Autor Tema: Dileme, mudri ljudi moćnog foruma pomagajte  (Posjeta: 4989 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline blizanac

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Yamaha XJR 1300 SP
Odg: Dileme, mudri ljudi moćnog foruma pomagajte
« Odgovori #15 : Studeni 04, 2007, 14:45:17 pm »
Moj savjet je da kupiš nešto jače,250ccm  će ti nakon par mjeseci postati preslabo pa ćeš se lupati u glavu kako riješiti slabiji i kupiti nešto jače!
FRF

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • KLE500
« Odgovori #16 : Studeni 04, 2007, 16:14:14 pm »
i ja sam bio u slicnoj dilemi i vjeruj mi nemoj nikako ispod 250, ak bus imao kakvu ekipu za voznju nebus mogo pratit tempo.

Ak ti se svidjaju čoperi pogledaj si i Hyosung Aquila 250

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #17 : Studeni 04, 2007, 19:02:55 pm »
Kupi sto jeftinije , da sto manje novaca izgubis , jer ce ti brzo dojaditi

S ovim se potpuno slažem. Nemoj kupovati novi. Kupi nešto u dobrom stanju za male novce i vozi se godinu-dve. Ja sam uzeo novog Zinga i motor je vrhunski ali ga zbog imena Kymco nemrem prodati za neke novce.
Kaj se tiče putovanja, ak imaš volje putovat ćeš s bilo čima na kraj svijeta. Ja sam sa Zingom išao do Neuma i 2 puta na Vis. Napravil sam u 2 godine 18900km. Jedan dečko kaj ga znam napravio je u 2 godine više od 22 000km s ybr-om od 125ccm. To je dokaz da ak je motor dobar možeš putovati kam hočeš.

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #18 : Prosinac 09, 2007, 13:14:35 pm »
Moj savjet je da kupiš nešto jače,250ccm  će ti nakon par mjeseci postati preslabo pa ćeš se lupati u glavu kako riješiti slabiji i kupiti nešto jače!

Ista stvar kod mene sada!
Dajem motor od 125 za 2000€ a platio ga sveukupno sa regom novog 19 000 kn prije par mjeseci.
Pa ti misli...

Moja preporuka:
Zaboravi na cruisere ispod 500-600 ccm. Jednostavno se ne isplati. Kod njih ti je priča dosta drugačija nego kod drugih motora. Znam da si ti sebi utuvio đir u glavu ono noge naprijed,Ray Ban na očima,marama na glavi i plavuša otraga.
E ne bu išlo to baš lako, vjeruj mi.
Ja sam vozio Qingqia od 250 ccm i moram reći da je gušt jer ipak je custom, i udobno je za voziti ali nije mi to "to". Nema onog masovnog momenta koji bi cruiser trebao imati, moment koji lagano čupa upravljač iz ruke i koji vuuučeeeeeeee....

Ja sam isto vriskao da su customi nejveći zakon ali kad sam uvidio ljepotu,okretnost,udobnost i ostale prednosti nakeda ubrzo sam se predosmislio.
Uzmi si rađe neki crni naked od 250 ccm ili više i uživaj. To je isto pravi motor isto ko i cruiser. Imaju i zvuk i pojavu i ljepotu koji motor treba imati a puno su pogodniji za naše ceste. Također,naked od 250 ccm će te puno naučiti o mehanizmu vožnje u dosta brzo vremena. Nećeš sve znati ali brzo ćeš naučiti osnove. dobro drže cijenu a opet su pristupačniji od customa po mnogo stvari. Govorim iz početničke perspektive.

Pogle npr XJR od blizanca i Beeblea. Nije ti to pila ?
Ili jedna dobra crna Honda CBF 250 ? To kupiš,voziš i prodaš za skoro isti novac za koji si ga i kupio kada se zasitiš.

Vjerovatno misliš "pa što će mi naked,ja ne želim jurit". Pa ni ne trebaš juriti. I sa customom se može itekako isto jurit,sve je u glavi. Još se sa customom možeš i žestoko razbiti jerbo je malo drukčija ciklistika. A još su i dosta teški i nedaj bože da te poklope...

Ti sad uglavnom gledaš kako motor izgleda i to je bitno. Ali naked izgleda i dobro ali još bolji je za cestu. Bolje kočnice,ovjes i okretnost puno više nego custom iste kubikaže. To će ti svako potvrdit.

BTW ako želiš dobar custom za male novce,nedavno sam vidio Suzuki Savage 650 ccm za 18500 kn. Pogledaj malo oglasnike. To ti je super pila.
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2007, 13:20:40 pm Ico »

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #19 : Prosinac 09, 2007, 13:25:28 pm »
S ovim se potpuno slažem. Nemoj kupovati novi. Kupi nešto u dobrom stanju za male novce i vozi se godinu-dve.

potpisujem.
Što god odlučio NEMOJ za prvi motor kupovati novo. Cijena će rapidno pasti u vrlo kratkom roku.. Kupi i to pažljivo jedan polovni u dobrom stanju. Da se naći ako odigraš pametno...
A kad opadneš lakše(poput mene) uvijek će uletiti neka sitna ogrebotina ili razbijen žmigavac. To nije ništa u šteti ali znaj da više pada cijena i više "boli" kad ti je motor novi.
Kad imaš polovnjak sa ok mašinom i ok ovjesom slika ti se. Platiš ga 14 000,voziš god i prodaš za 12 700 i miran si... Nešto shebeš,popraviš i miran si.
Ako je malo ogreban kad ga kupuješ,isto ti se slika. To ti je šminka. Uzmi nekog ko se kuži da ti pogleda vilice, lanac i motor da nešto ne "kucka" itd... To ti je bitno. Žmiga košta 100 kn i to ti nije bed za riješit...
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2007, 13:30:50 pm Ico »

Offline dmule

• Komarac
  • *
« Odgovori #20 : Prosinac 09, 2007, 19:17:46 pm »

imao sam priliku voziti cbf 250(auto škola:):), nije mi to to. osim toga slikal me je frend na tom motoru i na er-5 zgledam fizički preveliko, makar sam prosječne visine i težine(70kg,177cm). jednostavno naked mi ne leži nikak. ovi jači, tipa cbf600n, to mi je već jeben motor, al meni nedohvatljivo. jednostavno kad sam ja sjeo na virago 535, nešto je kliknulo između nas.:) da se izjasnim, cura mi je crnka(bitno je da ima dobro dupe da mi drugi zavide:)), i zadovoljan sam svojim naočalama s placa.:)

uglavnom, od 125 i 250 sam skroz odustao. najvjerovatnije polovni virago 535 ili en500 najviše 10god.star. virago mi je ljepši, a en500 ima jeftiniju regu. sad kaj bu naišlo bumo vidli.

Beeblebrox, ti si rekel da ti je prvi motor bil virago 535... Kolko to troši otprilike?čul sam nešt 4l, sad jel vjerovat mojim izvorima:).I kaj se kvari kod njih, na kaj moram paziti kad kupujem polovnog...

Hvala svima na savjetima

Pozdrav
...i just wanna go for a ride...on and on...

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
« Odgovori #21 : Prosinac 09, 2007, 21:38:14 pm »
Ok
Ako ti srce kuca za chopperima onda znaš što želiš !
To je super!

Samo bed je što Viragosi dosta drže cijenu. Ali da se nać starijih finih. Moja utjeha je da se customi obične ne "gaze" tako da su trajniji...