Autor Tema: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.  (Posjeta: 25299 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: ...i tako, opet nekud...do Mexica i dalje.
« Odgovori #15 : Studeni 28, 2007, 23:17:40 pm »
drs se  :hello:
BMW = bauer motor werke

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #16 : Prosinac 01, 2007, 00:04:27 am »
 :icon_eek:
Oj,pozdrav iz Meridiana,Mississippi...jucer sam krenuo po planu,cijeli dan smrzavica,
zavrsio 18 milja ispred Nashvilla, 800 km kasnije.
Danas je proslo ok, 650km, cijelo popodne cekam Marka, ispostavilo se da mi dao
krivi broj mobitela tako da sam na kraju dobio neku zensku, uopce ne znam gdje je i
sta se zbiva.  Al je barem toplo vani.
Uspio sam nagovorit zensku u motelu da me pusti na komp samo par minuta da se javim,
sve je ok, stavit cu slike i nesto vise cim budem imao slobodan pristup internetu.

zasad,bok
z
 :hello:
H&K MP5SDW - a true point and click interface

Offline mugen

• R.I.P.
  • *
    • http://www.magnetix.hr
« Odgovori #17 : Prosinac 01, 2007, 20:55:44 pm »
..vidim da si bio uspješan kod ženske iz motela u nagovaranju...valjda nisi stao samo na tome  :Rleb:

pratimo te...samo naprijed

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #18 : Prosinac 03, 2007, 01:01:24 am »
 :@:  e pa onda vam necu reci gdje sam posudio komp ovaj put...hehehe...Mugen vec znas odgovor... :icon_super:
trenutno mi je problem s time, ne mogu
stavljat slike i nesto opsirnije dok ne dodjem do nekog caffea ili necega sa terminalom...vecina ovih mjesta imaju
besplatan bezicni internet, ali moras imat laptop tako da je to problem...a materijal mi se gomila...molim ekipu
za strpljenja, kad bude mogucnosti, pocet cu stavljati sve po redu, pratim sve u dnevniku i kamerama,samo dok
uhvatim priliku.
sad smo pred mexicom, sutra po osiguranje i preko grane...

pozdrav od nas... :hello:
ps  ko kaze da mali 650 gs ne moze peglat 130 cijeli dan, natovaren..... :icon_smile:

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #19 : Prosinac 07, 2007, 04:36:40 am »
Hola iz juznog Mexica,nalazimo se u Tuxtel Guitierezzu, pred Guatemalom.....nadam se sutra prelazimo granu...
Stvari se nisu puno promijenile, internet jos uvijek nedostupan osim u gradovima,bar cyber caffei, veceras smo
uspjeli naci sobu na vrijeme,pa sam stigao malo prolutat i nasao ovo mjesto,pa da stavim par fotki,iako zatvara
za pola sata.
Najcesce prolazimo kroz podrucja gdje sela nemaju ni motela,nekad ni goriva,a gradovi su nocna mora za pronaci
negdje nesto.  Danas nam je trebalo sat i pol da nadjemo veseraj. 
Motori se drze jos ok, osim par manjih glavobolja.Kvaliteta benzina isto ok,Pemex je drzavna firma,nisam vidio ni
jednu drugu benzinsku. Ko zna sta ce biti
kad krenemo nize.
Stavit cu par slika sad kad imam priliku,na punom reportu cu morat radit kad stignem.

-kod kuce

-na jugu USA

-Mexico dan 1

-stanka za rucak, upoznali smo Ally..

-Mark, Mexicki zaljev

toliko za ovaj put...pozdrav svima...

goc

Offline mugen

• R.I.P.
  • *
« Odgovori #20 : Prosinac 10, 2007, 09:33:49 am »
pa gdje si nestao???? gledao sam neki dan emisiju o Mexicu od Milića..da te nije sindikat prostitutki zatvorio i oteo???
I sve to samo zato što si tražio neki hebeni kompjuter..... :Rleb:

Offline mugen

• R.I.P.
  • *
« Odgovori #21 : Prosinac 13, 2007, 19:12:42 pm »
zinger...pa gdje si nestao...?????

malo brinemo.. :icon_pidu:

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #22 : Prosinac 17, 2007, 22:09:00 pm »
oj,evo me,bilo je malo problematicno zadnjih nekoliko dana.  Mark ima problema s pogonom, jucer smo
saznali da mu vilica pusta.  zadnje vrijeme smo stalno na prtenom putu,ako se to moze tako nazvati, suspenzija
je dobila po glavi,tako da sam popravljamo posljedice.
najvise problema je na granicama,centralna amerika je toliko zaostala sto se tice birokracije,ovdje jos uvijek
vlada ledeno doba.  neki dan smo proveli 8 sati  u sturcu dok nismo upali u Honduras,tj.kupili prolaz
u zemlju.  i onda opet kupili prolaz van. i to tako na svakoj. 
sva ekipa s kojom sam uspio pricat kazu da su stvari puno normalnije dolje na jugu, ali eto, stalno neke zavrzlame.
sreli smo tipa iz Kanade,na putu za Panamu, i eventualno za Afriku.  on je prosao,mi nismo.
opet problemi s papirima, tako da su nas vratili u Costa Ricu, i sad trazimo transport ravno za Ecuador,oko Paname.
Stvarno,skidam kapu ovim ljudima ovdje,kad je potrebno zakomplicirat stvari, nema im premca.
To je ukratko sto se dogadja,fotke i dalje skupljam,sad moramo vidjet sto cemo dalje.  Mark je narucio dijelove za
motor, stigli su prosli cetvrtak, i jos uvijek ih nije uspio dobit van iz carinske zone.  lanac i dva lancanika.  sta
mogu vise reci.    :icon_evil:
Ako ne uspijemo naci transport za Ecuador, onda nam preostaje dosta vremena da odradimo centralnu
ameriku na putu nazad. plan je bio proci i vidjet glavne stvari, stat dan-dva ali vecinu vremena koncentrirat na
juznu am.
Postoji brod koji nas moze prevest to Ecuadora, ali plan plovidbe i proces traje
oko 2 tjedna. 
Javim se ponovo kad odlucimo sta cemo, ovaj motel zapravo ima javni komp u uredu tako da mogu kontaktirat
s ljudima.
pozdrav svima
z

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #23 : Prosinac 19, 2007, 11:20:42 am »
Zvuči nevjerojatno da ima kompliciranije i sporije birokracije od ove naše!  :icon_mrgreen: Ajde drži se i nadam se da će sve proči kako treba!  :icon_thumright:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #24 : Prosinac 23, 2007, 03:37:45 am »
Ne mos vjerovat,ali mislim da je najveci problem jezik, i izgled,gringo je jos uvijek
gringo ovdje dolje.
Rijesili smo papirologiju,dobili dijelove, sve proslo ok, samo trebalo 3 -4 dana. Nasli smo
i brod, ali kao i sve ostalo,vrlo nepouzdan raspored, netko kaze tjedan netko dva. Meni nije
frka za vrijeme,ali Mark mora bit nazad na poslu do 15.1. Trebao bi letjet iz Buenos Airesa
10.1. za USA, i mislim da je skuzio da nece stici na avion.  On dalje ne moze, sad nam
preostaje da se ili razidjemo,ili napravimo dugi put nazad okolnom rutom.  Dogovor je bio da
idemo zajedno,centralna Am. nije bas mjesto za solo putovanja, a Kolumbija jos manje.
Pokusavam rijesit drugu varijantu da nas avion prebaci direktno za Quito Ecuador, tu bi
usparali par dana. 
Toliko za sad,to je zadnji update.  Ja lupam po kompu u trgovini,Mark kupuje mobitel,negdje
je izgubio stari,skupa sa GPS jedinicom. 

Svima  vam zelimo Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj Godini.    :icon_pidu:     u slucaju da
se ne cujemo do onda.   :icon_confused:
goc

ps   Costa Rica cure su super!   :icon_super:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #25 : Prosinac 23, 2007, 20:50:07 pm »
Jučer presvlačim klinca i tek sam onda skužio što sam stavio na njega  :icon_mrgreen:

[privitak je izbrisao admin]
google master

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #26 : Prosinac 28, 2007, 00:11:47 am »
 :icon_super: :icon_super:   mora da je telepatija majstore...svaka cast...

Mi smo u dzungli zadnjih nekoliko dana, Costa Rica i Honduras...vec par puta sam naletio
na zmijurinu na cesti,hvala Bogu vec ju je neko zgazio,bas da mi se uhvati za noge,bilo
bi veselo.    :icon_mrgreen:
Uspjeli smo sredit telefon,2 sim kartice,2 aparata i 2 dana kasnije...
Konacno da se rijesim i te gume sto sam vozao okolo sa sobom,stara Pirelli je dotrajala,
samo 10,000km, ali ni ceste nisu bas bile nesto, pa ne mogu prigovarat.
Uzimamo par dana slobodno da se ohladimo,moram mijenjat ulje,malo pregledat motor i
to.
Sretna Nova Godina i puno lijepih pozdrava!   James,poseban pozdrav za klinca!!   :hello:

z

Offline mugen

• R.I.P.
  • *
« Odgovori #27 : Prosinac 28, 2007, 17:03:09 pm »
hvalim te Bože..živ si.. :icon_pidu:
Daj se probaj malo češće javljati,jer ima ovdje ljudi koji se malo i brinu za tebe :motocikli007: Sve je bilo dobro,i bio si ok sve do Meridiana,Missisipi kad si upoznao onog komada...odtada rjeđe pišeš,rjeđe se javljaš..na kraju češ se i oženiti a da nama to nisi ni javio :crybaby2:
Sigurno ima u toj tvojoj đungli koji slobodan internet-caffe pa nabaci koju informaciju.

Viteže,Sretan ti Božić i ubrzo i Nova Godina.

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #28 : Siječanj 05, 2008, 17:13:33 pm »
 :hello: :hello:
Ma nema zime, sve je 5, komadi pokusavaju ali se ne dam... :icon_mrgreen:  Svaka cast ovim curama, ali nista
od toga, cure doma su bez premca.   
Cijela Centralna Amerika zna za Hrvatsku, malo me iznenadilo, ali smo poznati.  Zahvaljujuci nogometu. Cim
kazem Croatia, odmah me pitaju za Sukera i nogomet. Cak mislim da mi je to par puta pomoglo na granici.  Mark
ima USA putovnicu, to je vec druga prica.   :icon_confused:
Vani je +2, Gerbing se isplacuje zadnjih nekoliko dana.   :icon_mrgreen:

veliki pozdrav iz zaljeva!!

goc

Offline zinger

• Donji Stupnik
  • V.I.P. Member
« Odgovori #29 : Siječanj 11, 2008, 21:38:35 pm »
 :icon_smile:   Evo nas nazad preko USA granice. Put se polako privodi kraju, nije islo po planu skroz do kraja,ali mozda je to i ok, razmisljam o juznome kontinentu kao drugoj etapi za neku slijedecu turu.  Stigli smo do kraja Centralne Amerike,dokle se moglo vozit, brojcanik okrece 10,000 milja (16000km),mjesec i pol dana kasnije, bit ce lijepo vidjet autoput od asfalta, bez rupa i Meksickih topa.   :icon_mrgreen:

Jos jednom hvala svima za pomoc i podrsku,to puno znaci kad je covjek sam sa svojim mislima na nekoj napustenoj cesti.

-evo par biljeski do sada:

Nekoliko dana prije puta odradjujem zadnje detalje, motor je ok,sve stima, ali kao uvijek, ne skodi provjeriti, pogotovo finalni prijenos,cuo sam bezbroj horor prica o kvarovima i problemima sa pogonom. Nakon malo nagovaranja, Dave mi je nasao termin kada nema nikoga u servisu,gazda je na putu,krecemo s poslom.

4 sata kasnije, sve je sklopljeno u prvobitno stanje,sada sa novim svijecicama,uljem,
filterima za zrak i ulje,te zadnjim semeringom,sve stima. Sta bi moglo krenut po zlu?
Slijedeci dan,vrijeme za test voznju pred polazak.

Gume imaju jos 2000 km u njima, plan je promijenit ih u Houstonu ali kolega koji je to riktao ima nekih promjena u planu za vikend,na kraju mijenjam gume dan prije polaska, nisu moja standardna verzija,ali tako me zadesilo,Metzelerki nije bilo, i montiramo Pirelli Skorpion.

Dolazi i taj dan. Dave je odustao,totalno neocekivano,jer smo sve planirali zadnjih nekoliko mjeseci i o svemu razgovarali. Na kraju vidim da cijelu ideju nije shvatio ozbiljno,zapravo mislim da mu nije bilo u planu ici od pocetka. Za svaki slucaj sam kontaktirao Marka,drugog frenda iz Juzne Karoline, on je isto odlucio ici,i par njegovih kolega. Na kraju nas je ostalo samo nas dvojica. Mozda tako i najbolje. Kad je veca grupa,onda uvijek ima problema s logistikom,neko uvijek ima neki prigovor. Iz prijasnjeg iskustva znam da covjek najbolje putuje sam, ali s obzirom na podrucja obuhvacena ovim putovanjem, ipak se osjecam sigurnije kad nas je makar 2.
Plan je da se nadjemo u Mississippiju, u malom gradicu Meridian,odmah preko granice sa Alabamom.  Danas napustam Ohio, temperatura je par stupnjeva iznad nule,jedva cekam da se spustim u toplije podneblje. 
Na kraju dana stajem 20 milja ispred Nashvilla,Tenn.  750 km je dosta za prvi dan,vani je zima,i vrijeme je za odmor. Stao sam na rest/parking uz put, i zenska sto tamo radi mi je dala par kupona za motele,tako da sam dobio neki mali popust.  Kroz razgovor mi kaze da je puno vremena provela na motoru u svojim mladjim danima, ali se isto tako puno toga ne sjeca. Alkohol,crystal meth i ostale droge su se pobrinule za to. Ali sada je cista,od kada je pronasla Boga, drzi se podalje od tih stvari. Ili bar tako kaze.   :Rdrug:

Oko 18:30,pronalazim konaciste za veceras.