Autor Tema: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...  (Posjeta: 18481 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
Odg: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...
« Odgovori #120 : Listopad 25, 2012, 19:15:04 pm »
Filter zraka sam slucajno gledao dva tjedna prije puta i bio je suh, naravno, jer sam bio friško na servisu :cussing:
tak da mislim da nije od filtera . . .

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
« Odgovori #121 : Listopad 26, 2012, 10:06:22 am »
Ne vidim na forumu niš... daj link
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #122 : Listopad 27, 2012, 16:58:25 pm »

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #123 : Listopad 28, 2012, 20:16:09 pm »
Kad mi se to počelo dešavati, shvatio sam da mi motor troši ulje i posumnjao na puknutu uljnu kariku. Otvorio sam motor i shvatio da sam bio u pravu. Provjeravati potrošnju ulja u motoru. NAravno to samo ako je količina ulja u motoru bila na normalnom nivou kada se to počelo dešavati. Može se to i desiti ako je stalno iznad max razine ulja u motoru, ali meni se čini da je riječ o prvoj stavci.
Pregledati ulje u motoru te ako je dosta zacrnjeno a to može odrediti samo onaj koji ima iskustva u smotorima onda češ znati pravu stvar.    Ili jednostavnije...provjeriti propuštanje motora metodom napuhivanja cilindra u taktu kompresije i mjeriti propuštanje. Ako je oko 17% i više....ošla ili karika ili karike.
 Ne isključujem da sam u krivu jer ovako napamet ne mogu govoriti na pamet ali mjerenje kompresije  bi isto pomoglo te boja ispušne cijevi iznutra....ako je crna a ne smeđa.....karike su upitne.
Sretno!

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #124 : Listopad 29, 2012, 20:00:54 pm »
Znaci, to mi ostaje za proljeće . . . . mislio sam da mora biti nesto takvo. Premda sam redovno mjenjao ulje i pazio na nivo. Hvala Lukas, you're the man !

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #125 : Listopad 30, 2012, 09:31:25 am »
U svakom slučaju prije nego što doneseš odluku o skidanju cilindra, provjeri kompresiju tj propuštanje cilindra( ovisi koja ti je metoda dostupna) Ja preporučam mjerenje propuštanja cilindra jer se onda čuje gdje pušta ali je kompliciranije za napraviti pregled...trebaju dvije osobe za taj postupak. Dobar pokazatelj je boja ispušne cijevi te zacrnjenost ulja. Možeš i upaliti motor te na uberlaufu provjeriti koliko jako puše tlak van zajedno s parama ulja van jer ionako ovo ulje što se cijedi sa filtera dolazi iz kartera preko uberlaufa. Može biti i da su karike pri kraju tako da sve zajedno kada zbrojiš dolazi do ovoga. 

KOliko km ima motor?