Autor Tema: Kymco Zing 125  (Posjeta: 48914 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Kymco Zing 125
Kymco Zing 125
« : Rujan 24, 2007, 11:03:14 am »

Evo mog ljepotana !!!!!!

Yzzy

• Gost
Odg: Kymco Zing 125
« Odgovori #1 : Rujan 24, 2007, 11:20:36 am »
Čestitam na bajku! :icon_thumright: Želim ti puno ugodnih vožnji na njemu, ništa padova, ništa kvarova! :icon_super: :icon_super:

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #2 : Rujan 24, 2007, 11:43:30 am »
He he !! hvala na lijepim željama ..... ma ja guštam u laganoj vožnji ,al naravno uvijek postoji pijana budala u autu . :dontknow:..

Što se kvarova tiče ... prije kupnje sam malo surfao u potrazi za manama ...pa baš nisam naišao (nadam se samo da neću biti prvi)  na kvarove mašine , zapravo svi ga hvale kao jako trajnu i izdržljivu mašinu .

Neki frend mi je ispričao da je negdje iznajmio Zinga ,pa je otišao s njim na moto-susret , tamo se nasrao i htio namjerno razjebat mašinu (sistemom "ko ga jebe ,nije moj")  zaglavio je gas na fulu s dašćicom ,ostavio ga na nogarama i otišao na cugu ...... nakon 5-6 minuta se vratio i ugasio ga...... poslije se s njim vračao s puta i nije imao nikakvih problema !!??

Da se vratimo na mog :
Do sada sam prešao malo preko 600km ... jedino što mi se u početku činilo da sporo prihvača gas (kao dizelaš npr.)   u servisu su mi rekli da ne brinem da je to zbog konzervansa i neka ga razradim do nekih 500 km pa da onda pogledamo .
Stvarno sada puno bolje vuče i ubrzava nego prije.

Evo danas sam ga odveo na prvi servis ,pa će bacit oko na paljenje ,smjesu i ventile (to bi sve ionako došlo na red na drugom servisu na 1000km)

Jedina "mana" koju sam odmah sanirao je bilo drndanje rezervara o ramu , podmetnuo sam gumice i sada je sve OK!

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #3 : Rujan 24, 2007, 12:54:44 pm »
Još jedna stvar koju sam primjetio je razlika između Zingova koji su se prodavali prije u RH i ovog mog je , što moj nema onaj vanjski hladnjak za ulje ( u manualu piše da ima , izgleda da još nisu tiskali nove manuale za ovaj noviji model)

Izgleda da je to ful novo ,jer na sajtovima prodavača i zastupnika za Kimco su isto stare fotke od tih modela sa uljnim hladnjakom i pravokutnim retrovizorima (sadašnji su ovalni i ljepši)

Čini mi se da su i rebra na cilindru malo drugačija ..... vlasnici starijih modela postajte fotku  cilindra i tog uljnog hladnjaka baš me zanima kako idu cijevi ,a ja ću slikat svog ,samo mi danas nije fotić pri ruci.

Za buduće vlasnike evo točne informacije o gumama (s obzirom da na netu variraju dimenzije prednje gume) originalna prednja guma je : 3.00-18    ,a zadnja 130/90-15  te gume su made in korea ,ali su jako dobre (na opip) i dobro drže cestu ,samo je naravno pitanje koliko dugo će zadržati dobra svojstva...... 

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #4 : Rujan 24, 2007, 12:59:26 pm »
Ja sam vozio Zinga 2 godine. Kaj se tiče mašine nemaš brige. Ak buš ga normalno servisirao (promjeni ulje svakih cca.4000km) ide do 50 000km bez problema. Ja sam na svojemu napravio 20 000 u 2 godine. Jedino kaj je crklo je regler (na 16t km) i stavio sam novi akumulator,te gume. Motor je meni bio super udoban. Išao sam s njim nekoliko puta iz Zagreba na Vis i u Neum. Vozio se na njemu 11h bez bolova u leđima.
Kaj se tiče da slabo vuče, tu nemaš kaj puno razmišljati. Ipak je to 125 kubika i 12,7KS. U dvoje je jedino za kraće izlete. Ja sam dao napraviti kod majstora otvoreni auspuh. Rezultat je puno bolji zvuk i življi rad motora. Zanima me jedino cijena koliko si ga platil ak se smije znati?

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #5 : Rujan 24, 2007, 13:05:20 pm »
Još jedna stvar koju sam primjetio je razlika između Zingova koji su se prodavali prije u RH i ovog mog je , što moj nema onaj vanjski hladnjak za ulje ( u manualu piše da ima , izgleda da još nisu tiskali nove manuale za ovaj noviji model)

Izgleda da je to ful novo ,jer na sajtovima prodavača i zastupnika za Kimco su isto stare fotke od tih modela sa uljnim hladnjakom i pravokutnim retrovizorima (sadašnji su ovalni i ljepši)

Čini mi se da su i rebra na cilindru malo drugačija ..... vlasnici starijih modela postajte fotku  cilindra i tog uljnog hladnjaka baš me zanima kako idu cijevi ,a ja ću slikat svog ,samo mi danas nije fotić pri ruci.

