Autor Tema: Beverly 250 i.e. Sport - Upoznavanje  (Posjeta: 34141 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aposaric

• MMP
  • Spol: Muški
  • Waaazzzuuuuppp
Odg: Beverly 250 i.e. Sport - Upoznavanje
« Odgovori #15 : Lipanj 20, 2007, 10:53:31 am »
Ha ha ha, ma ne enterprise, nego mali pimp my ride mislim nabaciti, ali skroz decentno i umjereno... samo osnovne stvari;-) nebum mikrovalnu i vešmašinu ugrađival;-) ako ekipa na Hondi gold wing može imati 4 zvučnika i komunikaciju i kaj ja znam kaj sve ne, onda bum si ja priuštil 2.1 sustav;-) i gps

Jesi siguran za ovo sa ravnotežom? Znam da srednje uho kontrolira ravnotežu, i da se pilotima i astronautima naljeva voda u uho prije šprintanja, da im poremete balans, i da time simuliraju ekstremne situacije, do kojih eventualno može doći... nisam znal da ako slušam muziku na handsfree,na jedno uho mogu poremetiti svoju ravnotežu... :Rmat: čovjek ući dok je živ :pottytrain5:

Valjda se zato popikavam svaki put kada me netko nazove na telefon;-)))
Wazzuuup

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #16 : Lipanj 29, 2007, 09:18:11 am »
Jučer sam uz prethodni dogovor, otišel napraviti prvi servis na soma kilometara (iako je na cajgeru bilo nešto preko 1700;-). Pital sam dečke dal mogu doći sa takvom kilometražom prije puta, i dal mi uvažavaju garanciju. Nije bilo problema, glavno je da se najavi.
Pital sam frajera, kaj se ne gubi garancija, ako napravim 200 iznad predviđenog intervala, a on je rekel da se gubi. Ali (sada citiram); "...pošto ti nisi bahata pi%ka, i lepo si se najavil nema problema..." a i veći sam od njega za glavu, tak da je sve prošlo u revijalnom tonu :icon_thumright:
Napravili su izmjenu ulja i filtera, i ugradili mi alarm, sve je trajalo oko 2 sata, i koštalo 480 kn. Nije baš jeftnio, moram priznati, ali sam idućih mjesec dana miran, do servisa na 6000. (na ovaj na 3 soma, se samo moram pojaviti, oni "pogledaju" skuter, ja njima 50 kuna, i put pod noge)
Probal bum si narihtati da servis od 6000 napravim izvan Hrvatske, pa da probam usporediti cijene sa ovim našim.

Kotrlj... :icon_super:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #17 : Lipanj 29, 2007, 11:21:58 am »
Možda mene smatarju bahatom pi%kom? Ja samo znam koliko taj motor kosta, koliko on vrijedi i da garancija vrijedi 2.g.a ostala njihova razmišljanja me ne interesiraju. Ja poštujem tu struku jer se bavim sličnim, malo sofisticiranijim poslom, ali zahebavanje i općeniti odnos da ja moram trebati njih a ne oni mene mi nikako ne odgovara mojem temperamentu. S kupovinom tog skutera ja imam obveze prema njima ali i prava koja će biti ostvarena htjeli to oni ili ne.
Još jednom da naglasim,poštujem to čime se bave i znam podosta o tome svemu, ali postoje ljudi s kojima s možeš zahebavati i oni s kojima se ne možeš zahebavati. To po meni nije bahatost, nego borba za ostvarivanje prava iz ugovora o kupnji.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #18 : Lipanj 29, 2007, 11:34:31 am »
Ja se potpuno slažem sa tobom. U jednom postu sam i napisao, da sam na nekoliko mjesta tražio beverly, i druge modele između ostalog, i da su me par puta tako prokleto ignorirali, zato kaj sam sišel sa kineskog skutera, da to nije bilo za vjerovati. Očito da svi imamo žute minute, i da se ne poklopimo uvjek svi najbolje.
Nisu niti ovi nešto naročito, ali pošto sam tamo kupil motor i tonu opreme, dečki su poprilično korektni. Nadam se da su u inozemstvu malo susretljiviji, ili profesionalniji.
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #19 : Lipanj 29, 2007, 11:52:25 am »
Ma nisu naši loši, ali temelji su krivo postavljeni. JA sam kupac a kupac je uvijek u pravu osim nebuloza koje ljudi znaju pričati.Stvar je u tome što su sva ta prava plaćena s motorom tako da je to normalno da čovijek traži svoja prava iz garancije ili slično.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #20 : Lipanj 29, 2007, 12:00:00 pm »
ma je, evo za primjer od jučer. pokupim ja skuter, posle servisa i frajer mi da ključ, alarm je unutra i kao, to je to. Reko, buraz, stani malo, kak to radi, kaj može? Di su upute? Onda je stal, vratil se u servis, i donesel mi je kutiju, upute, i nabrzaka pokazal kak to radi. Ali sve tek nakon kaj ga nisam moral malterne za uho potegnuti, da mi to uljudno objasni.

A i dečki su pretrpani poslom valjda;-) Ja sam naučil biti tolerantan sa serviserima, tetama na šalterima, prodavačima... fakat nigdje ne žurim u životu, pa mogu potrošiti i dvije minute extra na pomalo blentave pojedince koji se bave gorespomenutim djelatnostima :icon_fU:
Wazzuuup

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #21 : Srpanj 02, 2007, 13:30:07 pm »
Danas, se desilo prvo "sranje" sa motorom, serećom, bez ikakvih posljedica za mene, motor, i ostale sudionike u prometu.

Već sam napisao da sam kupio originalan stražnji kofer za Beva, koji se danas oko deset ujutro pokazao kao totalno sranje od proizvoda. Stojim na Mostu mladosti, na semaforu, prvi u koloni, lagano krećem, i čujem "TUMP"..."PATUMP"..."TUMPA..."... usporim, orenem se i vidim žensku u astrici, jedva koči da ne pogodi moje malo govance od kofera, za 1300 fakin kuna, sa tapeciranim naslonom...
Fala bogu, svi vozači su skužili kaj se desilo, ja parkiram motor uz rub ceste na križanju, i poput planinskog lava, skačem na cestu i uzimam razvaljeni kofer, i povlačim se u sigurnost hladovine...
U koferu nisam srećom imao ništa vrijedno, samo lanac i punjač za mobitel. Znam da sam ga dobro učvrstio i prikvačio, i greška nije bila moja, to je bilo sigurno.
Na bravici koja služi za učvršćivanje kofera, otpal je jedan šaraf, koji nije bio dobro učvrščen, bravica se doslovce raspala. Ne želim niti pomišljati što bi se desilo da mi se kofer razletio za vrijeme preticanja na otvorenoj cesti, negdje u Lici, da je pun stvari... katastrofa...
Odfurao sam kofer ravno u moto-mondo, što je također bilo opasno putovanje, pošto sam ga morao nositi u jednoj ruci, na koljenima, i tko zna kako sve ne. Uložio sam "repliku", mali monolog, i unutar 5 minuta, na moj motor je bio montiran identičan takav kofer, tako da se sa te strane ne mogu požaliti na dečke. Ali smo prije montranja, otvorili bravicu, i provjerili dotični šaraf, skinuli ga dolje i zaljepili i šaraf i dvije matice...

Poslje posla ću kofer ušarafiti za zadnji nosač sa još dva sigurnosna šarafa, zato što se na taj naslon voli naslanjati i moja cura, a da mi ona padne sa motora zbog jednog šarafa, vjerujem da se stvar ne bi zaustavila na reklamaciji :motocikli007: :icon_evil:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #22 : Srpanj 02, 2007, 14:36:21 pm »
Naslanjanje na taj kofer nije pametna ideja, naime on može podnesti max teret od 7 kg itj pritisak od cca 70N vertikalne sile na sebe pa na taj način kada se netko nasloni na njega,vertikalna komponenta na nosač kofera može biti i veća što bi moglo uzrokovati pucanje nosača kofera. Još pogotovo ako ima nešto u koferu što opterećuje sam kofer već.
Dobro je prošlo ovo sa padom kofera. Dobro da nije netko kresnuo u njega s autom pa da nije nečiji auto najebo. Dešava se, bitno da nikome nije ništa a servisi neka sami to plaćaju u garancijama ili slično.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #23 : Srpanj 02, 2007, 14:53:40 pm »
Znam, nikada se cura ne nasloni do kraja, a ionako se drži za mene, tako da nije kofer nikada potpuno opterećen. A maksimalna dopuštena nosivost kofera je 6kg;-) U koferu imam kacigu rezervnu, i par kerefeka, ponekada i fotić, pa je ovo zapravo bio splet porilično sretnih okolnosti, pošto je jutros bio prazan. Kofer je također  imao problema i sa bravicom, pa sam i to podmazao;-)
Imam soro 2000 km u tri tjedna, pa budem ga sada jedno popodne cijeloga pregledal, i pritegnul šarafe ako će biti potrebno :icon_thumright:
Wazzuuup

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #24 : Srpanj 19, 2007, 11:47:33 am »
Evo, nakon 5 tjedana, ja i moj ljubimac smo prešli okruglo 3000km. Jutros sam obavil servis, i namontiral bočne kofere, sve skupa 120kn.

Evo par slikica za početak, a ak stignem budem posle nekaj i napisal.

Prvi dojmovi su da sa ovim koferima, odiza već izgleda kao ozbiljan motor, i nešto je otežano provlačenje između automobila.

Shot with DSC-H2 at 2007-07-19

:icon_super:
Wazzuuup

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #25 : Srpanj 19, 2007, 12:32:38 pm »
Evo, nakon 5 tjedana, ja i moj ljubimac smo prešli okruglo 3000km. Jutros sam obavil servis, i namontiral bočne kofere, sve skupa 120kn.

Prvi dojmovi su da sa ovim koferima, odiza već izgleda kao ozbiljan motor, i nešto je otežano provlačenje između automobila.

Ne kužim :icon_scratch: kaj je 120 kn? Koferi, servis ili sve zajeno  :icon_scratch:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #26 : Srpanj 19, 2007, 14:47:46 pm »
  Ne kužim :icon_scratch: kaj je 120 kn? Koferi, servis ili sve zajeno  :icon_scratch:

ha ha, uf, da je barem sve skupa;-)

samo servis na 3000km je 120 kn. bolje nego 480, kolko je bil na 1000.

koferi su 1800 + 500 farbanje, ali sam to platil još kada sam kupil motor

mamicu im njihovu, fulali su boju, kao nemaju taj ral, što je razumljivo pošto je ovo boja sa "flip paint" efektom, ali mi nije jasno kako ovlašteni servis nema odgovarajuću šifru za svoju boju. Sada su monturali kofere sa nekom približnom bojom, pa, kada se vratim sa godišnjeg, bude pala prava boja.

Da ne spominjem da kofere čekam već 6 tjedana. Minus za piaggio, ali kada gledam da prijatelj čeka naljepnice za Monstera već 80 dana, malo mi je lakše. Očito da Talijani imaju problema sa proizvodnjom, ili previše naruđbi...

Upravo sam iz auta izašel, 41 stupanj je bil, jedva čekam sutra party u Kaštelima, Sjene posle posla... pa buju se koferi valda dokazali

Wazzuuup

Offline rainmaker

• Komarac
  • *
  • Budi ponosan !
« Odgovori #27 : Kolovoz 20, 2007, 19:08:41 pm »
meni servis na X9 250 (isti motor) na 3000 ravno sto kn. znaci, zajeb za dvajst kuna... :icon_smile:nije puno al je puno i 20 kn za ono sta naprave na 3000 t/km, a to je nista.
r'n'r...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #28 : Kolovoz 20, 2007, 20:58:37 pm »

Da ne spominjem da kofere čekam već 6 tjedana. Minus za piaggio, ali kada gledam da prijatelj čeka naljepnice za Monstera već 80 dana, malo mi je lakše. Očito da Talijani imaju problema sa proizvodnjom, ili previše naruđbi...

To je definitivno minus !  :icon_eek:

Samo za usporedbu meni su dečki za mog bivšeg LTD-a (jako rijedak u EU) u Italiji naručili membranu za frgiće i stigla iz Japna za 3,5 - 4 tjedna, tak da mi stvarno ni jasno kaj su ovi u susjedstvu radili 6 tjedana  :dontknow:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #29 : Kolovoz 21, 2007, 09:10:53 am »
meni servis na X9 250 (isti motor) na 3000 ravno sto kn. znaci, zajeb za dvajst kuna... :icon_smile:nije puno al je puno i 20 kn za ono sta naprave na 3000 t/km, a to je nista.

Ma je, frendu su na vespi 250 (isti motor) taj servis naplatili 50 kuna? Mislim blesavo... Idući tjedan idem na ovaj servis na 6000 km, pa me baš zanima kolko bude to koštalo. Ovaj servis na 3000 bi trebao biti besplatan, to bi im jako podiglo imiđ...

To je definitivno minus !  :icon_eek:

Samo za usporedbu meni su dečki za mog bivšeg LTD-a (jako rijedak u EU) u Italiji naručili membranu za frgiće i stigla iz Japna za 3,5 - 4 tjedna, tak da mi stvarno ni jasno kaj su ovi u susjedstvu radili 6 tjedana  :dontknow:

Čuj, očito da su dečki poprilično šlampavi. Pogotovo ovi u lakirnici, ne mogu njihov službeni ral boje pogoditi;-) Beverly se radi u 6 boja, pa nije tak teško nazvati centralu u Italiji da im pošalji 6 ralova;-) Po ovakvim stvarima se vidi da smo još uvjek na balkanu;-)

:dontknow:
Wazzuuup