Autor Tema: Uvoz motocikla  (Posjeta: 50300 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Spol: Muški
  • Honda CBR1100XX
Odg: Uvoz motocikla
« Odgovori #45 : Rujan 26, 2008, 16:27:42 pm »
Tu ovako stoje stvari: Ako si motore platio preko banke onda ti carina mora priznati cijenu motora kao osnovicu za carinjenje. A kompletan izračun: carina, trošarina i PDV ti može napraviti svaki špediter, pa se njemu obrati. Osobno niti ja ne radim taj izračun nego mi moja špediterka to riješi. Pozdrav !
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #46 : Travanj 16, 2009, 09:33:24 am »
Ajde da malo izvučem temu iz naftalina...  :icon_mrgreen:

Baš sam malo gledao i razmišljao... Nova tenere u kod nas u dučanu košta 58 000kn, dok u Delta team-u u Krškom košta 51 500kn. E sada, kako se Tenere proizvodi u Italiji ( dakle u EU ) onda na nju ne bi smjelo biti davanja u  obliku carine ( ako sam dobro shvatio ), trebao bih dobiti povrat njihovom poreza ( DDV = 18% ) dakle meni ostaje za platiti razliku do našeg poreza 4%. Barem sam tako mislio dok nisam pročitao da obračun za porez ide na cijenu motora u koji mora biti uračunata i trošarina, pa to onda povečava iznos samog poreza.

Formula:
Kataloška cijena = carinska vrijednost. Carinska vrijednost + carina = vrijednost za trošarinu. Vrijednost za trošarinu + trošarina = vrijednost za PDV. Vrijednost za PDV + PDV = iznosu koji plaćate državi.

E sad nisam ni sam pametan koliko tu kaj točno iznosi!  :icon_mrgreen: Ako bi se u Yamahi uspio dobiti još neki popust onda bi to još nešto pojeftinilo cijelu igru.

Vaša mišljenja? Ipak je od zadnjeg posta u ovoj temi prošlo dosta vremena pa su se neke stvari i razmišljanja ipak promjenila!  :icon_mrgreen:

http://tinylink.com/?gJfYCdiNfK
http://www.delta-team.com/Products/?Group=18&ID=36&SelectedID=1
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #47 : Travanj 16, 2009, 09:44:54 am »
mislim da ti se ne isplati s tim gnjaviti, nego ga kupi kod nas, a tada je otvorena varijanta i za kredit
google master

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #48 : Travanj 16, 2009, 10:55:40 am »
Trebao bih nešto malo konkretnije... Kredit se može riješiti i u HR pa tamo platiti u kešu, a onda i popust bude nešto veći, makar je kamata na nenamjenski ipak veća pa se opet dođe negdije oko pozitivne 0 po tom pitanju. najviše me brinu ta ostala davanja koja je tako teško trecizno izračunati... Možda netko zna nekog dobročudnog i susretljivog špeditera koji dobro barata ovo materijom da provjeri ili mi da kontakt da ja provjerim?

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #49 : Travanj 16, 2009, 12:57:09 pm »
Trebao bih nešto malo konkretnije... Kredit se može riješiti i u HR pa tamo platiti u kešu, a onda i popust bude nešto veći, makar je kamata na nenamjenski ipak veća pa se opet dođe negdije oko pozitivne 0 po tom pitanju. najviše me brinu ta ostala davanja koja je tako teško trecizno izračunati... Možda netko zna nekog dobročudnog i susretljivog špeditera koji dobro barata ovo materijom da provjeri ili mi da kontakt da ja provjerim?

PP
google master

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #50 : Travanj 16, 2009, 13:59:40 pm »
Dobio sam PP, danke!  :icon_super: :icon_thumright: