Autor Tema: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.  (Posjeta: 25311 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
Odg: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.
« Odgovori #60 : Siječanj 26, 2008, 00:21:21 am »
Da nije gledal one tete u štiklicama po putu možda bi fotke bile bolje. Tko zna kaj je on delal samo nam neće niš napisati.  :llllol:

2zinger: možda bi bilo bolje da kada stavljaš fotke da ih ne stavljaš kao thumbnail nego da uzmeš prvi link ispod fotke gdje piše Hotlink for forums (1) i onda dobiješ fotku u veličini koju odabereš, a obično koristimo 640x480. Na tu veličinu ju je bolje smanjiti u nekom drugom programu i onda je stavljati na ImageShack jer je puno brže.   :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #61 : Siječanj 26, 2008, 02:00:53 am »

:llllol: :llllol: :llllol:  hahaha,Julius,prolio sam caj kad sam procitao tvoj post... :icon_super:

Lolo, ok, bum probal, vec imam par slika uploaded pa da vidimo kak ispadne....  :icon_thumright: :icon_thumright:

:icon_smile: -stvarno nisam nista drugo radio osim par puta posudio laptop od cura, i to se eto bas slucajno desilo da su bile cure....nije bilo namjerno... :icon_mrgreen:
H&K MP5SDW - a true point and click interface

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #62 : Siječanj 26, 2008, 02:15:42 am »
Lolo, evo da nesto probam:

-prva je HTML:

http://img233.imageshack.us/img233/5002/pict0388to8.th.jpg' border='0'/>[/url]

-druga je kako je dosad bilo - forum thumbnail:

-treca je direkt link:

http://img233.imageshack.us/img233/5002/pict0388to8.jpg

Sto izgleda najbolje?

Trenutno mi je najlakse radit sve kroz Imageshack, imam sve postavljeno za to. Jedino sto mogu jos je promijenit velicinu kad uploadam slike u program, mozda to pomogne? Kamera je 5 mpx, ali kao sto Julius kaze, ima nekoliko fotki u "pokretu" sa Mexicancima iza ledja pa su malo grube... :icon_mrgreen:

Ak imas preporuku za neki drugi program za velicinu reci, da ispadne sto bolje moze, prije nego sto pocnem lupat ostale, imam jos oko 450 komada, najbolje tek dolaze.

z

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #63 : Siječanj 26, 2008, 23:54:39 pm »
To bi izgledalo ovako. Znači ne thumbnail koji je iznad uploudane fotke nego Hotlink for forums (1) prvi link ispod uploudane fotke.  :icon_mrgreen:

Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #64 : Siječanj 28, 2008, 16:40:40 pm »

:icon_pidu:  Lolo,skuzio sam, gledao sam linkove na krivoj lokaciji...slike koje imam vec uploadane na Imageshack ce jos  biti u 800x600, ne vidim nigdje mogucnost da promijenim velicinu.  Kad pocnem ubacivat nove s kartice,onda ako mogu cu promijenit rezoluciju da sad ne brisem i ponovo stavljam na novo. 

:hello:

z

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #65 : Siječanj 28, 2008, 16:51:59 pm »
Dobra je i ta veličina  :icon_thumright: Naime zašto sam pisao da stavljaš tu rezoluciju. Dok čitaš tekst na thumbu ne vidiš gotovo ništa osobito ako je nekakva fotka u predvečerje, a dok poklikam sve fotografije onda izgubim onu "nit" prilikom čitanja jer se preko imageshacka fotke prilično sporo otvaraju. Nadam se da nema još puno ljudi sa klasičnim modemom jer bi onda njima mogao biti malo veći sex.  :icon_mrgreen:

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #66 : Siječanj 28, 2008, 17:11:18 pm »
........

