Autor Tema: Kymco Zing 125  (Posjeta: 48824 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Kymco Zing 125
Odg: Kymco Zing 125
« Odgovori #45 : Listopad 04, 2007, 08:51:24 am »
Baš čitam Yizzy-jeva izvješća o Jinlunu250...

Da povučem neke paralele:

Znači dok je motor jako vruč i zaustavim se na semaforu pa onda naglo dodam gas , neće se ugasit ,ali će zaštucat u prvom momentu(taktu) dodavanja gasa , prije me je to smetalo ,a poslije sam se navikao. Čuo sam da je to "štucanje" karakteristično za Harley-e (ako netko zna iz prve ruke neka potvrdi ili demantira) , meni je to zapravo logično ipak je to 4taktni jednocilindrični motor ,koj radi na malim okretajima u leru ,pa ako je npr. u trenutku dodavanja gasa u taktu ispuha , onda slijedi čekanje takta usisa ,pa kompresije i napokon expanzije....  što se u realtimeu očituje kao poček od par stotinki .

Mene zanima dali je bolje za Zing koristiti benzin98  ili 95 koj još nisam probao ..... zaintrigiralo me to što je Yizzy prešao na 95 (zašto , jesu ti to savjetovali u servisu?) i sad mu motor bolje radi i ide.

Još jedno pitanje za Vladeka (ili bilo koga tko zna): Može li se (i kako) na Zingu štelat paljenje (pomicati fazu)?

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #46 : Listopad 04, 2007, 10:12:18 am »
Ja sam u svoj točio samo eurosuper 95. To su mi preporučili u servisu i tak sam točil. Meni se jednom dogodilo da mi je malo štucal kad sam odvrnul gas pri kretanju. Nakon toga sam potrošil tank do kraja, promjenil benzinsku i sve 5. Čisto iz znatiželje sam jednom ulijao na OMV njihov benzin 100-tku i nisam primjetio nikakvo poboljšanje.
Za paljenje neznam. Zašto bi htio prčkati po tome?

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #47 : Listopad 04, 2007, 12:48:17 pm »
Ja točim 95, kao što i proizvođač nalaže. Paljenje nisam imao potrebu dirati jer radi bez zamjerke.
LOUD & PROUD!

Yzzy

• Gost
« Odgovori #48 : Listopad 04, 2007, 13:10:11 pm »
Da ne bi ulazili u of topic, raspravu o "štucanju" Jinluna sam nastavio u mojoj temi.
Kaj se paljenja tiće, prilično sam siguran da nemaš mjesta za manevriranje. Meni su milije bile platine; ljepo spojiš lampu, skineš svjećice, napipaš klip u gornjoj mrtvoj točki...poslije na cestu bez dekla s šarafcigerom u đepu pa još u vožnji vidiš kam treba, u ranije ili kasnije...
Za gorivo su mi savjetovali u servisu. To je nisko turažna mašina koju ne treba hraniti s previše oktana. Uzmi logiku u prehrani trkača i šetača. Trkač treba daleko više kalorija...

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #49 : Listopad 04, 2007, 13:46:25 pm »
Ja sam svog razradio sa 98 oktana , što nije bitno  , ali baš ću isprobat 95 kad potrošim ovaj rezervar.

Hm zašto prčkati po paljenju  :icon_scratch:, a zašto ne!?

Ima li netko service manual za Zinga , zanimljivo mi je da sam skinuo komplet service manuala za Kymco i sve ostale firme ,a među kimkovim ima za sve modele osim za Zinga???

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #50 : Listopad 04, 2007, 14:00:58 pm »
Ja sam svog razradio sa 98 oktana , što nije bitno  , ali baš ću isprobat 95 kad potrošim ovaj rezervar.

Hm zašto prčkati po paljenju  :icon_scratch:, a zašto ne!?

Ima li netko service manual za Zinga , zanimljivo mi je da sam skinuo komplet service manuala za Kymco i sve ostale firme ,a među kimkovim ima za sve modele osim za Zinga???

Samo ti ljevaj 95. Razlike kaj se tiče samog motora nema, ali ima razilke u cijeni. Ja ne bi prčkao po paljenu novog motora jer ne vidim kaj bi time mogao dobiti,a mogao bi zeznuti - moje osobno mišljnje. Ako imaš želju motor je tvoj pa kaj se tebi sviđa.
Imam ti ja servisnu knjigu za Zinga. Meni je problem jer je na njemačkom, a slike nisu bog zna kaj. To je u PDF formatu, i ima negdje oko 8 MB.

