Autor Tema: Glavna faca za ovu godinu  (Posjeta: 2954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Glavna faca za ovu godinu
« : Kolovoz 08, 2005, 23:40:08 pm »

Motori su mu u trendu,kak se to već radi sad u tom svijetu. Za mene prešareno,neki mi izgledaju kao da se uopće ne mogu vozit,ali ima nekih ideja koje su ipak nove među takvim firmama što je super. Ipak su to sve kreativci,pa je teško iskočit.
Mislim da je trenutno najjači što se tiče tehničke strane posla,mehanike,izrade i dotjeranosti detalja (švaba!).
Ne mogu to tvrdit jer nemam love obilazit sajmove po svijetu,ali ovo priznanje što je dobio mi govori da nisam fulao.
Btw,vidio sam jedan njegov motor na sajmu u Padovi prošle godine. Skulptura. Nikad mi nebi palo na pamet sjest na njega i vozit. I ne izgleda ko da ga je moguće vozit na cesti. Prije kao ukras za jebeno skupu birtiju. Ali je,jer je uvjet za natjecanje taj da mora normalno radit.
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #1 : Kolovoz 08, 2005, 23:43:41 pm »
vidis nije losa ideja mogli bi jednom svi skupa otici na takav sajam
 :idea:
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #2 : Kolovoz 09, 2005, 14:03:40 pm »
ovo definitivno ne djeluje upravljivo
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Kolovoz 09, 2005, 16:59:57 pm »
Bolje od ovoga. Slovenci su uvijek voljeli pretjerivat,te više mora,te više vilica...

:mrgreen:
google master

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #4 : Kolovoz 17, 2005, 15:19:45 pm »
Te više teritorija, više mora, više zaljeva... da bi se ukupna površina slovenskog mora povećala do mjere da u njega stane čak 16 luft-madraca...!!!

Ali svejedno, njihovi motori iz samogradnje (a samogradnji je u Hrvatskoj, BTW, registrirano samo 3 komada, od čega je jedna trokolica!, vjerojatno na bazi VW Bube) su ipak dosta mnogobrojniji od situacije kod nas, čemu mogu zahvaliti na kvalitetnijim i jednostavnijim zakonima i procedurama u Sloveniji za registraciju. Također, kod nas je i lošiji standard, prevladava veće gotovanstvo i lijenost, i kada zbrojiš sva ta zla, u cijeloj Hrvatskoj ima sam-svoj-majstor motora manje od onih koje je napravio Andrej iz foruma "Samogradnja iz Slovenije"...

Naravno da drugih razloga ima još metar, ali kada bismo podvukli crtu, rezultat je svakako porazan i negativan za Hrvatsku...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #5 : Kolovoz 18, 2005, 01:13:14 am »
Istina! Ali to mi je najviše žao zato što po kvartovima ima mnogo ljudi zlatnih ruku i velike mašte koji bi neku samogradnju radili za sebe i koju bi vozili stalno i s guštom jer voze nešto što je njihovo djelo i proliven znoj. Nisu mi interesantni ni Tona ni Djubre iz Bjelovara. Takvi mi mogu samo poslužiti da mi obave nešto što ne mogu sam. Na pr. ja neznam variti,ali motor mora biti moja ideja. U Rudešu sam jednom upoznao tipa kod kojeg sam vidio krasnih stvari u garaži,ali on to radi iz gušta,samo neke popravke radi frendovima i to je neka sitna lova koju mu njegovo znanje donosi. Radi takvih ne volim što su takve stvari teško ostvarive kod nas jer takvi ljudi  znaju i mogu,a bome je i druženje s takvima vrlo ugodno. Bar ti ne sole pamet. Oni rade za sebe,ali ćeš dobar savjet uvijek dobiti. Kad idući put sretnem jednog takvog,stavit ću slike na forum.
google master

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #6 : Kolovoz 20, 2005, 16:56:01 pm »
To bi bilo super. Kao i pronaći fakat čovjeka koji je sa preciznim i kvalitetnim varenjem vrlo na "Ti" i to radi vrhunski. Jer samo vrhunsko dolazi u obzir, i to iz mnogo razloga. Kao prvo, naravno, želiš vrhunski var jer voziš svoje dupe na tom komadu željeza, pa hoćeš sigurnost i povjerenje u to. Drugi razloge je da istodobno taj var bude estetski maksimalan, a ne neka nakazna kvrga vara koju niti tri farbe ne mogu sakriti. Treća stvar je to što za atest i homologaciju takve rame varilac mora imati VKV i certifikat, koji se mora u pisanom obliku predočiti Komisiji koja radi atest.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Kolovoz 20, 2005, 22:39:20 pm »
:razz:
Mislim da sam si našao  jednog takvog varioca. Čovjek je radio na proizvodnji šleperskih šasija u Njemačkoj i ostalim spacijalnim sranjima. Sad je obrtnik,samo neznam dali si je dao truda za papire jer se bavi bravarijom.
google master

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #8 : Kolovoz 22, 2005, 21:24:20 pm »
Pitaj ga... i ostvari dobre odnose sa njim, jer takvi ljudi se rijetko i teško nalaze, a mogu trebati "do bola"...