Autor Tema: Dragstar ili Marauder?  (Posjeta: 7261 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Yzzy

• Gost
Dragstar ili Marauder?
« : Listopad 26, 2007, 01:39:28 am »
Uža familijo cruiseraši, a i ostali!
Nisam čovjek koji donosi odluke preko noći, već o nekim stvarima volim dugo planirati i doznati od drugih što više.
Kako već negdje napisah, plan mi je ovaj motor koji sada vozim, za dvije godine ostaviti sinu a sebi uzeti nešto malo jače. Ne zbog snage i brzine, već zbog nosivosti. Plan mi je da Lavica, klinac i ja malo putujemo s dva motora, ali zajedno, dok se mladunče ne odvoji na svoje pute. 
Zamisao je bila: Dragstar 650. Malo sam chatao s ljudima s foruma i dvojica, čije mišljenje o motorima poštujem a koji su izrazili...da tako kažem neka svoja mišljenja. Neću namjerno napisati koja i kakova jer želim da ovo bude rasprava koja ne kreće od već utvrđenih postavki.
                                                Pitanje je: Dragstar ili Marauder?
 Najviše bih volio pročitati mišljenja ljudi koji voze ili su vozili te strojeve, a naravno da su i mišljenja sviju vas ostalih dragocjena. Raspali!!!! 

Yzzy

• Gost
Odg: Dragstar ili Marauder?
« Odgovori #1 : Listopad 26, 2007, 01:51:46 am »
 :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU: Postoji li uopće marauder 650??? :icon_redface: :icon_redface:

Offline black&white

• MMP
  • Spol: Muški
  • marauder
« Odgovori #2 : Listopad 26, 2007, 02:58:50 am »
Jutro!
Ne postoji,najbliži je 800!
Ak ti kaj znaci...ja ga imam od sedmog mjeseca ove godine i nisam ga puno fural jer imam nekih zdrastvenih problema, al sam zadovoljan ..po meni neki nedostaci su lanac za razliku od kardana koji ima drag star i mali tank od 13l, makar  izvana izgleda ogromno..tak da kad putuješ nekud moras često na benzinsku..dobro ja imam otvorene auspuhe pa moj i malo više troši...ostalo je sve ok..inace sam i prije njega imal dosta customa i mislil sam ga prodat..samo zato jer ja volim ovak bezveze promijenit motor, pa me čopilo  :icon_smile:, al stari veli da mu je od svih tih motora marauder najbolje lego, pa ga ostavljam još neko vrijeme.
Vozil sam i drag star cl. od prijatelja i isto je ok motor.
Nemogu ti reci ni kak se ponaša na nekim dužim putovanjima pod punom ratnom spremom, jedino da je udoban za vožnju..eto tolko!
PS.
Moram još zahvaliti Jamesu i Blanki na poklonjenom suvozačkom sicu i ručkama za marauder...i ugodnom društvu :icon_thumright:

Yzzy

• Gost
« Odgovori #3 : Listopad 26, 2007, 04:10:02 am »
Jbga, brzopleto sam postavljal anketu i lupio oboma 650 ccm, a pretpostavljal sam da srednje klase Maraudera njet!  :icon_confused: Ništ, budem žical admine da mi to isprave! :icon_mrgreen:
*Daj mi reci ak se sječaš kak koči Dragstar, odnosno da li si imao osjećaj da nekaj izvodi tipa piganja, napikavanja, produženog zaustavnog traka,...?
*Koliko ti Marauder troši, odnosno koliko pređeš s jednim tankom?
*I na kraju...kog vraga ti radiš u tri sata na forumu??? :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU: (Ja gulim treću smjenu... :motocikli010: :motocikli010: :motocikli010:)