-malo smo se konzultirali sa kartom,granica nije daleko, mozda nekih sat vremena. Rano je ujutro, trebalo bi proci bez problema.  - :motocikli008:  heh

-prema Costa Rici,krajolik

Image Hosted by ImageShack.us

-jedna unazad

-na granici

Guzva po obicaju,kolone kamiona po 4-5 km na obe strane granice. Vozaci imaju mreze razvucene ispod prikolice, vise i spavaju.  Po svemu sudeci, rekao bih da cekaju sigurno po nekoliko dana da predju granicu.  A ja sam mislio da je 8-9 sati puno.   :icon_eek:

Malo trckanja, par pitanja i $16 kasnije,i papiri su gotovi.  Gledam ljude kako ispadaju iz autobusa, nose kofere na kontrolu, carinici sve zivo preturaju, vani je 35 C i sparno.  A zapravo bi pjesaci trebali imati laksi prolaz jer ne moraju imati uvozne papire za vozila.   :dontknow:  Uglavnom, par dolara u napojnicama me je prebacilo na pocetak linije, i za desetak minuta, obe putovnice (Markova i moja),su bile rjesene.  Onda jos kod cure po potvrdu osiguranja i preko puta kod jos jednog striceka da sve to fino popise i stavi u knjigu deblju od Biblije.  Dok sam rjesavao osiguranje upoznao sam lika (ne sjecam se imena), na putovanju sa zenom (Debbie - sjecam se imena), izgledao je malo zbunjen pa me je na kraju pitao sto treba nakon pass kontrole.  Osiguranje rekoh, 7$ i potvrdu od gospodicne. A ne kaze on, ima osiguranje vec rjeseno sa kompanijom iz USA, nema potrebe da ceka u redu. Ja mu kazem da i ja imam policu osiguranja, ali tip na drugoj strani pravi probleme, trazi potvrdu, i za $7 nije vrijedno imat poslije problema s policijom.  Na to mi je covjek samo odgovorio nesto u stilu "tko njih j...", necu ja cekat u redu, i ode preko puta da vidi vec spomenutog striceka s velikom knjigom.    :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:  Ja vec znam sta ce mu reci, jer sam i ja to probao prije 15 minuta i covjek mi je lijepo objasnio da je ta potvrda obvezna drzave radi, i ako nas zaustavi murija, to ce prvo traziti.  (bio je i u pravu u sto sam se uvjerio par dana kasnije).  Uglavnom, dosao je i red na mene, dobivam potvrde, i izlazim van, kad vidim njega kako se vraca preko ceste, i nazad u red pognutog pogleda.   :llllol: A sto ces kad neki ljudi ne mogu prihvatiti savjet?   :Rhah: 
Vani na parkingu smo upoznali Debbie. Ona je totalno cool, opustena, spikamo o motorima, curama i svemu ostalom. Kad je Stu komentirao na velicinu grudnjaka jedne od cura sto smo vidjeli kako izlazi van, samo se dobro nasmijala.  Zenska na mjestu.   :icon_super:

- Debbie

Ostali smo s Debbie dok se njena bolja polovica vratila sa papirima, a zatim nakon pozdrava, ostavljamo ih u guzvi  i nastavljamo put....

....

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #67 : Siječanj 28, 2008, 17:12:39 pm »
Lolo,nema zime, sad sam skontao, imas pravo,dok se thumb otvori,zaboravis o cemu se radi...sad bi trebalo biti ok. 
 :icon_thumright:  hvala na uputama.   :icon_pidu:

z

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #68 : Siječanj 28, 2008, 17:21:00 pm »
Ovo je već puno bolje  :icon_thumright: još da te malo spraksiramo za ove fotke u malo mračnijim uvjetima i možeš na ATW  :icon_mrgreen:

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #69 : Siječanj 28, 2008, 17:32:13 pm »
Lolo  :icon_thumright:...mala kamera je dala sve od sebe.   :Rkap:

....Costa Rica je na visem stupnju razvoja, ili se bar tako cini. Ubrzo nakon granice vidim i zasto, gringosi su malo cesca pojava, tj. turizam je malo vise razvijen u priobalnim predjelima.  Unutrasnjost je jos uvijek Centralna Amerika 100%, uz par iznimki kao San Jose, ali obala je natrpana strancima, Kanadjani i Ameri prisutni na veliko.  Donedavno su zemlja i imanja bila vrlo povoljna i ekipa je na veliko kupovala terene na plazama. 
Ne znam zasto sam opalio ovu fotku, ali nek je tu kad je vec na kartici.  Tip nije prisao uz pumpu po gorivo kao ostali promet.  Mozda kamioni gradske cistoce primaju naftu samo pod odredjenim kutom.   :icon_scratch:  Ili vozac ima nekih problema s parkiranjem....  :icon_mrgreen:

- na putu za Tamarindo

Tamarindo me malo podsjeca na San Juan del Sur.  Uspavani mali gradic na obali,hoteli i restorani na sve strane,a  napuseni klinci surfaju na plazi.  :icon_mrgreen:
Cijene drasticno rastu, ekipa je skuzila da Ameri "imaju" love, pa su digli i cijene.  Soba za veceras....$20 po osobi.

