Autor Tema: Yamaha Rider 2008  (Posjeta: 5383 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rider90

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Yamaha Rider 2008
« Odgovori #15 : Studeni 12, 2007, 07:23:27 am »
Meni motor izgleda super, a znali li tko koja mu je cijena.  :icon_super:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #16 : Studeni 12, 2007, 16:41:33 pm »
Meni motor izgleda super, a znali li tko koja mu je cijena.  :icon_super:

Prodaje se samo na na američkom tržištu. Pogledaj ovdje za cijenu:

http://www.starmotorcycles.com/star/products/modelhome/587/0/home.aspx

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #17 : Studeni 12, 2007, 18:34:52 pm »
oko 75 tisuća kuna preračunato i sad dodat na to jedno bar 50 posto..... u odnosu na recimo neserijske motocikle ili harley
prihvatljiva cjena.
ovdje cjenik harleya- http://www.forticar.hr/Cjenik_HD_i_Buell.htm ,skupo do ibera.
meni nebi smetalo da imam japanski choper (kvaliteta nije upitna,cjena je dobra,dobro izgleda-po meni dobar shoping)

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #18 : Studeni 13, 2007, 20:04:14 pm »
HM::::: motor je tako tako,iskreno meni i nije baš nešto, ali to nije to kaj mene hiče,naravno da je za USA tržište vidi se i po dizajnu a i po ccm da bi trebao biti glavna konkurencija HD-u,tj,da je kopiran po HD-u.....DA?????

koliko imam sličica u ("arhivi") jako sliči na neke HD-e!!!!!
DAJ NEEEE SEEEEEERIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #19 : Studeni 13, 2007, 20:52:42 pm »
oko 75 tisuća kuna preračunato i sad dodat na to jedno bar 50 posto..... u odnosu na recimo neserijske motocikle ili harley
prihvatljiva cjena.
ovdje cjenik harleya- http://www.forticar.hr/Cjenik_HD_i_Buell.htm ,skupo do ibera.
meni nebi smetalo da imam japanski choper (kvaliteta nije upitna,cjena je dobra,dobro izgleda-po meni dobar shoping)

Problem je u tome kaj je to jako teško uvesti zbog homologizacije i europskuih standarda.

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #20 : Studeni 13, 2007, 22:26:11 pm »
Problem je u tome kaj je to jako teško uvesti zbog homologizacije i europskuih standarda.
što se motocikla tiče u cro mislim da nema takve homologacije za motocikl da se nebi mogao uvest,za razliku od automobila,pogotovo recimo kineskih novih autiju(strahovito loši crash testovi),(ak nije prošao ncap i sl ni nema ga u europi)
mislim da za motore ne postoji takva homologacija,postoji u smislu da platiš novce .
mislim da večina kineskih skutera nema regulative odnosno nije da ga nemožeš uvest(cvjeta tržište kineskih proizvoda,
ukratko nek me ispravi neko ak griješim.
tema o uvozu motocikla(djelomična)je ovdje http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=479.0
  :icon_super:  :icon_thumright:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #21 : Studeni 13, 2007, 22:45:22 pm »
Evo citat s teme koju si naveo:

"Kod motora ne vrijedi ono pravilo kao za aute da se mogu uvoziti do određene starosti nego je za svaki motor potrebna posebna provjera, a to ti može provjeriti zastupnik za određeni motor koji bi ti uvezao. U pravilu ako sve radiš legalno i po propisima onda računaj da na cijenu motora koju si platio vani dodaš još 50 - 70% ostalih troškova do registracije."
http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=479.15

Znači zastupnik određuje kaj se može,a kaj se nemože uvesti. Obično možeš uvesti motore koji se mogu kupiti u europi, ali mislim da to ne vrijedi za američke proizvode.

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #22 : Studeni 13, 2007, 22:59:55 pm »

"Kod motora ne vrijedi ono pravilo kao za aute da se mogu uvoziti do određene starosti nego je za svaki motor potrebna posebna provjera, a to ti može provjeriti zastupnik za određeni motor koji bi ti uvezao. U pravilu ako sve radiš legalno i po propisima onda računaj da na cijenu motora koju si platio vani dodaš još 50 - 70% ostalih troškova do registracije."

Znači zastupnik određuje kaj se može,a kaj se nemože uvesti. Obično možeš uvesti motore koji se mogu kupiti u europi, ali mislim da to ne vrijedi za američke proizvode.
iskreno neznam,u citatu se radi o rabljenom motoru i uvozu-znam da ima strašnih fora za uvoz al velim ne razumijem se u to.
postavljam upit u temi sa linka  :icon_thumright:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #23 : Studeni 14, 2007, 00:08:40 am »

Sve se može uz malo volje. na našim cestama ima dosta motora koji su za američko tržište. I Midnight Stara sam vidio u Umagu na susretu, a taj model tada nije bio dugo na tržištu.
google master

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #24 : Studeni 14, 2007, 20:09:56 pm »
Sve se može uz malo volje. na našim cestama ima dosta motora koji su za američko tržište. I Midnight Stara sam vidio u Umagu na susretu, a taj model tada nije bio dugo na tržištu.

pa nije Midnight Star rađen samo za američko tržište,cjena za taj model se znala još u prolječe nakon predstavljanja na sajmu u.......di več,u Padovi  ili tako nešto,uglavnom cjena je kod naših trgovaca več bili definirana u prolječe i model se mogao kupiti več u travnju ove godine!!!!

jel tako?

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #25 : Studeni 14, 2007, 20:55:24 pm »

Midnight Star je motor koji se prodavao u Europi. Ja govorim o modelima koji se rade samo za određeno područje (Sj. Amerika, Azija,...). Znači pitanje je ako u Americi kupim motor i prevezem ga u HR, da li ga mogu registrirati bez izmjena na samom motoru? Ako se može koja je procedura?
Koliko ja znam problem je u ispušnim cijevima, svjetlosnom sustavu...

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #26 : Studeni 14, 2007, 20:59:17 pm »
Midnight Star je motor koji se prodavao u Europi. Ja govorim o modelima koji se rade samo za određeno područje (Sj. Amerika, Azija,...). Znači pitanje je ako u Americi kupim motor i prevezem ga u HR, da li ga mogu registrirati bez izmjena na samom motoru? Ako se može koja je procedura?
Koliko ja znam problem je u ispušnim cijevima, svjetlosnom sustavu...

jedan moj kolega iz Vrbovskog je uvezao HD iz Amerike,mogu ga pitat malo ako si zainteresiran!!!!!

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #27 : Studeni 14, 2007, 21:28:27 pm »

jedan moj kolega iz Vrbovskog je uvezao HD iz Amerike,mogu ga pitat malo ako si zainteresiran!!!!!

Bio bih zahvalan. Imam neke prijatelje u Americi i kad bi zano da stvar oko uvoza šljaka rado bih se strpio par sezona da skupim za želju mog života. Želio bih da sve bude legalno, a ne da se skrivam pred murjom.
Info na PP ili ti pošaljem svoj br. tel.

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #28 : Prosinac 10, 2007, 11:40:03 am »
Ameri o postiranom modelu:

[youtube]eplj4PUV3-4&feature=dir[/youtube]