Autor Tema: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...  (Posjeta: 18469 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MrXL

• Komarac
  • *
Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...
« : Prosinac 07, 2007, 05:27:23 am »
Dosao je i taj dan. Bev 500 Cruiser je u mojim rukama. :Rjok: Pošto slabo nalazim na netu impresije o doticnom vozilu, neka ovaj topic bude u svrhu upotpunjavanja istoga.
Narucen je sa vjetrobranom ( brinuo me polozaj sjedenja i otpor zraka ) pa sam se u startu odlucio za njega i sa straznjim koferom. Na moje iznenadjenje, sve me i cekalo namontirano na vozilo u salonu. Mislio sam da ce biti problema u stilu Ť ... vozilo je ovdje ali kofer nam jos nije stigaoť Nista od toga. Ok.
Prvi dojmovi. Vozio sam zadnje Apriliju  sr 50 Dicteha koja se pod kraj stalno gasila u leru, i gle cuda . . . moj novi bev se takodjer u 20 prodjenih km 5 puta ugasio. Pripisujem to nerazradjenom motoru ili mozda nedostatku benzina u spremniku ( premda se dva puta ugasio i po nadoljevanju istog), ne vjerujem da imam bas takvu nesrecu.
Buka. Strasno. :icon_scratch: Ne mislim od motora, nego od valjda plastika ili sto znam cega ali stalno sam se osvrtao i gledao da mi sto nije ispalo. Ovaj vikend cu posvetiti zatezanju svega moguceg da se to smanji. Moram se priviknuti na vecu masu motora sto definitivno dolazi do izrazaja u zavojima i kod nagle promjene smjera pri niskim brzinama.
Kocnice koje su me najvise brinule, za sada mi izgledaju ok, ali jos je rano mozda govoriti o voznim svojstvima.
Ono sto me zasmetalo na prvu je definitivno nedostatak prekidaca za svijetlo i nedostatak prostora ispod sica.
Primjetio sam da svijetlo ( ona velika lampa ) prilicno iritira vozace u autu ispred ali i to mi se cini dobro jer me barem odmah primjete.
Toliko na prvu, ovaj vikend ga mozda poslikam i stavim koju fotku.

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • Spol: Muški
  • BMW R80 RT
Odg: Bev 500 Cruiser - upoznavanje ...
« Odgovori #1 : Prosinac 07, 2007, 08:52:36 am »
Čestitam na novoj pili i želim ti puno ugodnih kilometara :hello:  :motocikli031
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Prosinac 07, 2007, 10:05:52 am »
Čestitke! Vidim da prvi dojmovi nisu baš..... :icon_confused:
Mora se prvo to sve razraditi tako da češ već nakon prvih 100 km vidjeti drugu priču.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #3 : Prosinac 07, 2007, 10:35:23 am »
Prije svega čestitam :icon_thumright:

Ovo sa gašenjem motora se ne smije dešavati. Odi lepo odmah natrag u servis da ti to poštelaju. Jasno mi je da je možda raštelan, ali sa ovakvim problemom ne trebaš čekati servis na 1000 km, obavi to odmah. Ja bih.

Ova zveketanja i pucketanja će proći kada plastike legnu na svoje mjesto. Ja moram priznati da na mojem nije ništa škripalo, ali se poklopac od pretinca za rukavice nekak čudno zatvaral, imal je nejednake zazore, ali to su sve problemi tipa trla baba lan:-)

Buka je nažalost takva na cruiserima. Morati češ si dodatnu šajbu nabaviti ako ju misliš smanjiti, a i sam si rekao da imaš stražnji kofer gore, on samo pridonosi buci na bajku. Ja sam prije par dana skinuo stražnji kofer i motor se preporodio, imao sam osječaj kao da se vozim na potpuno drugom bajku.

Lepi podrav :hello:
Wazzuuup

Offline mislav99

• Zagreb
  • Komarac
  • *
  • Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Prosinac 07, 2007, 11:15:36 am »
Želim ti puno sretno prijeđenih kilometara na novoj pili.  :icon_thumright:
Što se tiče gašenja mašine tu bi se složio sa aposaricem. ODMAH odi do servisa da poslije ne bi bilo....

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #5 : Prosinac 07, 2007, 15:25:59 pm »
Ako je ijnection, mislim da nema tu podešavanja.  To radi onako kako je ECU isprogramirana. Samo preko OBD compa to mogu napraviti ako ga imaju u servisu ili da malo otvore gaas na throttle valve-u
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Prosinac 07, 2007, 18:05:46 pm »
Hvala svima na dobrim zeljama  :icon_thumright:
Da, ovo sa gasenjem je cudno. Na staroj Apriliji to nisu znali rjesiti u ovlastenom servisu. Rekli su isto ovo sto i Lukas, sve ide preko kompa a on pokazuje da je sve u redu. A motor se gasi. Promjenili su i komp - centralinu i opet se gasio. Na kraju sam ga prodao takvog.
Samo malo mi je rano da prodam i ovoga ako tako nastavi. Moram napraviti malo vise kilometara a trenutno mi vrijeme nije na ruku. Kada prodje sto km na cajgeru ako se i dalje bude gasio vozim ga nazad. :icon_confused:
Za sada moram priznati da mi se na starom Dictehu cak i mozda bilo ljepse voziti jer kada je bio ispravan stvarno je isao ko' metak i nista nije skripalo.. Cudno ili nostalgija ?!
Od eventualnih propusta vidim trenutno da je starznji kofer pricvrscen obicnim maticama a bilo bi bolje da su sigurnosne jer ako nastavi ovako vibrirati sigurno ce pasti. Amortizeri su naj mekanijoj opciji treba ih dignuti barem na tri ... i tako to.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #7 : Prosinac 07, 2007, 18:17:29 pm »
Ako je kofer original 35 litarski kakav ja imam, obavezno reci dečkima da zategnu matice na bravi kojom pričvršćuješ kofer na nosač i zalijepe ih Locktite-om. Meni je kofer opal odmah drugi dan kada sam ga dobil i raspal se nasred ceste, sve je dobro prošlo, ali sam išel odmah u servis i dobio novi u roku keks, i onda smo lijepo provjerili bravicu, i od onda ima 12 000 km na motoru i sve funkcionira. Kaj se tiče onih kockastih matica kaj čvršćuju podlošku od kofera za nosač na motoru, ponovi isti postupak, malo loktita i bok, zategni imbuse kolko možeš, i nečeš imati nikakvih problema:-)

Kaj se tiče gašenja. Gasi se iz jako jednostavnog razloga, omjer zraka i benzina nije u optimumu, možda imaš feler na usisu zraka, možda je injektor zaštopan od stajanja. Imaš dvije svječice u svom motoru, možda samo jedna baca iskru... ali to nije tvoj problem, unutar prvih 1000 km, oni su ti jednostavno dužni zamijeniti sve što ne valja, a u najgorem slučaju mogao bi dobiti i novi motor:-)

Samo ne daj da te zahebavaju :icon_super:
Wazzuuup

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #8 : Prosinac 09, 2007, 21:41:44 pm »
Tocno tako, danas sam izucavao sto to stalno lupeta. Lupala je najvise ukrasna plastika na poklopcu kofera koja je ucvrscena za poklopac sa cetiri sarafa koji gotovo uopce nisu bili zategnuti. Nadam se da su oni ozbiljniji sarafi zategnuti . . . :icon_scratch:
Prosao sam 15-ak kilometara danas i nije se ugasio  :Rbis: . . . ali primjetio sam da se izolacija sa nekakvog indikatora (vjerovatno ulja u karteru) odvojila sa gumene kapice kontakta i virile su zice koje su opasno blizu spulje pa sam to navuko i zaljepio.
Daklem , kada ti je god dosadno odes do svog Beva i nesto ces uvijek naci za popraviti, dotegnuti . . . Nije ni to lose.

liberty

• Gost
« Odgovori #9 : Prosinac 09, 2007, 22:07:27 pm »
E kako se budeš brže vozio osjetit ćeš potrebu da otvrdneš stražnje amortizere - komotno ih stavi na 3. zubac.
Što više budeš radio km to polagano ali sigurno povećavaj tempo - sve kako bi se skuter dobro razradio.

liberty

• Gost
« Odgovori #10 : Prosinac 11, 2007, 15:49:01 pm »
Sjećam se kad sam na beverlyu 500 sa variomatom i auspuhom malossi wild lion napravio đir - tada mi se to činilo toliko jako da mi jače nikad niti ne treba. Onda sam kupio 250 pa sam i shvatio koliko je to jače.

Piaggiova mašina 500 je stvarno jak stroj. Ubrzanja za skuter su impresivna. Sa variomatom često budu blizu 6 sekundi do 100 (bar koliko sam čitao).

Offline MrXL

• Komarac
  • *
« Odgovori #11 : Prosinac 11, 2007, 16:21:12 pm »
Ne mogu ga jos razvlaciti pa ti ne znam jos nista o tome. Vozio sam ga do 5000 okretaja i tu mi nista nije bilo toliko impresivno ali vjerujem da kada se razradi biti ce puno bolje. Rjesio sam se buke i to mi je bitno bolje a izgleda da se vise i ne gasi. Primjetio sam da se u leru vrti na oko 1300. Ne znam jel to ok ? Bed mi se sada i voziti jer ga mislim regat tek iza Nove godine.

liberty

• Gost
« Odgovori #12 : Prosinac 11, 2007, 16:26:24 pm »
Za mašinu 250 minimumje na 1650 okretaja +/-. Umanulau ti piše koliko je za tvoj skuter.

Možda su ga Eco norme prigušile - ali ipak je to 40 ks

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #13 : Prosinac 11, 2007, 16:28:54 pm »
Ne mogu ga jos razvlaciti pa ti ne znam jos nista o tome. Vozio sam ga do 5000 okretaja i tu mi nista nije bilo toliko impresivno ali vjerujem da kada se razradi biti ce puno bolje. Rjesio sam se buke i to mi je bitno bolje a izgleda da se vise i ne gasi. Primjetio sam da se u leru vrti na oko 1300. Ne znam jel to ok ? Bed mi se sada i voziti jer ga mislim regat tek iza Nove godine.

Regaj što prije, fakat ti nije pametno da se voziš tak. (ne propovjedam ti ja sada nekaj, ja sam 5 mjeseci bez vozačke po HR i okolici pičil, prek granica i tak, ali nije baš bila najpametnija stvar koju sam napravio u životu)

Fora ti je da bude te u slučaju nekog sudara ili nečeg slično, murija za jajca objesila, a u slučaju štete, sve ide iz tvog džepa...

Iznad 6000 okretaja počinje zabava:-) Provozal sam 500 cruisera i razlika između 250 i 500 nije toliko naglašena do 80 km/h, kada 250 ipak malo polakše ubrzava, a petstotica doslovce leti do 120 ( po Ljubljanskoj sam vozil pa nisam išel iznad te brzine :dontknow:)

P.S. kolko te rega izađe?

Wazzuuup

liberty

• Gost
« Odgovori #14 : Prosinac 11, 2007, 16:34:26 pm »
Samo si i provjeravaj razinu ulja u motoru, jer izgleda da su ga mašine 400 i 500 ipak voljne malo popiti.
Na talijanskom forumu sugeriraju da se ulje u mašini drži na maksimumu i ćeste kontrole