Autor Tema: Kako kupiti polovni motor  (Posjeta: 38219 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeemax

• u extazi!!!
  • Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • kawa gpz600r
Odg: Kako kupiti polovni motor
« Odgovori #30 : Rujan 17, 2007, 16:28:10 pm »
Prvo i osnovno meni bi bilo:

Papire na sunce ! Da li je sve uredno registrirano itd... Servisna knjižica također neka bude tu.
Čim čovjek ima urednu papirologiju oko motora(pogotvo oko servisa) već znači da je to jedan veliki plus odnosno da je to sve održavano.
Ako se odlučimo kupiti motor,nije na odmet zapisati podatke sa osobne prodavatelja.Nema se tu tko šta bunit. Ako ja tebi dam 50 000 kn za motor,bar zaslužujem da znam tko si i šta si...

Također,kad se ide motor gledati,mora se palit hladan da se vidi kako pali. Također,treba dati vlasniku ga on upali.Ako ga odmah hladnog turira onda se ljepo treba pozdravit s vlasnikom i otići pogledati drugi motor  :icon_mrgreen:

Osobno mislim da ako se motor kupuje od starije i ozbiljnije osobe(ako je ona vlasnik i vozač) da ćemo u biti bolje proći jer je veća šansa da je to pravilno održavano. Kažem mislim,jer ne mora biti pravilo.

-ja kupio kawasaki gpz 600 r iz 1985-te godine,kako da čovjeka tražim servisnu?
-podatke se odmah upiše u kupoprodajni ugovor,ništa naknadno,a ni sa osobne ne treba prepisivati.
-ništa vlasnik je baka,stric,kolega...kasnije ćemo!
-dobra je ideja posmatranje kako ga on pali,jer ima svakakvih,još uvijek je svježe da sam vidio vlasnika da odmah nakon paljenja zavrne 2-3 puta do blokade,nisam znao da li da se smijem ili da plaćem.
-teško je uhvatiti vlasnika da nije zagrijao motor,meni je uspjelo jer sam išao radnim danom.
-starost i profesija nemaju skoro nikakve veze,stariji i ozbiljniji čovjek ti sigurno neće reći da je motor vozio i njegov sin od 18+ godina koji ga je rasturao
-obratiti pozornost i na mjesto gdje je motor inače parkiran jer se ulje uvlači u beton,a također i na urednost okučnice,dvorišta,garaže i ostalog jer i to može reći koju riječ o vlasniku.
 :icon_thumright:

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #31 : Rujan 17, 2007, 17:35:02 pm »
Istina Zeemax ovo što ti kažeš

Još jedan jaaako koristan savjet je da se dobro dobro pregleda oko mjeraca kilometara.Stakla u okvir moraju savršeno pristajati(ne smije biti tragova odvijanja ili ljepnjenja) jer to znači da su lažirani kilometri.

A evo i gledam neke motore po netu. Piše,98 god samo 30 000 km(a putni enduro,nije bitno koji).Meni je to osobno malo za 9 god star motor kad sam ja u 15 dana nakuco 1000 km samo gradske voznje...  :icon_scratch:

:hello:

Offline V_max

• Slavonski Brod
  • R.I.P.
  • Suzuki Bandit 600N
« Odgovori #32 : Rujan 17, 2007, 23:29:41 pm »
preporuka...

Mislim da je 2005. ili 2006. godine motorevija izdala vodic kroz kupnju polovnog motora,
dosta modela motora i njihovi specificni problemi/djecje bolesti itd itd

Neznam dali izlazi godisnje ali super je spakirano sve to i jos na kraju opisuje se
kako sloziti kupoprodajni ugovor, provjera brojeva rame, kako promjeniti ulje u
vilicama, kako u kocnicama, promjene sajli gasa, pravilno pranje motora, sama provjera motora pri
kupnji i voznji...ma prava stvar kazem vam...
Pise i o stanju motora na trzistu, koje stvari ODMAH promijeniti i slicno...

Sretno s nabavom!

Vanja

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #33 : Rujan 17, 2007, 23:35:41 pm »
preporuka...

