Autor Tema: HD 883 sportster roadster  (Posjeta: 2446 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline beco

• Komarac
  • *
HD 883 sportster roadster
« : Lipanj 03, 2007, 13:07:34 pm »
Interesira me ovaj motor, a najviše to hoću li imati problema s pouzdanošću mašine ili nema straha za to. To pitam zbog toga što sam čitao da je harley imao dosta problema u devedesetima s kvalitetom

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: HD 883 sportster roadster
« Odgovori #1 : Lipanj 03, 2007, 13:26:17 pm »
ne znam dali si vidio taj motor uzivo
previse para za preeeeemalo muzike
izgleda kao zing
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Lipanj 03, 2007, 14:07:05 pm »
Mislim da sa samim agregatom nebi trebalo biti nekih prevelikh problema. Osim  možda nekog curenja ulja i sličnih sitnica koje se već smatraju pod normalne. Sportster nije nikad bio najbitniji u politici tvornice, nije bio važan za image, pa je najkasnije bio na redu za ugradnje raznih novotarija. Bilo je spomena o kvarovima elektropokretača koliko se sjećam :icon_scratch:, ali neznam za kapitalne kvarove ili tvorničke greške.
Neznam kako je za održavanje, servis u Dubravi nije hvaljen, ali ima ljudi koji kod nas koji ih znaju složiti što ti je dovoljno ako ne kupuješ novi motor. Nabava dijelova je vjerojatno slična kao za talijane, nisam imao taj motor pa neznam, ali pretpostavljam da se vjerojatno dosta toga treba naručiti pa čekati jer općenito nema previše HD-a kod nas da bi Forticar imao veliki lager dijelova. Slovenija također nije baš razvijena s tom markom, ali ima mnogo dealera u Austriji i Italiji. Mislim da cijene nisu pretjerane s obzirom na marku motora. Za primjer, potenciometar gasa je jednak na mom Guzziju i Electra Glide modelu, ali je kod Harleyevih dealera dosta jeftiniji. Kaj se tiče logistike, više bih znao reći da navedeš svoju lokaciju.
Ako misliš sam održavati motor, budi spreman na nabavu kompletnog alata jer Harleyi nemaju baš ništa u milimetrima.
Cijene custom dijelova su vrlo velike jer HD je veći biznis nakon prodaje nego dok je još na traci i nevožen.

I ono na kaj te Beeble upozorio ako ga nisi bolje pogledao: motor je vrlo sitan dimenzijama, vožnju suvozačice zaboravi osim do lokalnog birca na kavu. Nije lagan, 250kg kao i Guzzi California, a na papiru ima dosta manje snage. Ide solidno, nije racer, ali daje više nego čovjek očekuje. Tank vrlo mali, i iako nije žedan, preći ćeš između dva točenja 200km samo ako si vrlo pažljiv.

taj je motor bio jedan od mojih favorita, nisam ga kupio iz nekih praktičnih razloga, pa je ovo maksimum koji mogu sada napisati, ali vrlo brzo mogu saznati više ako želiš pričekati.
google master

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
« Odgovori #3 : Lipanj 03, 2007, 14:10:51 pm »
motor koji se dosta dugo razvija (proizvodi) tako da ne postoje neke krupne mane sto se tehnike tice.
Druga je stvar sto za ulozene novce ne dobijes bas reprezetativan model, no to su opet ukusi.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Lipanj 03, 2007, 14:16:54 pm »
Dodatak

isti agregati su ugrađeni u Buelle, naravno dorađeni da imaju više snage. Tu marku cijene svi, pa i oni koji pljuju Harleya. Misli da to govori dosta.
google master

Offline Sivi

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Lipanj 04, 2007, 11:15:33 am »
Kvaliteta motora nije upitna , nisu to motori od kojih možeš očekivati nekakvu sportsku vožnju , što se tiće samoga Sportstera motor je jako malih dimenzija , inaće ga najviše voze žene po Americi , dijelovi za Harleya su jeftini pod uvjetom da ih ne kupuješ kod nas , nego direktno iz Amerike , cijene su u odnosu kod nas /2 i više jeftinije,

Imaš ovdje cijene dijelova pa si malo pogledaj :

http://www.customchrome.com/dcm/cc/view.asp?catpdf.html

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #6 : Lipanj 07, 2007, 00:00:27 am »
meni je okmotor, a i da se lijepo preraditi

Offline beco

• Komarac
  • *
« Odgovori #7 : Lipanj 07, 2007, 23:30:49 pm »
I ja mislim da bi mi bio mali-visok sam 183 cm-razmišljao sam o californiji,ali je ipak preskupa za ono što nudi-što mislite o novoj hondi shadow spirit ili je i to premalo za moju visinu

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #8 : Lipanj 08, 2007, 00:26:35 am »
I ja mislim da bi mi bio mali-visok sam 183 cm-razmišljao sam o californiji,ali je ipak preskupa za ono što nudi-što mislite o novoj hondi shadow spirit ili je i to premalo za moju visinu
zakaj bi bil premali motor..u kranjem slućaju možeš pomaknuti fuziće prema naprijed, a i sa volanom imaš velke mogućnosti..tak da ti na kraju može biti jedino prevelik :icon_mrgreen:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #9 : Lipanj 08, 2007, 23:33:41 pm »
Visok sam 191 i kad sam probao Sportstera sa pomaknutim nožnim komandama i originalnim, ravnim volanom, bi sam oduševljen položajem.
google master

Offline Vladek

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • HD XL 1200 X Sportster 48
« Odgovori #10 : Lipanj 15, 2007, 08:34:09 am »
ne znam dali si vidio taj motor uzivo
previse para za preeeeemalo muzike
izgleda kao zing

Fala na komplimentu za Zinga. Bez lažne skromnosti nekoliko neupućenih ljudi me znalo pitati da li to vozim Harley (naime skinuo sam s njega sve natpise). Razuvjerili su se čim sam ga upalio  :icon_mrgreen:

Kaj se tiče sportstera 883, to je stvarno mali motor. Nešto što nisam navikao zamisliti kad netko spomene HD. Uz male preinake se da lijepo srediti da liči na nekaj posebno.
« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2007, 08:38:24 am Vladek »