Autor Tema: Molim malu pomoc/prijedlog oko izbora  (Posjeta: 3986 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baron0101

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Molim malu pomoc/prijedlog oko izbora
« Odgovori #15 : Kolovoz 22, 2007, 00:49:51 am »
Ako ceš tražiti u oglasniku na internet stranici nemoj koristiti njihovu tražilicu jer je u k..cu..
Motori su ti poslagani po abecedi pa traži rucno
2t u srcu

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #17 : Kolovoz 22, 2007, 20:41:01 pm »
oko 40 000 - 45 000 kn

malo sam razmisljao o kawasaki EN500 jedino ga nema u prodaji cak ni polovng... sta drugi misle o tome motoru?

E pa ono što sam ti ja pisao ti je za LTD450, a njega je nasljedio EN500, zato ako misliš češće na dulje relacije i s suvozačem definitivno bih ti savjetovao barem Yamahu 535 ili dragstar 650 jer kao što sam već napisao LTD ( EN500 ) su krasni motorići i jeftini za registraciju i održavanje ako se zanemari loše kočnice, ali za putovanja u dvoje definitivno premali. 
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #18 : Kolovoz 23, 2007, 15:00:30 pm »
Kymco Zing (Tajvan) 125 ccm, izgleda bolje nego neki veći motori, a ide OK. Moj je 1999. godina, ima 13000 km i nema s njim problema. Dobar je i odnos cijena / kvaliteta. To govorim iz vlastitog iskustva. :icon_thumright:
LOUD & PROUD!

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #19 : Kolovoz 23, 2007, 15:07:43 pm »
Kymco Zing (Tajvan) 125 ccm, izgleda bolje nego neki veći motori, a ide OK. Moj je 1999. godina, ima 13000 km i nema s njim problema. Dobar je i odnos cijena / kvaliteta. To govorim iz vlastitog iskustva. :icon_thumright:

Ma šta se tiče kvalitete Kymca mislim da se ona već davno dokazala, ali kako bi se ponašao i koliko bi s njim trajao put Rijeka - Dubrovnik i to sa suvozačem, jer je SickWorm rekao da bi takve ture bile češće kod njega.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #20 : Kolovoz 23, 2007, 16:24:53 pm »
  E pa ono što sam ti ja pisao ti je za LTD450, a njega je nasljedio EN500, zato ako misliš češće na dulje relacije i s suvozačem definitivno bih ti savjetovao barem Yamahu 535 ili dragstar 650 jer kao što sam već napisao LTD ( EN500 ) su krasni motorići i jeftini za registraciju i održavanje ako se zanemari loše kočnice, ali za putovanja u dvoje definitivno premali. 
S tim da Virago 535 ima veću snagu od Dragstara 650! :icon_fU:

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #21 : Kolovoz 23, 2007, 16:38:32 pm »
S tim da Virago 535 ima veću snagu od Dragstara 650! :icon_fU:
virago 535 ima snage al je isto dosta mali motor, pogotovo od stara 650...neznam zakaj al meni 535 nije nikak legla, a kad natpaš suvozača katasrofa...opet samo moje iskustvo...dok en 500 je jako kratki motor...to sam riješil da sam stavil ravan volan i produžene fuziće i stvar riješena, i taj motor puno "vozniji" od 535..kaj se snage tiće između njih, virago je u u prednosti ali zanemarivo!
Pajdo, ak možeš probaj bar malo isprobati motore koji su ti u užem krugu, il bar sjesti na njih i tak da bar otprilike znaš kaj bi ti najbolje odgovaralo!

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
« Odgovori #22 : Kolovoz 23, 2007, 18:48:01 pm »
Ne znam zašto kao prvi motocikl svi predlažu custom-chopper  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: Osobno mislim da je najbolji odabir za početnika motocikl tipa ER5, CB500, GS500E, a kasnije SV650 ........ Puno ih je lakše voziti, iako mnogi misle da je 535 najlakše voziti, bolje koče, idu ljepše u zavoje. Ako je netko baš 'rokerski' orijentiran, ono crna koža, duga kosa, marame, resice .... ok neka kupi 535 ili  EN500, to su motori za početak. Ali uostalom, neka svatko kupi što mu se sviđa !!!  :hello: :hello: :hello:
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #23 : Kolovoz 23, 2007, 19:31:42 pm »
Eto skupio sam nesto kuna & eura i sad bi si htio kupit neki motorkotac u stvari Chopper/Cruser sobzirom da sam pocetnik u tome trazim nesto izmedu 125 i 500 ccm. Bitna mi je cjena naravno ali opet nebi bas zelio nekog Kineza ili Korenaca (mada mozda i to nije los izbor). Nije mi bitna tolko brzina motora i sam izgled koliko mozda to da izdrzi put od Rijeke do Dubrovnika (i cesce duze ture) sa dvoje na motoru (oko 130 kg).
Pod to duze ture mislio sam i to da bude relativno udoban za voznju a ne nakon par sati da se osjecam koda su me tukli a i da su izgledi za kvar manji.
Zanima me misljenje znalaca kolko se isplati kupit polovan motor koje marke i modela i kako najbolje provjerit dali je s takvim motorm sve vise manje uredu.
Unaprijed hvala na savjetima....
:dontknow: E, Oldi, Oldi...

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline SickWorm

• Komarac
  • *
« Odgovori #24 : Kolovoz 23, 2007, 20:15:44 pm »
Ne znam zašto kao prvi motocikl svi predlažu custom-chopper  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: Osobno mislim da je najbolji odabir za početnika motocikl tipa ER5, CB500, GS500E, a kasnije SV650 ........ Puno ih je lakše voziti, iako mnogi misle da je 535 najlakše voziti, bolje koče, idu ljepše u zavoje. Ako je netko baš 'rokerski' orijentiran, ono crna koža, duga kosa, marame, resice .... ok neka kupi 535 ili  EN500, to su motori za početak. Ali uostalom, neka svatko kupi što mu se sviđa !!!  :hello: :hello: :hello:

Moram priznat kako zadnje vrjeme aktivno trazim sta da si uzmeme slusam puno raznih savjeta itd... par ljudi mi je reko da razmislim o  ER5, CB500, GS500E cak mi se i svidaju izgledom i sad sam tek u ozbiljnoj nedoumici....
Kolko se isplati uzet polovni motor sobzirom da dosta ovih modela koji se spominju nema u ducanima (EN500, 535, ER5) nego samo po oglasima.... jasno da ovisi kolko je vlasnik pazio na njega ali na sta treba obratit praznju pri kupnji polovnog motora sve u svemu neki savjet kako se to radi....

Offline webrider

• Vtc
  • Komarac
  • *
  • Kymco Zing
« Odgovori #25 : Kolovoz 24, 2007, 08:43:38 am »
   Ma šta se tiče kvalitete Kymca mislim da se ona već davno dokazala, ali kako bi se ponašao i koliko bi s njim trajao put Rijeka - Dubrovnik i to sa suvozačem, jer je SickWorm rekao da bi takve ture bile češće kod njega.

Ima covjek na: motori.hr koji je vise puta vozio relaciju ZG - Dubrovnik, ZG - Vis, ZG - Neum na Zingu. (Vladek pozdrav ma gdje bio :icon_thumright:) Vremenski oko 10 sati u jednom smjeru(avantura). Ova mala pila to moze bez problema izdrzati, no u svakom slucaju je cinjenica da za voznju sa suvozacem, pa usponi te brze stizanje na cilj svakako trazi vecu kubikazu i snagu. :motocikli031:
LOUD & PROUD!

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #26 : Kolovoz 24, 2007, 16:31:58 pm »
Ima covjek na: . koji je vise puta vozio relaciju ZG - Dubrovnik, ZG - Vis, ZG - Neum na Zingu. (Vladek pozdrav ma gdje bio :icon_thumright:) Vremenski oko 10 sati u jednom smjeru(avantura). Ova mala pila to moze bez problema izdrzati, no u svakom slucaju je cinjenica da za voznju sa suvozacem, pa usponi te brze stizanje na cilj svakako trazi vecu kubikazu i snagu. :motocikli031:

Vidim da se spominje moje ime. Pozdrav webrider  :hello:

Ja sam s Zingom prevalio u 2 godine 20 000km. Jedini kvar mi je bio kad je otišao regler.
Za taj motorić imam samo riječi pohvale. Nažalost zbog zdravstvenih razloga se moram rastati s istim, a i malo je preslab za dvoje. Ja sam mu nisam našao neke velike zamjerke u jačini. Bez problema sam se vozio 90-100km/h. Izgled daje dojam ozbiljnijeg motora,a udobnost je velika. Ja se nisam umorio niti nakon cjelodnevnog putovanja Neum-ZG.
Moja Zinga: