Autor Tema: Kymco Zing 125  (Posjeta: 48869 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Kymco Zing 125
Odg: Kymco Zing 125
« Odgovori #15 : Rujan 28, 2007, 08:24:37 am »
Meni je prva vožnja po noći baš bila ugodno iznenađenje .... svjetlo je bolje nego što sam očekivao (zbog dimenzija i obične žarulje)    moguće da su ga malo doradili?   
Kratko svjetlo baca slično kao auto (lijeva strana ceste malo kraće a desna malo duže), dok dugo baca dobar snop po sredini.

Ove vaše fotke starijih Zingova djeluju baš ohrabrujuće , mislim na kromirane dijelove (motori stvarno izgledaju ko novi) nadam se da su i na novima zadržali takve materijale?

Evo gdje sam primjetio da će bit potrebne zamjene nekih dijelova (koji će 100% zahrđat)

1. nosač far-a  (neki glupi lim koji ću zamijenit prokromom)
2. šarafići koji drže zaštitu za sajlu na karburatoru

Još nekoliko kiša pa će se iskristalizirati što sve treba zamijeniti ( vidim da neće biti puno toga)

Dečki na što ciljate kad prodate Zingove ??   

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #16 : Rujan 28, 2007, 11:44:42 am »
Shapa molim te pogledaj, da li ti imaš staru balonsku žarulju u faru ili H4. Vidi se kroz staklo fara tak da ne trebaš rastavljati.

Meni nosač fara nije zahrđao, a ja i Zinga smo na putu nekoliko puta dobro pokisli.
Moje zamjerke su išle na šarafe koji drže akumulator. Brzo su se odvili,ali sam ih zamjenio s maticama koje imaju kontra navoj tak da nema šanse više. Također mi je zaštitni/ukrasni lim (onaj manji, na grani) počeo zvoniti nakon nekog vremena pa sam stavio pocinčane šarafe i ispod šelne malo klingerita. Sad više ništ ne zvoni.

Ja bih si htio kupiti Kawasaki EN 500. Motor mi je nekak taman po kubikaži i jačini za moje potrebe. Za mašinu sam ču samo najbolje (ugrađivala se gotovo indentiča u KLE, ER5, GPZ500). A i izgled mi je ful sličan Zingovom i to mi baš paše.

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #17 : Rujan 28, 2007, 11:47:29 am »
Pitanje za webridera: zanima gdje od čega je nosač za svjetla? Da li je pripasan od nekog drugog motora ili je ručni rad? Gdje su kupljena svjetla (proizvođač i model)?

Za Vladeka: Nosač dodatnih svjetala je napravljen od kromirane cijevi koja je na krajevima zatvorena nekim slabo kvalitetnim metalnim čepovima. Na tu cijev je navarena kormirana ploča u kojoj su dvije rupe za šarafe. Šarafi su provučeni kroz donji trokut (iskorištene rupe od nosača trube), tako da ujedno drže i nosač trube. Nosači kućišta dodatnih svjetala su zašarafljeni na prstene koji su isto navareni na spomenutu cijev, a imaju zglob na šaraf za nagib (kao na traktorskom svjetlu). Dodatna svjetla imaju na kućištu iza s gornje strane plavu "kontrolku", tako da uvijek imaš dobar uvid u to da li su ispravna i uključena. Složeno je tako da svijetle samo sok je uključeno kratko svjetlo. Kada je dugo, svijetli samo glavni far.

Mislim da je nosač dosatnih svjetala ručni rad.

Nemam drugih podataka osim svojih zapažanja, jer je to bilo na bikeu kada sam ga kupio, a prethodni vlasnik isto nema informaciju. Probat ću još detaljnije pogledati da li negdje ima kakav sitni natpis na svjetlima.

Btw, čini mi se da si negdje pisao o stavljanju halogene sijalice. Htio bih to probati, pa te molim da me podsjetiš. Pozdrav. :icon_thumright:
LOUD & PROUD!

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #18 : Rujan 28, 2007, 11:54:02 am »
Evo još jedna informacija. Jedan iskusni i priznati majstor za bikeove mi kaže da se na Zinge tvornički ugrađuje mašina od Suzukija GS 125 i da paše veliki broj dijelova. Malo sam uspoređivao izgled na slikama i cilindar mi izgleda identičan. Molim Vaša cijenjena mišljenja. :icon_wink:
LOUD & PROUD!

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #19 : Rujan 28, 2007, 12:03:32 pm »
Suzuki se davno ogradio od takvih prica. Mislim da ima negdje na forumu o tome. To su smislili trgovci kineza da bi imali bolju prodaju.

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #20 : Rujan 28, 2007, 12:03:53 pm »
Malo mi je zguljen krom s plastičnih kućišta na 2 žmigavca. Šta bi se tu moglo pametno napraviti (a da nije preskupo)?
LOUD & PROUD!

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #21 : Rujan 28, 2007, 12:09:04 pm »
O stavljanju H4 žarulje sam pisao na drugom forumu. u Louisu se može kupiti sjenilo s grlom koje se jednotavno spoji u posojeći far. Cijena je oko 30 eura. Ekipa mi je govorila da to nije kvalitetno i das ene isplati. Ja sam kasnije odlučio stavljeti dodatna svjetla (traktorske farove), ali pošto ga prodajem neću više ništa dodavati.
Traktorski farovi su jeftina investicija, a nisu skupi. Dva komada dođu oko 300kni crne su boje. Našao sam majstora (Kucelj) koji bi mi složio nosač od inoxa za 200kn. I to je to.
Naravno ja bih spajao na način da se dodatna svjetla posebno pale, da imaju mogučnost dugo-kratko, a prekidači bi se nalazili na lijevom "bubregu".

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #22 : Rujan 28, 2007, 12:11:26 pm »
Suzuki se davno ogradio od takvih prica. Mislim da ima negdje na forumu o tome. To su smislili trgovci kineza da bi imali bolju prodaju.

Ne bi se htel mešati. Motor je za tu lovu odličan. Mašina je bez problema, a mene boli briga kaj piše na tanku ili deklu dok god on meni ide kak treba kroz VELIKI broj kilometara.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #23 : Rujan 28, 2007, 12:32:06 pm »
@Vladek   

U faru je obična žarulja (balonka) zato sam i bio malo skeptičan ,dok nisam isprobao po noći.

Dobro si mi skrenuo pažnju na "zaštitni/ukrasni lim "  jer meni iz tog smijera dolazi neko zvrndanje ,nakon što sam riješio rezervar (isto je drndao dok ga nisam podmetnuo) .... još mi je vjerovatno samo to ostalo.

Da se nadovežem na priče oko Suzukija..... ja sam čuo da je Zingova mašina neka Hondina licenca.

Još jedna mana (ako se tako može nazvati) je na Zingu ,po meni, odnos prve brzine , trebala bi biti malo jača  tj. da umjesto 2.846 ima 3.000 ili bar otprilike toliko  ,jer baš imam frku za krenut na jednom semaforu,sa suvozačem od 100kg. gdje je 8%-tna uzbrdica. Stvarno jedva krenemo. 

Ima li negdje šanse za zamjenu zupčanika u mjenjaču (kao nekad na APN-cima) ?

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #24 : Rujan 28, 2007, 13:10:24 pm »
Već sam pisao da je Zing odličan za jednog,ali u dvoje je vać malo ko stari dizel. Slabo kreće.

Kaj se tiče zvrndanja. Ja sam svoju Zingu kompletno rastavil prek zime. Sve počistil i na spojeve svih plastika podmetnuo spužvu ili gumu. Sve sam tak složil, uz puno muke i krojenja, da se ništa ne vidi. Također sam skinuo plastiku s blatobrana koja je služila kao nekad gumene zastavice na starim autima (na zadnjem blatobranu).

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #25 : Rujan 28, 2007, 14:09:59 pm »
Ma samo mu fali malo jača prva i bio bi "ko pupica"    ,baš sam gledao odnose brzina na Hondi 125 shadow koj ima 2ks više od Zinga, a to je zanemarivo , ali zato pretpostavljam da nema frke sa kretanjem u dvoje uzbrdo jer ima ovakav odnos brzina : 1. 3.083 (37/12)
                    2. 1.933 (29/15)
                    3. 1.428 (30/21)
                    4. 1.173 (27/23)
                    5. 1.000 (25/25)

Sve je vrlo slično osim što je kod Honde prva dosta jača.

Offline bura-ivan

• Velika Gorica
  • Komarac
  • *
  • 100 na sat
« Odgovori #26 : Rujan 29, 2007, 02:48:06 am »
za djelove kaj oce pohrdac ili "kromirano" sta se pocne ljustit mi je jedino otiso sissy bar, pocela je izbijat hrdza iz "kroma"
i oklopi kaj on ima oko filtera zraka i akumulatora hoce otic navoji za sarafe, pa onaj "kromirani dio plese...neznam mozda je to zato kaj je 10 god. star ili odlazi ali meni je to puklo pa imam problema s tim,ruzno izglead..ja sam slova sva skinuo s njiga, ljudi ga mjenjaju sa viragom 535 jer su dosta slicni, a kad ga budem prodavo brijem da bi mogo dobit 8000kn

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #27 : Rujan 29, 2007, 05:59:17 am »
za djelove kaj oce pohrdac ili "kromirano" sta se pocne ljustit mi je jedino otiso sissy bar, pocela je izbijat hrdza iz "kroma"
i oklopi kaj on ima oko filtera zraka i akumulatora hoce otic navoji za sarafe, pa onaj "kromirani dio plese...neznam mozda je to zato kaj je 10 god. star ili odlazi ali meni je to puklo pa imam problema s tim,ruzno izglead..ja sam slova sva skinuo s njiga, ljudi ga mjenjaju sa viragom 535 jer su dosta slicni, a kad ga budem prodavo brijem da bi mogo dobit 8000kn

I mojeg su često mijenjali s viragom, jer sam također poskidao sve kaj je bilo polijepljno po njemu. Meni se malo bila pogulila plastična zaštita,ali zato jer sam imao bisage bez nosača koje su se naslanjale na te poklopce. Zatima sam kupio nosače bisaga, premjestio žmigavce kod stop svjetla i pomaknuo bisage nazad da ne smetaju za nogare suvozača. Ostali svi "kromirani" dijelovi se drže ko prvi dan.
Neznam da li to ima veze, ali ja sam svoju Zingu, kad je bila sezona, pro sredstvom za pranje motora 1.mjesečno, a nakon toga sam polirao sve kromirane dijelove nekom tekučinom za krom.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #28 : Listopad 01, 2007, 08:40:25 am »
 :Rdrug:   
Konačno mi je na Zinga sjeo kofer kappa42 i mogu reći da sam vrlo zadovoljan .... znam da to ne spada u klasiku ,ali evo pokrećem novi trend :Rjok: 

Uglavnom izgleda kao da su motor i kofer izašli iz tvornice zajedno. Nažalost fotić mi je doma .... naravno da ću postat sliku.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #29 : Listopad 01, 2007, 10:07:00 am »
:Rdrug:   
Konačno mi je na Zinga sjeo kofer kappa42 i mogu reći da sam vrlo zadovoljan .... znam da to ne spada u klasiku ,ali evo pokrećem novi trend :Rjok: 

Uglavnom izgleda kao da su motor i kofer izašli iz tvornice zajedno. Nažalost fotić mi je doma .... naravno da ću postat sliku.

Stvarno me zanima kak to izgleda. Reci mi kak si rješio nosač?