Mislim da je 2005. ili 2006. godine motorevija izdala vodic kroz kupnju polovnog motora,
dosta modela motora i njihovi specificni problemi/djecje bolesti itd itd

Neznam dali izlazi godisnje ali super je spakirano sve to i jos na kraju opisuje se
kako sloziti kupoprodajni ugovor, provjera brojeva rame, kako promjeniti ulje u
vilicama, kako u kocnicama, promjene sajli gasa, pravilno pranje motora, sama provjera motora pri
kupnji i voznji...ma prava stvar kazem vam...
Pise i o stanju motora na trzistu, koje stvari ODMAH promijeniti i slicno...

Sretno s nabavom!

Vanja

Kupio ja ovogodišnje izdanje i mogu reći da mi dobro došla jer za najčešće modele motora daju kompletnu povijest i kad su pojedine "dječje bolesti" uklanjane i istih zato bih je preporučio svakome tko namjerava kupit polovan motor.  :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #34 : Rujan 17, 2007, 23:55:20 pm »
Dakle moram da kupim motoreviju ? Budem sigurnjak!

Uglavnom ako naletite na bilo koju foru za kupnju polovnjaka,iskustvo(pogotovo) itd.. samo pišite...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #35 : Rujan 18, 2007, 00:25:09 am »
Dakle moram da kupim motoreviju ? Budem sigurnjak!

Uglavnom ako naletite na bilo koju foru za kupnju polovnjaka,iskustvo(pogotovo) itd.. samo pišite...

Ne motoreviju nego njihovo specijalno izdanje...katalog (vodič) za kupnju rabljenih ili nešta slično koje izlazi jednom godišnje. Budem sutra pogledao točno kak se zove a možda i skeninam naslovnicu.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #36 : Rujan 18, 2007, 09:30:39 am »
Ovdje je netko napisao da treba dobro paziti da motor nije padao,a ja kažem da na to ne treba obračati preveliku pažnju,jer barem 70% (ako ne i više) rabljenih motora je doživljelo kakvu takvu havariju,od padova s nogare pa nadalje.Tu si uglavnom nemočan jer više-manje vlasnici se potrude da to dobro prikriju,ali najbitnije je da u vožnji provjeriš da li je motor dobro izbalansiran,da li se jednako ponaša u lijevom i u desnom zavoju,da li i koliko se počinje tresti na višim okretajima i pri velikim brzinama.Ja osobno više volim da mi vlasnik kaže da je pao i sanirao štetu,pa barem znam na čemu sam i na šta treba obratiti pažnju,a kad mi kaže da motor nikad nije padan,niti ogreben,e tek tada postajem oprezan,jer to  najčeše kažu oni koji su doživljeli neku težu havariju i motor dobro ušminkali :icon_scratch:
Drugo,servisna knjižica,to meni niš ne znači,jer više manje svi mi sami održavamo svoj motor (osim u garantnom roku) i više imam povjerenja u čovjeka koji si sam održava motor,nego u tukca koji za svaku sitnicu trči u servis i tamo mu najčešće prodaju muda za bubrege i narafski to mu dobro i naplate :icon_mrgreen:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline V_max

• Slavonski Brod
  • R.I.P.
  • Suzuki Bandit 600N
« Odgovori #37 : Rujan 18, 2007, 11:03:07 am »
Citat:
Kupio ja ovogodišnje izdanje

Kada je izaslo...ja kako sam kupio bandita casopise ni negledam-vozam se ! :D

Ali ima super savjeta pa si mislim uzeti...jel se moze naruciti?

Vanja

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #38 : Rujan 18, 2007, 11:40:15 am »
  Eto potrudio sam se  :icon_mrgreen:  Za naruđbu bi ti bilo najbolje nazvat redakciju pa pitat, a možda ti je negdje i ostao koji primjerak na kioscima.

Yzzy

• Gost
« Odgovori #39 : Rujan 18, 2007, 15:54:46 pm »
Joj, joj! Meni je to uvijek tako čupavo... Ja sam se zbog skepse prema rabljenim motorima radije odlučio na novog Kineza. Iz osobnog iskustva znam kakvih sve ropotarija ima na slobodnom tržištu, a tako su ušminkani da ti oći iscure, a pod šminkom...groblje! Vidio sam i zasilikonizirane kartere i frape od banana u getribi i teflonskih traka oko semeringa...
Stvarno, kako je već netko napisao kupiti jedino po preporuci ili od dobro poznatog, pa ako kupuješ kršinu, kupuješ je svjesno.