-pred terasom

- na plazi

......

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #70 : Siječanj 28, 2008, 18:02:45 pm »
....zalazak sunca....i par valova za zavrsetak dana...

U Tamarindu smo stali u El Coconut, vrlo lijepo uredjeni restoran. Buduci da smo jos uvijek van sezone, mogli smo birati gdje cemo sjesti.  Ubrzo smo se upoznali s Robertom i njegovim kolegom iza sanka, i konobaricama Normom i Marijom. Ljudi su stvarno prvoklasni, sve su nas zivo ispitali, na kraju smo ostali do zatvaranja i  svi skupa nazdravili jednu za put. Sefica je gospodicna iz Nizozemske, tu je vec nekoliko godina, a kad ne vodi restoran onda zivi u Parizu.   :icon_smile: 
Ako ste ikada u Tamarindu, preporucujem El Coconut. Hrana je uz uslugu takodjer vrhunska.

Negdje oko ponoci, svi u krpe.   :glasses9: 

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #71 : Siječanj 28, 2008, 18:20:24 pm »
........rani ustanak....zelio sam uhvatiti izlazak sunca, uz salicu kave. I dok ostatak ekipe spava, picim na plazu....izlazak je tu.  Ali kave nigdje.  Do 9 sati... :icon_evil:

Na par fotki sam probao uhvatiti dizalicu u pozadini,u kontrastu s nekom atmosferom koja bi ovdje trebala prevladavati. To je cini se ovdje sve cesca pojava, malena nerazvijena mjesta uz obalu ustupaju lokacije velikim hotelima i gradjevini...Kompanije iz vana su nanjusile da obala ima potencijala.  Jos ima mjesta gdje se covjek moze izgubiti i naci mira i tisine bez igdje ikoga.  Ali se i to smanjuje iz dana u dan. Velika lova i urbanizacija krci put kroz "nerazvijene" zajednice.   Tko zna, mozda za nekoliko godina ovdje bude McDonalds ili neka druga rugoba da pokvari ambijent....

Buduci da necu dobiti cisto sunce bez oblaka, krecem u potragu za salicom jave i doruckom.  Konacno, oko 10 se otvara Subway i uzimam neku klopu za pocetak.  Pola sata kasnije sam nazad u hotelu, decki su na nogama, vani na bazenu.  Dok se oni brckaju, ja vadim Jetboil i ostale rekvizite i spremam kavu.. :icon_super:..ahhh...kad bi jos samo imao malo mlijeka...jos nismo skuzili kako nositi bocu mlijeka a da se ne pokvari na ovim temperaturama.   :icon_scratch:   ...ali nema veze....malo smedjeg secera, i medicina je po narudzbi... :icon_thumright:   

.....

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #72 : Siječanj 28, 2008, 19:08:32 pm »
.....nazad na cesti, pravac Nicoya, na putu za Playa Naranjo.  Tamo bi trebali uhvatiti trajekt preko zaljeva za Puntarenas.  Voznja je bila super, sljunak vecinom, krajolik fantastican....zapravo toliko fantastican da na samom kraju, par km pred obalu, nisam skuzio ostar lijevi zavoj, i nagomilani sljunak kao da su ga majstori nabacali lopatama.  Stu je prosao ispred mene, i dok sam je tako zujao okolo, prasina se slegla dovoljno toliko da vidim kanal, ogradu i stabla na drugoj strani, poprecno mojoj zamisljenoj putanji.  Hmm,nesto ne stima.   :icon_scratch:    I tek  onda vidim cestu kako zakrece 90 stupnjeva lijevo.   :Rjok:  Ok, lagano pustam gas, ne diram kocnice, GS ima jaku motornu kocnicu i motor usporava, i bez puno nagibanja, laganini pocinjem kroz zavoj.   Sve je islo ok dok nisam upao u onaj gore navedeni sljunak.  Jedino sto pamtim je kako zadnji kraj proklizuje, lijeva noga dodiruje tlo, i djelic sekunde kasnije, motor se ispravlja i izlazim iz zavoja.  Sta sam napravio nemam pojma, Mark je bio iza mene i kaze da je izgledalo kao kad decki klizu oko zavoja na speedway utrkama.  Meni bas nije bilo do utrka.  Zapravo, samo sam htjeo negdje stati par minuta, smirit zivce, i skuzit sta se desilo. Nisam isao brze od 40km/h, ali u tom trenutku se cinilo kao stotka.    :llllol:

Playa Naranjo nas docekuje oko 11:30, pola sata pred polazak trajekta. 
Scena uz dok.

- na brodu

Na gornjoj slici uz momka u zutoj majici je pick-up natovaren dinjama.  Decki su isli na pijacu sa tovarom svjezih dinja. Ulovio sam jednog od putnika, i skupa idemo u potragu za vlasnikom.  U kafeteriji sjede dva tipa, cine se kao farmeri, i nakon par pitanja na Spanjolskom, moj kompa im objasnjava da zelim kupiti par komada.  Nema problema kaze jedan, dolar po komadu, koliko god trebas.  Kad smo stigli na palubu i kad je vidio motore, dao mi je 3, jedna za svakog.  Novce nije htio uzeti.  Kako god da sam mu nudio, nista od toga.  Kad je otisao, probao sam ostaviti $3 u autu, ali mi je momak sto je ugovorio transakciju rekao da ne ostavljam novce, ako ih vec netko ne ukrade, tip ce se uvrijediti jer su dinje bile poklon u znak dobrodoslice u Costa Ricu.  "Puno hvala" je bilo dovoljno, i gotovo.   :dontknow:   Usput me pita odakle sam.  Kazem Hrvatska.  A on kao iz topa -  Suker??? Football? Si? Croatia mucho bueno!!!      :icon_eek: :icon_eek:  Pa zar i ovdje???   :icon_mrgreen:

-oaza mira

Izgleda idilicno,ali ne znam koliko je mir i tisina, jer dok smo prolazili cula se krika majmuna kako se deru iz dzungle. Nisam vidio ni jednog iz bliza, ali sudeci prema zvuku, ne bih ni zelio...   :motocikli010:

Prolazimo pored otoka "Usamljenog covjeka". Jedan od putnika je lokalac, prica Engleski i polako objasnjava da je ovaj otok bio koristen kao zatvor do prije nekoliko godina.  Dobio je ime po tome sto tu nitko nije dolazio osim zatvorenika, zene su bile prava rijetkost, a cijeli otok je prakticki bio kamp gdje su zatvorenici radili razne poslove.  Resetke nisu bile potrebne, cuvari su vise cuvali camce nego zatvorenike. Tko je zelio, kad je oseka, mogao je probati preplivati  pola km do sljedeceg otoka.  I ako ga morski psi nisu sprasili, onda bi se dzungla pobrinula za to. Sudeci po njegovom govoru, dzungla je vise nego surova, tako da ljudi nisu ni pokusavali pobjeci.  Jer na kraju, samo bi se premjestili s jednog otoka na drugi.  Jos uvijek bez camca i sanse za povratak na kopno.

-otok usamljenih

Tokom razgovora upoznajemo jos jednog tipa. Kaze da zivi u lokalnom selu, ide u Puntarenas radi guma na svojoj Hondi 250.  Kad je vidio motore morao je doci u "inspekciju" jer kaze da kod kuce nikad nije vidio nista vise od 250, tj. njegova Honda je najveci motor u selu.  Njegov brat je bio u autu, s cijelom familijom. Bilo im je drago kad sam pitao za jednu fotku.

Puntarenas....sat i pol kasnije.

.....noge na suhom... :icon_mrgreen:

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #73 : Siječanj 30, 2008, 19:17:12 pm »
-Puntarenas, Costa Rica

Po izlasku iz grada i par krivih skretanja, nalazimo autoput #1, i pravac San Jose. Markova frendica ima kucu u San Joseu, trenutno nema nikoga osim domacice,tako da nam je na raspolaganju koliko god dugo treba.  Plan je bio prenociti u San Joseu, i slijedeci dan okrenut u generalnom smjeru Paname.  Nakon sat i pol trazenja (to je cini se vec normalna pojava u ovoj prici  :icon_mrgreen:), zovemo kucni broj i gospodja se javlja i ugovaramo sastanak na obliznjem krizanju.  Elda nas docekuje uz rub ceste,i pjeske vodi do kuce. Promet stoji tako da nema zurbe, i par minuta poslije, evo nas pred kapijom.  Ovdje je sve pod kljucem,prozori,vrata, dvorista, sve unutar bodljikave zice.  Kriminal je vrlo cesta pojava, sudeci po mjerama zastite.  Elda kaze da ne smije ostaviti kapiju otkljucanu u pola bijela dana na 5 minuta dok ode po kruh.   :icon_eek:

Iznutra, "samo" 2 od 6 brava na vratima,+ alarm.

