Autor Tema: Tehnička pitanja i odgovori za maxi skutere by Lukas  (Posjeta: 229690 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: Tehnička pitanja i odgovori za maxi skutere by Lukas
« Odgovori #15 : Siječanj 11, 2009, 23:29:39 pm »
Odgovori:
1. filter ulja se može skidati i normalnim ključem za ulje kao i kod auta samo što je to malo nezgodnije kod Beva jer je mali opseg ovih filtera.
2. Ulje preporučam orginal 5w40 (Selenia ili AGIP)
3. Zamjena remena ovisi o njegovom stanju  i starosti po mojem i mišljenju. Ja  derem remen sada drugi remen i to kanim dok ne napunim minimalno 18tkm od zamjene kakda je postavljen novi
4.Narančastte rolice imaju drugi broj samo sada ne znam koji je. One zelene koje postavljaju kao orginal i jesu orginal ali su prelagane za Ie modele, barem se meni čini tako. Bolje performanse se dobivaju sa tvorničkima a to su ove narančaste. A i jezgre su im og drugačijeg materijala.
5. Veliku maticu na kuplungu ne odvrtati ako ne moraš skidati kuplung obloge ili mijenjati  nešto što bi zahtjevalo rastavljanje kuplunga osim što je preporučljivo po meni nakon 30tkm rastaviti sve i očistiti i podmazati sve friškom masti. Unutar kuplinga imaš jedan igličasti ili valjkasti ležaj koji treba malo i podmazati friškom masti.
Litijskom masti se podmazuju uglavnom ležajevi svih uloga i namjena, od igličastih do kuglastih, ja uglavnom podmazujem sve osim samog variomata koji se podmazuje ali vrlo sitno gotovo neznatno, samo mikronski tanki film na rolicama po obodu i slično. KAd rastaviš sve onda češ vidjeti a i pošalji ponovo pitanje kada rastaviš. Toliko za sada
Servis ostavi za kasnije prije sezone.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #16 : Siječanj 12, 2009, 17:22:02 pm »
Hvala ti puno.. čujemo se kad ga rastavim...negdje sredinom drugoga mjeseca.
sad ću da skupljam malo pare pa kupiti dio po dio...da me ne ispadne ogromna cifra odjedamput...i nove gume treba staviti..pa kad ga rastavim onda ču ja to malo i poslikati i baciti par slikica...
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #17 : Siječanj 12, 2009, 20:34:48 pm »
DA, moram priznati da su cijene dijelova u nas vrlo visoke. U Italiji su dijelovi jeftiniji jedno 30-50% nego kod nas. 

Offline pasa_du

• Komarac
  • *
« Odgovori #18 : Siječanj 13, 2009, 23:57:49 pm »
Nadam se da češ znat nešto o ovom problemu.
Radi se o Beverly 500 mašini koje (neke) imaju problem što im se u karter slijeva gorivo.
Znaš što bi tome trebo bit uzrok,možda potrošen cilindar ili karike ili injektor?
Definitivno to nije nimalo zanemariva pojava jer se time razrijeđuje ulje i slabi podmazivanje (kao što i sam znaš)
A sad da idem mijenjat ulje svako 1000 km ni to nije zgodno a ni isplativo.
Unaprijed hvala

Offline pasa_du

• Komarac
  • *
« Odgovori #19 : Siječanj 15, 2009, 13:37:10 pm »
Ništa znači. :Rdrug:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #20 : Siječanj 16, 2009, 16:38:50 pm »
evo ja sam nešto vidio na ovoj temi...pa pogledaj malo i prosurfaj po formum...čini mi se da su bili govorili da je problem u nekoj igli koja valjda pušta gorivo...da je s greškom ta igla i da je treba zamijeniti i problem riješen...negdje je trošak oko 350kn

nadam se da sam ti pomogao...evo link; http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,38958.25.html

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #21 : Siječanj 16, 2009, 21:06:37 pm »
Prvi djelovi su kupljeni....
Kupio sam utege za beva 6kom + 3kom klizača sve skupa 142.00kn...
eh sad jedno opažanje...lijepo sam ušao u servis i tražio utege ili rolice za beva 250ie..i lijepo ja čovjeku objasnim koje boje i koje težine..(težinu sam prepisao sa tvog reviuwa)i on kaže da točno nezna koja je težina ali da jesu kao narančaste boje..ja govorim njemu da ima i zelene koje su lakše da nebi bilo zabune hoču kupiti teže..a on meni kaže da su samo jedne jedine da zelene možda i jesu lakše ali da one i neidu za beva 250ie..sad tko je tu lud..nemam pojma..ah vidjet ćemo kad budem radio servis šta se krije u variomatu...inače po pakovanju nebih rekao da su oriđiđi, već neke zamjenske..Na njima piše GENUINE SPARE PARTS KB:849480

uglavnom ide slika skupa sa klizačima pa me zanima jesu li uopće to te...da nebude kasnije problema..

