Autor Tema: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...  (Posjeta: 18427 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

liberty

• Gost
Odg: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...
« Odgovori #30 : Svibanj 10, 2008, 00:16:20 am »
ulje ti ne smije biti crno
može varirati od svijetle boje do boje meda, ali to je maksimalno - ne crno

stegni si iza amortizere bar za 1 ili 2 stupnja
ako su na 1 stupnju nedostatni su za bržu vožnju zavojima, skuter previše mulja od iza

kočnice cvile -original pločice su pretvrde i presporo se troše (prije će disk uništiti - 270 kn, nego se potrošiti)
potrošnja ulja ti je stala - samo pazi na otvorenoj cesti i poslije svakog većeg đira provjeravaj razinu ulja
obično se to stabilizia do nekih 5000 km (kažu talijani)

Offline Tromislawski

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Beverly Cruiser 250
« Odgovori #31 : Svibanj 10, 2008, 00:31:23 am »
Evo mene i kočnica :)

Ista stvar sa cviljenjem me mučila i na mojoj 250-tici, a kako mi je Gusta napisao svi imamo iste pločice, zamjenio sam ih sa karbonskim i milina, ljepše koči i nema više glupavih zvukova. Prije sam napisao da su mi se diskovi počeli nakon promjene pločica jako grijati. I to se smanjilo jer sam skužio da ove pločice zahvačaju puno veću površinu diska pa dok su sjele (malo potrošile disk) stalo sulagno strugale po disku i cijelo vrijeme zagrijavale (ko forumula 1)  :icon_confused:

Znam da će sad netko pitati koliko više mi zahvaćaju disk   :icon_smile: prednja pola rupe a zadnja cijela jedna rupa (ona na disku za hlađenje, čišćenje...)
Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #32 : Lipanj 04, 2008, 18:10:12 pm »
Evo i podatak o potrosnji nakon predjenih 2000 km. Sa deset litara prosao 212 km mjesane voznje, uglavnom grad i jedanput sa suvozacem prosao cijelu obilaznicu od Sesveta do Jankomira a da brzina nije padala ispod 140 km.
Skuzio sam da se pri vecim brzinama na autoputu puno bolje ponasa sa suvozacem.
Pitanje za znalce: da li kada ulazim u zavoj i naginjem se, moram sa tijelom biti vise nagnut prema naprijed i izbaceno koljeno ili nekako drugacije ? Muce me malo brzi ulasciu ostrije zavoje . . .
Potrosnja ulja stala. Nivo pada, ali jako malo.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #33 : Lipanj 05, 2008, 08:41:39 am »
Ma to je nikakva potrošnja za Beva 500.! :icon_thumright:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Gusta

• Velika Gorica
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Beverly 125
    • Forum HRLAN - gaming squad
« Odgovori #34 : Lipanj 05, 2008, 13:57:58 pm »
Muce me malo brzi ulasciu ostrije zavoje . . .
Potrosnja ulja stala. Nivo pada, ali jako malo.
Procitao sam neciji sig "First you have to learn how to ride slow, then you can ride fast"
I traveled each and every highway.And more, much more than this, I did it my way...

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #35 : Lipanj 16, 2008, 20:20:52 pm »
Drugo mjerenje. Iskljucivo po gradu, pola normalno, pola sa malo zescim ubrzanjima - 208 kilometara sa 9,80 litara.
Jos mi preostaje iskljucivo otvorena cesta a to ide ovaj vikend, Zagreb - Crikvenica. :icon_thumright:

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #36 : Lipanj 29, 2008, 17:19:03 pm »
Trece mjerenje potrosnje. Ja 95 kg i zenica 70 kg sa prtljagom (sve potrebno za tjedan dana mora )  stara cesta Zagreb -  Crikvenica, prosao 190 km sa 8.56 l benzina, za tih 190 km mi je trebalo 2 h i 10 min sa dva kratka stajanja.
Sto se tice ulaska u zavoje . . . straznji amortizeri na 4 i nema problema. Jos samo da te hebene kocnice ne skripe . . .

