Autor Tema: Kako kupiti polovni motor  (Posjeta: 38226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline black&white

• MMP
  • Spol: Muški
  • marauder
Odg: Kako kupiti polovni motor
« Odgovori #15 : Rujan 14, 2007, 02:45:55 am »
..al ti servisi isto su tak..kad bolje razmisliš...samo da lovu poberu a ništ ne naprave...uzdaj se use i u svoje kljuse :icon_mrgreen: il pozovi sa sobom nekog prijatelja koji se malo bolje kuži..s motorom na autoput i vozi čim više km, jer u vožnji najbolje možeš skužit kad nešt ne štima, pa čak i oni koji se ne kuže tolko, ostalo je sve luk i voda..al da se ne ponavljam više :icon_mrgreen:..sretno vam pri kupnji :icon_thumright:

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #16 : Rujan 14, 2007, 12:24:52 pm »
..al ti servisi isto su tak..kad bolje razmisliš...samo da lovu poberu a ništ ne naprave...uzdaj se use i u svoje kljuse :icon_mrgreen: il pozovi sa sobom nekog prijatelja koji se malo bolje kuži..s motorom na autoput i vozi čim više km, jer u vožnji najbolje možeš skužit kad nešt ne štima, pa čak i oni koji se ne kuže tolko, ostalo je sve luk i voda..al da se ne ponavljam više :icon_mrgreen:..sretno vam pri kupnji :icon_thumright:
ja da prodajem motor nebi dao da ga neko napeljava(osim nekim najbliskijim prijateljima),eventualno odlazak na servis,
zasto?-da se neko ne sprehiti il razbije il bilo kaj takvo,vecina ekipe je takva(stede zivce)
misljenja sam da motor kad jednom padne nemoze bit vise sto je nekad bio,

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #17 : Rujan 14, 2007, 14:01:33 pm »
ja da prodajem motor nebi dao da ga neko napeljava(osim nekim najbliskijim prijateljima),eventualno odlazak na servis,
zasto?-da se neko ne sprehiti il razbije il bilo kaj takvo,vecina ekipe je takva(stede zivce)
znam dex, nit meni nije svejedno kad mi neko dođe kog prvi put vidim, samo mu tak dati motor...s druge strane moraš probati..kad kupujem motor prije probe dogovorim se sa čovjekom..normalno da nesmiješ tuđi motor napeljavati...u slučaju da se nešt dogodi  ja snosim troškove popravka..naravno to je sve stvar dogovora..s tim da molim covjeka da me prati ak otiđem nekud dalje...po meni najbolje je otic nekud na autuput, jer jednostavno moraš znati kak taj motor diše, normalno da ta vožnje bude u granicama normalne,tak sam kupil zadnja dva motora i moram reći da nisam puno fulal!
Il otić u servis...ako sve štima ti snosiš troškove, a ako ne druga strana..opet stvar dogovora..samo kolko čujem na tim servisima je isto tak..od njihove dijagnostike je jedino štelanje frgića(gledaju da je smjesa u redu), pa mjere kompresiju, filter, ulje i tak..u biti ne naprave ništ...gledaju banalne stvari samo da je motor čim duže kod njih i da čim više zaračunaju..a to sve ti možeš i sam napravit, besplatno!
Vožnja, vožnja i samo vožnja...vidiš kak agregat diše s jedne strane, s druge ostale stvari...dal zanosi u stranu i tak...to je samo moje mišljenje jer volim znati kaj kupujem i za mene je to jedini način da se donekle mogu uvjeriti u ispravnost istog zato jer jedva skupim lovu za motor, pa nemogu nit razmišljati o nekim servisima!

Offline bob

• Vizir
  • **
« Odgovori #18 : Rujan 14, 2007, 20:44:22 pm »
Potpuno se slažem,zato potencijalni kupac ostavlja kaparu u visini navedene cijene i ide na probu pod paskom vlasnika,ako treba 50 i više km jer radi se o ozbiljnoj lovi kako za vlasnika-prodavatelja tako i za kupca.Pa ako se i dogodi sranje,potencijalni kupac...što je vidio...to je i kupio :dontknow:
jubitelj sam motora i mototehnike, pive, partijanja, moto susreta, ĹĄto uostalom znaju oni koji me poznaju a oni koji neznaju...saznat ĂŚe

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #19 : Rujan 14, 2007, 20:59:06 pm »
2blackwhite and bob, skroz fer,slazem se i ja bi na taj nachin kupovao motocikl  :icon_thumright:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #20 : Rujan 14, 2007, 21:33:38 pm »
Dobro, naveli ste neke svoje poglede na trgovinu rabljenim motorima. Sad zaredajte praktične savjete u vezi toga. Recimo, što sve treba gledati pri kupovini ili kako se ponašati i što tražiti, a što ne. Primjer u slijedećem postu.

Ako naslažemo kvalitetan popis, lijepim temu na vrh.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #21 : Rujan 14, 2007, 21:35:22 pm »
Pogledati cijevi prednjih vilica. Ako su masne od ulja, manja je vjerojatnost da pušta semering, osobito na mlađem motoru.
Veća je da je motor pao pa je cijev lagano savijena što je i skuplji popravak.
google master

Offline zeemax

• u extazi!!!
  • Vizir
  • **
  • kawa gpz600r
« Odgovori #22 : Rujan 14, 2007, 22:47:01 pm »
Pogledati cijevi prednjih vilica. Ako su masne od ulja, manja je vjerojatnost da pušta semering, osobito na mlađem motoru.
Veća je da je motor pao pa je cijev lagano savijena što je i skuplji popravak.

ili vlasnik voli voziti na zadnjem,pa postoji vjerovatnost posljedica slabijeg podmazivanja agregata kod takve vožnje. :dontknow:

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #23 : Rujan 15, 2007, 11:52:28 am »
Prvo i osnovno meni bi bilo:

Papire na sunce ! Da li je sve uredno registrirano itd... Servisna knjižica također neka bude tu.
Čim čovjek ima urednu papirologiju oko motora(pogotvo oko servisa) već znači da je to jedan veliki plus odnosno da je to sve održavano.
Ako se odlučimo kupiti motor,nije na odmet zapisati podatke sa osobne prodavatelja.Nema se tu tko šta bunit. Ako ja tebi dam 50 000 kn za motor,bar zaslužujem da znam tko si i šta si...

Također,kad se ide motor gledati,mora se palit hladan da se vidi kako pali. Također,treba dati vlasniku ga on upali.Ako ga odmah hladnog turira onda se ljepo treba pozdravit s vlasnikom i otići pogledati drugi motor  :icon_mrgreen:

Osobno mislim da ako se motor kupuje od starije i ozbiljnije osobe(ako je ona vlasnik i vozač) da ćemo u biti bolje proći jer je veća šansa da je to pravilno održavano. Kažem mislim,jer ne mora biti pravilo.

Offline frikusha

• Komarac
  • *
  • Spol: Ženski
« Odgovori #24 : Rujan 15, 2007, 15:55:31 pm »
Da li za kupnju polovnog skutera vrijedi sve ko i za motore ili ima nekih posebnih, svojevrsnih caka? Da li je pametno za prvi motor kupiti polovan ili je bolje da prvi motor bude nov?

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #25 : Rujan 15, 2007, 16:57:40 pm »
. Također,treba dati vlasniku ga on upali.Ako ga odmah hladnog turira onda se ljepo treba pozdravit s vlasnikom i otići pogledati drugi motor 
da...svima nam je valjda jasno da hladan motor mora raditi bar par minuta pod čokom i to kaj si napomenul je sigurno jako bitno!

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #26 : Rujan 15, 2007, 20:56:04 pm »
2charlie:-slazem se sa svime . interesira me jel neko kupio motor na nacin da su prvo u servisu preegledali motor pa me interesira kolko je takav pregled trajal,i sta su sve gledali,jel ak gledaju sto i sam mogu pogledat nemoram bacit lovu.
ja kad bi isao kupovat rabljeno isao bi na servis obavezno na pregled.bas zbog manje iskusnih treba navest sto na takvom pregledu u servisu ne gledaju il nemogu pogledat.to znaci mogu bit kriticne tocke pa da ekipa zna

Evo prijer novijeg datuma;
Ja sam jučer bio u Zg, došao sam po BMW r80 RT. Po preporuci prijatelja iz St sam se javio mehaničaru u Savskom gaju i tek nako toga sam se našao sa vlasnikom. Mehaničar mi je dao par savjeta glede probne vožnje( obrati pažnju dali volan ima vibracija u vožnji i dali su izražene, dali motor vče u jednu stranu ili ide ravno, kako se ponaša pri kočenju, ...). Nakon probne vožnje prodavatelju sam rekao da bih motor odveo kod mehaničara. On se složio. Od mehaničara sam očekivao da izmjeri kopresiju, pogleda  mehaničke spojeve, ležajeve, kardan te da mi reće svoje mišljenje o opčem stanju motora. Kako sam svim navedenim bio zadovoljan pristupili smo zaključenju ugovora o kupnji.
  npr. ako prodavatelj izbjegava priću o posjetu mehaničaru govori o tome da tu nešto nije uredu. Uglavnom se služe pričama da nemaju vremena za to jer ih čeka još zainteresiranih kupaca. Bježati od takvi i čekati drugu priliku.
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #27 : Rujan 16, 2007, 16:32:17 pm »
Istina!

Ako čovjek ima relativno dobar i održavan motor,nema se šta skrivati od mehaničara! Da meni ne želi ići kod mehaničara, ja ne bi ni kupio motor.

Pogledajte savjete u linkovima koje sam stavio,jednostavno su predobri.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #28 : Rujan 16, 2007, 23:24:37 pm »
od padova su oguljene ručice, nogari ili nožne komande
i bokovi - više ili manje, ovisno o vrsti motora
iako vlasnici to popravljaju, često neka sitnica promakne

i ne nasjedati na priče o padu s 5 na sat ili u garaži
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #29 : Rujan 16, 2007, 23:26:03 pm »
pregledati ramu, najviše oko spojeva - glava, prihvat zadnje vilice, oko nosača motora
google master