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #4 : Listopad 26, 2007, 07:16:15 am »
Ispravljena anketa.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #5 : Listopad 26, 2007, 08:25:38 am »
Nisam vozio niti jednog ali...
Drag star mi izgleda vise klasicno, vise motor za onako laaganu voznjicu (kako ti volis  :motocikli007: ). Njegova prednost je i to da spada u nizu poreznu klasu, 650 cc. Frend mi je pricao da je par puta isao sa njim do Dubrovnika bez ikakvih problema, znaci jako je udoban. Lose je da ih na cesti ima ko u prici, valjda najrasireniji cruiser kod nas... (ok, to ti i ne mora biti lose ako ne zelis da se tvoj jako razlikuje od ostalih)
Marauder mi je malo agresivniji po izgledu, kao da te tjera da ipak malo stisnes gas... 

:dontknow:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #6 : Listopad 26, 2007, 11:09:12 am »
Po mom mišljenju je Marauder bolji motor. Time mislim na kvalitetu. Ako je u dobrom stanju, uz smirenu vožnju će trošiti oko 4 litre, bar je toliko dobio brat na svome kad je vozio samnom :icon_mrgreen:. U svakom slučaju, uz stil vožnje kakv veliš da je tvoj, na pumpu ćeš ići svakih 200 km, a to je neki prosjek za motore, i nije premalo. Jači je i stabilniji od Dragstara, to je vidljivo već iz ugrađenih komponenti, kočenje je dobro. Ali nije udoban koliko bi čovjek mislio gledajući ga iz daljeg. Tu bi ga smjestio između običnog Dragstara i Classica. Izgledom mi je bolje pogođen, time mislim na stariji model, onaj 800ccm. Ovaj novi mi nije baš legao :icon_confused: Od preinaka bi bilo poželjno staviti 10-tak cm širi upravljač, serijski je dosta uzak i dosta određuje položaj držanja ruku i uz to retrovizori moraju imati dosta visoke stalke da bi bili upotrebljivi.

Prednost Dragstara je niža kategorija za osiguranje, više servisa. Dijelovi, ako i nisu jeftiniji (ne pratim zadnje 4 god), lakše ih je nabaviti. Ako misliš putovati u društvu, u obzir dolazi jedino Classic. Ako ti Lavica odradi put do Zadra na onoj kockici od suvozačkog sjedala na chopperu, mrzit će te :icon_mrgreen: Takav sam ja sic imao na svom Suzukiju i to je mojoj dragoj bilo jedino ljetovanje na tom motoru :icon_axe:

Ako ti je chopper uvjet, o Yamahi nemoj ni razmišljati. Ako je izgled motora manje bitan, tada uzmi u obzir navedene stvari. U svakom slučaju, Suzuki je zlatna sredina, a i izgled mu je originalniji.
google master

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #7 : Listopad 26, 2007, 12:12:50 pm »
Kada je već Marauder na tapeti sa svojih 800ccm ne znam Yzzy da li si namjerno izostavio VN800 ili se nisi sjetio?  :dontknow: Čini mi se isto zanimljiv motor... Šteta što Bruma više nema na forumu jer je on čini mi se dvije sezone peglao sa Marauderom 800. Na kraju je negdje Crnoj Gori pogodio nekoliko rupa na cesti i njegovoj dragoje je puknuo zub ili dva!! To je bilo to i otišao je Maraduer pa-pa....  :icon_mrgreen: Čini mi se da ima dosta kratak hod ovjesa ( kao više manje svi chopperi ) i dosta je tvrd što je i James napisao. Ja sam ga probao voziti samo nekih 5-6km.

