Autor Tema: Kupnja motora! Novo? Polovno?  (Posjeta: 18076 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
Kupnja motora! Novo? Polovno?
« : Prosinac 13, 2007, 16:21:26 pm »
Pozdrav svima opet!

Budući da sam jučer postao članom vašeg foruma, vrijeme je da danas počnem gnjaviti sa pitanjima...  :Rjok:
Zapravo, ovako stvari stoje ... zapravo sam totalni početnik u svijetu motora ... i u velikoj sam dilemi oko kupnje, kupiti novo ili staro? Svjestan sam da mi treba motor prihvatljiv početnicima. Inače prevaljujem dosta kilometara autom te bih svakako to radio i motorom. Dakle, išao bih i na dulje ture u komadu kada bi mi se za to pružila prilika ...
Inače nisam pobornik mijenjanja ako mi se nešto svidi (barem je tako sa autima koje sam do sada uvijek rabljene kupovao i relativno dugo vozio) :) ... pa bih najsretniji bio kada bih kupnjom riješio svoje želje na dulje vrijeme ... barem do mirovine. :)

Ne moram niti spominjati valjda da mi je lova problem jer da nije, ne bi bilo niti velike dileme... :) Međutim, radije ću dati 1000-2000 eura više za novi motor, nego za isti takav rabljeni sa ? km i ? stanjem (zato i postoje krediti). :) Kažem to zato što vidim da neki ljudi traže više za rabljeni motor, nego što košta novi (nisam ja kriv što postoje akcije) ....

Ono što sam do sada čuo kao preporuke ili pročitao, itd., a što mi se nekako čini zanimljivim.

Kawasaki KLE 500
Kawasaki Versys
Aprilia Pegaso

Eh da, uklapaju li se u tu priču uživanja u putovanjima i laganoj vožnji (dvoje na motoru) možda Kawasaki ER 5, Kawasaki ER 6 ili nešto treće .... ?

Možda je bitno pa da napomenem, visok sam 175 cm ...   :Rjok:

« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2007, 13:24:46 pm Beeblebrox »

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Spol: Muški
  • Honda CBR 900 u slaganju
Odg: Kupnja motora! Novo? Polovno?
« Odgovori #1 : Prosinac 13, 2007, 16:59:05 pm »
Evo čekiraj ovo pažljivo,ima puno savjeta kod kupnje polovnih motora.

http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=5888.0

http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=5296.0

http://www.clarity.net/adam/buying-bike.html

http://www.cvh.hr/hrv/include/pdf/bilteni/bilten110.pd

Što se tiče tvoje visine,175 cm ti je super visina za sve motore. NI preveliko ni premalo,taman !

Od nabrojana 3 motora ja bi uzeo : Versys
Ako ne ideš offroad onda ti je Versys best buy po meni. Ako možeš si priuštiti
Lagan,okretljiv,udoban,za dvoje super,za grad super,za put super,sve super. Mislim da je ok za početnika itekako. 2 cilindra za razliku od Pegasa koj iam 1 daju ugodniju vožnju sa manje vibra.
Probaj nadoplatit još nekih 5000 kn i uzmi verziju sa ABSom i riješit ćeš se neugodnih proklizavanja i deranja laktova,što se meni desilo dvaput u 3 mj,isto kao početniku. Dobit ćeš puno na sigurnosti,što je jako bitno za početnika.

E ako želiš proći malo jeftinije onda KLE. S tim se ne možeš zeznut.
Ali ima manje snage nego Versys. Na početku vjerovatno neće biti bitno ali će ti falit već nakon 6 mj 100%

Evo ovo je moje mišljenje

Sretno

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Prosinac 13, 2007, 20:59:27 pm »
Puno hvala na savjetima! :)
Nekako sam i ja na tragu toga sa svojim razmišljanjima na osnovu onoga što sam čuo i pročitao. Za sada još nisam siguran kako će mi izgledati konačna financijska konstrukcija pa će to uvelike utjecati. Strašno mi se sviđa Versys i gledao sam neke filmiće i testiranja na net-u gdje su se pohvalno izrazili.

Međutim, ako se ne varam, razlika u cijeni je oko 15000 kn između KLE-a i Versys-a sa ABS-om ... što baš i nije malo :(

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #3 : Prosinac 13, 2007, 21:02:13 pm »
a šta ćeš....
koliko para toliko muzike...

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
« Odgovori #4 : Prosinac 13, 2007, 21:06:51 pm »
Eh, da, još me jedna stvar "muči"! Zašto na službenim stranicama Kawasakija nema KLE-a 500? A nisam ga vidio niti na nekim drugim službenim stranicama (zastupnici).
O čemu se radi, zna li netko? Ako sam pogriješio i ima link u ponudi proizvođača, bio bih zahvalan. :)

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #5 : Prosinac 13, 2007, 21:13:49 pm »
KLE 500 koliko znam se ne proizvodi više,Versys je (ajmo reći) nasljednik spomenutog modela.

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #6 : Prosinac 13, 2007, 22:36:30 pm »
cuo sam od nekoliko ljudi da je KLE 500 ipak malo preslab i neudoban za duza putovanja sa suvozacem. frend ga je vozio 2 god. i prodao iz tog razloga...
za ostale navedene modele  :dontknow:

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #7 : Prosinac 13, 2007, 22:56:05 pm »
Ako možete pregristi 15 000kn(što nije lagano) sigurno će se isplatiti.

Također,ako sada uzimate Versys od ovlaštenog dealera,mogu se iskamčiti određeni popusti jer je ipak Božićno vrijeme i popusti su tu.

Versys (po meni) zadovoljava gotovo sve funkcije cestovnog motora a izdržao bi i lakši off road. Nije prejak za početnika a opet nije ni preslab za iskusnijeg. Jednostavno,to je dobar motor.

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • KLE500
« Odgovori #8 : Prosinac 13, 2007, 23:34:29 pm »
ak kupis KLEa, sto je dobar izbor za 1i motor odrzavanje i registracija je jeftina ne bus pogrijesio.  Malo ces gubit na cijeni i lako ces ga kasnije prodat ak ce ti za koju sezonu trebat jaci motor

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #9 : Prosinac 13, 2007, 23:47:49 pm »
Možda je i bolje za početnika da uzme nešto jeftinij motor. KLE je odličan izbor.

Jer ako se opadne žmiga košta manje,plastika košta manje,sevisi redovni itd..
Opadanja na novom i skupljem motoru jako bole ali ne fizički već novčano.
Također,rega je dosta jeftinija na KLE-u

No s druge strane ako ste situiran čovjek koji nije više mladi balvan od 21 god kao ja, onda Versys ne bi bio loš izbor.

Ne želim vas krivo savjetovati ali eto Versys meni grije srce već dogledno vrijeme i hvalim taj motor puno pa sam stoga dosta subjektivan.

Ali činjenica je da kupovati KLE 500 pa prodati pa kupiti nešto novo je sveopći tramak i gubljenje novaca.
Po meni uzeti odmah 600 ccm ali ne nešto predivlje je ok ako želite dotični motor voziti duže vrijeme. Stvar je na vama kako se vi osjećate oko tog pitanja. Jer motor od 600 će zadovoljit ama baš sve apetite koje imate a i koji će se tek javiti. I to na duže vrijeme.

Stvar je samo ako ste skloni jurnjavi onda NE to napraviti...

P.S. ja stvarno ne znam koji mi je danas, strašno sam se raspisao. Tako je uvijek kad moram učiti...

Offline Black.sfcro

• Komarac
  • *
« Odgovori #10 : Prosinac 14, 2007, 15:28:45 pm »
Još jednom hvala na savjetima! Čim budem u prilici obići ću salone za prodaju i servise da vidim kako stoje stvari sa akcijama (naravno i probati sjesti i malo osjetiti dojam koji ostavlja pojedini model) te usput kopati po net-u i oglasnicima. Kako sada stvari stoje, razmišljam o KLE-u 500 ili Versys-u pa ću najviše pažnje njima i posvetiti.

Naravno, čim dođem na neko novo pitanje, gnjavit ću za savjet... :)

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #11 : Prosinac 15, 2007, 23:09:52 pm »
ja bi radje Versys , a Lolo opet KLE

zavi sto ocekujes od voznje

individualna odluka posto motori nisu istog tipa

Aprilia je lijepa , ali ne bih hvala
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #12 : Prosinac 16, 2007, 19:09:44 pm »

1. Opadanja na novom i skupljem motoru jako bole ali ne fizički već novčano.
2.Također,rega je dosta jeftinija na KLE-u

3. Ali činjenica je da kupovati KLE 500 pa prodati pa kupiti nešto novo je sveopći tramak i gubljenje novaca.
4.Po meni uzeti odmah 600 ccm ali ne nešto predivlje je ok ako želite dotični motor voziti duže vrijeme. Stvar je na vama kako se vi osjećate oko tog pitanja. Jer motor od 600 će zadovoljit ama baš sve apetite koje imate a i koji će se tek javiti. I to na duže vrijeme.

5. Tako je uvijek kad moram učiti...

1. Tvrdnja potpuno netočna jer dijelovi i za staru kramu pod uvijetom da se kupuje novo su poprilično skupi ako ne i skuplji i vjerojatno nedostupniji što opet rezultira većom cijenom. Vjeruj više boli kada prizemljiš nego kada te lupa po đepu jer nisu svi padovi tipa ulovilo me na krivoj nozi pa sam tresnuo pri 2km/h i skršio žmigu mada je čovjek slomio ključnu kost baš pri toj brzini, a motoru niš.

2. Tvrdnja točna do klase 500ccm.

3. Tvrdnja netočna jer teško da ćeš prodati ijedan motor na tržištu kao KLE. Jednostavno best buy bio novi ili polovni.

4. Tvrdnja netočna. Malo je ali stvarno malo onih koje će zadovoljiti postojeći motor i tu ne mislim samo na ccm jer ima puno više toga što je u igri, a najvažniji je novac.

5. Tvrdnja apsolutno točna i kamo sreće da je se svi drže jer bi bilo manje problema u životu ali j...ga neki su pozobali svu pamet ovog svijeta čim su se rodili.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Veky

• Komarac
  • *
  • Kawasaki
« Odgovori #13 : Prosinac 16, 2007, 23:12:43 pm »
Na vešem/tvojem mjestu bi ja naradije (zaključak po gore opisanim traženim karateristikama) kupio Er-5 / er-6 jer imaju niže težište od endura, a i za 5 godina ili više lako se prjeđe na veči (glava najviše vrjedi) ... jer "mali" motor prašta a veliki ne, između ostalog, motor može "povući" i najhladniju glavu...

Čak prije er5 !?

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #14 : Prosinac 17, 2007, 09:08:59 am »
bratich razmišlja da proda bandita 660?. da imam nofci bih ga ja
kupil.
e sad, to bi ti bilo savršeno.
moto star 3 godine, malo km, servisna knjižica i društvo mehaničara.
sve je originalno, osim topa, ali i taj je slip-on.
minuciozno servisiran...

al mislim da ti je to premlado-.skupo?

žao mi je što te ne možemo sparit sa tim motorom jer je to ono što bih ja na tvom mjestu. nije pretežak, nikakvo održavanje, a i zadovoljit će te za dvije godine, kad buš htel malo potegnut. sorri  :icon_sad:
grč. - κῶμα