Autor Tema: Uvoz motocikla  (Posjeta: 50293 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline toldi

• Zagreb
  • Old School
  • Spol: Muški
  • Aprilia Pegaso
    • Vanishing-Points
Odg: Uvoz motocikla
« Odgovori #30 : Siječanj 22, 2007, 11:05:51 am »
mislim da bi vam Oldi mogo na to najtocnije odgovoriti jer covjek dosta motorica uvozi iz Italije ako se ne varam!!!Oldi?

Sumnjam da će htjet reć, izbija si poso iz ruku...
http://WWW.VANISHING-POINTS.COM

Ride long and prosper!

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #31 : Siječanj 22, 2007, 20:56:59 pm »
Sumnjam da će htjet reć, izbija si poso iz ruku...

zasto ne ako zna kako to ide s papirima,a i kada bi ja uvozio rabljeni motocikl,radje bi da mi ga neko tako uveze nego da sam odem pa se hebem nekoliko dana i trcim vamo tamo,izgubim vremena,novaca i zivaca!!!!

Stvar je samo u tome da moze objesnit kaj treba napraviti!Ako zeli!!!! :icon_redface:
DAJ NEEEE SEEEEEERIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
« Odgovori #32 : Siječanj 22, 2007, 21:48:26 pm »
Ma nema problema, ali da pojasnim nekoliko stvari: Ja uvijek uzimam ostrugane ili lagano oštećene motore, jer ih imam gdje pospremiti i popraviti u Italiji. I to je cijela mudrost. Ako to nemaš gotovo da ti se ne isplati uvoziti s ovim davanjima koje su na snazi u našoj zemlji. Priprema dokumenata za uvoz iz Italije je opet priča za sebe. Oni imaju svoja pravila i njih se moraš držati. Pitanje je i dali će ti svaki željeti prodati motor 'za izvoz'. Uz to nikada i to zapamtite nikada ne možete u Italiji riješiti papire u jednom danu, jer kod njih ACI ( Automobilistico club Italia ) odnosno njihov odjel PRA ( Pratico registro automobili ) vrši odjavu vozila na koju sam čekao od 5 do 15 dana. Puno je jednostavnije uvoziti iz recimo Austrije ili Njemačke, no to je već neka druga priča. Pozdrav !
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
« Odgovori #33 : Veljača 09, 2007, 09:02:36 am »
Dobio sam neslužbenu informaciju da će se promijeniti uvjeti za uvoz vozila od 01.04.2007. ! I sada na HAK-ovim stranicama stoji da spisak vozila ( auta ) vrijedi do 01.04.2007. Po koloarima se priča da će se promijeniti uvjeti pa recimo motocikli s normom Euro 0 više neće dobiti 'potvrdu proizvođača' od tog datuma. Informacija nije službena, no ako netko planira uvoz nekog motocikla starijeg datuma ( 1996-1999 ) bolje bi bilo da to obavi do gore navedenog datuma. Ponavljam, informacija nije službena, ali se šuška da bi to moglo biti sada.  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Motor vozi glavom ali malo i srcem. Free biker - bolje biti sam, nego u lošem društvu !

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #34 : Kolovoz 21, 2007, 22:20:05 pm »
Jel mi netko zna reći konkretno u kojim salonima (po mogućnosti zg i okolica) bi se mogao dogovoriti uvoz motora iz inozemstva, ili ak ovak netko uvozi?
Koliko je to sigurno, tj. dal traže kaparu na neviđeno, pa kad ga uvezu ak je loš nemreš si pomoći?
Koliko bi mi se uopće to isplatilo kupiti uvezeni motor? :icon_scratch:
(uzimat ću chopper, nešto tipa Honda Shadow/vn800/Marauder/intruder/virago750)

Svaka pomoć i savjet je dobrodošao! Ne bi se sam petljao u uvoz jer mi je to prekomplicirano, nego da ga kupim ovdje uvezenog!

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline breva750

• Komarac
  • *
  • MOTO GUZZI BREVA1100
« Odgovori #35 : Listopad 20, 2007, 12:52:56 pm »
Odgovor na anketu mi je točno na pola puta pa nisam glasao. Isplativ je za rjeđe motore i za određene modele. Vjerovatno i za mnoge rabljene. I za BMW. Tomić dere bez milosti. Ne živi od motora. Također i Harley. Njegov je zastupnik to preuzeo više za šminku. Htio sam kupit Sportstera 883. Ispao bi mi uvežen iz Italije jeftiniji 10000kn najmanje. Guzzi je presudio jer se dobije puno više za istu lovu,a ima ime. I zbog glasa na koji je Harley došao,a kvaliteta mu više nije na toj razini. I zbog održavanja. Nijedna mjera na njemu nije metrička.

Guzzi je presudio....he he

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #36 : Studeni 13, 2007, 23:05:49 pm »
u jednoj temi član foruma vladek i ja razgovarali smo o uvozu neevropskog modela yamaha rider(choper),
upit bi bio -jel se to može uvest,homologirat,registrirat?, ili je takav zakon da model kojeg nema kod našeg zastupnika nemože se ni registrirat jer homologaciju bi izdavao po tom zastupnik?  :icon_scratch:  :dontknow:  :icon_super:
 :icon_super:

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #37 : Studeni 13, 2007, 23:28:42 pm »
u jednoj temi član foruma vladek i ja razgovarali smo o uvozu neevropskog modela yamaha rider(choper),
upit bi bio -jel se to može uvest,homologirat,registrirat?, ili je takav zakon da model kojeg nema kod našeg zastupnika nemože se ni registrirat jer homologaciju bi izdavao po tom zastupnik?  :icon_scratch:  :dontknow:  :icon_super:
 :icon_super:
Iako ih zastupnik nema ovdje na prodaju, izdat će ti papir (uostalom draže mu je da uvoziš model kojeg nema nego model kojeg ima), tj. bolje rečeno MORA TI IZDATI, ako može proći homologizaciju! Najbolje ti je nazvati uvoznika i pitati za konkretan model (ak uzimaš novi) ili serijski broj motora(ak uzimaš rabljeni), oni u bazi podataka provjere i točno ti kažu! Čini mi se da Ameri općenito na vozilima imaju drugačije žmigavce (da drugačije trepću), a vjerojatno i neke druge stvari nisu po našim standardima! Al ak ti se da gnjaviti i ispravljati nedostatke, ziher ćeš ga moći homologizirati, ak ne po marki i modelu, onda po testiranju upravo tog motora (to je isto opcija)!
Al dobro razmisli.... ako nisu za naše tržište, iz Amerike ćeš naručivati i najmanje djelove za njega...zaboravi garanciju... zaboravi servis... vjerojatno je i sve u inčima, pa zaboravi i europske navoje na šerafima (tj. ni šeraf si nemreš iz našeg dučana staviti)! :dontknow:

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #38 : Studeni 14, 2007, 15:41:21 pm »
ne isplati se uvoziti.
rađe polako stavljaj oglase da kupuješ. i uzmi si bar tri mjeseca.
ja sam si zapiknuo model r850r od bmw-a. star, očuvan, u ZG.
prošlo je 5 mjeseci, smislio nofce, našao prodavatelje, našao motore: - :odabrao motor, odabrao prodavatelja.

tako su se oni imali potrudit, a ne da sam ih ja nateraval sa svojim teško zarađenim parama i nutkao ih da uzmu  :llllol:

Fthem.
 :Rmad:
grč. - κῶμα

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #39 : Studeni 14, 2007, 15:48:23 pm »
ne isplati se uvoziti.
rađe polako stavljaj oglase da kupuješ. i uzmi si bar tri mjeseca.
ja sam si zapiknuo model r850r od bmw-a. star, očuvan, u ZG.
prošlo je 5 mjeseci, smislio nofce, našao prodavatelje, našao motore: - :odabrao motor, odabrao prodavatelja.

tako su se oni imali potrudit, a ne da sam ih ja nateraval sa svojim teško zarađenim parama i nutkao ih da uzmu  :llllol:

Fthem.
 :Rmad:

vladeka je interesirala yamaha rider(c ili s)-e tog nema uopče kod nas,ako ga uopče nema prisiljen si na uvoz, uvesti se može ali dali i registrirati?

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #40 : Prosinac 28, 2007, 11:23:29 am »
vladeka je interesirala yamaha rider(c ili s)-e tog nema uopče kod nas,ako ga uopče nema prisiljen si na uvoz, uvesti se može ali dali i registrirati?

Evo da se ja javim. Mene je zanimao uvoz HD-a. Znači imam nekog tko bi mi mogao tamo kupiti motor i poslati ga do HR. Sad me zanima da li ga ja mogu kod nas regati i voziti legalno?
Jedni vele može, drugi ne...

Rasprava je započela u ovoj temi:
http://www.motocikli.com/forum/index.php?topic=5696.15

Još uvijek čekam odgovor od Promila.

Offline oldbiker

• Umag
  • V.I.P. Member
  • Honda CBR1100XX
« Odgovori #41 : Prosinac 31, 2007, 01:27:17 am »
Ako je motor samo za američko tržište onda se sigurno ne može uvesti, jer motor mora imati EU homologaciju, odn. morao je biti homologiran od strane uvoznika za HD u Hrvatskoj, ili Bayerische TUV u Munchenu. Ali ako želiš provjeriti moraš broj šasije poslati ili uvozniku u Hr ili na broj Bayerische TUV Munchen ( možeš ga dobiti - piše u svakoj brošuri na tehničkom pregledu ).

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #42 : Prosinac 31, 2007, 11:06:49 am »
Ako je motor samo za američko tržište onda se sigurno ne može uvesti, jer motor mora imati EU homologaciju, odn. morao je biti homologiran od strane uvoznika za HD u Hrvatskoj, ili Bayerische TUV u Munchenu. Ali ako želiš provjeriti moraš broj šasije poslati ili uvozniku u Hr ili na broj Bayerische TUV Munchen ( možeš ga dobiti - piše u svakoj brošuri na tehničkom pregledu ).

Tak sam si i mislil. Tvoj odgovor sam i čekao kao konačni jer vidim da imaš najviše iskustva oko stvari vezanih za uvoz. Zahvaljujem!
Samo da postavim još jedno (možda blentavo) pitanje: Može li se u SAD-u kupiti motor koji nije samo za njihovo tržište kod tamošnjeg distributera?

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #43 : Prosinac 31, 2007, 13:52:26 pm »
Tak sam si i mislil. Tvoj odgovor sam i čekao kao konačni jer vidim da imaš najviše iskustva oko stvari vezanih za uvoz. Zahvaljujem!
Samo da postavim još jedno (možda blentavo) pitanje: Može li se u SAD-u kupiti motor koji nije samo za njihovo tržište kod tamošnjeg distributera?

Vrlo vjerojatno ne: razmisli o uvozu američkog motora iz Italije ili njemačke. Kad sam sebi radio kalkulaciju za novog Sportya, nije mi ispadala velika razlika od USA+ prijevoz ili Italije. Talijanska varijanta je bila malo skuplja, otprilike marža trgovca (koja nije kao kod nas). Uglavnom, ispalo je isplativije nego se patiti s Amerikom-
google master

Offline bura-ivan

• Velika Gorica
  • Komarac
  • *
  • 100 na sat
« Odgovori #44 : Rujan 26, 2008, 14:38:06 pm »
evo, da ne otvaram novu temu, dizem ovu iz prasine

zanima me, posto smo nasli neku kombinaciju, dali se isplati uvozit motor(ta famozna recenica)
jer, ja i stric smo neke ponude za motore,nove, sa placenim prijevozom(provjerena firma i sve legalno).
sad zanima me, koliko moze ispasti trosarina, carina i pdv, dali moze ispasti preko 100% cjene motora?
i kako se to gleda, za carinu, pfdv i to, imaju neki svoj cjenik ili?