Autor Tema: Home made Chopperi  (Posjeta: 2195 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline custom fanatic

• Komarac
  • *
Home made Chopperi
« : Siječanj 02, 2006, 21:08:23 pm »
Oi!

Novi sam član na forumu i zanimaju me (više od sveg) chopperi koje ljudi naprave doma. Osobno počinjem radit choppera od MZ 250 pa me zanima da li postoje neki određeni proračuni za rame i kutevi koji najbolje podnose opterećenje ili je to proizvoljno. Evo i nekih slikica kako bi otprilike trebo izgledat moj uradak...
LCOHOL - The Cause Of - And Solutin To  - All Of Life's Problems

Offline custom fanatic

• Komarac
  • *
Home made Chopperi
« Odgovori #1 : Siječanj 02, 2006, 21:35:19 pm »

ak hoćete pogledajte cijelu stranicu http://www.motorkari.cz

Evo da ti malo pomognem kod stavljanja slike.
Moderated by Julius

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Home made Chopperi
« Odgovori #2 : Siječanj 02, 2006, 22:07:28 pm »
Moram te malo u red terat. Daj se predstavi u za to predviđenom forumu! Da smo malo u toku. Inače,želim ti dobrodošlicu i ovdje jer sam vidio kako se potpisuješ!! :wink:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Re: Home made Chopperi
« Odgovori #3 : Siječanj 02, 2006, 22:55:54 pm »
Citat: "custom fanatic"
Oi!

Novi sam član na forumu i zanimaju me (više od sveg) chopperi koje ljudi naprave doma. Osobno počinjem radit choppera od MZ 250 pa me zanima da li postoje neki određeni proračuni za rame i kutevi koji najbolje podnose opterećenje ili je to proizvoljno. Evo i nekih slikica kako bi otprilike trebo izgledat moj uradak...

Pitanje je koliko je to isplativo kaj misliš delat. Ti motori više nisu na cijeni,a rad bu skuplji od samog motora. Pošto je to motor koji je u manjoj klasi,prirodno je da buš htel jačeg. A za ovog se moraš pomirit da ti bu ostal doma. Jednom sam to htio početi,donio sam materijal,bešavne cijevi iz Siska,napravio nacrte i kad sam složio računicu,odustao sam. Kaj se tiče izračunavanja rame,nadam se da će se netko javit jer ovaj forum čita više ljudi nego što se čini. Osobno to neznam,a mislim da je takva većina onih koji su radili prerade. Nisam još vidio po forumima da je netko opisivao tu matematiku. Ljudi rade po iskustvu iz prošlih pokušaja i po iskustvu iz materijala s kojima su radili. Mislim da i nije toliko bitno bit precizan baš toliko jer to nije motor ekstremne snage i ekstremnih uvjeta vožnje. Snimi kako izgledaju rame na ostalim motorima i pitaj majstore koji materijal da staviš. Da ne bude preslabo. Bitnija je mjera da sve postaviš u centar kako treba,pogotovo zbog velikog osovinskog razmaka koji ćeš sigurno radit.
Kaj se tiče MZ-a,ta rama je banana i u originalnom stanju. Registracija te prerade koju misliš radit je.... upitna :?   Pa ti i nije toliko bitno kaj radiš. Neda mi se sad opisivat koja je muka atest,a to i nije tema. Zato je moj prijedlog da probaš nabavit ramu od Jawe. Trebalo bi bit povoljno,robustna je,i podložnija preradi od serijske. A nije posao od nule.
Možda sam fulao poantu. Dal malo više opiši kaj misliš radit.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Home made Chopperi
« Odgovori #4 : Siječanj 02, 2006, 22:58:10 pm »
Kaj se tiče ovih slika,tu se sigurno neki dipl.ing. strojarstva nije ubio u izračunavanju :wink:
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Home made Chopperi
« Odgovori #5 : Siječanj 02, 2006, 22:59:36 pm »
e je te pogodio tocno u sridu  :mrgreen:
 :frr:
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Home made Chopperi
« Odgovori #6 : Siječanj 02, 2006, 23:10:21 pm »
Citat: "Beeblebrox"
e je te pogodio tocno u sridu  :mrgreen:

Moj čo'ek :mrgreen:  :mrgreen:
google master

Offline custom fanatic

• Komarac
  • *
Home made Chopperi
« Odgovori #7 : Siječanj 04, 2006, 18:10:46 pm »
mislim radit kompletnu ramu sam prema masini i prednjim vilicama jer mi se neda zezat sa ovakvim vilicama ko na slici pa bi sama rama bil nesto vecih kuteva i niza jer vilica od MZ-a nije nesto bogzna sto dugacka a i kasnije nema problema sa montazom prednjeg kotaca. Razmisljo sam uzet zadnju gumu od auta i isto ju ovak stavit na špajle jer mislim da to nebi trebo bit neki problem. Za varenje rame zadužim dedu (strojobravara) pa ce on to sredit kak treba, vec mi je radil ramu za mini bike i fakat ju je napravil drito prema nacrtu tak da vjerujem da nece bit problema

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Home made Chopperi
« Odgovori #8 : Siječanj 04, 2006, 22:00:39 pm »
Za postavit zadnju felgu od auta na taj način bu bilo jako dugotrajno. Dok ju izrežeš da ostane samo obruč,pa obradiš do ravnog,pa izbušiš rupe za špajle,pa postaviš srce od MZ-a,pa poštelaš lančanik da viri više van jer serijski odnos nebu dobar. Nema mjesta za lanac zbog šire gume. Oba lančanika moraju ići prema van. Ako staviš užu auto-gumu,nisi puno napredovao po širini od serijske. Samo po visini. Vidio sam  u gradu interesantno rješenje gdje je postavljena serijska felga od Yugića,a na rupe za šarafe je postavljena središnja ploča koja je nosila sve ostalo (sklop lageri i kućište za serijsku osovinu,disk itd).
Prednje su vilice dosta duge ako se rama fino dizajnira,pogotovo na niski zadnji kotač.
Kaj se tiče same dužine,ovo je Kodlinov set za Harleya

Nastavci za vilice. Dosta jednostavno rješenje,ako je izrada kvalitetna. Dobije se još 15-20 cm ovisno od razmaka mostova.
google master