Autor Tema: Jinlun 250 cruiser  (Posjeta: 56015 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: Jinlun 250 cruiser
« Odgovori #45 : Studeni 14, 2007, 13:30:55 pm »
Nemrem si pomoći, stvarno volim taj motor,

:icon_thumright:
BMW = bauer motor werke

Yzzy

• Gost
« Odgovori #46 : Prosinac 06, 2007, 01:29:05 am »
Već sam davno zakljućio da ja ne smijem gurati nos u struju na bilo kakovom vozilu, ali opet mi vrag nije dao mira i...usrah!
Prije mjesec dana mi je počelo treperiti osvjetljenje na brzinomjeru i bilo je očigledno da neka konekcija gubi kontakt. Procijenih da ja to mogu riješiti bez servisa i hrabro krenuh u akciju; otvorim far, jer su u faru smještene sve konekcije, pa onako veterinarski krenem od jedne do druge, provjeravam spoj i one slabije "špiccangama" fino korigiram. U tom poslu uhvati me prvi mrak te završim s poslom, provjerim da li sam šta popravio, zaključim da nisam, zatvorim far i spremim motor u garažu. Slijedećih desetak dana je padala kiša i bilo je hladno, pa se i nisam vozio sve do neki dan.
Krasan sunćani dan, popodne se spremam na posel, naravno motorom. Navučem opremu, anlaser......vergla, ali ne pali!
Provjerim prekidače, kontakt, još jedan pokušaj...ništa. Kvragu! Moram na šljaku, nemam puno vremena, izvadim svjećicu, naslonim je na masu, anlaser i ...nema iskre! No uzdravlje!
Ionako moram na servis zbog osvjetljenja, no sada ne mogu motorom, već zovem "Moto Spektar" i dogovaram da oni dođu po motor. U dogovoreni dan i sat, precizan i pouzdan, gosp. Dragan dolazi s kombijem po motor, dogovaramo još neke zahvate koje će napraviti na mom ljubimcu i počinje odbrojavanje. Srećom, hladno je i ljigavo tako da mi motor neće trebati. Prolazi nekoliko dana, ali ni glasa iz Zaprešića.
S strahom tipkam broj servisa i dobivam Dragana osobno: "Joj S..., da ste mi bar rekli da ste dirali žice!! Krivo ste ih spojili i struju odveli na masu, trebalo mi je tri dana da otkrijem šta se desilo!!"
E ljudi,....bruke li i srama!!! :icon_redface:  :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface:
Ni na kraj pameti mi nije bilo da se ja nisam vozio od mog izleta u elektromehaniku, slijedećih desetak dana, dakle da nisam ni palio motor!!
Sve u svemu, ispričavam se tisuću puta!! Užasno se osjećam kada za..bem nekoga tko je toliko dobar i pošten kao što je taj čovjek! Obećajem da više nikada neću petljati po struji više od onog što sigurno znam, a to je promijeniti žarulju i osigurač!! :motocikli010:
Motor je ostao u servisu još par dana:
*Promjenjeno paljenje jer se sumnjalo da je malo u "fori"
*Popravljeno osvjetljenje ure
*Ispitani frgazeri na vakuum
*Promjenjene opruge u spojki jer su originali bili pre tvrdi
*Promjenjene podložne gumice koje su počele pucati (Kineske), stavljene nove od kvalitetnog materijala

Cijena cijele priće + odvoz motora + moj za..b = 0 kn.!!!
Što reći?
Cijenim "Moto Spektar" beskrajno!!!
http://www.4kotaca.net/index.php?a=2&b=137739

« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2007, 01:34:56 am Yzzy »

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #47 : Prosinac 06, 2007, 09:20:02 am »
 :icon_rolleyes: don't worry, ... be happy..  :icon_smile:
svaka čast za 0 kn. to je rijetko.

odavno sam naučio da je pola šrafanja - osvjetljenje!! zeznuo si u polu - mraku. tak i meni moja stara kaže.
da je bila redukcija kad sam se ja začo :icon_thumright:

a i nisi počel na vrijeme.
ja prije nego počnem, odredim koliko vremena imam. ako imam vremena, onda šrafim. ako nemam, čistim...

:hello:
grč. - κῶμα

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #48 : Prosinac 06, 2007, 15:24:00 pm »
Svako je jednom nauči, prije ili kasnije. bitna je volja tako da ja pozdravljam svaki pokušaj učenja nečega novoga a da ne govorim o inventivnosti koju najviše cijenim.
Samo se uči Izzy, nikada nije kasno!!!!!!
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

LAVICA

• Gost
« Odgovori #49 : Prosinac 06, 2007, 15:46:17 pm »
Svako je jednom nauči, prije ili kasnije. bitna je volja tako da ja pozdravljam svaki pokušaj učenja nečega novoga a da ne govorim o inventivnosti koju najviše cijenim.
Samo se uči Izzy, nikada nije kasno!!!!!!

E moj Lukas, dugo ti on već uči i puno zna, ali struja mu je uvijek bila nešto imaginarno i na autima i motorima. Srećom kad se nekaj dela po kući onda je gotovo obavezno prisutan njegov stari, pa još nije on zasvijetlio. Struju u kući je savladao, pa bu valjda i ovu.   :icon_thumright:

Offline lukylipik

• Zagreb
  • Interceptor
  • Yamaha DragStar xvs 650
« Odgovori #50 : Prosinac 06, 2007, 15:46:26 pm »

http://img528.imageshack.us/my.php?image=pa130063mr1.png
[/quote]

link je doslovno mrak: tko ga jednom pokrene - "gasi" ga samo pastor aparatima S-6!!!!
...i sutra je novi dan - dok ide,ide!

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #51 : Prosinac 10, 2007, 13:44:29 pm »
Ekipo pozdrav!!! 
....  valda sam sad uspio pokrenut sebe na forumu :Rleb:

evo i ja kupujem moror i to ono što  mi se sviđa a to je Chopper ili kako vidim ovde CRUISER  (još mi nisu jasne sve razlike) :Rbis:

pošto nemam baš nešto previše love pa sam se odlucio za KINEZA ..... ali imam nekoliko pitanja ....pa ak znate dobre savjete......

pošto u obzir dolazi motor 250ccm.... a postije tri identična pomozite

QINGO QM 250                     21000KN
KINRAD XT 250-16                ??KN NAVODNO 20000
JINLUN 250                          22000KN

koji do ta tri modela? njihove mane i vrline?  i tako dalje

naravno doma sam u Bistri tak da mi je salon u zaprešiću blizu

da da i naravno ak znate za neki dobar rabljeni  javite

"fala vam v napred" :Rleb: :Rleb:
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #52 : Prosinac 10, 2007, 14:27:10 pm »

QINGO QM 250                     21000KN
KINRAD XT 250-16                ??KN NAVODNO 20000
JINLUN 250                          22000KN

koji do ta tri modela? njihove mane i vrline?  i tako dalje

naravno doma sam u Bistri tak da mi je salon u zaprešiću blizu

"fala vam v napred" :Rleb: :Rleb:

nije loš i najpošteniji dealer
google master

Offline lukylipik

• Zagreb
  • Interceptor
  • Yamaha DragStar xvs 650
« Odgovori #53 : Prosinac 10, 2007, 14:29:09 pm »
2lacy -luc:pošto nemam baš nešto previše love pa sam se odlucio za KINEZA ..... ali imam nekoliko pitanja ....pa ak znate dobre savjete......

pošto u obzir dolazi motor 250ccm....

Osobno iskustvo za kupnju, zadovoljstvo kupljenim i odnosom uloženih novčanih sredstava, te servisom i održavanjem moja pomoć u dvije rečenice:
1. Ima i još jedan model: Keeway cruiser 250;osobno ga vozim, pošten odnos u svim segmentima počev od kupnje do servisa i pomoći, slična cijena, uslužnost prodaje i servisa u Viktor moto sport (Zagrebačka), nikakovih problema do sada, jedini savjet je promjena lanca kvalitetnijnim nakon 2000-3000 km (savjet Viktora Bolšeca),jedina primjedba je set rezervnih "daljinskih" ključeva koje odmah treba baciti i ne koristiti - za ostatak informacija, ak želiš javi mi se na PP
2. Imaš gomilu iskustvenih savjeta od našeg Yzzy-ja, čovjek vozi Jinluna već mislim duže od pola godine i u svemu ti bude pomogao; također javi mu se na PP

Sretno u odabiru i kasnijim kilometarskim užitcima!  :icon_super:
...i sutra je novi dan - dok ide,ide!

