« Odgovori #11 : Prosinac 22, 2007, 22:06:01 pm »

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #12 : Prosinac 23, 2007, 00:09:15 am »
Zašto  :icon_scratch:
Lolo..najbolje je da se akumulator puni sam tijekom vožnje, al kad kupiš novi akumulator i posebno kiselinu, nakon kaj naliješ tu kiselinu potrebno je puniti zbog čelija..kak je već Lukas reko da upiju tu kiselinu, jer u protivnom taj akumulator ne puni punim kapacitetom a i sama vremenska upotreba tog akumulatora je smanjena..kod novog akumulatora radi se o nekom kraćem vremenskom periodu...s tim da se kod daljnjih punjena taj vremenski period malo povećava ovisno o starosti  ...kad je pun vidi se na pokazivaću, u biti može se puniti..po nekom pravilu.. sve dok kiselina ne poćinje kipjeti( to je za one kojima se nada izraćuanavati kolko bi se trabalo puniti..amperaža..bla bla  :icon_mrgreen:..a kipjeti nesmije zato jer se te čelije poćinju širiti!
I još jedna stvar kaj sam skužil kod nekih svojih prijetelja, kad kiseline nestane ispod potrebnog nivoa stavljali su u akumulator opet kiselinu kaj se nesmije..u obzir jedino dolazi destilirana voda..al to već svi znamo!
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2007, 00:15:54 am black&white »

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #13 : Prosinac 23, 2007, 00:42:53 am »
Kupio sam novi aku za Beverly, covjek mi nalio kiselinu i rekao da su to suho punjeni akumulatori i da ih netreba puniti. Spojio aku na instrument i pokazao ja 12.60 volti. Probao sam upaliti Bev ali sam brzo potrosio aku, odnosno opet nemam struje. Uzo kleme i sa autom upalio odmah bez problema. Nakon 10 minuta rada, ugasim ja Bev i probam ga ponovno upaliti ali banana, akumulator prazan? Jel to normalno? Jel se NOVI akumulator ipak mora puniti na punjac ili ne?

Identična situacija je bila i kod mene,jedino šta ja nisam motor palio jedno 2 mjeseca i kad sam neki dan kupio akumulator i ulio kiselinu,čekao sam jedno 3 sata da se ta kiselina staloži i upije i nakon montaže verglao dok ga nisam ispraznio.Tad sam ga sojio s kablovima na auto i tu je nekako uz malo muke upalio i otišao napraviti đir od 10-tak km i sad pali bez problema već nekoliko dana :icon_super:
Tako savjetujem i tebi da nakon šta ga upališ na kablove,napravi jedan malo veči đir i sve ok :glasses9:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #14 : Prosinac 23, 2007, 00:48:31 am »
Tako savjetujem i tebi da nakon šta ga upališ na kablove,napravi jedan malo veči đir i sve ok :glasses9:
..pajdo..i probaj ga onda dva tjedna ne paliti...opet budeš moral na kablove..samo uništavaš akumulator..treba ga malo napunit bemu miša!
Pozdrav!

Motocikli Forum

« : »
Hanna Hosting

Hanna Hosting
motocikli