Autor Tema: Oomega- Katavuopio  (Posjeta: 2545 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Oomega- Katavuopio
« : Lipanj 18, 2007, 00:30:35 am »

BMW = bauer motor werke

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
Odg: Oomega- Katavuopio
« Odgovori #1 : Lipanj 18, 2007, 00:36:08 am »
Hm..gdje je dobio inspiraciju?U Amsterdamu?  :motocikli006:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #2 : Lipanj 18, 2007, 11:31:05 am »
  Volio bih vidit koliko bi te felgice preživile na našim cestama  :icon_fU:

Inače Full luda ideja
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #3 : Lipanj 19, 2007, 22:39:23 pm »
Taj bike je pobrao neku nagradu na Custombike World Championship 2006! Inače iz Finske i agregat od Indiana 600ccm!
Jako zanimljiv primjerak, svaka čast na mašti! Posebno mu je brutalan način skretanja (veza između volana i prednjeg kotača)!

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #4 : Lipanj 26, 2007, 11:04:33 am »
dizajn je fantastičan, ali nažalost nije funkcionalan... vidio sam ga prošle godine u nekim novinama ili na netu, nije ga lagano zaboraviti. Svaka mu čast...

Šteta što ekipa kada radi takve čudnosti ne uzme još par sati vremena, i pozabavi se ergonomijom... ovako kada ga gledam na tome izgleda ko da mora hitno na wc... ne zgleda ko bajker nego ko vampir koji je maznul dva broja premali bicikl;-)
Wazzuuup

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #5 : Lipanj 26, 2007, 12:30:30 pm »
dizajn je fantastičan, ali nažalost nije funkcionalan... vidio sam ga prošle godine u nekim novinama ili na netu, nije ga lagano zaboraviti. Svaka mu čast...

Šteta što ekipa kada radi takve čudnosti ne uzme još par sati vremena, i pozabavi se ergonomijom... ovako kada ga gledam na tome izgleda ko da mora hitno na wc... ne zgleda ko bajker nego ko vampir koji je maznul dva broja premali bicikl;-)

Ovako: to je show bike, motor koji služi autoru kao njegov umjetnički izričaj + reklama da je svašta sposoban napraviti. Motor nije ni predviđen da ikad bude registriran i odrađuje svoj radni vijek u prometu. Najvjerojatnija budućnost mu je da stoji u salonu vlasnika, onog koji ga je izradio. Time će pomoći da broj kupaca bude veći.

Inače, ime prerade je "Oomega", autor je Isto Katavuopio, a firma je "Chemical choppers". Oni rade i motore za cestu, i to vrlo lijepe. O ergonomiji se možda i nebi dalo pričati, ali takvi su svi chopperi.

http://www.chemicalchopper.com/bikes/

Vidio si ga na netu, na ovom forumu. Ja sam stavio sliku :icon_mrgreen: U "Umjetničkoj izložbi na dva kotača".
google master

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #6 : Lipanj 26, 2007, 15:47:01 pm »
pogledal sam link, ime lepih uradaka, ovaj zeleni mi je genijalan...
...svjestan sam ja umjetničke slobode i ja sam po struci dizajner (arhitektura), pa znam otprilike kak to funkcionira, i ja sam radio stolice na kojima se ne može sjediti, dizajnirao satove koji ne pokazuju točno vrijeme i slično :icon_fU: to je neki "blow off valve", koji svatko izražava na svoj način...

je, imaš pravo to je bilo na ovoj stranici;-) :Rkap: kako mi samo prije nije palo na pamet;-)
Wazzuuup