Autor Tema: Kymco Zing 125  (Posjeta: 48836 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Kymco Zing 125
Odg: Kymco Zing 125
« Odgovori #30 : Listopad 02, 2007, 09:00:20 am »
Ja imam sreću da  mi stari i njegov kum rade čuda sa prokromom ..... pa sam samo rekao šta želim tj . na kojoj poziciji mi treba biti kofer u odnosu na sic ....   prvi šarafi su uhvačeni za sissy bar , a za doljnji hvat smo dovarili "uške" pod blatobranom .  Uglavnom to je najidealnije riješenje  (zaključeno nakon dosta mozganja)  , trebao bih ga patentirat ,da mi ga ne mazne Kimko. :icon_pidu:  A za kofer me svi pitaju : "Šta je to original za taj motor?" He he !

Evo malo izbliza :

Ovo je fotka za da se vidi na što su uške zavarene:

I jedna za cjelokupni dojam:

ZING ON!! :glasses9:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #31 : Listopad 02, 2007, 09:45:41 am »
Kad sam razmišljel o koferu ja sam ga mislil staviti točno da sjedne do naslona za suvozača. Kofer bi imao neku spužvicu tak da se vizualno nastavi kao naslonjač. Ova tvoja izvedba mi izgleda previše nagnuta nazad. Ja sam znal dobor natovariti svoju Zingu kad sam išel na more i bilo bi me frka da bi pri opterećenju zadnjeg kraja, prvi kotač imao premali pritisak (ne bi se baš dizao,ali...) i previše bi to plesalo.
Kaj se tiče samog nosača kofera  :icon_thumright: . Ja na mjestu gdje dolaz pod blatobran sam isto satvio pojačanje,al za žmigavce - smetali su mi za bisage na starom mjestu.

Osjetiš li neku razliku u vožnji? Da li te zanaša? Jesi probao staviti stvari u kofer i tak voziti pod opterećenjem?

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #32 : Listopad 02, 2007, 13:01:16 pm »

Pa i ja sam imao tu ideju (stavit kofer bliže)  , ali tako bi trebao biti dosta višlje ,da bi se mogao u potpunosti otvarati.... a osim toga  blokirao bi kutiju za alat u sissybaru i još jedna sitnica , ovako mogu nabiti kacigu na sissy dok se vozikam , to mi je jako praktično mjesto za kacigu.

Vidio sam da firma shad ima neki kofer za custome ,ali po meni je previsoko (stvar ukusa) ,ovo je slika sa njihove reklame:

Jučer sam nakrcao kofer s nekih 12kg i osjetio sam da je volan lakši ,ali nikakve frke i nisam bio nestabilan...

Danas sam vozio kčer u  školu pa sam njenu torbu stavio u kofer (oko 5-6kg) to nisam ni osjetio.

Malo mi je čudno da je tebi bio nestabilan ,jer imaš samo bisage čije težište je zapravo iznad osi kotača , to baš nebi trebalo olakšati prednji kraj??!
Reci samo dali ti se donja strana bisaga odvaja od motora u zavoju , to bi moglo jako utjecati na nestabilnost, jer dolazi do pomicanja sistemskog težišta (pomorci će znat o čemu pričam) ,a to je jako opasno.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #33 : Listopad 02, 2007, 14:30:16 pm »
Upravo taj osjećaj da mi je volan lakši ulijeva dozu nesigurnosti u zavojima i po mokrom. Bisage su čvrsto spojene na nosače bisaga tak da nema šanse da plešu. Ja sam dosta opreme znao voziti na zadnjem sicu: putna torba, na to vreća za spavanje,šator i moj šljem (za gradske vrućine i manje relacije). Sve bi to povezal mrežom i paucima tak da ne lomata.
Iako blesavo izgleda ja bi satvio kofer kao nastavak naslona. Kofer bi bio samo za vožnje po gradu da imam kam staviti kacigu dok nešto obavljam. Kutija za lat mi ništa ne predstavlja jer je mala,a ja uvijek nosim više alata za ne daj bože neke radnje po putu. Zato sam stavio malu torbicu (toolbar) na prednju vilicu.

Mislio sam da će Zingu preuzeti moja seka,pa sam imao još brojne ideje da preuredim Zingu. Dosad sam u dodatnu opremu utukao oko 5 000kn. Npr. mislio sam skinuti skroz zadnji plastični rep i staviti stop svjetlo koje bi oblikom stalo na mjesto kutije za alat. Žmigavci,naravno manji, bi se isto tamo instalirali, dok bi tablica završila bočno sa svojim plavim led osvjetljenjem. Ma bitna je volja, a lova se onda pomalo skupi za potrbene preinake.

Yzzy

• Gost
« Odgovori #34 : Listopad 02, 2007, 15:24:39 pm »
Vladek, možda griješim ali mi se čini da je tebe više smetao osjećaj "pasivnog suvozaća" zbog visine natovarenih stvari, a ne sama težina tovara.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #35 : Listopad 02, 2007, 16:43:27 pm »
Vladek, možda griješim ali mi se čini da je tebe više smetao osjećaj "pasivnog suvozaća" zbog visine natovarenih stvari, a ne sama težina tovara.

Može biti.  :icon_scratch:

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #36 : Listopad 03, 2007, 08:41:54 am »
Kad smo kod dodatne opreme  ... ja za iduću sezonu planiram  jaknu i kožne hlače  (zajedno cc 3000kn)

Do sada sam uzeo : čizme ,kišno odjelo, kišne rukavice, kofer , ovratnik (kacigu i rukavice sam imao otprije)  (zajedno oko 2500kn)   

Što se tiče vožnje po kiši , nemam iskustva osim samo po gradu gdje je cesta toliko masna da ni ne pomišljam na naginjanje.
Jedino što sam primjetio da mi voda totalno zalije noge na svakoj lokvi , prije sam vozio skuter pa nisam znao za te probleme :dontknow:   Čak sam razmišljao o nekoj gumenoj zavjesi ( montažno/demontažnoj) kao nastavak blatobranu samo za vrijeme dok je mokra cesta. :icon_scratch: 

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #37 : Listopad 03, 2007, 09:56:00 am »
Ovaj prihvat na sissy baru je ok ali ovaj drugi koji se drži na plastici (koliko vidim) će ti puknuti u vožnji,pogotovo ako budeš vozio veću kilažu od predviđene.

Yzzy

• Gost
« Odgovori #38 : Listopad 03, 2007, 11:12:53 am »
Ovaj prihvat na sissy baru je ok ali ovaj drugi koji se drži na plastici (koliko vidim) će ti puknuti u vožnji,pogotovo ako budeš vozio veću kilažu od predviđene.

Točno, i ja mislim da će biti problema s tim. Možda bi ovako bilo bolje, iako sam ja ipak za bisage na ovakovom motoru. Kofer na repu na choperu mi je (sory Shapa), kao šaka u oko:

[privitak je izbrisao admin]

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #39 : Listopad 03, 2007, 13:15:57 pm »

Točno, i ja mislim da će biti problema s tim. Možda bi ovako bilo bolje, iako sam ja ipak za bisage na ovakovom motoru. Kofer na repu na choperu mi je (sory Shapa), kao šaka u oko:

jesi siguran  :icon_mrgreen:

BMW = bauer motor werke

Yzzy

• Gost
« Odgovori #40 : Listopad 03, 2007, 15:51:31 pm »

Koji je to klinac????!!! Izgleda ko iz crtića "Profesor Baltazar" :Rjok: :Rjok: :Rjok:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #41 : Listopad 03, 2007, 16:00:21 pm »

U potpunosti se slažem s tobom. Već sam napisal kad bi ga se i montiralo, ja bi ga složil kao nastavak naslona za suvozača (kao što imaju neki skuteri).

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #42 : Listopad 03, 2007, 16:02:41 pm »

Ovo je ko batmotomobil iz '60 god. prošlog stoljeća.  :icon_mrgreen:
Ali, već smo u off topicu...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #43 : Listopad 03, 2007, 16:12:53 pm »

Koji je to klinac????!!! Izgleda ko iz crtića "Profesor Baltazar" :Rjok: :Rjok: :Rjok:

nismo u offu pricamo o custom-ima i koferima

Stricek je nesto kao prof.Baltazar i zove se Arlen Ness

http://www.motocikli.com/chopper_legends/arlen_ness.html
BMW = bauer motor werke

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #44 : Listopad 04, 2007, 07:59:53 am »

Kakva plastika ?   Pogledaj bolje sliku gdje sam slikao blatobran (od ispod) ,  na metalnu konstrukciju smo zavarili uške od prokroma (sve je obojano u crno) i na njih je sa vijcima M8 pritegnut nosač , sve u svemu je jako čvrsto.

He he "prst u oko"   ma nema frke očekivao sam da će biti takvih komentara (jer ih je bilo u mojoj okolini kad sam najavio da želim staviti kofer)  , ali vrijeme nosi svoje , moj moto je praktičnost prije svega, a i ovo nije neki vintage chopper nego Kymco iz 2007  :icon_mrgreen: