Autor Tema: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...  (Posjeta: 18476 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...
« Odgovori #75 : Kolovoz 14, 2010, 16:52:43 pm »
PA nisma znao da su Brembo tako loše, mislm, da cvile. Ja na svojem imam orginal i niš se ne dogadja. Čudno
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #76 : Kolovoz 14, 2010, 17:22:52 pm »
za poluditi kako cvile :cussing: sto je najgore to ti pocne polako utjecati na stil voznje jer ga prilagodjavas tome "samo da ne cvile"(naime cvile samo kada lagano stisnes) i onda dodjes nesvijesno u riskantnu situaciju. Pokusao sam objasniti ovima u servisu da nije u redu kada kocnice cvile ali . . . zapravo sam ljut na sebe jer sam mogao odmah staviti zamjenske i bok.
Inace da izvjestim primjetio sam da na relaciji Zgb - Crikvenica, stara cesta all way, u smjeru mora redovno kod Gornjeg jelenja ostanem na par minuta bez prednje kocnice zbog grijanja iste, ima li tko slicna iskustva ?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 14, 2010, 17:30:49 pm MrXL »

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #77 : Kolovoz 15, 2010, 10:15:29 am »
Ostajanje bez kočnice na motoru? pa nikakko se to ne smije dogadjati, pregrijati kočnice na mtooru,, to trebaš biti stvarno težak na kočnici, pa lakše onda malo s njom, čudno. Jel beverly 500 ima integrirano kočenje orednje i stražnje kočnice? Znam da dosta tih 500 ccm motora ima tako rješeno kočenje , baš radi roga da se manje opterećuju kočnice pojedniačno.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #78 : Kolovoz 16, 2010, 09:36:16 am »
Ima integralnu, prednji lijevi i straznji disk, dok je prednji desni samo prednji i nekako njega najvise koristim. Integralna se ne grije ali ovaj prednji redovno na G Jelenju ispadne na par minuta -  doduse  mozda bih se stvarno trebao malo manje zaletavati  :glasses9: ali me zanima da li se i drugima tako nesto desava, pogotovo sada kada su bile visoke temp.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #79 : Kolovoz 16, 2010, 12:10:23 pm »
Ako kočiš tako kako kočiš onda radiš krivo, to je moje mišljenje. Ne može se Bev 500 zaustavljati samo sa jednim diskom u vožnji. Zato ima dva naprijed. Radije koristi obje kočnice (prednji disk i stražnji). Ovako preopterčuješ jedan disk koji se pregrijava ili pakne koje nakon toga što otkažu možeš baciti jer su se pregrijale i više nemaju ista svojstva. Možda ti i zato škripe.
Po ovom što si sada napisao, bez ljutnje, ali mislim da krivo koristiš kočnice.
Naravno, ja bi ti sada preporučio da zamjeniš pločice jer su gotove ili ih samo malo pobrusi površinski da vidiš da li će biti promjene.

Offline mrcina

• Komarac
  • *
« Odgovori #80 : Kolovoz 16, 2010, 15:01:39 pm »
dobrano pazi kako kočiš sa obije kočnice da ti ne prokliže prednji kotač jer nakon toga nema spasa pobireš patos.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #81 : Kolovoz 17, 2010, 15:28:26 pm »
ma ok, imam naviku kociti samo prednjom, nekako mi ne sjeda integralna, premda nema razloga za to. Probat cu promjeniti stil ali ne cvile zbog toga jer mi prednja ne cvili uopce, niti jedan disk, samo zadnja koja je Brembo. Prednje i nakon pregrijavanja koce dobro.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #82 : Kolovoz 17, 2010, 15:33:53 pm »
neki dan vozio po gradu Hondu cb 600, otpala mi podlaktica od stalnog stiskanja kuplunga, blazeni cvt  :Rkap:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #83 : Kolovoz 17, 2010, 23:57:19 pm »
to i ja kažem! nebi se ja maltretirao po gradu sa manualnim mjenjačem nakon cvt-a, nikada!

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #84 : Kolovoz 22, 2010, 12:22:54 pm »
Napravio turu od Zagreba do Crikvenice pa onda preko Vratnika do Zadra i od Zadra do Zagreba nazad autoputom. Prosao Svetim Rokom oko 6 ujutro po prognozi je bila jaka bura a meni se cinila turbo jaka, vjetar mi je dva puta pomaknuo prednji dio skutera 10 - 20 cm u desnu stranu  :icon_eek: jedinstven osjecaj, ali Bev niti da stucne. Vjetar, kisa, magla, nagle promjene temperature . . . Bev se polako pretvara u najpouzdanije prijevozno sredstvo koje sam ikad kupio.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #85 : Kolovoz 23, 2010, 08:49:36 am »
BEV JE najpouzdanije prijevozno sredstvo poslije aviona koje postoji. Da kucnem u drvo, stvarno pravi radni stroj. 

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #86 : Studeni 01, 2010, 12:38:49 pm »
Update.
Cekam da malo zahladi pa onda na servis prije mirovanja u garaži. Ne znam da to napravim sada ili prije stavljanja u pogon ali brijem da sada imaju manje posla u servisu pa možda se više potrude.
Nekako mi se počeo gasiti kada je hladan ali to sporadično i teže se pali, ali kada se ugrije sve je ok. Mislim da je do sviječica ali ionako ide na servis. Htio sam samo reci da je još jedna sezona iza nas (mene i Bev-a) 20 000 km je na cajgeru  i 20 000 km cistog, rafiniranog uzitka. Da su mi barem auti tako pouzdani . . .
Znam da ce se sada dosta njih naljutiti ali ako nije velik problem, kupujte 500, sitne razlike u reg i potrošnji odmah se zaborave cim se okrene rucica.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #87 : Prosinac 23, 2010, 00:04:16 am »
MOram priznati da mi je kod 500 daleko više vibracija nego na 250. Puno je grublji..bare sam ja stekao taj dojam. Nije da ne bi volio imati 500 ali za sada će i ovaj poslužiti.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #88 : Siječanj 02, 2011, 14:24:36 pm »
yeap, to je istina . . . trese sve u 16 . . .ali navikneš se "kao magarac na batinu"  :llllol:
Sve najbolje svim moto skuter forumasima u 2011 i sto manje padova i boravka po servisima !!!

revs

• Gost
« Odgovori #89 : Siječanj 30, 2011, 12:50:11 pm »
Pozdrav, dosta sam proputovao sa svojom dragom na Bevu 250 Tourer'08 (iz Zg za Maribor, Crikvu, Istru, Hvar...) i nikada nisam zagrebao u nagibu, a sad kad razmislim nisam ni kad sam bio sam. Sa druge strane na Scarabeu 300, na novom Bevu 300 to mi je bila uredna pojava...oba modela imaju manji zadnji kotač, uključujući i Bev 500. Meni je osobno nijansu bolja ciklistika na Scarabeu ili novom beverliju, opuštenije ulazim u nagib i to je primjetila moja suvozacica jer kaze manje ju je strah... :icon_thumright:
Mislim da se treba drzat dobre stare "slow in, fast out" formule, pogotovo sa 500tkom jer je snaznija... :icon_fU:
Sto se tice kocenja, Bev 500 je prilicno tezak skuter pa bi bilo najbolje koristiti sva tri diska, samo je steta sto integralna ima prilicno tup osjecaj prilikom kocenja, isto kao i na Scarabeu.
Obratite paznju na prednji disk novog Beverlyja, ogroman i neumoran, eh kad bi ga mogo pripasat na svoj  :motocikli010: