Autor Tema: Tehnička pitanja i odgovori za maxi skutere by Lukas  (Posjeta: 230179 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Keyser Soze

• Komarac
  • *
Odg: Tehnička pitanja i odgovori za maxi skutere by Lukas
« Odgovori #60 : Lipanj 14, 2009, 20:19:38 pm »
Pozdrav! :hello:
Imam isti problem kao IvanGrozni. Da budem preciziji, također vozim Beverly 250ie, kod kretanja, pri maloj brzini cca 20-40km/h i kod usporavanja motor lupa. :icon_confused: Odmah ću naglasiti da nisam stručnjak i ne želim se praviti pametan ali po onome što ste pisali o variomatu , rolicama i sl. mislim da je to i moj problem. E sad, problemi(lupanje, klapanje) su se počeli javljati na nekih 4000km(sadašnje stanje je 4500). Do tada je radio perfektno, bez ikakvih zvukova, klapanja i sl. "nuspojava". :icon_scratch: Kad se lupanje pojavilo otišao sam do servisera, ovlaštenog naravno, ali po njemu ti zvukovi tj. lupanje, klapanje ili ne znam kako da to opišem su najnormalnija stvar. Ok, uz pretpostavku da gospodin zna svoj posao pomirio sam se s tim iritatnim zvukom i nastavio voziti.
Najveći problem je u tome što se to lupanje svakim danom pojačava, sad već poprilično lupa, i to me već počinje ozbilljno živcirati a i pomalo plašiti. :icon_neutral: Nedavno sam opet bio kod servisera ali odgovor je bio isti, "to je normalno!". E da, umalo zaboravih, imam nekoliko frendova koji voze iste Beverlye kao moj, s još većom kilometražom ali niti jedan od njih nema takve probleme.
I kaj da sad radim!? Motor je pod garancijom još godinu dana, da li da nalazim novog servisera pa čak i neovlaštenog pa gubim garanciju ili kaj? Imam dojam da im je po servisima sve tlaka... :icon_evil:
Bio bi zahvalan na nekom savjetu

Offline aposaric

• MMP
  • Spol: Muški
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #61 : Lipanj 15, 2009, 08:41:15 am »
Bok,

čuj, bit ću kratak. Na Bevu ne smije ništa lupati. Ja u 20.000 km nisam imao slučajeva da nešto lupa u motoru. U Zagrebu imaš nekoliko ovlaštenih servisera, a pošto imaš garanciju, odi to pogledati što prije, iskoristi svoja prava. Ja ti preporučam servis Stara Peščenica, sa njima sam imao samo ok iskustva.  :hello:
Wazzuuup

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #62 : Lipanj 15, 2009, 19:29:48 pm »
Dok ti je pod garancijom idi u servisera, moj stav je da ga i promijeniš, jer 2mišljenja su bolja od 1..meni se to lupkanje odnosi na remen, mislim da je počelo otkada mi je kumplug zablokira, od tada svaki put kad krecem, i dok vozim nekih 40tak km na sat čuje se lupkanje, a kad povecas preko 40 onda ga nema. isto tako kad pustiš gas čuje se kad motor stane.meni je to remen koji udara o jedan ublaživač. e sad ja mislim iako nisam stručnjak da je mom problemu uzrok kumplug. jer kad sam radio veći servis, dakle mijenjao sam rolice, remen i počistio i malo izbrusio kumplug to lupkanje se se smanjilo za 90posto a sad se opet čuje, a najviše kad krećeš. a da nakažem da me je ovih dana 3 puta na startu obrijale iste mašine, 2puta curiser 250ie i 1put beverly 250 s karburatorom. mislim da moj na startu nevjerovatno teško ubrzava, mi bi ovdje rekli guzaje..tj oče neće..
savjet u serisera, ako treba i više njih otiđi ali taj problem ti moraju riješiti..
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Keyser Soze

• Komarac
  • *
« Odgovori #63 : Lipanj 16, 2009, 09:54:34 am »
Hvala!
Evo baš sam jučer bio kod drugog servisera i ista priča. Samo mi je predložen novi kuplung, ali naravno na moj trošak, jer to kao ne ulazi u reklamaciju a cijena je negdje oko 2000kn! Ili, sljedeća opcija je da ga malo pobruse, to bi pomoglo nekih 300km a onda sve po starom. Divota! :llllol: Uz njihovo priznanje da je to kao boljka navedenog modela opet ispada da je krivnja moja i ja bih to trebao platit. Po njima je glavni uzrok problema kao "gradska vožnja", od semafora do semafora... Prestrašno! Odmah isprika proizvođaču i serviserima kaj živim u gradu s mnoštvom semafora! :icon_pray: Motor nisam niti kupio za putovanja oko svijeta i sl. pustolovine, nego sam prilikom kupnje tražio, između ostalog, i nešto što će, prije svega, služiti svrsi. Ne znam samo koja je svrha te garancije, za kaj to oni garantiraju, možda da će nam redovito uzimati lovu na više-manje površno obavljenim servisima...
Jedino me zanima kakve će zvukove proizvoditi za nekih par tisuća km, jer očito taj dio je podložan intenzivnom trošenju. Znači imam dvije opcije, ili zaboraviti na normalan rad ne tako malo plaćenog Beverlya, ili iskeširati još koju tisućicu kuna, eura i sl. da bi bio zadovoljan proizvodom. :dontknow:
Da ne bi došlo do zabune, i dalje vjerujem da Piaggio proizvodi kvalitetne motore. Možda u mom slučaju nedostaje sreće, ali činjenica je da nisam jedini s navedenim problemom ili problemima i mislim da bi zbilja bilo uredu da se ti problemi otklanjaju o njihovom trošku. Neka me netko slobodno ispravi ako griješim.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #64 : Lipanj 16, 2009, 16:10:25 pm »
da uparvo se slažem sa tobom. tako su i meni rekli da je to gradsak vožnja i da ga triba vozit sa malo jačim gasom pogotovo kad krećeš.ali ništa to ne pomaže.imam frendove koji ga voze samo od kuće do grada ili do plaže a nema sve skupa niti 10tak km pa im radi kao urica..inače bev je mašina koja če učinit i preko 100 iljada ali ovakve sitnarije mu ruše ugled.

Offline Keyser Soze

• Komarac
  • *
« Odgovori #65 : Lipanj 16, 2009, 22:51:26 pm »
Točno tako! Zbog nekolicine (ne)radnika predobar proizvod gubi dobar glas... Žalosno... :icon_sad:
Ne znam, nemam ideje kaj da napravim... :dontknow:
Čitao sam po nekim forumima da ih je (servise) ekipa tužila i tek onda je sve odrađeno bez greške. Odjednom su za sve kvarove pronašli rješenje bez ikakve naknade i zabušavanja. Očito je to najefikasniji (nadam se ne i jedini) način da se nešto napravi!
Ispričavam se osobama koje savjesno rade svoj posao, uvjeren sam da takvih osoba ima, ali u mom slučaju, nažalost, još nisu otkrivene :icon_eek:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #66 : Lipanj 17, 2009, 12:14:26 pm »
Potrebno je koji puta taj Beverly i servisirati kako spada s obzirom na cijene koje naplaćuju. Mislim da je tu stvar ublaživača udaraca, malo i klizača varimata te potrebe za čiščenjem kuplunga
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Keyser Soze

• Komarac
  • *
« Odgovori #67 : Lipanj 17, 2009, 16:22:12 pm »
Ponavljam, bez obzira na navedene probleme i dalje sam potpuno uvjeren da je Beverly vrlo dobar ako ne i odličan motor čiji ugled narušavaju pojedini primitivci u servisima.
Upravo pročitah još neke kritike na račun nekih ovlaštenih servisa i zbilja ne mogu vjerovati da se takve stvari događaju...
A ništa, pričekat ću do sljedećeg redovitog servisa koji će biti uskoro pa ću ih zadavit da nešto naprave. :motocikli007:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #68 : Lipanj 17, 2009, 19:54:20 pm »
Kao prvo moramo imati na umu da te cijene nisu toliko velike s obzirom što je sve potrebno napraviti na skuteru ali najveći je problem što niti jedan servis ne radi sve preglede na skuteru. ZAto sam i ja odlučio sve sam raditi. Zapamtite, niti jedan servis se neće brinuti i vašem skuteru koliko vi sami. Vi morate znati kada želite što napraviti i posebne želje n<glasiti inače...banana.

Offline diesel1oo

• Slavonski Brod
  • Komarac
  • *
  • beverly 250 ie sport
« Odgovori #69 : Lipanj 17, 2009, 23:53:56 pm »
Taj problem imam i ja kako sam spominjao u početcima ove teme. Ajd ono lupkanje remena i rolica nekako i prožvačem jer se nečuje toliko ali me skroz živcira ono tupo hrktanje kad krečem sa manjim gasom.  :icon_evil:  Moja vožnja je 90 % gradska pa neznam da baš mogu odvrtat gas ko na trkama kako nebih spalio kvačilo inaće Sl.Brod odvoziš od istoka do zapada za 5 min pa gdje da mu ja to pilam.  :icon_mrgreen: al ja našao lijek: zanemarim zvukove i gledam komade pa ko ga je*e, a ono melje li ga melje  :icon_fU:
Malo šale, u zadnje vrijeme sam ajd nekako poslušao savjete nekih pa sa malo jačim gasom stvarno se gubi to hrktanje i bevac kreće glatko, ali kako sam i naveo kod nas je stalno gužva i semafora svakih 100 m  :icon_confused:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #70 : Lipanj 22, 2009, 15:54:36 pm »
evo slike mjerenja.ako sam ja to točno izmjerija...

1. rolice

promjer 20.9 - 21mm svih 6 kom

2. variomat unutarnji promjer

promjer 26mm

3. bolcen variomata

promjer 26mm

4.variomat.

ovdje primjecujem dosta prašine, nekakve srebrenkasto crne, svjetlucave prašine..e neznam od čega bi to moglo biti i jeli to normalno???

5.remen--širina 21.4mm

evo još malo slika

jedno još pitanje. kao ocistiti ili oprati filter zraka?

« Zadnja izmjena: Lipanj 22, 2009, 16:03:57 pm IvanGrozni »

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #71 : Lipanj 26, 2009, 18:00:08 pm »
Filter zraka se čisti sa apsolutno čistim BENZINOM. Dakle, filter se uroni u neku malu posudicu sa čistim benzinom i pereš ga kao spužvu. Ukoliko se benzin jakooooooo zacrni, potrebno je promijeniti benzin sa čistim te ponovo isprati. Dok god filter ne bude apsolutno čist. Tada je potrebno napraviti mješavinu motornog ulja i benzina u omjeru 1:1 te ga tom mješavinom premazati. Ja ga uronim u tu mješavinu, ižmičem te ga premotma sa papirom da upije višak površinskog ulja. Benzin će i tako ishlapiti ali se koristi kao sredstvo za razrijeđivanje ulja. Inače postoje i posebni sprejevi za tu namjenu gdje se filter ispere i prešprica tim sprejom. Sumnjam da ljudi peru filtere detaljno u benzinu jer je i to postupak koji traje, a u stvari je vrlo jednostavan. To treba raditi svakih 6000km.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #72 : Lipanj 26, 2009, 18:03:53 pm »
Nekako su mi poznate ove slike? :icon_mrgreen:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #73 : Lipanj 26, 2009, 20:01:18 pm »
to  ti je dejžavu... :icon_smile:

ja sam ga očistio i pripremio mješavinu tako da ću ga sutra premazati i to je to..

hvala

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #74 : Lipanj 28, 2009, 14:08:02 pm »
evo spojio ga ja napokon, jučer me kiša uvatila cili dan pa ga nisam mogao provozati. a sad još jedno pitanje. naime kad sam sve spojio prije zatvarnja sam upalio ga i radio je ok,  davao sam gas i to sve mi se čini okej. ali sam primjetio nešto e sad neznam jeli to normalno. naime kad sam ga upalio nekih 5 sekundi zvono se nije zavrtilo i onda se počelo vrtjeti. sad mi jedino preostaje počet ga voziti i onda vidjeti kako će se ponašati..
ovih par dana se nadam da će napokon ova dosadna kiša stati..