Slijedece jutro,pogled van.

Elda stize oko pola 8.  Mark zove UPS da vidi gdje su mu dijelovi, Elda razgovara sa osobom na drugoj strani, i nakon par pokusaja, saznajemo da je sve stiglo i da ceka u skladistu UPS-a.  Mark zove taksi i ide u potragu, Stu i ja stura oko kvarta da vidimo ima li internet kafe.
Par sati kasnije, zovemo Marka na mobitel, vec je trebao stici, kaze da je na putu nazad. Po povratku saznajemo da su dijelovi u skladistu, ali da ce vjerovatno trebat par dana da se srede carinski papiri, uz naravno napojnice,molbe i ostale vec poznate procedure. Tako da je odlucio ostaviti sve u skladistu i potraziti nove lancanike negdje usput.   :icon_scratch:

Pred kucom, polazak. 

San Jose je uzas za prometovanje, pogotovo bez GPS-a i putokaza. Konacno nakon 2 sata izbijamo na periferiju,guzva se smanjuje, i stajemo za gorivo.  Pregledavam stvari oko sebe, svi prsti i koferi su na broju.  Provlacenje izmedju auta stvarno testira covjekove mogucnosti procijene sirine i mogucnosti prolaza.  Sto ne znaci da nisam par puta koferima zagulio po tudjim blatobranima.   :icon_eek: 
Dok smo pumpali, mala nije skidala pogled s motora, pa smo lupili jednu za uspomenu.

Osiguranje na vratima benzinske.

......

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #74 : Siječanj 30, 2008, 19:41:51 pm »
....cesta nas vodi prema San Isidro de General...i potom prema Panami...ali ubrzo postaje jasno da cemo do granice stici tek slijedeci dan...

2 trake, puno slepera, uske krivine. Iako je tempo prosjecan,osjecam umor vec nakon par sati. Zivci su mi na granici,ljudi skrecu i izlaze bez zmigavaca, jedini nacin to sve izbjeci je vozit brze od ostalog prometa.  Pustam decke da naprave razmak i nalazim ugodnu poziciju sa puno mjesta ispred i iza sebe.  Na kraju,svi znamo kud idemo,mapu imam, prema tome,nema zurbe.  Dionica sama po sebi je fenomenalna, penjemo se u planine i dzungla postaje sve gusca.  Ubrzo se osjeti znatna promjena u temperaturi, altituda se dize na nekih 10 000 stopa (+- 3000m), i vozimo se kroz oblake.   :icon_confused:
Prema lokalnim informacijama, ljudi ovu planinu zovu "Planina Smrti". Prije dosta godina dok su seljaci sa zapregama isli preko i vozili robu na trznicu, uhvatio bi ih mrak gore u brdima. Po noci bi jako zahladilo, i cesto bi pronasli ljude kako su se smrzli.  :icon_sad: 
Osim toga,ako je za vjerovati (nisam uspio vidjeti zbog magle), vrh planine je jedino mjesto odakle se moze vidjet Pacifik i Atlantik u isto vrijeme.

Na drugoj strani, na dnu,stop za brzi zalogaj i Coca-Colu.  Gulfito se cini dalje nego jutros na karti i uzimamo smjer za Dominical na obali.  Motel pronalazimo bez problema, i to u vlasnistvu nekog Amera, tako da barem jezik veceras nije problem.  Pizza i pivo za veceru.

Odmah uz motel je rijeka, utjece u ocean....bas me zanima kakva je situacija kad pocne sezona kisa....   :llllol:

Uzimam Lariam za malariju, danas je dan za tablete (jednom tjedno).  Vlaga i mocvare su odlicno podrucje za komarce, Dengue i malarija prisutne,tako da je uz tablete dobra ideja koristiti nekakav sprej za preventivu protiv insekata.  Svejedno, garancije nema....

......