Offline Tromislawski

• Komarac
  • *
  • Beverly Cruiser 250
« Odgovori #37 : Srpanj 03, 2008, 23:30:57 pm »
Promjeni pločice, što prije to bolje, kada pitaš u servisu to je normalno ja sa svojom 250com poludio, uzeo neke karbon-nešto u Novena nova i sve 5
Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #38 : Srpanj 04, 2008, 08:28:45 am »
Ma zvao sam i Novemu u Karlovac ali ih nemaju na lageru, meni trebaju 3057 Carbon Lorrein.
Sada je servis na 3000 pa ih mjenjam.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #39 : Rujan 01, 2008, 15:14:46 pm »
Evo mene na 6000 km. Na 3000 promjenio plocice (ponovo orginal jer nisam nigdje mogao nabaviti zamjenske) i skripe i dalje i te. Mislio sam da su mozda druga serija pa da nece skripati, medjutim ista stvar.
Jedino me veseli sto za sada je to jedini perzistirajuci problem, drugo je sve i vise nego dobro.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #40 : Rujan 01, 2008, 21:28:01 pm »
Evo mene na 6000 km. Na 3000 promjenio plocice (ponovo orginal jer nisam nigdje mogao nabaviti zamjenske) i skripe i dalje i te. Mislio sam da su mozda druga serija pa da nece skripati, medjutim ista stvar.
Jedino me veseli sto za sada je to jedini perzistirajuci problem, drugo je sve i vise nego dobro.
Mjenjaj diskove......U GARANCIJI!!!! :icon_mrgreen:

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #41 : Ožujak 10, 2009, 19:50:25 pm »
Ola, evo moj Bev i ja u mirnom suzivotu prelazimo kilometre, evo nas blizu 12 tkm. Servis. Jos je pod garancijom i sve radi savrseno  . . . osim prednje desne kocnice, koja doduse koci super, ali cvili li ga cvili.
Kako mi se ne da ulaziti u dvoboje oko garancije ( izmedju ostalog i jer se bojim da bi mi iz ciste zlobe mogli narusiti mehanicku harmoniju mog vozila) mislio sam probati staviti malossijeve plocice na taj prednji disk.
Medjutim pise da se ne preporucuju u kombinaciji sa "cast iron discs".Da li to znaci da ih ne mogu staviti u kombinaciji sa org diskovima ? Evo ih u katalogu :
http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=250&Modello=MO/PIBECR500&Famiglia=0&CodArt=6212136
Mozda da stavim jedan onaj "amorfni" disk naprijed a drugi da ostane orginal . . . to bi stvarno bilo jedinstveno.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #42 : Ožujak 10, 2009, 20:11:00 pm »
Da, nije 12 tkm nego 9 tkm, razmisljao sam o tome sto me ceka sve na 12 tkm na servisu . . .

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #43 : Ožujak 10, 2009, 23:36:16 pm »
Čuo sam dosta već plakanja za te 500 verzije sa Brembo kočnicama da cvile.  Ima za 500 verziju kočnica koliko hočeš na tržištu i ne samo malossi nego i ostalih. Pločica mora biti mekanija od diska tako da što mekša to manje cviljenja, ali i to zavisi o smeću kojeg su uprešali u njih. 12000 servis, to će te koštati fino za njega u servisu.
Ako cviljenje ne prestane onda postavi bilo koje druge pločice, moj savijet.Ne moraju biti nužno orginal.
Ja imam HENG TONG kalipere kočnica na svojem 250 orginalne pločice i izvrsne su. Sada će biti 30000km da još nisam promijenio pločice. Tek sam sada kupio nove i čekam lijepi dan da ih zamjenim.

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #44 : Ožujak 12, 2009, 20:10:41 pm »
meni je isto cvilila prednja kocnica i to gadno do nekih 2000 km i tad je stalo i vise ne cvili,a vec san se bio i ja spremao promijenit mekse,al eto...
mislim da ako stavis mekse ces rijesit problem :icon_thumright: