Autor Tema: Kupnja motora! Novo? Polovno?  (Posjeta: 18080 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
Odg: Kupnja motora! Novo? Polovno?
« Odgovori #15 : Prosinac 17, 2007, 22:41:33 pm »
Na vešem/tvojem mjestu bi ja naradije (zaključak po gore opisanim traženim karateristikama) kupio Er-5 / er-6 jer imaju niže težište od endura, a i za 5 godina ili više lako se prjeđe na veči (glava najviše vrjedi) ... jer "mali" motor prašta a veliki ne, između ostalog, motor može "povući" i najhladniju glavu...

Čak prije er5 !?

Nema potrebe da mi se sa "vi" obraćate! :) Valjda nije da tako ozbiljno zvučim ... :)

Kada se već spominje ER-6, može li netko staviti na link na ovom forumu na kojem se raspravljalo o ovom motoru jer ga nikako ne mogu otvoriti ... kaže da je neka greška.
A nisam baš skužio zašto bi mi kao početniku ER-6 bio bolji od npr. KLE-a 500 ili Versys-a, osim onoga dijela o nižem težištu ... sorry, ali ne znam pa pitam možda bedastoće ....  :dontknow:

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
« Odgovori #16 : Prosinac 17, 2007, 22:43:32 pm »
bratich razmišlja da proda bandita 660?. da imam nofci bih ga ja
kupil.
e sad, to bi ti bilo savršeno.
moto star 3 godine, malo km, servisna knjižica i društvo mehaničara.
sve je originalno, osim topa, ali i taj je slip-on.
minuciozno servisiran...

al mislim da ti je to premlado-.skupo?

žao mi je što te ne možemo sparit sa tim motorom jer je to ono što bih ja na tvom mjestu. nije pretežak, nikakvo održavanje, a i zadovoljit će te za dvije godine, kad buš htel malo potegnut. sorri  :icon_sad:

Samo da udovoljim znatiželju! :) O koliko se novaca otprilike radi?

Offline Veky

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Kawasaki
« Odgovori #17 : Prosinac 17, 2007, 23:32:43 pm »
Nema potrebe da mi se sa "vi" obraćate! :) Valjda nije da tako ozbiljno zvučim ... :)

Kada se već spominje ER-6, može li netko staviti na link na ovom forumu na kojem se raspravljalo o ovom motoru jer ga nikako ne mogu otvoriti ... kaže da je neka greška.
A nisam baš skužio zašto bi mi kao početniku ER-6 bio bolji od npr. KLE-a 500 ili Versys-a, osim onoga dijela o nižem težištu ... sorry, ali ne znam pa pitam možda bedastoće ....  :dontknow:

er-5 (er-6) su uži od 4 cilinrdrika, i imaju drugaćiji raspored mase, (er-5) je i nešto lakši, sve u svemu više je i prilagođen za "poćetnika" ima manje snage (što je plus u ovom slućaju)  blažu krivulju snage...itako dalje...

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #18 : Prosinac 18, 2007, 01:49:40 am »
2black.sfcro;  Koliko novaca mislis izdvojiti za motor?

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
« Odgovori #19 : Prosinac 18, 2007, 17:51:11 pm »
2black.sfcro;  Koliko novaca mislis izdvojiti za motor?

Pa to je pitanje koje i mene muči. Isprva sam mislio kupiti rabljeni motor uz pomoć (preporuku), međutim trenutno mi je pažnja usmjerena na nove motore jer ne primjećujem neki znatan pad cijene kod rabljenih. Npr. u oglasniku netko traži neznatno manje novaca za motor star 1-3 (ili 5) godine nego što košta novi (isti takav ili noviji model)!
Dakle, ako mogu novi KLE-500 ili npr. motor kao ER-6 kupiti za 43000 kn (Versys više naravno) i to na kredit po relativno prihvatljivim uvjetima, ne vidim ništa povoljno u kupnji rabljenih, barem nisam još naletio na ništa ... :(
Možda griješim, ali takav mi je dojam do sada... rado bih da me netko na konkretnom primjeru razuvjeri.

Ukratko, iz tih razloga sam spreman izdvojiti više za novi, nego za rabljeni naravno. Ne mogu reći sada koliko je to točno, ali svakako je manje od one cifre za koju mogu dobiti nove modele (Versys ili neki drugi).

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #20 : Prosinac 18, 2007, 22:03:34 pm »
kod nas ljudi još očito nisu shvatili da nam je standard ipak veći nego nekad i da je došlo vrijeme jeftine prodaje rabljenih stvari. Svi bi htjeli imat i koristit i kasnije ne izgubit novac, ali sasvim suprotno traže od Nijemaca i Talijana kamo odlaze po jeftine makine koje kasnije opet žele skupo prodati i tako u krug. a ako je nešto kupio novo, kad mu spuštaš cijenu, kao da mu zube čupaš :icon_rolleyes:
S oldtimerima još gore, ko da se o suhom zlatu radi pa smo kasnije svi iznenađeni kad u stranim časopisima pročitamo okvirne vrijednosti. Jeste li znali da Corvete Sting Ray (70-te, ona najluđa linija, košta vani cca 14000 eur?)
google master

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
« Odgovori #21 : Prosinac 18, 2007, 23:55:43 pm »
Da, uvijek je nažalost tako, onima koji prodaju uvijek se čini malo ... i obrnuto naravno.

Nego, može mi možda netko reći nešto o motoru (eto nemam pametnijeg posla nego zapitkivati) Yamaha FZ6 600? Pitam jer ih je po nekim prodajnim rezultatima prodano najviše u odnosu na ostale motocikle ... nekako nisam primjetio da se toliko o tome motoru piše/priča, a kada ono prodaje se kao lud?

Pogledao sam cijene  FZ6 FAZER je npr. oko 57000 kuna pa me zanima je li razlog povoljna cijena, kvaliteta, oboje možda ili nešto treće (povoljni servisi)?

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #22 : Prosinac 19, 2007, 00:26:13 am »
Taj fazer je i meni fenomen totalni.

Ko da je to jedini dobar motor.
Ja stvarno ne vidim u tom motoru ništa specijalno što bi ga bacalo toliko iznad konkurencije. Nisam nikad ga probao voziti doduše...

Offline Veky

• Komarac
  • *
  • Kawasaki
« Odgovori #23 : Prosinac 19, 2007, 09:51:59 am »
eh baš kad ste se dotaknuli, fz6-tice, zbilja ne kužim koja je to fora, kupiti motor, kojih na susretu ima još pedesetak, ja osobno ga nebi kupio za 5 kuna, to je ko neka ženska koju su svi imali... :Rhook2:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #24 : Prosinac 19, 2007, 11:26:22 am »
Ista fora ko i kupiti Golf-a!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline bandit01

• iistra
  • Komarac
  • *
  • bandit 600s
« Odgovori #25 : Prosinac 19, 2007, 17:49:50 pm »
probajte vozit pa se opet ćujemo,ne vozit nešto a reć da ne valja a još je i početnik to zbilja ne kužim :icon_eek:,fazer je best buy,uloženo-dobiveno

Offline Veky

• Komarac
  • *
  • Kawasaki
« Odgovori #26 : Prosinac 19, 2007, 19:05:18 pm »
Gdje je itko rekao da fz-6 nevalja???

Tko je rekao da cura koju je pregazilo nevalja, iskreno 99%posto se bolje piiip od pol onih finih....ali nebi ju volio dovest doma, jer tak, tak JA gledam i na fz-6ticu...

Iako mislim da su danas razlike između konkurenstkih motora drugih marki zaista minimalne...

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #27 : Prosinac 19, 2007, 23:15:46 pm »
Po toj filozofiji onda ne bi dovlekel doma barem 98% motora  :icon_scratch: jer na svakom iole vecem susretu imas metar istih motora  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #28 : Prosinac 20, 2007, 10:41:05 am »
A čuješ....
Stvar je i u tome što se ne gleda samo marka i to već i servisi za dotičnu marku i troškovi održavanja modela. Fazan je dobar motor što je da je, ali ja da imam novac u ruci mislim da ga ne bi kupio. Ne sviđa mi se.

Offline Veky

• Komarac
  • *
  • Kawasaki
« Odgovori #29 : Prosinac 20, 2007, 12:07:37 pm »
Po toj filozofiji onda ne bi dovlekel doma barem 98% motora  :icon_scratch: jer na svakom iole vecem susretu imas metar istih motora  :icon_mrgreen:

hehe  ali je čar biti u onih 2 %  :motocikli007: ....