Offline abERcrombie

• Komarac
  • *
  • FZ 6 SA
« Odgovori #40 : Rujan 19, 2007, 13:25:31 pm »
Evo mogu iznijeti iskustva oko kupovine polovnog motora koji je još bio pod garancijom.
Od prodavaća sam tražio podatke o tome gdje je motor kupljen i servisiran i broj šasije.
Po broju šasije u trgovini sam se raspitao kako je plaćen tj da li je pod hipotekom,
a kod servisera podatke o redovnom servisu i općem stanju motora (sve obavio telefonom).
Nakon zadovoljavajućih odgovora otišao sam ga pogledati i isprobati, pa kak da ga ne kupim ?

Sada nakon 7 mjeseci i prijeđenih 4000 km potpuno sam zadovoljan motorom i ne žalim ni kune  :icon_smile:

Yzzy

• Gost
« Odgovori #41 : Rujan 19, 2007, 14:13:30 pm »
Evo mogu iznijeti iskustva oko kupovine polovnog motora koji je još bio pod garancijom.
Od prodavaća sam tražio podatke o tome gdje je motor kupljen i servisiran i broj šasije.
Po broju šasije u trgovini sam se raspitao kako je plaćen tj da li je pod hipotekom,
a kod servisera podatke o redovnom servisu i općem stanju motora (sve obavio telefonom).
Nakon zadovoljavajućih odgovora otišao sam ga pogledati i isprobati, pa kak da ga ne kupim ?

Sada nakon 7 mjeseci i prijeđenih 4000 km potpuno sam zadovoljan motorom i ne žalim ni kune  :icon_smile:

Vidio i čuo! Motor je stvarno beba :icon_thumright:!

Offline dino950

• Vizir
  • **
« Odgovori #42 : Rujan 19, 2007, 22:10:26 pm »
dobro je pogledat sic u kakvom je stanju,kakve su ručice,auspuh i obratiti pozornost na fusdrastere (di držimo noge)
da nisu zgrebani,spigani il mjenjani ak su mjenjani treba pitat zakaj  :icon_scratch: ..a po sicu i auspuhi vidimo koliko je vožen (mada frajeri to pretapeciraju al skuži se ak ga je pretapecirao)
narodnjaci-out

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #43 : Rujan 19, 2007, 22:32:39 pm »

Stvarno ne kužim o kakvoj hipoteci pričaš! :icon_rolleyes: :icon_scratch: Il ima dokumente, il nema! :dontknow:
dobro je pogledat sic u kakvom je stanju,kakve su ručice,auspuh i obratiti pozornost na fusdrastere (di držimo noge)
da nisu zgrebani,spigani il mjenjani ak su mjenjani treba pitat zakaj  :icon_scratch: ..a po sicu i auspuhi vidimo koliko je vožen (mada frajeri to pretapeciraju al skuži se ak ga je pretapecirao)
Moram priznati da se ja ne osjećam sposobnim po sicu zaključiti koliko je netko napravio kilometara (čak ni +-10000km) :icon_redface:

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #44 : Rujan 19, 2007, 23:10:31 pm »
Gospodo draga jedno je kupovati polovnjaka koji je star godinu dvije možda i tri, a drugo desetak godina pa i više jer očekivanja u jednom i drugom slušaju ne mogu i ne smiju biti ista. Kaj se tiče servisera ne bih se složio sa Wargom jer ja načelno imam pozitivna iskustva sa svojima mada naravno ima i tu svašta. Uvijek sam se divio onima koji sami servisiraju sve jer obično takvi znaju prodavati takvu znanost, a ne razlikuju mineralno od sintetičkog ulja. Naravno ima i onih koji kuže stvari mada nemojmo zaboraviti da održavanje nije samo promjeniti ulje tako da je meni osobno vrlo bitno posjedovanje servisne knjižice.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek