Autor Tema: Molim malu pomoc/prijedlog oko izbora  (Posjeta: 3985 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SickWorm

• Komarac
  • *
Molim malu pomoc/prijedlog oko izbora
« : Kolovoz 20, 2007, 20:57:30 pm »
Eto skupio sam nesto kuna & eura i sad bi si htio kupit neki motorkotac u stvari Chopper/Cruser sobzirom da sam pocetnik u tome trazim nesto izmedu 125 i 500 ccm. Bitna mi je cjena naravno ali opet nebi bas zelio nekog Kineza ili Korenaca (mada mozda i to nije los izbor). Nije mi bitna tolko brzina motora i sam izgled koliko mozda to da izdrzi put od Rijeke do Dubrovnika (i cesce duze ture) sa dvoje na motoru (oko 130 kg).
Pod to duze ture mislio sam i to da bude relativno udoban za voznju a ne nakon par sati da se osjecam koda su me tukli a i da su izgledi za kvar manji.
Zanima me misljenje znalaca kolko se isplati kupit polovan motor koje marke i modela i kako najbolje provjerit dali je s takvim motorm sve vise manje uredu.
Unaprijed hvala na savjetima....

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • Spol: Muški
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
Odg: Molim malu pomoc/prijedlog oko izbora
« Odgovori #1 : Kolovoz 20, 2007, 21:30:11 pm »
Sa obzirom da si kako kažeš početnik moj savjet če mnogi ovdije osuditi, a neki če se i složiti 125 ccm i ne pomišljaj pogotovo na duže ture. Ovo je iz mog iskustva još uvjek vozim Hondu 125 ccm ali za duža putovanja nije nikako razlog slaba nema snage i sve iznad 70-80 km/h liči na utrku a ne ne gušt, i to dok sm sam na motoru o dvoje i ne pomišljam. Moj savjet minimalno 500 ccm i  :glasses9: uživaj.
nemere hajvan biti insan al more insan biti hajvan

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #2 : Kolovoz 20, 2007, 21:46:51 pm »
  E sad nisam veliki znalac  :icon_mrgreen:, ali možda iz mog iskustva izvučeš nešto korisno za sebe.

Ak si malo pratio forum mogao si vidit da sam prije cca mjesec dana prodao Kawasaki LTD450 (s mašinom 500 ccm), a sad sam na nakedu. Stvar ti je u tom da je to u stvari jako mali motorček tako da nakon cca 45minuta vožnje (30min. u dvoje) na njemu jednostavno odrveniš i pojedini dijelovi tijela ti odrvene. Mašina je imala solidnu snagu za tu kubikažu (60KS), ali u dvoje i na brzini preko 100 ako si htjeo nekog preticat to je izgledalo otprilike kao da pretičeš s Yugom 45  :icon_mrgreen:

Dakle što se tiče udobnosti za neka ozbiljnija putovanja se ne bih baš usudio ... možda sam i s jako čestim pauzama. Još da ne zaboravim spomenuti da su kočnice čista katastrofa .

Ako već hoćeš manju kubikažu možda bi mogao razmislit o Kimco Venoxu 250, ja sam ga gledao prije nego sam uze LTD-a i koliko sam čuo od ljudi koji ga voze prilično su zadovoljni.

Vozio sam Yamahu VX535 i motorć je čisto OK i puno udobniji od mog bivšeg ali ne znam za manje mašine koliko su za putovnja  :icon_scratch: Znam da Virago 125 ima 11 KS i da ide 90 - 100 km/h i još s dvoje i veči usponi ... baš ne znam koliko bi to išlo zajedno  :icon_scratch:

Ja sam se prebacio na nakeda čisto iz praktičnih razloga što su udobniji, jače mašine, bolje kočnice, a da ne spominjem da za iste novce dobiješ puno mlađi motor.

U svakom slučaju dobro razmisli i nemoj se nikud zaletavat, jer ako kupiš nešto npr. 125 ccm i za mjesec-dva skužiš da nemožeš nikud putovat samo češ izgubit vrijeme i novčeke.  

Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline baron0101

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Kolovoz 20, 2007, 23:00:53 pm »
Ako imaš dovoljno slavuja u novcaniku ja bi ti preporucio virago 535.
Ili možda rađe nakeda. ER-5
2t u srcu

Offline toldi

• Zagreb
  • Old School
  • Aprilia Pegaso
    • Vanishing-Points
« Odgovori #4 : Kolovoz 21, 2007, 09:34:41 am »
Nemoj kineze... Rađe 535, ili en500 ili d. star650...
http://WWW.VANISHING-POINTS.COM

Ride long and prosper!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #5 : Kolovoz 21, 2007, 10:18:57 am »
Možda će me neki osuditi zbog ovoga ali KYMCO VENOX 250 je meni osobno do jaja. cca 33.000kn novi i preovjerena masina koliko sam cuo. Za tu snagu i kubikazu, i izgled makar nije neki chopper, meni izgleda super. Kymco je inače izvrstan proizvođač mada ga neki žele usporediti s kinezima ali nije ni slično. Kvaliteta i izdržljivost krase taj motorćek. Nemam iskustva s njima ali sam čuo od ljudi koji ga imaju, ili skutere.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline oorascan

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Kolovoz 21, 2007, 11:35:43 am »
Uzmi što više kubika, moja preporuka, skuplja ti je rega ali ljepše se za vozit, pogotovo u dvoje....

Recimo moj prvi motor je Dragstar 1100, navikao sam se i vrlo sam zadovoljan.....

Za taj tip motora za koji si zapeo kubični centimetri i Nm su od velike važnosti...što više to bolje...hehe  :icon_fU: nikad dosta

Pozdrav....
neodoljivi....

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #7 : Kolovoz 21, 2007, 13:21:49 pm »
Možda će me neki osuditi zbog ovoga ali KYMCO VENOX 250 je meni osobno do jaja. cca 33.000kn novi i preovjerena masina koliko sam cuo. Za tu snagu i kubikazu, i izgled makar nije neki chopper, meni izgleda super. Kymco je inače izvrstan proizvođač mada ga neki žele usporediti s kinezima ali nije ni slično. Kvaliteta i izdržljivost krase taj motorćek. Nemam iskustva s njima ali sam čuo od ljudi koji ga imaju, ili skutere.
slažem se s ovim..za skutere sam ziher..bila dva maxi kod mene i samo riječi pohvale od agregata pa do završne obrade, a isto čujem i o venoxu..mislim da je to idealan motor između nekih 125 i 500cc, pogotovo kad sagledaš cijenu novog venoxa i nekog rabljenog japanca u tom rangu!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #8 : Kolovoz 21, 2007, 14:24:20 pm »
Put u dvoje? Dragstar 650 classic.

A koliko je love u pitanju? :dontknow:
google master

Offline SickWorm

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Kolovoz 21, 2007, 18:59:18 pm »
Put u dvoje? Dragstar 650 classic.

A koliko je love u pitanju? :dontknow:

oko 40 000 - 45 000 kn

malo sam razmisljao o kawasaki EN500 jedino ga nema u prodaji cak ni polovng... sta drugi misle o tome motoru?

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #10 : Kolovoz 21, 2007, 20:09:39 pm »
Kak ne bi bilo en500 u oglasnicima??  :icon_scratch:Potrudi se malo po internetu! Pa šta ne kažeš da je tolika lova u igri! :icon_mrgreen:
Ja bi na tvom mjestu ili Hondu Shadow 750, ili Kawasaki VN 800! Ili u najblažoj varijanti Virago 535! S tim da ti je kod VN 800 rega duplo skuplja zbog 50ccm, pa ti vidi! Inače, meni se kod EN 500 nikako ne sviđa agregat, a što se tiče Dragstara 650, ja ga nikak nemrem probaviti! A usput, čini mi se u Motoradu, bilo je testiranje na 50000km i gotovo se raspao!
James 1100: Koliko Babo ima km na Dragstaru i u kakvom je stanju? Čini mi se da si ti govorio da je on zadovoljan s njim!  :dontknow:

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #11 : Kolovoz 21, 2007, 20:12:01 pm »
I da ne zaboravim: u cijeloj priči ima ne bi dao više od 40 000kn maximum! (ak govorimo o rabljenim motorima) :icon_thumright:

Offline SickWorm

• Komarac
  • *
« Odgovori #12 : Kolovoz 21, 2007, 20:37:54 pm »
Kak ne bi bilo en500 u oglasnicima??  :icon_scratch:Potrudi se malo po internetu!

pa bas sam trazio po internetu i nisam nasao jos jedino da kupim oglasnike.....
Usput kolko bi bila realna cijena za polovni en500

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #13 : Kolovoz 21, 2007, 21:33:57 pm »
pa bas sam trazio po internetu i nisam nasao jos jedino da kupim oglasnike.....
Usput kolko bi bila realna cijena za polovni en500
Mišeka mu *ebem... :icon_mrgreen: www.oglasnik.hr, danas vidio, čini mi se datum oglasa od jučer! Pogledaš još na www.auti.hr, www.4kotaca.net i tak! EN 500, ne preko 5000eura nikako! S tim da mi se i toliko čini previše, al mislim da je neki bio baš za tu cijenu! :dontknow: Al za tu lovu možeš dobiti i VN800, a Shadow za koju kunicu više! I virago 535 nije preko te cijene, čak i manje!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #14 : Kolovoz 21, 2007, 23:10:38 pm »

James 1100: Koliko Babo ima km na Dragstaru i u kakvom je stanju? Čini mi se da si ti govorio da je on zadovoljan s njim!  :dontknow:

Mnogo :glasses9: Nebih znao točno, sami taj motor mi nije interesantan pa nisam pratio, ali Babo nema auto i motor je u pogonu cijelu godinu, i po snijegu.  Mislim da se trenutno vrti oko 40000. Mislim da je imao samo nekih sitnih problema sa nekom strujom (paljenje? :icon_scratch:). Motor je dobar, i sve što je na njemu ružno je posljedica nekih sitnih padova jer mu se dešava da i nije baš koncentriran neki put :icon_mrgreen: Jednom je pao jer se javio na mob za vrijeme vožnje :icon_rolleyes:
Ali sve je to opet relativno. Babo je licencirani Yamaha mehaničar, poznaje te motore u dušu i možda je neki put reagirao i prije nego je nešto otišlo u vržj mtr :icon_mrgreen:
google master