Autor Tema: Uvoz motocikla  (Posjeta: 50317 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« : Prosinac 16, 2005, 11:31:58 am »
Kolko se to isplati ima li neko iskustva sa time
tablica trošarina i carina nalazi se na linku http://www.motocikli.com/motocikli/uvoz/trosarina/carina.html
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2007, 09:28:14 am Beeblebrox »
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
Uvoz motocikla
« Odgovori #1 : Prosinac 16, 2005, 18:27:07 pm »
Kao i Shonyo i ja sam razmišljal o jednom BMW GS i koliko sam malo pogledal da se relativno jeftino nabaviti ali... Prvo kada nađeš nešto što ti paše hoćeš li to biti tamo dok ti dođeš (ono što je povoljno brzo ode), moraš platiti put, spavanje, bilježnika, špeditera, carinu, trošarinu, PDV i vjerojatno još nešto. Opet ako imaš nekoga gore tko će ti bezicirati motor i osigurati smještaj moglo bi to biti isplativo. Dakle moje je mišljenje da pod uvjetom da motor isto košta netko će reči da se isplati dok će ona druga strana tvrditi suprotno. Sve ovisi tko će imati kakve troškove.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Uvoz motocikla
« Odgovori #2 : Prosinac 17, 2005, 00:07:06 am »
Odgovor na anketu mi je točno na pola puta pa nisam glasao. Isplativ je za rjeđe motore i za određene modele. Vjerovatno i za mnoge rabljene. I za BMW. Tomić dere bez milosti. Ne živi od motora. Također i Harley. Njegov je zastupnik to preuzeo više za šminku. Htio sam kupit Sportstera 883. Ispao bi mi uvežen iz Italije jeftiniji 10000kn najmanje. Guzzi je presudio jer se dobije puno više za istu lovu,a ima ime. I zbog glasa na koji je Harley došao,a kvaliteta mu više nije na toj razini. I zbog održavanja. Nijedna mjera na njemu nije metrička.
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
Uvoz motocikla
« Odgovori #3 : Prosinac 25, 2005, 23:00:43 pm »
Ja sam dva mijeseca pokušavao uvesti motor, prije koji dan sam ga prodao, zato jer mi je sve to dop...., hoću reći da kad nađete neki motor vani, izračunate doma sva davanja, homologaciju....ispada jedno, a kad uvažate motor sve to ispada puno skuplje, barem u mojem slučaju!
Radi se o intruderu vs 1400, motor  sam u njemačkoj platio 3600eur, s tim da sam zvao na sve strane, računao po raznim izračunima i ispadala je cijena do reg oko 5500eur, međutim kad sam već nabavio potvrdu proizvođača,poplatio neke sitnice, krenuo po motor...ispalo je 800 eur skplje, točnije 6300eut do reg. Navodno se davanja iznad 1100 ccm plačaju puno više, a to mi prije nije bilo rečeno, makar sam zvao nekoliko puta.

Ovisi prvenstveno o motoru, makar sam ja dosta tražio po njemačkoj, cijene nisu puno manje nego kod nas, isplativo je jedino ako se i motor u inozenstvu prodaje ispod cijene!
Ako se već odlučite , dobro se raspitaje o svim tim trošarinama, najbolje je puno puta sve to provjeriti, makar i tražite neku vezu na carini, jer ovako možete izgubiti samo živce, a idosta novaca baciti u vjetar!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Uvoz motocikla
« Odgovori #4 : Prosinac 25, 2005, 23:19:50 pm »
Citat: "black&white"
Ja sam dva mijeseca pokušavao uvesti motor, prije koji dan sam ga prodao, zato jer mi je sve to dop...., hoću reći da kad nađete neki motor vani, izračunate doma sva davanja, homologaciju....ispada jedno, a kad uvažate motor sve to ispada puno skuplje, barem u mojem slučaju!
Radi se o intruderu vs 1400, motor  sam u njemačkoj platio 3600eur, s tim da sam zvao na sve strane, računao po raznim izračunima i ispadala je cijena do reg oko 5500eur, međutim kad sam već nabavio potvrdu proizvođača,poplatio neke sitnice, krenuo po motor...ispalo je 800 eur skplje, točnije 6300eut do reg. Navodno se davanja iznad 1100 ccm plačaju puno više, a to mi prije nije bilo rečeno, makar sam zvao nekoliko puta.

Ovisi prvenstveno o motoru, makar sam ja dosta tražio po njemačkoj, cijene nisu puno manje nego kod nas, isplativo je jedino ako se i motor u inozenstvu prodaje ispod cijene!
Ako se već odlučite , dobro se raspitaje o svim tim trošarinama, najbolje je puno puta sve to provjeriti, makar i tražite neku vezu na carini, jer ovako možete izgubiti samo živce, a idosta novaca baciti u vjetar!

Sorry za Intrudera. Ja sam drukao za taj motor da kupiš :cry:  Žao mi je ko da sam ja popušio. Vrhunska kobila.
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
Uvoz motocikla
« Odgovori #5 : Prosinac 25, 2005, 23:34:07 pm »
Citat: "james1100"
Citat: "black&white"

Sorry za Intrudera. Ja sam drukao za taj motor da kupiš :cry:  Žao mi je ko da sam ja popušio. Vrhunska kobila.

A kaj da ti velim, meni je isto žao! Al još studiram i nemam stalni posao, pa da budem iskren, malo sam se zaletio u sve to ,  želja je bila prevelika, nisam uspio prodat skutere da mogu platiti davanja, i moralo je tak ispasti. Al vozio sam ga malo po njemačkoj i bio si potpuno u pravu kaj se tiče tog motora...palac gore..  jednog dana...
Nego, hvala na podršci, vrijedi piva kad se vidimo...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #6 : Prosinac 25, 2005, 23:42:12 pm »
Eto da ja probam nesto napisat ........ufff. napor..........

Ovako razgovarali smo sa vlasnikom i domacinom SUzuki Libero u Tuzli.
Kaze covjek da ce uskoro biti velike razlike u cijeni u Bosni u odnosu na HR , tj. da ce dole biti drasticno manje.

Treba vidjet .

nemrem vise
 :(
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Uvoz motocikla
« Odgovori #7 : Prosinac 26, 2005, 00:12:08 am »
Citat: "Beeblebrox"
Eto da ja probam nesto napisat ........ufff. napor..........

Ovako razgovarali smo sa vlasnikom i domacinom SUzuki Libero u Tuzli.
Kaze covjek da ce uskoro biti velike razlike u cijeni u Bosni u odnosu na HR , tj. da ce dole biti drasticno manje.

Treba vidjet .

nemrem vise
 :(

Tebi je u Bosni lijepo i tak ti i treba :mrgreen:
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #8 : Lipanj 20, 2006, 12:33:46 pm »
Citat: "DonRot"
Prvo pozdrav svima!
Slucajno sam prisustvovao jednom ragovoru oko uvoza motoa u RH, pa bih zelio podijeliti sa ostalima ono sto sam cuo.
Kako vam je poznato momentalno je uvoz totalno neisplativ (za vecinu modela) zbog drage nam TROSARINE. Pogotovo ako uvozite polovni motor jer se trosarina uvecava za (mislim) 100%, a da ne spominjem da se na to placa i PDV. Po zakonu nije dozvoljeno obacunavati porez na porez. Zato se trosarina vodi kao specijalna naknada. A da i ne pricam o ostalim sitnim troskovima koji na kraju i nisu "sitni".
No idem sada do onog boljeg dijela.
Posto smo kandidati za EU moramo prilagoditi i nase zakone njihovima. Carinski zakon u EU nema nikakvih trosarina ili slicnih naknada pa je za pretpostaviti da bi ih i mi morali ukinuti. Takoder svi motori proizvedeni u EU trebali bi imati nisku carinsku stopu ili cak 0%, bez obzira na kubikazu. Na taj nacin bi se nivelirale cijene u cijeloj EU. Zivjeli entuzijasti!
Meni se sve to cini super zamisljeno, no mislim da se drzava nece odreci te love tako lako. Trosarina moze lako postati cestarina ili doprinos za ekologiju ili nesto slicno. Koliko sam cuo u Sloveniji se jos nista nije promijenilo osim sto ima manje papirologije.
E da i to vidimo... a do tada  :occasion5:
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #9 : Lipanj 20, 2006, 12:34:01 pm »
Citat: "Lolo"
I u drugim državama su cijene šarene i očituje se drastične razlike bez obzira što su svi u EU. Uvijek postoje zakoni (nameti)koji nisu svi isti u svakoj zemlji i koji se zovu drugačije, ali se moraju platiti da bi se dobilo one magične brojke i slova na zadnjem dijelu motora bez kojih je u EU vožnja nezamisliva pa ne vidim razloga zašto bi Hrvatska bila izuzetak po tom pitanju mada ja taj izuzetak sigurno neću poduprijeti, ako će trebati više platiti. Na onom drugom forumu je čovjek lijepo napisao koliki su stvarni troškovi prilikom uvoza i konkretno njemu se isplatilo, ali hoće li svima?

2Beele
Daj temu zaljepi na onu kaj si dal na linku da se ne vuku dvije teme iste tematike.
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #10 : Lipanj 20, 2006, 12:35:16 pm »
Citat: "promil"
ee  a kaj nije to vec i sad da se ne placa za sve motore koji su proizvedeni u EU???
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #11 : Lipanj 20, 2006, 12:35:37 pm »
Citat: "kloky"
Za motore proizvedene u EU se ne plaća carina, bez obzira jel nov ili rabljen...
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #12 : Lipanj 20, 2006, 12:35:58 pm »
Citat: "kloky"
Gledam onu tablicu što je Bee stavio, a ja imam neku drugu  :shock:

BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #13 : Lipanj 20, 2006, 12:36:13 pm »
Citat: "Dodo1"
pretacem iz supljega u prazno i kombiniram potez delta 6 ......

zanima me koliko je isplativo uvest motocikl iz slovenije i koliko me to sve zapravo kosta .........

cjena motocikla u Sloveniji sa DDV-om iznosi 81.876 Kn

dakle krajnja cijena kad sve platim iznosila bi ???????
BMW = bauer motor werke

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Uvoz motocikla
« Odgovori #14 : Lipanj 20, 2006, 12:36:40 pm »
racunao sam jednom i za aute i za motore
ispadne te isto
BMW = bauer motor werke