Autor Tema: Beverly 250 i.e. Sport - Upoznavanje  (Posjeta: 34119 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
  • Spol: Muški
Odg: Beverly 250 i.e. Sport - Upoznavanje
« Odgovori #60 : Prosinac 04, 2007, 10:41:11 am »
Čini mi se da skuteri nisu baš tako koncipirani da rade tolike km tijekom jedne sezone/godine, pa da i oni u servisu nešto mogu zaraditi servisi su češći. Trebalo bi usporediti servisne intervale nekog motora istog obujma 4T koncepcije pa vidjeti konačni rezultat. Vjerujem da jedan prosječni vozač Beverlya ili nekog drugog skutera ( osim maxi GT klase ) ovih spomenutih 25000 km neće napraviti sve i da ga vozi 10 godina! Kod motora je situacija već ipak drugačija i kod njih se predviđa da će raditi određenu kilometražu zato XT od tvog frenda ima takav servisni omjer.
Ovo je samo moje mišljenje te nije zasnovano na detaljnom proučavanju tematike i materije.  :icon_wink:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline sl

• Vizir
  • **
« Odgovori #61 : Prosinac 04, 2007, 10:51:55 am »
Normalno da je otimanje para isto kao i za aute,to čovijek napravi sam za troduplo manje para samo što jebe garancija.
možda napravimo nešto od te tvoje robe s greškom...

Offline sl

• Vizir
  • **
« Odgovori #62 : Prosinac 04, 2007, 11:01:35 am »
Najgore je od tog što si kao vezan garancijom i s tim glupostima,al čim prođe idi kod svog majstora i milina.
Ljudi se boje i poslije garancije idu u ovlaštene servise a ovi pljačkaju nemilo. :icon_thumright:
možda napravimo nešto od te tvoje robe s greškom...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #63 : Prosinac 04, 2007, 15:58:19 pm »
Ne znam kaj da ti kažem osim da znam o čemu pričaš i da je na tebi odluka. 2 godišnje jamstvo pokriva uglavnom ako ti se motor razleti i boju i matiranje kromiranih dijelova koje Bev nema. Barem onaj koji ti i ja vozimo, Cruiseri već imaju ali to nije krom nego plastika.. Što da ti savijetujem? Pa mislim da odgovor znaš i sam. Ako želiš potvrđenu knjižicu, plaćaj i to je to. Da su skupi, to sam već napisao i jbg... Mislim da ti potpisi u knjižici ne znače baš puno barem osoba poput mene. Ja imjerim par stvari na skuteru i mogu otprilike zaključiti u kakvom je stanju, naravno da ne mogu sve ali ono bitno mogu. Doduše materijal je skup za ovaj servis na 12000 km ali ne toliko, Remen, rolice, klizači, ulje za getribu i motor izadje negdje oko 900 kn s tim da kada kupiš ulje za getribu imaš za još 4 izmjene. jer ide samo 2,5 dcl ulja u nju. Gle, sve zavisi o tebi, svakom češ trebati dati neku lovu za otvaranje variomata pogotovo ako jer riječ o rolicama jer treba i to znat. Ali sigurno manje od te love.Izračunaj si dijelove pa češ vidjeti. Imaš na mojo stranici koliko sam platio dijelove tako da si izračunaš.
Javi ako ti kaj nije jasno. Ali dijelovi jesu skupi tako da kada ih i ti plačaš, nebudeš bio ispod 900kn plus posao kako kome ali je jeftinije ako sam radiš.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

liberty

• Gost
« Odgovori #64 : Prosinac 04, 2007, 16:53:03 pm »
9 mj - 11.100 km.
Što misliš Lukas, koliko nam Quasar može proći dok ne kihne?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #65 : Prosinac 04, 2007, 19:07:10 pm »
HA... teško pitanje. ...dok ne prestane raditi :icon_mrgreen:
Brijem da bi trebao izdržati 60 000km min. Naravo uz održavanje primjereno eksploataciji.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #66 : Prosinac 05, 2007, 20:43:18 pm »
Ej ljudi:-)))

Fala vam na odgovorima. Nisam štel biti nepristojan, sam kaj sam sav u poslu pa ne stignem baš sve čitati:-)

2 Julius: Znam, ja sam potpuno zanemario ovu stavku zvanu "održavanje i servisi" prilikom nabavke ovog bajka. Gledal sam po stranim forumima da bez beda mašine rade 60 000 km bez ijednog kvara, i to mi je bilo dovoljno da ga kupim. Znam da bev nije koncipiran tako da ga se vozi tolko kolko ga ja ili Lukas, ili ostali "entuzijasti" na ovom forumu voze, ali ne bi mi bili ovdje da nemamo slične svjetonazore:-)

2 sl: ma je, sve to stoji. Ja idem u ovlašteni servis zato kaj želim imati urednu servisnu prilikom prodaje, a i dečki su tamo baš simpa, dobra je atmosfera i sve, i za sada nemam pritužbi na rad servisera ili prodavača. Imam primjedbe na piaggio Hrvatska, kao zastupnika, zato kaj mi se dosta stvari u njihovom poslovanju ne sviđa. Prodavači i serviseri nemaju nikakve veze sa prečestim intervalima ili nebulozno visokim cijenama održavanja, oni tamo samo rade i to je to :dontknow: tak da vjerujem da ću još neko vrijeme tamo servisirati bajk, bez obzira na cijene:-)

2 Lukas, hvala ti na iscrpnom odgovoru, kao i uvjek :Rbis: :icon_thumright:

bil sam na servisu danas sa bajkom, celoga su raskopali. 

cijene su bez pdv-a

Zamijenili su ulje, filtere. 160 kn

remen variomata 397 kn

uteg variomata 100 kn

svijećica 45 kn

servis na 12000 km 358 kn? pretpostavljam da su to radni sati

potrošni materijal 20 kn ? sendviči za majstore? :llllol: :llllol: :llllol: :Rhah:

ukupno bez pdv-a 1106kn, a sa pdv-om 1350 kuna. Hebiga, kaj je tu je, relativno prihvatljivo.

Ali, nakon svega ovoga motor fakat ide ko blesav. Mislim da su stavili malo teže rolice, što mi odgovara, zato kaj mu je ubrzanje od 0-60 uvjek bilo fantastično, a sada je i ubrzanje od 60-120 isto genijalno, a i ubrzanje od 120 -150 je puno brže. Moram napomenuti da sam skinul onaj maksi vjetrobran i top case, i zajedno sa novim remenom, težim rolicama i omv 100 bengom, Beverly se preporodio. Išel sam poslje servisa na autocestu Zg-Jastrebarsko da vidim kak leti, pa preko Jaske na Vinsku cestu do Samobora, preko serpentina i iz Samobora kod Majke na ručak u Molvice, i natrag do doma. cca 60 km.

Jednom riječju: fantastično

Kada sam skinul samo vjetrobran, osječal sam se kaj da se vozim na nakedu nekom, zato kaj fest puše, ali je volan lakši i stabilniji, naginjanje u zavojima i upravljanje daleko preciznije. Sve u svemu osjećaj kao da sam na potpuno drugom motoru. A sa skidanjem top case-a više nemam turbulencije na stražnjem dijelu motora pri brzinama iznad stotke i "spojler" iza sjedala stvarno ima funkciju.

Odlučio sam se sada voziti samo sa bočnim koferima, e bajk je totalna legenda. Iznova sam ga zavolio:-) Već mi je polako dosadio, a sada sam opet jako sretan :Rbis: :Rbis:

9 mj - 11.100 km.
HA... teško pitanje. ...dok ne prestane raditi :icon_mrgreen:
Brijem da bi trebao izdržati 60 000km min. Naravo uz održavanje primjereno eksploataciji.

gomila ljudi na Beverly forumu veli da stara mašina dura samo tako 60 000, bez ikakvih kvarova, naravno uz uredno održavanje. Kak su stvari krenule, relativno brzo budemo saznali da li je to istina:-)))

Lepi pozdrav :Rbis: :icon_super:

Wazzuuup

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #67 : Prosinac 06, 2007, 09:04:22 am »
... svaka promjena u ergonomiji na motoru čini čuda. tj. sve je to subjektivno.

skupi servisi?
1. bev je visokoturažna mašina i brzo troši potrošne djelove. preporučam da zajedno radite servise, a dijelove kupujete oriđiđi.
tako ćete se družiti, a i štediti, tj. nećete sponzorirati zastupnika  :llllol:
2. imam bmw i ne pada mi napamet da ga otpelam tomiću. svaka mu čast na djelovima, ali mu ne mislim plaćat puste sate za nekog šegrta.

rašpekt: live 2 ride  :icon_super:
grč. - κῶμα

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #68 : Prosinac 06, 2007, 09:43:23 am »
Mislim da ću se složiti sa tvojim odgovorom. Ne mogu reći da bi ja servise manje naplaćivao kada bi se time bavio ali ako možeš i znaš sam, što da ne.
potpisujem tvoj odgovor i apsolutno se slažem s tobom.

Offline r.e.!

• Komarac
  • *
  • Vespa PX150D Vespa GTS 250i.e.
« Odgovori #69 : Prosinac 12, 2007, 17:45:40 pm »
9 mj - 11.100 km.
Morao bi proći bar 80.000 km, uz noremalnu uporabu i redovito održavanje :icon_thumright:
Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #70 : Ožujak 18, 2008, 21:24:08 pm »
Pozdrav svima :hello:

Evo samo mali update. Danas sam obavio servis na 18.000 km. Moram se pohvaliti da sam ga ukoturo u servis sa točno 18.002 km :llllol: Čak se i serviser smijal i pital me kaj sam radil krugove po kvartu da "narihtam kilometre".

Pošto sam u bliskoj prošlosti imal neugodnosti ok strane Moto Mondo servisa, tj, od Karić automobila d.o.o, koji su nesavjesno obavljali svoje servise, manjkavo, šlampavo i nadasve neprofesionalno, ( sve neugodnosti sam sredio privatno-pravnim kanalima, naravno u svoju korist :motocikli007: :icon_mrgreen:) odlučio sam promijeniti servisera.

Skuter sam servisiral u Piaggiu Stara Pešćenica, i imam samo riječi pohvale na profesionalno odrađen servis i na profesionalan kadar. Servis je ukupno koštal 620kn. U moto-mondu isti takav servis naplačuju 780 kn???

Zamolil sam dečke da pogledaju sve komponente, i da izmijene sve što nije u redu sa motorom, od kuplunga, rolica, kočnih pločica... zato što motor uskoro ide u prodaju i želim da bude savršen za novog vlasnika. Sve spomenute komponente su odlične, i izmijenjeni su svi filteri i ulje, pritegnute sve matice, i podmazani svi pokretni dijelovi, istokaren "kuplung"  :icon_super:

Da stvar bude još bolja, dečki su OPRALI motor  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: Na moje pitanje kak to da su ga oprali, oni vele da to uvjek naprave prije servisa, i još su podmazali obje nogice  :icon_super: Kažu da je to standardno. U Moto-mondu se to dodatno naplaćuje???

Uglavnom, ja sam sretan dobivenom uslugom, i žaoo mi je što prije nisam išao u njihov servis, zato kaj bih si uštedio puno para, vremena i živaca, ali nema veze, čovjek uči dok je živ. I svim Piaggio i Aprillia vozačima koji žele održavati garanciju preporulujem ovaj servis.

Dojmovi vezani uz skuter: jednom riječju fantastično. U zadnjih 9 mjeseci koliko ga posjedujem i u 18.000 prekrasnih kilometara koliko smo skupa prošli imao sam samo jedan kvar, kada se zaglavio leptir od gasa, koji je isključivo krvica lošeg "redovnog" servisiranja u moto-mondo servisu, ali koji je otklonjen u sklopu garancije. Motor sada ide puno bolje nego kada je bio nov, mašina je pravilno razrađena, protrošnja goriva je konstantna na 3.3 litre, a potrošnja ulja zanemariva. Uspio sam ga upicaniti do savršenstva i vjerujem da će bez problema izgurati do 80.000 km, kada je vrijeme za malo veći servis na motoru, a nakon toga tko zna, vjerojatno do 160.000 i tako dalje. Na Beverly forumu, mehaničarski dio forumaša se kune da je mašina "vječna". Nakon 18.000 km bez ijednog štucaja iz agregata, po svim mogućim prilikama i uvjetima, ja im sve više vjerujem :icon_thumright:

Beverly će nadam se uskoro otići u ruke novog vlasnika, a moj Versys dolazi idući tjedan, ali to je već jedna druga prića!

Lepi pozdrav :icon_super:
Wazzuuup

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
« Odgovori #71 : Ožujak 19, 2008, 08:37:32 am »
da, da, pošten servis čuda čini.
Dorijanov servis mi je ostao u lijepom sjećanju još od vremena kad sam vozio vespu (prije 15 god  :icon_sad:)
koliko se sjećam, oni prodaju i servisiraju i kawe, pa ti preporučam da nastaviš kod njih.

- nemam nikakav interes radit reklamu -

sretno!  :hello:
grč. - κῶμα

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #72 : Ožujak 19, 2008, 08:57:50 am »
da, da, pošten servis čuda čini.
Dorijanov servis mi je ostao u lijepom sjećanju još od vremena kad sam vozio vespu (prije 15 god  :icon_sad:)
koliko se sjećam, oni prodaju i servisiraju i kawe, pa ti preporučam da nastaviš kod njih.

- nemam nikakav interes radit reklamu -

sretno!  :hello:

Hvala :hello:

Mislim da nemaju servis niti prodaju kawe više, prodaju sve iz Piaggio koncerna. Nije niti meni cilj nikoga reklamirati, ali je žalosno da čovjek bude sretan kada mu netko stvarno pruži uslugu koju je i platio (govorim o moto servisu  :llllol:)

:hello:
Wazzuuup

Offline Gusta

• Velika Gorica
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Beverly 125
    • Forum HRLAN - gaming squad
« Odgovori #73 : Ožujak 20, 2008, 01:04:11 am »
Neznas ti o cemu o prica, tam je lopov named Dorijan imao servis prije 15 godina, ustvari to i je njegovo vlasnistvo al je to zrental Piaggiu.
I traveled each and every highway.And more, much more than this, I did it my way...

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
« Odgovori #74 : Ožujak 20, 2008, 10:43:36 am »
hmm. eto gusta, teške riječi. zato sam i otišao sa dosta njemačkih i drugih stranih, a i jednog našeg moto foruma.

ok. Dorijan? nije važan. trgovac? lopov? definitivno stručnjak za servisiranje, koji se čini, dobro poučava svoje šegrte.

važno je da je aposaric preporučio dobar servis za "pjađo"

a svaki trgovac je lopov, dok mu se ne dokaže suprotno  :icon_mrgreen:
najme, i ja sam bio jedan od njih  :dontknow:
grč. - κῶμα