Glasao sam za Maraudera čisto zbog više ccm, prednje ups vilice i solidnih kočnica.
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #8 : Listopad 26, 2007, 13:06:35 pm »
Jbga, brzopleto sam postavljal anketu i lupio oboma 650 ccm, a pretpostavljal sam da srednje klase Maraudera njet!  :icon_confused: Ništ, budem žical admine da mi to isprave! :icon_mrgreen:
*Daj mi reci ak se sječaš kak koči Dragstar, odnosno da li si imao osjećaj da nekaj izvodi tipa piganja, napikavanja, produženog zaustavnog traka,...?
*Koliko ti Marauder troši, odnosno koliko pređeš s jednim tankom?
*I na kraju...kog vraga ti radiš u tri sata na forumu??? :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU: (Ja gulim treću smjenu... :motocikli010: :motocikli010: :motocikli010:)
jutro :icon_mrgreen:..ma nemrem spavati!
Mislim da ti je James odgovoril na sve...samo ja prođem manje od dvjesto km i potrošnja pri umjerenoj vožnji mi je oko 5,5-6 l, možda manje, nemogu ti toćno odgovoriti...kaj se tice neke usporedbe tih dvaju motora, ovaj drag star sam vozil prije koju godinu i to malo...tak da nemogu biti realan, al za neki osječaj piganja i slično sumljam...u biti uvjeren sam da star koči bolje, jer ono kaj je još  nedostatak na vz-u su kočnice, na tu kubikažu i težinu motora trebali su staviti još jedan disk naprijed, zadnja bubanj kočnica isto nije baš nešt posebno, ak hočeš efikasno zaustavljanje najbolje koristiti obje...na mojem disk pločice i disk mjenjani prošle sezone i još su ko nove, pa to nije razlog slabijeg kočenja...na kočnice se žale večinom svi vlasnici!
Kaj se izgleda tiče, meni je marauder ljepši, al ja više volim chopperski izgled..volan sam prvo mislil promijeniti i staviti širi, al sam se vremenom priviko na original..nije teško upravljati..meni je motor udoban za vožnju, al sigurno  je star udobniji..više se možeš "uvaliti" u njega...sve ovisi kaj voliš..kak sam reko za neka putovanja s marauderom..tu nebi previše..al se motor može dobro opremit i mislim da nebi bilo neke veće frke se uputit na duže putovanje!
Marauder mi je jedan od najljepših cutoma i uvijek sam ga htel imati..neznam..mene taj motor hebeno podsjeća na harley..a to mi je velka želja.. hebiga...pa sam i svojeg malo dotjeral, odnosno skinul sve ono kaj je viška spustil malo zadnji kraj...budem još stavil viši volan, tablica je već sastrane samo mi je preteški nosač..odnosno postoje mogućnosti i neke veće prerade na tom motoru i to je mi isto ok..ma gle ga, a kaj nije ko amer bemu miša :icon_mrgreen:

Yzzy

• Gost
« Odgovori #9 : Listopad 26, 2007, 13:40:10 pm »
Zadnji sic?? Niš, a!!??

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #10 : Listopad 26, 2007, 14:03:00 pm »
Zadnji sic?? Niš, a!!??
ništ..nije to to..komad samo poremeti  balans, te prevagne pa se još prehitiš negde :icon_mrgreen:
..nek si kupi svojega :dontknow: :icon_mrgreen:

Yzzy

• Gost
« Odgovori #11 : Listopad 26, 2007, 14:07:11 pm »
ništ..nije to to..komad samo poremeti  balans, te prevagne pa se još prehitiš negde :icon_mrgreen:
..nek si kupi svojega :dontknow: :icon_mrgreen:

Oženi se  :@:, pa da te vidim!! :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU:

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #12 : Listopad 26, 2007, 14:11:53 pm »

Oženi se  :@:, pa da te vidim!! :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU:
ne,ne!!!!!!!!
...znaš kak se veli..najprije se treba nauživati :motocikli031: paaaa tek onda opterečivati :Rmar: :Raaa:
 :icon_mrgreen:

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #13 : Listopad 26, 2007, 14:51:34 pm »
Da si pitao izmedu Savage 650 i D Stara 650 onda bi vec bilo za rarmisljati ali ovako Marauder je u debeloj prednosti bez razmisljanja bi ga uzeo.  :icon_thumright:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #14 : Listopad 26, 2007, 19:41:57 pm »

meni je marauder i ljepsi

BMW = bauer motor werke