evo slikica

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #22 : Veljača 06, 2009, 20:37:14 pm »
bok
cuj citao sam i vidio dolje one utege sto si ih napravio za svoj skuter,naime i ja imam isti problem sa volanom na brzinama od 40-60 km/h,pa me zanima jesi ti sad to s tim rjesio i dal mozda znas koliko su tezi ti utazi od onih sto si ima prije i koji kofer imas,mislim od koliko litara?
znam da je to napisano prije par mjeseci,al eto ja sam novi pa tek sam sad vidio.ako mi mozes dat neki savjet,super.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #23 : Veljača 10, 2009, 22:51:29 pm »
Nadam se da češ znat nešto o ovom problemu.
Radi se o Beverly 500 mašini koje (neke) imaju problem što im se u karter slijeva gorivo.
Znaš što bi tome trebo bit uzrok,možda potrošen cilindar ili karike ili injektor?
Definitivno to nije nimalo zanemariva pojava jer se time razrijeđuje ulje i slabi podmazivanje (kao što i sam znaš)
A sad da idem mijenjat ulje svako 1000 km ni to nije zgodno a ni isplativo.
Unaprijed hvala
Ja vjerjem da je ovdje riječ o rasplinjaču ili injektoru jer je riječ o propuštanjju goriva u cilindar tj. karter. Znači, jedino mjesto gdje bi injection sustav mogao curiti je na injektoru s obzirom da nakon gašenja motora pritisak goriva ostane u sustavu i on negdje iscuri a to je vjerovatno na injektoru ukoliko isti propušta. Onda preko usisnog ventila, cilindra ili cijele glave stigne u karter.
kod rasplinjača vjerovatno preko igle ili zaglavljenog plovka u samom karburatoru. Govorim onako napamet jer su to jedina mjesta gdje gorivo dolazi do motora.
E sada ima još jedna mogućnosti kod motora s rasplinjačem a to je da preko vakummskih crijeva kroz koja podtlak iz usisa motora preko membrane usisava gorivo iz rezervoara. Nisam siguran da i Bev 500 ima takva sustav napajanja gorivom ali većina skutera s rasplinjačima ima.
Ta membrana može malo početi curiti pa dolazi malo i goriva motor previše a samim time opet kod gašenja motora, malo podtlaka ostaje u cijevima i podsissju malo goria u motor koje s nakon toga sliju u karter. Ova zadnja solucija bi bila manje moguća jer se i manifestira nepravilnim radom motora i konačnim otkazom rada istog.
po meni pogledati da li fergazer curi, skinuti filter zraka sa kučištem i kroz usisni otvor na rasplinjaču pogledati da li gorivo kapa ili slično nakom gašenja motora. Naime, goriva ne smije biti u tom otvoru nakona gašenja motora.

Lukas
« Zadnja izmjena: Veljača 10, 2009, 23:14:19 pm Lukas »

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #24 : Veljača 10, 2009, 22:55:27 pm »
Prvi djelovi su kupljeni....
Kupio sam utege za beva 6kom + 3kom klizača sve skupa 142.00kn...
eh sad jedno opažanje...lijepo sam ušao u servis i tražio utege ili rolice za beva 250ie..i lijepo ja čovjeku objasnim koje boje i koje težine..(težinu sam prepisao sa tvog reviuwa)i on kaže da točno nezna koja je težina ali da jesu kao narančaste boje..ja govorim njemu da ima i zelene koje su lakše da nebi bilo zabune hoču kupiti teže..a on meni kaže da su samo jedne jedine da zelene možda i jesu lakše ali da one i neidu za beva 250ie..sad tko je tu lud..nemam pojma..ah vidjet ćemo kad budem radio servis šta se krije u variomatu...inače po pakovanju nebih rekao da su oriđiđi, već neke zamjenske..Na njima piše GENUINE SPARE PARTS KB:849480

uglavnom ide slika skupa sa klizačima pa me zanima jesu li uopće to te...da nebude kasnije problema..

evo slikica

Dobre si utege kupio , to jest kataloški broj za beva250 ie. Sada sam dobio saznanja da je to kao za MASTER motor sa kompletom od 6 utega u variomatu: to saznanje sam dobio od ekipe iz servisa u što baš i ne vjerujem ali dobro. Kupio si pravu stvar sada ju još stavi .... NA PRAVO mjesto.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #25 : Veljača 10, 2009, 22:59:29 pm »
bok
cuj citao sam i vidio dolje one utege sto si ih napravio za svoj skuter,naime i ja imam isti problem sa volanom na brzinama od 40-60 km/h,pa me zanima jesi ti sad to s tim rjesio i dal mozda znas koliko su tezi ti utazi od onih sto si ima prije i koji kofer imas,mislim od koliko litara?
znam da je to napisano prije par mjeseci,al eto ja sam novi pa tek sam sad vidio.ako mi mozes dat neki savjet,super.
Utezi koje sam prije imao su bili dvostruko lakši od ovih sada koje imam, nisam ih uspio još izvagati, jednostavno sam zaboravio.
Imam kofer od 35 litara i sada sa ovim težim utezima je stvar bolja, ali nije to samo do kofera nego malo i do guma.
Staviti teže utege jest djelomično rješenje, ali apsolutno ukljanjanje vibracija je gotovo nemoguće.

Offline bcemelji

• Vizir
  • **
  • aprilia sportcity 250i.e.
« Odgovori #26 : Veljača 12, 2009, 14:47:00 pm »
ok,hvala ti.probat cu to sve uskladit,mozda i promjenim gume,utege definitivno, pa cu napisat kako je to uspijelo.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #27 : Ožujak 09, 2009, 16:25:47 pm »
Baš sam ovaj vikend napravio kompletan servis na svom bevu i moram samo reći da su ipak unutra bili zeleni utezi, pa sam stavio ove koje su PRAVE tako da se odmah primjeti na prvom điru razlika..servis je protekao u redu jedino dva problema su bila, a to da je zapeklo zvono pa smo ga jedino mogli izvlakivačem odvojiti od kumpluga a druga stvar je bila da nisam mogao izvuči onaj ajmo reći poklopac od variomata, gdje idu klizači,,jednostavno bi došao do pola a poslije nikako vani.i kad sam već bio izgubio svaku nadu odjedamput je izašao kao da ništa nije bilo..čudno ali sam tako nešto i očekivao jer ipak su to talijani.inače moram se osvrnuti i na utege jer iako ovi zeleni nisu amjmo reć štetni za motor ipak sam mišljenja da bi na servisu trebali stavljati upravo one koje idu za taj i taj model, jer kao prvo ja to plaćam, a kao drugo moraš cijelu godinu dana voziti sa njima i pogotovo kad vidite da motor više nije isti, jednostvno da to nije to....

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #28 : Ožujak 09, 2009, 22:56:47 pm »
Istina je žalosna a to je da i oni ne znaju koji idu na koji motor izgleda. Samo je bilo dovoljno malo volje i ne bi bilo problema s njihove strane. Ja vjerujem da i oni čak nemaju baš sve knjige ili ako ništa drugo, sve revizije knjiga za svaki motor.
Zvono nebi smjelo ići izvlakačem nego malo po malo. može biti da je ostao rub od trošenja pa su pakne kuplunga bile malo preširoke za zvono. To zvono bi se trebalo koji puta malo i potokariti samo da se izravna tj. izgladi. Onda Bev spaja kuplung bez udaraca i vibracija. Kada lagano krečeš a zvono je postalo grubo, tada se osjete udarci i vibracije kod kretanja. Nije baš naljepši osjćaj. To se pogotovo osjeti u gužvi kada stalno moraš kretati, onda je najizraženije.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #29 : Ožujak 10, 2009, 18:30:40 pm »
Da zvono bi trebalo ići bez problema ali nismo ga mogli nikako odvojiti od kumpluga, probali smo malo čekićem odvojit ali nije bilo pomoči tako da je to bio jedini mogući način, i čim smo ga malo odvojili odmah je izašao sam..moguće da je prašina utjecala na to jer je dosta izašlo dok smo ga  skidali tako da sam malo pobrusio i zvono i četkice na kumplugu i to funkcionira dobro, nema trzaja dok krećem, ali budući da dosta vozim po gradu brzo će se opet vratiti na staro..sad nakon promjene i ulja i svih djelova mogu reći da mi je opet užitak ga voziti.pogotovo kad su pravi utezi jer se stvarno primjeti razlika u odnosu na one stare..još jedino kad bi uklonio onaj zvuk klaparenja dok vozim polako bilo bi savršeno, ali nažalost izgleda da je problem u ovom plastičnom ublaživaču remena..razmišljam da ga skinem...jer koliko sam saznao bilo bi najbolje staviti onaj metalni šta je išao u starije modele....šta misliš o tome???