Yzzy

• Gost
« Odgovori #54 : Prosinac 10, 2007, 18:45:03 pm »
Pa sad...kada si već ušao u moju temu a ja vozim Jinluna, sigurno ti je jasno što ću ti odgovoriti!
Moje utiske o tom motoru možeš pročitati u ovoj temi i moraš znati da su iz prve ruke i potpuno iskreni. Moram još jednom reći da nikada nisam čuo da je servis toliko dobar i pošten kao za ovaj motor, a logistika za Kineza je sve!!!
Pročitaj, otiđi u "Moto Spektar", pogledaj, razgovaraj s ljudima iz salona i uživaj!

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #55 : Prosinac 10, 2007, 18:56:44 pm »
moram priznat da sam namjerno ušo u tvoju temu sory jer mi se činilo da ste pošteno bez pljuvanja pisali o kinezima.
osim što imam mali osječaj koda si dobar prijatelj s nekim iz moto spektra
sam još jedno pitanje dal je objektivno dosta snage u tom motoru sobzirom na malom broju okretaja na kojem radi .... inače si želim nešto od 500ccm
Navek tam, de vine srcu radost daje

Yzzy

• Gost
« Odgovori #56 : Prosinac 10, 2007, 19:23:45 pm »
He he!
Istina da se dobro osjećam svaki puta kada odem do njih, a znam otići i usput kada se vozim bez cilja, stanem tek toliko da pozdravim ljude! No nikada nismo otišli zajedno na pivu a još manje da imam neke protekcije kod njih zato što pišem o tom motoru. Dapače koliko čujem i znam, njhov odnos je prema svakom njihovom kupcu potpuno isti Ljudi su jednostavno takvi!

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #57 : Prosinac 10, 2007, 19:34:40 pm »
jedino taj kinez ima ozbiljnih problema sa zicama u faru  :icon_fU: :llllol: :llllol:
BMW = bauer motor werke

Yzzy

• Gost
« Odgovori #58 : Prosinac 10, 2007, 19:49:16 pm »
Što se tiće pljuvanja ili ne pljuvanja:
Za mene su i Ameri i Japanci i Kinezi itd...proizvođaći motora i ništa više! Kada sam odlučio kupiti Kineski motor, za to sam se odlučio zato što nisam imao para za Drag Star, ali da vjerujem u idolopoklonstvo i klanjam se Yamahi ili HD!!?? Ni u ludilu!!!!!!!!! Ja volim choppere i tu svaka rasprava što se toga tiće prestaje i jedino sam tu bezkompromisan. Da li na rezervoaru piše Yamaha ili Ping-pong, meni je totalno sve jedno! Vozim motor koji mi se sviđa, koji ima dobru logistiku i koji je...jeftin za kupiti i održavati.

Snaga?!
Taj motor ide maksimalno 120. Ali taj motor nije napravljen za brzine, već za voziti se i uživati punim srcem. Chopper nije prijevozno sredstvo, chopper je naćin života! Osim toga, čoperaši se najčešće voze po nekim cestama i cesticama gdje se i ne vozi više od stotke, dakle imaš još rezerve snage!! Stvar je i u tehnici vožnje. Nekoliko ljudi s ovog foruma koji voze daleko jaće strojeve ti mogu potvrditi da se vozim ravnopravno i da me se ne ćeka  :llllol: :icon_fU: :icon_fU: (Osim Beblea, ali on je materijal za neku drugu temu  :@: :Rgy: :motocikli007: ).
Vjeruj mi, imati ćeš dovoljno snage za bilo koji uspon i za bilo koju cestu koja je prikladna za choppera. Za autoput... :icon_mrgreen: :icon_confused: ebiga, nećeš imati dosta snage  :icon_fU: :icon_fU: :icon_fU:!

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #59 : Prosinac 11, 2007, 00:02:35 am »
moram priznat da sam namjerno ušo u tvoju temu sory jer mi se činilo da ste pošteno bez pljuvanja pisali o kinezima.
osim što imam mali osječaj koda si dobar prijatelj s nekim iz moto spektra
sam još jedno pitanje dal je objektivno dosta snage u tom motoru sobzirom na malom broju okretaja na kojem radi .... inače si želim nešto od 500ccm
Malo pročačkaj po forumu pa buš vidio da si nije niš s nikim iz Motospektra! Samo je jako emotivan! :icon_mrgreen:
Imaš postove dok je birao motor, dok ga je kupovao, dok nije znao dal je to pametno...

Inaće, imaš i temu o kin. chopperima pa i nju malo prouči, ima još nekih marki, ne samo ove 3 kaj si nabrojao! Što ti je veći izbor, to buš lakše našao... :icon_thumright:

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!