Shapa iz kojeg si mjesta u "Lijepoj našoj"? Po slikama pretpostavljam da nije ZG.
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2007, 14:06:36 pm Vladek »

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #51 : Listopad 05, 2007, 08:49:26 am »
Fotke su sa otoka Cresa , pokraj mjesta Beli.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #52 : Listopad 06, 2007, 07:13:01 am »
Evo još jednog podatka za buduče vlasnike Zinga 125 .

Izračunao sam stvarnu potrošnju benzina: 3,6l na 100km . Mislim da u manualu piše 3,1l  ,ali to je naravno za idealne uvjete koji ne postoje.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #53 : Listopad 06, 2007, 08:33:09 am »
Ja sam izračunal potrošnju tak da sam starom cestom odvozil ZG-ST s jednim tankom benzina (14L). Mislim da je to nekih 360km. Dakle potrošnja negdje oko 3,8 L/100km. Mislim da sam došel do benzinske s samo par deci benzina preostalih u tanku.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #54 : Listopad 06, 2007, 09:50:00 am »
Pa to je to , ako uzmemo u obzir da ti je ostalo još par deci .... 3,6 ili 3,7  nebitna razlika koja ovisi o uvjetima vožnje , ali ovo je dobar podatak ,jer moj je potpuno novi, a tvoj je već dosta prešao ,dok je potrošnja  ostala ista  :icon_thumright:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #55 : Listopad 06, 2007, 11:20:22 am »
Pa to je to , ako uzmemo u obzir da ti je ostalo još par deci .... 3,6 ili 3,7  nebitna razlika koja ovisi o uvjetima vožnje , ali ovo je dobar podatak ,jer moj je potpuno novi, a tvoj je već dosta prešao ,dok je potrošnja  ostala ista  :icon_thumright:

Prošlo ljeto sam s Zingom išao na Vis,pa za Brinje. Tam sam se našel s ekipom na motorima pa za Neum. Iz Neuma sam išel doma s dva frenad koji su vozili Honda Hornet 600 i Kawasaki Z750. Ja sam njima bil malo spor,al su oni meni išli na živce zato kaj su stalno morali točiti benzin i ravnati kičme.  :icon_mrgreen: Ja sam stigel u ZG bez bolova u leđima i rukama sa samo 1 dodatnim točenjem (i to nisam potrošil sve). :icon_smile: Da ne velim da sam vozil svoje stvari i još neke od frenda kaj vozi Hornet. Žao mi je kaj nisam slikal kak je Zinga bila natovarena. Da je bil malo viši volan i otvoreni auspuh, putovanje bi bilo savršeno.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #56 : Listopad 06, 2007, 11:32:44 am »
Ovak ti je to zgledalo kad sam prvi put išel na more. Motor skoro novi. Tu još nije prošel neke prepravke i poboljšanja. Bisage su stigle dan prije iz Graza,a ja sam u 6h ujutro kretao za Zadar.

Offline bura-ivan

• Velika Gorica
  • Komarac
  • *
  • 100 na sat
« Odgovori #57 : Listopad 06, 2007, 12:32:22 pm »
a neznam kako vama tako puno trosi..ja tocim samo eurosuper 95 i ide dobro.
ja kad sam isao do dubrovnika ovo ljeto s njim sam ga tanko u slunju punoga i onda u sibeniku 45 kuna malo vise od 5 litri
a ima cca 200km a vama citam trosi 3.6 a meni po proracunu 2.5 do 3 max

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #58 : Listopad 06, 2007, 23:25:04 pm »
a neznam kako vama tako puno trosi..ja tocim samo eurosuper 95 i ide dobro.
ja kad sam isao do dubrovnika ovo ljeto s njim sam ga tanko u slunju punoga i onda u sibeniku 45 kuna malo vise od 5 litri
a ima cca 200km a vama citam trosi 3.6 a meni po proracunu 2.5 do 3 max

Možda sam ja prejak na gasu ili si ti preumjeren?   :icon_scratch:

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #59 : Listopad 06, 2007, 23:47:27 pm »
Moj ex suzuki van van 125 je trošio 3.5 l na 100 km a riječ je provjerenoj mašini,stoga mi se čini da ti je ivane kalkulacija bila možda neprecizna kada je u pitanju postirani model.