Autor Tema: Dragstar ili Marauder?  (Posjeta: 7260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • HD XL 1200 X Sportster 48
Odg: Dragstar ili Marauder?
« Odgovori #15 : Listopad 27, 2007, 12:25:15 pm »
Mislim da se kod nas može kupiti samo Yamaha Dragstar 650A Cllasic. A ovo na gornjoj slici je "obična" verzija 650. Moj frend vozi maraudera 800 iz '98 godine i nemre ga nahvaliti. On je visok 2 metra i pod njim motor izgleda malo,ali kaj to ide. Naprijed je stavio vilicu od nekog sportaka (mislim da je Suzuki GSX) i sad ima 2 diska, a mislim da će i otraga promjeniti bubanj i staviti disk. U njemačkoj postoji kita s kojim se umjesto lanca da staviti remen. Mislim ludnica kaj se sve da napraviti iz motora uz novce i trud. Meni je osobno yamaha lijepša.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #16 : Listopad 27, 2007, 12:43:50 pm »
Doma smo imali pokušaje s montiranjem još jednog diska. Dodan je  na originalnu vilicu i dodani su originalni dijelovi. Motor je nakon razbijanja slagap Tona i odmah je i taj posao napravio. Ispostavilo se da je kočna pumpa premalog kapaciteta za takav zahvat, a dalje je zapelo s financijama. U svakom slučaju, na Maraudera bi bilo svakako poželjno staviti armirano crijevo kočnice, stara japanska bolest.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #17 : Listopad 27, 2007, 12:51:24 pm »
jutro :icon_mrgreen:..ma nemrem spavati!
Mislim da ti je James odgovoril na sve...samo ja prođem manje od dvjesto km i potrošnja pri umjerenoj vožnji mi je oko 5,5-6 l, možda manje, nemogu ti toćno odgovoriti...

Divljak :@:

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Brat je motor kupio novi i onda smo mjerili potrošnju. Tvoj Marauder već vjerojatno traži malo ozbiljnije podešavanje i servi frgića zbog starosti. Mjerili smo na zajedničkoj vožnji, što je za njega bila mirna vožnja jer moj Savage nije mogao bolje. Tada je dobio rezultat 3,9, a ja 3,5 litara. Naravno da je više trošio kad je bio sam, ali on nije nikad bio nježan vozač. Kasnije je imao problema sa štekanjem jednog plovka i podešavanjem nivoa goriva na tom frgazeru, ali ja za to krivim prljavi benzin. Zezalo ga je ujutro dok se motor nije malo raspuhao. Kasnije je to riješio poštenim čišćenjem i štelanjem "na uho" jer je ispalo da su majstori puno filozofirali. Neznam kakva je potrošnja bila kod prijeđenih 30000km. On je bio zadovoljan motorom pa nije bilo potrebe za takva pitanja, a kasnije ga je razbio i Marauder je brzo otišao u povijesnu zbiljnost.
Taj je motor obišao cijelu Hrvatsku u kratkom razdoblju, a često nije bio pošteđen ni divljanja i pokazao se dobro.
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #18 : Listopad 27, 2007, 13:26:01 pm »
Mislim da se kod nas može kupiti samo Yamaha Dragstar 650A Cllasic. A ovo na gornjoj slici je "obična" verzija 650.

u tome je fora

clasic je ruzniji od obicnog
BMW = bauer motor werke

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #19 : Listopad 27, 2007, 14:25:10 pm »

meni je marauder i ljepsi

Svetogrđe  :icon_eek:  :motocikli008:

Yamaha definitivno ako je riječ o starijem (postiranom) modelu (ne clasicu)!

Motor je kao violina! :icon_thumright:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #20 : Listopad 27, 2007, 16:56:40 pm »
u tome je fora

clasic je ruzniji od obicnog

Slažem se u potpunosti.  :icon_thumright:

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #21 : Listopad 27, 2007, 19:56:19 pm »

Divljak :@:

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
E fala lijepo..konaćno da i mene neko malo pohvali :icon_super: :icon_mrgreen:                                                         

Brat je motor kupio novi i onda smo mjerili potrošnju. Tvoj Marauder već vjerojatno traži malo ozbiljnije podešavanje i servi frgića zbog starosti. 

Istina, kolko zbog starosti, tolko i zbog moje gluposti..jer treći dan nakon kaj sam kupil motor sam išel ispuhat filtere iraskapat frgiće..zanimalo me u kakvom stanju membrane i ostalo :icon_rolleyes:..em sam ih jedva složil kasnije i išo sam štelat smjesu, a nije bilo nikakve potrebe...jednostavno ga na uho više nemrem dobit, ide on super i sve to, al prva dva dana je išel bolje...prste sam si potrgal s srafanjem..PS. zval sam neki dan i bivšeg vlasnika i veli da potošnja pri nekoj umjerenoj vožnji nije prelazila 5l, tak da vjerojatno auspusi nemaju veze s tim, neg moja glupost..bedak, kaj možeš!

« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2007, 20:01:44 pm black&white »

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #22 : Listopad 27, 2007, 19:59:18 pm »
Svetogrđe  :icon_eek:  :motocikli008:

Yamaha definitivno ako je riječ o starijem (postiranom) modelu (ne clasicu)!

Motor je kao violina! :icon_thumright:

meni je ljepsi marauder jer me podsjeca na malog warriora
BMW = bauer motor werke

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #23 : Listopad 27, 2007, 20:07:05 pm »
..isprika na podebljanim slovima u mojem gornjem postu, zafkava me nest..beeble..opet mi fale neke opcije al sad samo u tom forumu!

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #24 : Listopad 27, 2007, 20:08:57 pm »
..isprika na podebljanim slovima u mojem gornjem postu, zafkava me nest..beeble..opet mi fale neke opcije al sad samo u tom forumu!
koje?
BMW = bauer motor werke

Offline frikusha

• Komarac
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #25 : Listopad 27, 2007, 20:32:02 pm »
ja ne znam tolko o motorima,pa mogu suditi samo po izgledu- marauder mi je ljepsi- robusniji i nekak podsjeca na vranca...ne znam zake me na konja podsjeca, valjda zbog malo vece kolicine piva u zelucu (ipak se ide na koncert)  :icon_super: :icon_pidu:

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #26 : Listopad 27, 2007, 21:38:05 pm »
meni je ljepsi marauder jer me podsjeca na malog warriora

Moze li se ovaj "mali" warrior nabaviti kod nas?  Mislim da sam se zaljubio...  :icon_redface:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #27 : Listopad 27, 2007, 22:16:00 pm »
  Ovaj "mali" warrior mi nije loš  :icon_thumright: ali auspuh mi je  :puke: odrezao bih ga istog trena čim bi mi motor ušao u dvotište !

Nakak mi djeluje kao da je netko komad kanalizacijske cijevi stavio na  :icon_mrgreen:njega
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Yzzy

• Gost
« Odgovori #28 : Listopad 27, 2007, 22:40:47 pm »
Prelublene pajdašice i preštimani pajdaši!  :Rbis: :Rbis: :Rbis:
To su sve naprave koje izgledaju ko motori. :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
Ovak izgleda lepi motor!

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #29 : Listopad 27, 2007, 22:46:44 pm »
Warrior mi j jedan od najboljih i najlijepših motora općenito!  :icon_thumright:

Joj Yzzy, pa to je prava đinđa-minđa! Samo fale lončići, narukvice, provjesci i sl.  :icon_mrgreen: Ja sam naked-aš u duši i to ne samo po vrsti motora nego i po custom-izaciji, dakle sve to dole i onda je super!  :icon_thumright:
Gandhi: "Be the change you want to see!"