Autor Tema: ROYAL ENFIELD BULLET 500  (Posjeta: 167953 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • Spol: Muški
  • vozi- u šumi
ROYAL ENFIELD BULLET 500
« : Srpanj 22, 2007, 18:11:53 pm »
Evo uspio sam se susret i s tim motociklom.inače kompanija je engleska(mislim da su indijci odkupili brand)
u svakom slučaju 500 cm ,25ks,1 cilindar ,5 brzina 125 kmh ,160kg,stara tehnologija,zrakom hladjen agregatm,1950 godiste model nov novcat
da da dobro ste culi nov novcat.uglavnom prodaje se u ducanu  otprilike 37000 kuna na cestu
ima elektro starter, al budući da je baterija bila prazna pokretali smo ga onak muški na kicker.
samo pokretanje treba izvest na ,,poseban ,,nacin, ručica  za kompresiju i nekakav potenciometar + kombinacija sa kickom i nakon 5 pokusaja uspjeva vam zapalit motor.jednostavno treba imat zivaca i volje kod pokretanja agregata. inace sam motor je nevjerojatno ugodan(dosta nisko težište) zic preudoban,
agregat ima preljep zvuk sporohodnog  jednocilindraša,kočnice su bubnjevi svuda al i nije predvidjen za nadsvjetlosne brzine pa nije mana.
dosta je croma i za motor je moguće naručit hrpu dodatne opreme(prethodnik choper custom modela)
motor je interesantan kupcima koji bi zeljeli oldtimer i to nov novcat i koji uzivaju u takvim proizvodima(puno montiranja  dodatnih pretežno estetskih djelova)
ja se u svakom slučaju ugodno iznenadio pogotovo jer do nedavno nisam imao pojma da tak nest postoji i da je tak interesantno
u svakom slučaju vrjedi vidit ,probat...

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
Odg: ROYAL ENFIELD BULLET 500
« Odgovori #1 : Srpanj 22, 2007, 18:19:45 pm »

pokusaj slanja slike......

[privitak je izbrisao admin]

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #2 : Srpanj 22, 2007, 20:55:08 pm »
I samo još nisi napisao glavni detalj... ko što samo mogu naopaki englezi učiniti.... nožna kočnica na lijevoj, a brzine na desnoj strani :icon_rolleyes: Inače, simpatičan bike!

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #3 : Srpanj 22, 2007, 21:17:19 pm »
  Već se pisalo o njima po forumu, a prodaju ih u Motormanii u V.Gorici, a mislim da je najjeftiniji model oko 25 000 kn! 
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Srpanj 22, 2007, 22:55:44 pm »
I samo još nisi napisao glavni detalj... ko što samo mogu naopaki englezi učiniti.... nožna kočnica na lijevoj, a brzine na desnoj strani :icon_rolleyes: Inače, simpatičan bike!

Indijci su otkupili marku i do danas je proizvode jednaku. kontra komande su stari standard kod Engleza i Talijana tako da to nije neobična pojava za te generacije motora.
google master

Offline toldi

• Zagreb
  • Old School
  • Aprilia Pegaso
    • Vanishing-Points
« Odgovori #5 : Srpanj 23, 2007, 12:43:15 pm »
Fora vozilo, naj bolje je to što fakat djeluje iz 50-ih godina...
http://WWW.VANISHING-POINTS.COM

Ride long and prosper!

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #6 : Srpanj 23, 2007, 14:55:58 pm »
šaltanje je normalno na ljevu nogu,al naravno ak zelis vjerojatno mozes dobit sa saltanjem na desnu.
  :icon_evil:  :glasses9:

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #7 : Srpanj 23, 2007, 14:58:06 pm »

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #8 : Srpanj 23, 2007, 16:01:58 pm »
I kaj je na toj slici šaltanje na lijevoj nozi? :icon_scratch:
2 james: kužim za "te generacije motora", al ovo su motori 2007.godište! Sasvim bi bilo u redu da proizvode nove motocikle identične oldtimerima, ali taj argument definitivno otpada čim su nakalemili el. paljenje! :icon_thumright:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #9 : Srpanj 23, 2007, 17:28:10 pm »
2 james: kužim za "te generacije motora", al ovo su motori 2007.godište! Sasvim bi bilo u redu da proizvode nove motocikle identične oldtimerima, ali taj argument definitivno otpada čim su nakalemili el. paljenje! :icon_thumright:

Zato da bude čim bliže originalu. Dok sa sklopovima motora to ne može biti tako jer eko-norme, servisiranje, troškovi proizvodnje, garantni rokovi ipak traže svoje. pogledaj moj motor - ubrizgavanje, amortizer upravljača, a kad pogledaš koncepciju i liniju - skoro 30 godina.
google master

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #10 : Srpanj 23, 2007, 18:12:51 pm »

ja saltao na ljevoj nozi al velim mozes si ti kad kupis stavit na desnoj,stvar je da mozes taj motor narucit u 1000 varijanti,.ovo je hrvatska i zamisli lika koji si kupi motor i skuzi da je saltanje na desnoj,(usao bi natrag u ducan ko rambo1)
kad  kupis jaguar il aston martin u cro, dobices volan s ljeve,a ne s desne........ al velim mozes si ti to ostavit s desne ......

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #11 : Srpanj 23, 2007, 18:26:26 pm »
osobno bi puno modela iz povjesti auto moto sporta vratio u proizvodnju,dodatak modernih uredjaja je sasvim pozeljan bar u mojim vizijama.
recimo z1000 ljevo slika to je jedan primjer.

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #12 : Srpanj 23, 2007, 22:11:58 pm »
S jedne strane gledano, svi bi mi to voljeli! Al kad malo razmislim, tada bi oldtimeri i ušćuvani stari motori izgubili na vrijednosti, nakon nekoliko modela to bi postalo normalno i dohvatljivo! Ljudi bi na stare rame sa tavana i sjenika prebacivali nove djelove i dobivali bi savršene oldtimere bez truda i zalaganja! Al da bi ponekog i ja volio imati u garaži- naravno da bi!
2 dex123: Nisam znao da ima i normalno šaltanje; mislio sam da su svi sa obrnutim šaltanjem! Ak se stvarno to može uzeti ko opcija onda je to čisto ok; ma ok je i ovak, samo treba koji tjedan navikavanja! :dontknow:

Offline guzzi-ri

• Komarac
  • *
« Odgovori #13 : Srpanj 23, 2007, 22:33:42 pm »
Motor je krasan a zašto mjenjati nešto što je bilo u orginalu, kladim se da ga za 5 dana voziš normalno.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #14 : Srpanj 23, 2007, 22:49:44 pm »
  Evo koju je avanturu čovjek imao s uvozom istoga:

http://www.motocikli.org/index.php?fld=42&art=252
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita