Autor Tema: Dileme, mudri ljudi moćnog foruma pomagajte  (Posjeta: 4983 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dmule

• Komarac
  • *
Dileme, mudri ljudi moćnog foruma pomagajte
« : Studeni 02, 2007, 20:52:28 pm »

Pozdrav!

Uglavnom, skupil sam pare i sad me muči kaj da kupim... Uglavnom, to bi bil moj prvi motorček, što znači da mi je vozačko iskustvo na 0, ak ne računate mamin baotian i tomos bt 50.:)

Sviđaju mi se samo chopperčeki, u prijevodu nikakvo forsiranje brzina, jednostavno kruzing sa stilom. da, pozer sam i kaj sad.  :glasses9:Para imam oko 3soma evreka, što mi ograničava izbor na ove gledajući sve žive oglasnike po netu:

Yamaha Dragstar 125 '00 nadalje
Yamaha Virago 125 '00 nadalje
Suzuki Marauder 250 '98 nadalje
Yamaha virago 250 '97 nadalje
Suzuki intruder 125 '00 nadalje.

E sad, pošto sam početnik strah me je da mi čak i 250ccm bude previše. S druge strane svi pričaju kak će mi brzo dosaditi, a htio bi da sam miran godinu, dve da ne prodajem taj motor. S tim motorom bi išel do mora i malo van s frendom, i tu je problem što sam svjestan da ti motorčeki nisu baš za dalja putovanja,makar ima ljudi kaj i sa 125icom idu svud.:) Ima opcija da navučem još soma i da kupim Virago 535, al opet me strah da se ne ubijem s tim pošto bi mi to bio prvi motor. Možda zvuči smiješno, al eto...Zanima me da li je to previše za početnika?? I kolko je rega za 535? Sigurno skuplja zbog ovih 35ccm. Kaj nisu mogli napraviti 500 i super.

Jesam ga nadrobio...

Sad vi recite kaj je tu pametno.
...i just wanna go for a ride...on and on...

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
  • Spol: Muški
Odg: Dileme, mudri ljudi moćnog foruma pomagajte
« Odgovori #1 : Studeni 02, 2007, 20:54:16 pm »
Ne kužim se baš u tu vrstu motora, ali moj savijet bio bio da ne uzimaš nešto slabije od ovih 250ccm.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #2 : Studeni 02, 2007, 21:05:53 pm »
Ne kužim se baš u tu vrstu motora, ali moj savijet bio bio da ne uzimaš nešto slabije od ovih 250ccm.

Ja isto se ne kontam u to ali 250 ccm na chopperu je ok jer je chopper malo teži.
Mojih 125 ccm na Yamahi YBR 125 je malo,a ima samo 100 kg.
Evo ima jedna članica našeg fourm mislim maraudera 250. Nick Piva mislim,ona će ti reći.
« Zadnja izmjena: Studeni 02, 2007, 21:11:28 pm Ico »

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #3 : Studeni 02, 2007, 21:57:23 pm »
Pa imam i ja Marauder250! A nisam članica! :icon_mrgreen: A ima i Piva! A je članica! :icon_super: Bolje ti je uzeti 250ccm, to ti je izdrživo, taman za godinu, dvije dok ne skupiš lovu! Ja ću uskoro uzimati jači, isključivo zato kaj prije nisam imao love, a želim nekaj od 750-800ccm da sam bez brige! Inaće, motor je ludilo! Lijepi mi je, dobro ide, ok potegne, jedino kaj mu je konačna negdje 120-125km/h (sa mnom od 90kg, bisage, vreća i šator (šator sklopljen :icon_mrgreen:))!  :icon_thumright: A za virago dobro pretpostavljaš- skoro duplo skuplja rega zbog 35ccm, i to duplo skuplja od one klase 250-500! A tvoji navedeni su u klasi do 250, koja je skoro duplo jeftinija od ove srednje! Nisam valjda zakomplicirao objašnjenje... :llllol: :icon_thumright:

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline Piva

• Tourer
  • Spol: Ženski
« Odgovori #4 : Studeni 02, 2007, 22:29:49 pm »
Evo ima jedna članica našeg fourm mislim maraudera 250. Nick Piva mislim,ona će ti reći.
Evo me!!!

..ponosni sam vlasnik kojih tjedan dana maraudera 250,pa nemam baš neko iskustvo
..ono kaj ti mogu reći mislim da ti je pametnije uzeti 250 nego 125,na 250 nećeš morati razmišljati da ti je prejak i da se bojiš..lagan je (ima 137 kg prazan),nizak i lagano se privikneš na upravljanje..meni je prva vožnja služila malo da se naviknem na položaj,noge naprijed,jer sam do tad probala samo NSR i apriliju SR 150 sport pa je ovo za mene bilo nešto sasvim drugačije...al inače sjediš ko car,udobno je maximalno
..danas sam napravila nešt više od 100 km,pala prva vožnja u društvu i ideeeeeeeeee
..putna brzina je bila oko 70 km/h,pratila sam bez imalo problema...jedino što slabije ubrzava,tromiji je(frend je bio na kawasakiju ZR-7) pa sam na semaforu malo bila sporija u kretanju...al kad sam ga dobila na nekih 40-50 km/h sam se zalaufa mali i potegne,pa je na otvorenoj cesti 90-100 km/h bez imalo muke,ide mali  :icon_smile:...nisam još isprobala maximalnu brzinu(ima 15kW)....
...e da kak sporije ubrzava,tak se sporije i zaustavlja....al po mom mišljenju to je ipak cruiser i to je normalno za taj tip motora ,nek me netko ispravi ak griješim...guštaš se u vožnjici  :icon_smile:
..potrošnja je mala..sam kaj nema pokazivač goriva,al rečeno mi je da pun tank od 14l dosta za 350 km..evo ja trošim prvo točenje,pa javim jel tak
...vizelni dojam je meni mrak,prosudi sam kak ti se sviđa u avataru ili ima slika u svaštari pod ...to će biti taj dan
..e sad jedino kaj sam čula da ih ima jako malo,maraudera 250..imala sam sreću da sam ulovila motor u odličnom stanju,jako malo vožen(12 000 km,2002.g,prva registracija 2004.g) i još imam bisage,vjetrobran,sissy bar,crash bar...

ak te zanima još kaj sam pitaj,potrudit ću se odgovorit najbolje što znam,al uzmi u obzir da ga imam desetak dana,...al znaš kaj?ja sam oduševljena za prvi motor  :icon_smile:
ista muka me mučila dal ću moći vozit odmah nešto od 500 ccm...prvo je tata mislio 535,onda sam ja gledala er5...uletilo je ovo i ne žalim ni sekunde....za kojih godinu dvije ići ću sigurno na jači do tada ću već imati neko iskustvo i sigurnost....  :icon_smile:

Pozdrav  :hello:

Offline Piva

• Tourer
« Odgovori #5 : Studeni 02, 2007, 22:32:00 pm »
Pa imam i ja Marauder250! A nisam članica! :icon_mrgreen: A ima i Piva! A je članica! :icon_super: Bolje ti je uzeti 250ccm, to ti je izdrživo, taman za godinu, dvije dok ne skupiš lovu! Ja ću uskoro uzimati jači, isključivo zato kaj prije nisam imao love, a želim nekaj od 750-800ccm da sam bez brige! Inaće, motor je ludilo! Lijepi mi je, dobro ide, ok potegne, jedino kaj mu je konačna negdje 120-125km/h (sa mnom od 90kg, bisage, vreća i šator (šator sklopljen :icon_mrgreen:))!  :icon_thumright: A za virago dobro pretpostavljaš- skoro duplo skuplja rega zbog 35ccm, i to duplo skuplja od one klase 250-500! A tvoji navedeni su u klasi do 250, koja je skoro duplo jeftinija od ove srednje! Nisam valjda zakomplicirao objašnjenje... :llllol: :icon_thumright:
si me prestigel ....niža,gasssssssssssssssssssssssss :icon_smile:
meni treba vječnost da sastavim priču  :icon_smile:

..ak buš ga uskoro prodaval ....hmmmmm ima možda zainteresiranih  :icon_rolleyes: :icon_smile:

Yzzy

• Gost
« Odgovori #6 : Studeni 02, 2007, 22:45:12 pm »
Ako ne patiš na ime, za te novce možeš dobiti i novi custom. Naravno, radi se o Kinezu. Ja sam na njemu ove sezone prevalio ugodnih 2000 km. Servis mu je osiguran i više nego dobar, djelova ima ko u prići...uostalom pročitaj moj "članak" u ovome forumu "Jinlun 250 cruiser".

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #7 : Studeni 02, 2007, 23:14:11 pm »
Kupi sto jeftinije , da sto manje novaca izgubis , jer ce ti brzo dojaditi
BMW = bauer motor werke

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #8 : Studeni 02, 2007, 23:53:31 pm »
Evo me!!!

..ponosni sam vlasnik kojih tjedan dana maraudera 250,pa nemam baš neko iskustvo
..ono kaj ti mogu reći mislim da ti je pametnije uzeti 250 nego 125,na 250 nećeš morati razmišljati da ti je prejak i da se bojiš..lagan je (ima 137 kg prazan),nizak i lagano se privikneš na upravljanje..meni je prva vožnja služila malo da se naviknem na položaj,noge naprijed,jer sam do tad probala samo NSR i apriliju SR 150 sport pa je ovo za mene bilo nešto sasvim drugačije...al inače sjediš ko car,udobno je maximalno
..danas sam napravila nešt više od 100 km,pala prva vožnja u društvu i ideeeeeeeeee
..putna brzina je bila oko 70 km/h,pratila sam bez imalo problema...jedino što slabije ubrzava,tromiji je(frend je bio na kawasakiju ZR-7) pa sam na semaforu malo bila sporija u kretanju...al kad sam ga dobila na nekih 40-50 km/h sam se zalaufa mali i potegne,pa je na otvorenoj cesti 90-100 km/h bez imalo muke,ide mali  :icon_smile:...nisam još isprobala maximalnu brzinu(ima 15kW)....
...e da kak sporije ubrzava,tak se sporije i zaustavlja....al po mom mišljenju to je ipak cruiser i to je normalno za taj tip motora ,nek me netko ispravi ak griješim...guštaš se u vožnjici  :icon_smile:
..potrošnja je mala..sam kaj nema pokazivač goriva,al rečeno mi je da pun tank od 14l dosta za 350 km..evo ja trošim prvo točenje,pa javim jel tak
...vizelni dojam je meni mrak,prosudi sam kak ti se sviđa u avataru ili ima slika u svaštari pod ...to će biti taj dan
..e sad jedino kaj sam čula da ih ima jako malo,maraudera 250..imala sam sreću da sam ulovila motor u odličnom stanju,jako malo vožen(12 000 km,2002.g,prva registracija 2004.g) i još imam bisage,vjetrobran,sissy bar,crash bar...

ak te zanima još kaj sam pitaj,potrudit ću se odgovorit najbolje što znam,al uzmi u obzir da ga imam desetak dana,...al znaš kaj?ja sam oduševljena za prvi motor  :icon_smile:
ista muka me mučila dal ću moći vozit odmah nešto od 500 ccm...prvo je tata mislio 535,onda sam ja gledala er5...uletilo je ovo i ne žalim ni sekunde....za kojih godinu dvije ići ću sigurno na jači do tada ću već imati neko iskustvo i sigurnost....  :icon_smile:

Pozdrav  :hello:

Čudi me to da slabo koči! Ja sam čisto zadovoljan s njima! Ak je riječ o zadnjoj, probaj ju malo pojačati na onom navoju straga s lijeve strane (na onoj vezi između poluge nožne kočnice i same kočnice), samo prstima maticu malo okreneš koji krug pa vidiš razliku... :icon_thumright:A kaj se kretanja tiće, nemre se mjeriti sa motorima od 700ccm, al opet kad gledaš, od svih autiju si brža na startu, a to je dovoljno! :icon_super: Ja sam se isto prvi put vozio ko pijanac, nakon emze kad gurneš noge naprijed, još niski motor... he,he ... sad bi da su mi još duže komande :icon_mrgreen:

Kupi sto jeftinije , da sto manje novaca izgubis , jer ce ti brzo dojaditi
To se slažem, vjeruj, čim skupiš pare za jači, ovog buš prodal i uzet ćeš nekaj jače! A kaj se tiče prodajne cijene, mislim da ti neće kroz godinu, dvije cijena nešto pasti (ako ga ne platiš previše)!

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #9 : Studeni 03, 2007, 09:33:37 am »
Bok,
pocetkom godine sam imao isti problem. Kupujem prvi motor, hocu samo choppera (ako procitas clanak od moderatora onda cruisera  :icon_smile: ), i razmisljam u istom stilu, 250 ccm, taman za pocetak. Ali onda me je par frendova koji voze (razne vrsta motora) razuvjerilo, "to ti je preslabo, ne mozes voziti zenu (sto mozda i nebi bilo tako lose  :glasses9: ), dosadice ti..."
Meni su se svidjali veci ali me bilo frka kad vidim 235 kg!!!!
Uglavnom, kupio sam shadowa 750, i nisam pozalio. Na tezinu i ostalo se brzo naviknes, a brzina i onako nije niti velika razlika, niti bitna kod ovih motora.
Ovo sve se na tvoj post odnosi u smislu da ako imas mogucnost uzeti nesto malo vece da se ne moras bojati tezine i brzine, financije su drugi problem, u to ne ulazim...

pozdrav i sretno u trazenju...  :hello:

Offline simba

• Komarac
  • *
  • VN900
« Odgovori #10 : Studeni 03, 2007, 10:36:51 am »
Evo da i ja napišem koje slovo....!
Isti problem bio...koji kruzer...jel dosta 250ccm, ali draga moja životna suputnica kaže malo!
I onda ja u 3 mj naručio Kavasaki VN900, nisam požalio, jesta da je težak preko 280kg, ali navikneš se.
Sada mogu i suprugu povesti. Do juče prešao samo 3000km, malo, nagodinu budem više!
Ne troši puno, ide još bolje...hehehehe.
Moj savjet nema razlike u privikavanju između 250 i 900 ccm, ipak su to kruzeri, kad se navikneš na 250 onda ti malo fali da možeš nekoga i povesti. Ako lova nije upitna preporuka nešto veče od 250ccm jer sa suvozačem je malo.
Pozdrav!
Život je pre kratak da bih žurio!

Offline sl

• Vizir
  • **
« Odgovori #11 : Studeni 03, 2007, 13:13:48 pm »
Ovo ti se uklapa u tvoj proračun,03g :icon_thumright:

Venox
možda napravimo nešto od te tvoje robe s greškom...

Offline dmule

• Komarac
  • *
« Odgovori #12 : Studeni 03, 2007, 15:29:38 pm »

E sad sam definitivno odustal od 125ccma...:)

Znači, 250 iti iz. Bit će to dobro za jednu sezonu dok ne završim faks i dobim novi posel i veću plaću. :)E onda bi mogel pasti Vn900, motor je stvarno prejeben, kad sam ga videl uživo srce mi je stalo.:) Simba sretniče jedan!!!:) Rado bi ja i sad kupil nešt jače kad kažete da nema razlike u navikavanju, al upitne su pare, pošto mi je plaća oko 3soma i nešt sitno kuna...

Sad opet pitanje, koji 250 da uzmem... maraudera stvarno ima malo kolko sam videl po oglasnicima, a nema ni virago baš previše. u biti ponuda od 250baš nije nešt... venox mi se jednostavno ne sviđa, prefuturistički mi je dizajn, ja sam više za klasiku.:) a ne znam kak je s kinezima, imam filing da bum puno zgubil kad bi ga prodaval, i da ih je teško prodati...

Znači marauder ili virago 250. Jel iam ko da iam il da je vozio virago 250 da opiše kak diše taj motor.
I na kaj paziti kad kupujem u smislu kvarova, kaj im je caka??

E sad, nitko mi nije rekel, jel se moreš otisnut na dalja putovanja s tim motorima bez straha da ne ostaneš u nekoj pustojebini? npr. na more, i okolne zemlje?

Piva, di jesu slike tog tvog maraudera, ja nemrem naći, al meni sve treba nacrtat.:)

Fala ljudi, od velike ste pomoći

Pozdrav

...i just wanna go for a ride...on and on...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #13 : Studeni 03, 2007, 15:54:08 pm »

E sad, nitko mi nije rekel, jel se moreš otisnut na dalja putovanja s tim motorima bez straha da ne ostaneš u nekoj pustojebini? npr. na more, i okolne zemlje?

Nemaš frke za putovanja :icon_thumright: Ja prošao MZ-om trećinu bivše Juge i Austriju. I sam i u dvoje. samo je stvar u kakvom je stanju motor i koliko mu vjeruješ.
google master

Offline Piva

• Tourer
« Odgovori #14 : Studeni 03, 2007, 17:02:41 pm »
Piva, di jesu slike tog tvog maraudera, ja nemrem naći, al meni sve treba nacrtat.:

http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=5604.60
evo tu su slikice  :icon_smile: