Autor Tema: Iz prve ruke  (Posjeta: 4169 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Yzzy

• Gost
Iz prve ruke
« : Lipanj 08, 2007, 20:55:19 pm »
Lijepi pozdrav ekipi!
Da li netko od članova ovog foruma ima Kineski chopper? Ne Korejski, ne Taiwanski, nego Kineski! Naime želio bih neke konkretne dojmove iz prve ruke a ne tipa; "bratić od mog frenda, koji živi u Virovitici ima frenda u Kutini koji ima XXX motor i on mu je rekao da..." Želio bih pročitati nešto od vlasnika takovog vozila. Naime, danas sam bio u Zaprešiću u trgovini "MOTO SPEKTAR" i imao, mogu reći zadovoljstvo sjesti i malo čuti kako radi Jinlun 250ccm. Istina, ima po njemu plastike u ogromnim količinama, ali ako uzmemo u obzir da ovo čudo košta 24000kn...Osim toga, čovjek me uvjerava da imaju skladište rezervnih djelova a da ono što eventualno nemaju, za par dana po naruđbi stiže iz Njemačke.

[privitak je izbrisao admin]

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • Rotten to the Bone
Odg: Iz prve ruke
« Odgovori #1 : Lipanj 08, 2007, 21:20:43 pm »
Iz druge ruke ti mogu reći: Bježi od toga ko Vrag od tamjana.
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #2 : Lipanj 08, 2007, 21:30:22 pm »
bolje kupi zinga

provjereno je
BMW = bauer motor werke

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #3 : Lipanj 08, 2007, 22:42:23 pm »
Nije točno da imaju skladište... kad naručuju kontejner sa motorima im stigne 20% rez. dijelova, i to onak "Što stigne, stigne", nečeg više, nečeg manje, nečeg ništa! To mi je rekao tip u tom dučanu! A Qingqi ti isto dođe (i isto izgleda) s tim da oni imaju razgranatiju mrežu i djeluju mi ozbiljnije!
2 Beeblebrox: Mislim da je Zing 125ccm

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Yzzy

• Gost
« Odgovori #4 : Lipanj 09, 2007, 08:17:50 am »
Točno, Zing je 125ccm i Koreac, znatno skuplji od Kineza iste kategorije. Osim toga ne vjerujem da je kvaliteta izrade toliko bolja  :dontknow:
Otići ću pogledati i taj Qiog...ping-pong :icon_fU:

Offline Rude

• Vizir
  • **
  • Kymco Venox 250
« Odgovori #5 : Lipanj 12, 2007, 18:13:54 pm »
za te pare se da nac i polovni virago 535
kako se zovu muhe u sloveniji?? ne zovu se, one same dojdu :)))

Offline M.C. Kompa

• MMP
  • BMW R 1100 RT
    • MK Kompa
« Odgovori #6 : Lipanj 13, 2007, 10:52:00 am »
za te pare se da nac i polovni virago 535

aj ak naletis na koji 535 za te pare vici, ak kupim vodim te na jagnjetinu
YOU NEVER RIDE ALONE
www.mk-kompa.com
mk-kompa@mk-kompa.com
BMW je korak prije starackog stapa

Offline toldi

• Zagreb
  • Old School
  • Aprilia Pegaso
    • Vanishing-Points
« Odgovori #7 : Lipanj 13, 2007, 19:52:03 pm »
Iz jako prve ruke ti kažem da bježiš i od koreanaca i od kineza...
http://WWW.VANISHING-POINTS.COM

Ride long and prosper!

Offline rockydennis

• Zamagljeni
  • Vizir
  • **
  • Savjesno i odgovorno
« Odgovori #8 : Lipanj 13, 2007, 22:41:59 pm »
aj ak naletis na koji 535 za te pare vici, ak kupim vodim te na jagnjetinu
Bilo ti je nedavno na Autoglobal.hr (čini mi se da na njemu) neki lik prodaje 535 za 24000kn, prije kojih tjedan, dva, samo nisam trenutno pri lovi tak da nisam zvao, ne znam u čemu je caka...

www.cro-chopper.forum-2007.com

Volim burek, zeljanicu pitu,
volim cure što ne pamte Titu!

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #9 : Lipanj 14, 2007, 10:36:13 am »
Točno, Zing je 125ccm i Koreac, znatno skuplji od Kineza iste kategorije. Osim toga ne vjerujem da je kvaliteta izrade toliko bolja  :dontknow:
Otići ću pogledati i taj Qiog...ping-pong :icon_fU:

Kymco Zing se proizvodi na Tajvanu. Motor ima 125ccm, ali djeluje puno ozbiljnije i ne odaje dojam plastičnosti kao navedeni motor iz prvog posta. Ja ti mogu iz prve ruke reći da je izrada i renome marke Kymco puno bolji od većine kineskih marki.

Hyusong je iz Koreje.

Offline M.C. Kompa

• MMP
  • BMW R 1100 RT
    • MK Kompa
« Odgovori #10 : Lipanj 15, 2007, 12:46:22 pm »
Bilo ti je nedavno na Autoglobal.hr (čini mi se da na njemu) neki lik prodaje 535 za 24000kn, prije kojih tjedan, dva, samo nisam trenutno pri lovi tak da nisam zvao, ne znam u čemu je caka...

vidio i ja neki dan oglas za 24000 kn.
YOU NEVER RIDE ALONE
www.mk-kompa.com
mk-kompa@mk-kompa.com
BMW je korak prije starackog stapa

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
« Odgovori #11 : Lipanj 18, 2007, 17:51:28 pm »
ja ne vozim custom, ali vozim Qingqija,

upravo radi ovakvih pitanja otvorio sam ovu temu

http://www.motocikli.com/forum/index.php/topic,4616.0.html

jos nesto da se nadovezem, kupljen je za 1350 eura, prodat kao polovni za 500 eura.

Yzzy

• Gost
« Odgovori #12 : Lipanj 28, 2007, 13:56:58 pm »
ja ne vozim custom, ali vozim Qingqija,

upravo radi ovakvih pitanja otvorio sam ovu temu

http://www.motocikli.com/forum/index.php/topic,4616.0.html

jos nesto da se nadovezem, kupljen je za 1350 eura, prodat kao polovni za 500 eura.

Odlično majstore!
Tvoji tekstovi su mi pomogli da donesem konačnu odluku; Kupujem Kineza!
Objasniti ću svoje razloge za tu odluku:
Ja imam 45 godina. A i B kategoriju sam položio prije 26 g. i prvih osam godina svog vozačkog staža sam vozio samo motore. Ustvari, kao i mnogi počeo sam s nekih 15-ak ljeta ganjati po Gajničkim bregima neke ropotarije koje smo sami sastavljali od svega i svačega, te s našim osobnim tehničkim riješenjima. Kada sam počeo šljakati i zaradio prvu lovu kupio sam APN 6. (poštara). S obzirom da sam do tada probao voziti MZ-a 250, a u ta davna vremena stvarno je izbor motora bio jako ograničen, emza mi je bila životni cilj i san. Uskoro sam kupio svoju najveću ljubav i to u obliku ETZ-ea 250! Vjerujte, to je bio motor na samom vrhu u svojoj kategoriji! Uz poliranje kanala, malog brušenja glave i dobre svječice, emza je išla 140 km/h. Prednju kočnicu je imala disk a zadnju doboš i kočila je odlično. S pravim gumama mogao si leći u zavoj da s ušima stružeš po asvaltu! Sve u svemu, motor za svaku pohvalu! Prošao sam s njom u pet godina 22000 km., da me nikada nije ostavila na cesti! Kada sam je prodao, bilo mi je očajno. Tada kupih rabljenu Hondu VF 750. Sviđala mi se zbog kardana :icon_fU:. Već kod prve registracije sam još više žalio za Emzom, jer razlika u cijeni je bila drastična!!!!! To je bio vrlo ozbiljan motor, koji me je ustvari usmjerio ka nisko turažnim mašinama i sanjarenju o BMW-u ili čak možda Harlyu. Ali...iz mog malog života u mirisu benzina i smišljanju plana kako doći do love za solidnijeg BMW-a, iščupala me jedna ženska guzica i sve ostalo što uz nju ide i....oženih se :Rkap:! Naravno kao jedan od izraza svoje bezgranične ljubavi prema zakonitoj, prodao sam motor i kupio prvi auto, Dianu. Nije to bilo zato što ona nije volila motore, dapače, obožavala ih je, ali znate ona priću; moramo se voziti i zimi, imati ćemo i klinca... . Još godinu dana mi je ruka bježala s volana u pozdrav kada mi je u susret išao motor :icon_super: a ekipa me je gledala u čudu.
Od tog vremena do prije tri godine na dva kotača sam vozio jedino bicikl. Prije tri godine odluka je pala da kupujem skuter za na posao i u dućan (kada sam vozio motore, skutere sam gledao s gađenjem), no kako nisam sitne građe, nikako se nisam vidio na nečemu od 50 ccm. Tako sam kupio Kineza, Gelly 150. Neznam, možda sam ja imao više sreće nego pameti i kupio relativno dobar te me nije previše izmučio. Promijenio sam mu samo akumulator, svječicu, regler, far lampice. Do sada sam prošao s njim oko 5000 km. Ali, to je ipak samo skuter! U međuvremenu sam i ženi kupio malog Kineza, Baotian 50. To je sranje od motora, ali vrijedi svaku kunu (4200 kn) i za nju je odličan. Prošla je oko 500 km i ništa se nije pokazalo kao greška ili kvar.
   Nastavak slijedi, moram doma!

Offline toldi

• Zagreb
  • Old School
  • Aprilia Pegaso
    • Vanishing-Points
« Odgovori #13 : Lipanj 29, 2007, 00:30:44 am »
Nemogu vjerovat da nakon emze i vf-a neko može i pomišljat na gore navedene gluposti... :dontknow:
http://WWW.VANISHING-POINTS.COM

Ride long and prosper!

Yzzy

• Gost
« Odgovori #14 : Lipanj 29, 2007, 07:24:44 am »
Da, vjerujem da promatraču cijela prića izgleda prilično kaleidoskopno, ali valja postaviti neke polazne točke:

1. Hoću motor s getribom, velikim kotačima od 250-500 ccm.

2. Iz čisto praktičnih razloga ne mogu se izuti s nekom divljom lovom jer imam obitelj koja ima čudnu naviku jesti svaki dan, oblačiti se, zimi grijati, ljeti hladiti, školovati...Osim toga imam kuću koju treba dovršiti i održavati, pa auto koji treba otplačivati, tankati, servisirati...Da ne duljim i kenjam, mjesečno mogu odvajati nekih 700-800 kn. za motor. Više nemogu!

3. Ne želim kupovati rabljene motore!

4. Želim motor koji meni izgleda lijepo, na kojem sam mogu popraviti eventualne kvarove, na kojem mogu otići do posla ali i sjesti s ženom i prevaliti 300 km a da nam ne izbije kičma kroz kacigu i na kraju, da me financijski previše ne pritišće.

Do sada, po svim pokazateljima nisam naišao na nešto što bi me potpuno odvratilo od nauma da kupim motor s gornje fotke. Kada to učinim, u forumu ću otvoriti novu temu u koju ću periodički pisati točno i bez preseravanja sve što će se dešavati s mojim kinezom, te svoje osobne dojmove. Vjerujem da će ti tekstovi ponekom proleteru pomoći pri odluci da ili ne kupiti taj ili neki sličan dvotočkaš. Do tada lijepi pozdrav ekipi i sretno!