Za buduće vlasnike evo točne informacije o gumama (s obzirom da na netu variraju dimenzije prednje gume) originalna prednja guma je : 3.00-18    ,a zadnja 130/90-15  te gume su made in korea ,ali su jako dobre (na opip) i dobro drže cestu ,samo je naravno pitanje koliko dugo će zadržati dobra svojstva...... 

Meni su gume bile koma. Al sam prešel s njima 16 000km. Kad sam stavil Sava MC7 bilo je malo bolje. Sam da ti velim da sam ja znal svoju Zingu u zavojima polegnut do nogara.
Ja sam stavil druge retrovizore s orlovima,ali i orginal su mi bili OK. Loše je kaj novi više nemaju uljni hladnjak. Baš me zanima koliko budu novi modeli pili ulja pri velikim vrućinama i opterećenjima. Vidio sam novi model Zinga i vidi se da su počeli štedjeti,da bi smanjili cijenu.

P.S. Ovo ti je moja Zinga u avataru.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Rujan 24, 2007, 13:15:40 pm »
Za slike moje Zinge vidi u ovoj temi:
http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=5277.0

Želim ti puno sretnih i ugodnih kilometara!

Offline bura-ivan

• Velika Gorica
  • Komarac
  • *
  • 100 na sat
« Odgovori #7 : Rujan 24, 2007, 14:54:22 pm »
e i ja imam isto kymca ali stariju verziju,crvenoga...
nemam fotich pa nemrem stavit slike
moj ide evo vec 24000 i nista mu nije bilo, jedino akumulator,kuplung sajla(stajao je u garazi 2 godine) i gume..
odlican je motor za pocetak
ja sam s njim otisao od zga do orebica okolo sve, nigdje ga ispod 85 nisam spustao, i nista mu nije bilo
odlican

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #8 : Rujan 25, 2007, 10:51:38 am »
Meni su gume bile koma. Al sam prešel s njima 16 000km. Kad sam stavil Sava MC7 bilo je malo bolje. Sam da ti velim da sam ja znal svoju Zingu u zavojima polegnut do nogara.
Ja sam stavil druge retrovizore s orlovima,ali i orginal su mi bili OK. Loše je kaj novi više nemaju uljni hladnjak. Baš me zanima koliko budu novi modeli pili ulja pri velikim vrućinama i opterećenjima. Vidio sam novi model Zinga i vidi se da su počeli štedjeti,da bi smanjili cijenu.

P.S. Ovo ti je moja Zinga u avataru.

Trenutna cijena za keš mu je 19 995Kn,   Zato sam ga i kupio ,a zapravo sam imao namjeru kupiti skuter ,ali kad sam vidio kako izgleda ,malo prosurfao i zaključio da je puno bolja investicija od 50ccm skutera koji su zapravo malo jeftiniji.
Presudan mi je bio ovaj tekst  http://www.vidiauto.com/motori/index.php?id=8063#slike

Što se guma tiče već sam odabrao koje ću staviti kad dođe vrijeme za promjenu(u stvari dvoumim se između) :

http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/classic/none&vehicleType=MOTO&product_id=102281&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/Classic_PERF_ME77.xml&menu_item=/products/catalog/classic

i ovih Pirelica koje mi izgledaju ljepše:

http://www.pirellityre.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page

Auspuh za sada nebi mijenjao ,jer sam zadovoljan zvukom (tihi duboki ton)

@Vladek
Jesi li stavio malo šire gume? Koje godište je bio tvoj Zing? Kolika ti je bila maksimalna brzina? Hvala na lijepim željama!!

Moj prvi zahvat će biti montaža kofera Kappa K42 (metalik srebrni)  http://www.greda.hr/?p=productsMore&iProduct=55&sName=Kofer-K-42
Već imam u glavi rješenje za nosač ,ali nemogu ništa započeti dok ne dobijem kofer ( u ovoj firmi se niko ne javlja na tel već 3 dana ..... da nisu u stečaju???)
Kad krenem u akciju ,postat ću fotke.

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #9 : Rujan 25, 2007, 13:41:27 pm »
Mislio sam staviti šire gume,ali je to nosilo za sobom neke mehaničarske zahvate, tak da nisam ulazio u tu problematiku jer ga prodajem. Stavil sam gore Sava MC7 i dobre su. Cijena obje s montažom, malo manje od 800kn. Moja Zinga ti je 2005. godina. Maksimalno sam išao 120km/h,ali to je bilo uz povoljan vjetar u leđa. Do 100km/h nema problema,ali iznad je već aerodinamika. Ja sam prosječno vozio između 90-100km/h i to 99% vremena solo na motoru. 
Ovaj tekst kaj si stavil je i mene privukao bliže Zingu,ali ja sam ga prije videl i probal u živo. Upoznal sam frajera kaj ga je teral preko 50 000km i onda ga poklonil bratu i kupil veći motor. Tip se zove Brko i živi u Splitu.
Meni se čini ružno staviti kofer na bilo koji custom/chopper. Iako sam videl Zing s takvim koferom. Stavi bisage i neki nosač otraga za torbu i to je to. Ipak ak se tebi sviđa, samo naprijed.

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #10 : Rujan 26, 2007, 15:00:32 pm »
Eto i moje pile  :icon_wink:

Godina proizvodnje 1999. Kupio sam ga s prijeđenih 12000. Ugodno me iznenadilo to što vrijeme nije ostavilo na njemu nekih jako vidljivih tragova. Sve O.K.  :icon_thumright: Jedino što sam juče promijenio akumulator.

[privitak je izbrisao admin]
LOUD & PROUD!

Offline Shapa

• Komarac
  • *
  • Kymco Zing 125
« Odgovori #11 : Rujan 26, 2007, 21:17:20 pm »
@webrider
Baš se na tvojim fotkama dobro vidi razlika na mašini , nije samo uljni hladnjak nego i rebra na cilindru (pretpostavljam da su na novijima veča u donjem dijelu cilindra ,baš jer nema uljnog hladnjaka)

Evo ja sam malo poslikao svoju mašinu:

Da se malo vratim na moju zanimaciju....

Danas mi je stigao kofer Kappa42

.... moram priznati da super izgleda i da je iste srebrne boje kao i moja pila ,sad samo preostaje da napravim kvalitetan nosač .... (he he pa da ga prodam Kimku kao patent)

Naravno da kad bude gotov ,ću postat sliku ..... do tada bi mi trebalo stići kišno odijelo i čizme pa mogu malo na put! :icon_super:

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #12 : Rujan 27, 2007, 10:18:04 am »
Pitanje za webridera: zanima gdje od čega je nosač za svjetla? Da li je pripasan od nekog drugog motora ili je ručni rad? Gdje su kupljena svjetla (proizvođač i model)?

Meni je glavno orginalno svjetlo koma. Čak sam stavio i jaču žarulju od orginala (mogu napisati koji model ak koga zanima). Nije mi se dalo raditi preinake,jer se ne isplati financijski. Htel sam nabaviti traktorske prednje farove i njih montirati, kao dodatne, da bolje vidim po noći. u zadnje vrijeme sam radio rute ZG-V.Gorica i cesta je skroz neosvjetljena,a frka me da nekaj ne izleti ili se ne nađe na cesti a da to ne skužim.

Ako vas zanima ja sam stavio nosače za bisage od Highway Hawka (ima za kupit u motormaniji V. Gorica). To je inače model za yamahu dragstar 650. Pašu orginal. Idu uz liniju Zinga.

Razmjenimo iskustva ka daljem usavršavanju tih naših beba!
 :glasses9:

Offline bura-ivan

• Velika Gorica
  • Komarac
  • *
  • 100 na sat
« Odgovori #13 : Rujan 27, 2007, 16:14:07 pm »
istina.to svjetlo na zingu nista ne valja ne vidi se nista.
al ne mislim nikaj stavljat vise jer ne namjeravam ulaga u njega jer ga mislim prodat u skorije vrijeme
koliko se moze dobit za kymca  23000km, dosta dobro stanje,crveni?
starije verzija

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
« Odgovori #14 : Rujan 27, 2007, 22:36:32 pm »
istina.to svjetlo na zingu nista ne valja ne vidi se nista.
al ne mislim nikaj stavljat vise jer ne namjeravam ulaga u njega jer ga mislim prodat u skorije vrijeme
koliko se moze dobit za kymca  23000km, dosta dobro stanje,crveni?
starije verzija

Neznam kaj bi ti rekel. Prvo su se novi Zingovi prodavali po 27 000kn, pa sam ja kupil po 25 000kn, pa su onda pali na 22 000kn, a sad je ova godina na akciji po 19 700kn.
Ja svojega sa svom opremom prodajem za 15 000kn i ekipa zove,al nitko baš ne dođe pogledat jer se čude kak imam 18 900km na satu. Pa kupil sam motor da se vozim, a ne da ga držim pod staklenim zvonom. Inače moja Zinga je besprijekorna i imam sve račune i izvještaje iz ovlaštenog servisa o tome kaj je kad mjenjano.