Autor Tema: Volim Moto Guzzi  (Posjeta: 67194 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Volim Moto Guzzi
« : Svibanj 06, 2007, 17:08:43 pm »
Neki dan je bila zajebancija na temu Guzzija, pa mi onda pala na pamet ideja da bacim koju sliku na forum. Firma ima dugu povijest, imali su puno jako dobrih stvari, kao recimo legendarni V8, a i mnogo krivih poteza koji su završavali reklamacijama i gubljenjem novaca. Poneki put kad malo razmišljam o njima, imam dojam kao da su jugoslavenska firma. :icon_mrgreen:
Ipak, održali su se, danas su vrlo aktivni i uspjeli su zadržat Ťono neštoť po čemu su karakteristični i zbog čega imaju svoj krug ljubitelja. Takav je još samo Ducati, ali imaju užu ponudu proizvoda. Moto Guzzi ima i uspjeha u sportu, a rade i custom motocikle.
Kako sam prekopao cijeli Internet radi slika Guzzija, evo moj mali izbor najljepših:

Prvo serija
1920.g. i prvi model ŤNormaleť

malo kasnije, GTS

« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2007, 17:18:00 pm James1100 »
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Odg: Volim Moto Guzzi
« Odgovori #1 : Svibanj 06, 2007, 17:15:32 pm »

Iz ere V2 motora, prvi je V7 Special, pravi Ťkomadť motora

a onda legendarni Le Mans, prva serija. Iako za treću seriju kažu da je najbolja, ovaj prvi mi je najljepši. Pravi, gotovi caffe racer koji od prerade traži jedino skidanje suvozačkog sjedala

Tu je i druga serija Californie,  jedan od mojih favorita među Guzzijima

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Svibanj 06, 2007, 17:31:29 pm »
Od strojeva koji se danas mogu vidjeti na cestama, prvo izdvajam model ŤStone metalť zato što je odluka da budem guzzista pala kad sam njega vidio prvi put. Kaj malo više kroma može napraviti

Od customa, još izdvajam novog Vintagea, prekrasan podsjetnik na nekadašnju policijsku V7 seriju

Uz proizvode koji nose američku filozofiju, i dalje su se radili pravi Italijani
V11 Scura
.

Poslije su Brevi dodali pravih par detalja i nastao je 1200Sport koji me oduševio pri prvom pogledu uživo. Uz njega je i Griso, jedna posebna linija koji nema ništa slično u današnjoj ponudi na tržištu.
Posljednja dva nisam stavljao slike jer ih je pun forum i imaju i svoje teme.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Svibanj 06, 2007, 17:32:39 pm »
Slike prerada kasnije, klinac se probudio i stupa u akciju :icon_mrgreen:
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #4 : Svibanj 06, 2007, 22:48:38 pm »
kaj se tiće tiće guzzija lijepi su motori..ime , duga povijest...al pogotovo ti stariji modeli, dok ovi noviji baš i :icon_rolleyes:..pogotovo moja branša "custom" tipa california pa sve verzije...izgleda prejednostavno, premonotono ,pogotovo zadnji kraj...jedino neka manje prerada kak su već bile one slike!
U svakom slučaju lijepše mi je vidjeti neki stariji model guzzia i to po par desetaka godina..mislim da je i onda bilo njihovo vrijeme i da to više nebude nikad to..samo moje mišljenje

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #5 : Svibanj 06, 2007, 23:05:11 pm »
e vidis to je stvar ukusa

meni je minimalizam zakon
BMW = bauer motor werke

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #6 : Svibanj 06, 2007, 23:12:08 pm »
upravo to, samo stvar ukusa!!!
...možda mi po izgledu ne odgovara, al da ga kupim..ko zna...možda bi mi to bil motor za cijeli život..neznam dok ne isprobam...prema tome James..napuni tank :icon_mrgreen:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Svibanj 06, 2007, 23:14:27 pm »
kaj se tiće tiće guzzija lijepi su motori..ime , duga povijest...al pogotovo ti stariji modeli, dok ovi noviji baš i :icon_rolleyes:..pogotovo moja branša "custom" tipa california pa sve verzije...izgleda prejednostavno, premonotono ,pogotovo zadnji kraj...jedino neka manje prerada kak su već bile one slike!
U svakom slučaju lijepše mi je vidjeti neki stariji model guzzia i to po par desetaka godina..mislim da je i onda bilo njihovo vrijeme i da to više nebude nikad to..samo moje mišljenje

Misliš? Ja sam recimo uvjeren da jednostavno segmentu customa u zadnje vrijeme nisu poklonili dovoljno pažnje. Osim Vintagea, odrađivali su naked modele. I za ove druge će doći vrijeme. Nevadi je već krajnje vrijeme za promjenu.
A kaj se tiče postojećih modela, problem su samo sitnice kao taj zadnji blatobran. Malo truda doma i dobiješ ovo:

li dodaš nešto sitno novaca gore za neke detalje

A zašto je Stone uspio kao model iako je to osiromašena California bez opreme i kroma. Iz istog razloga kao bilo koji "prazni" Harley. Zato sam ga i ja kupio. Evo samo malo igranja farbom

a možeš jednostavno kombinirati postojeće dijelove

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #8 : Svibanj 06, 2007, 23:26:19 pm »
Malo za one koji vole choppere

E sad malo duža priča:
slika je sa susreta Staaarih Rokera prije 2 godine. Čovjek je Vukovarac, a živi u Istri. Kupio je u Italiji 21 stari policijski 850T5. 20 je uredio i prodao, zarađeni novac je otišao na onog zadnjeg. Ako mi je lagao, lažem ja vama. Bilo kako bilo, motor sa najljepšim radom agregata koji sam ja u životu vidio. O uloženom trudu u cijeli motor, da ne govorim. Po meni, jedna od najboljih prerada Guzzija u svijetu, izgledom, urednom mehanikom, stilom. Ovo je izgled originalnog, civilnog T5

a ovo je prerada

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #9 : Svibanj 06, 2007, 23:30:06 pm »
Najčešća prerada Guzzija je ipak u caffe racere. nažalost, kad sam otvarao ovu temu, skužio sam da sam nekaj zbrljao sa fileom, pa neki interesantni nedostaju. Ali tema stoji otvorena, pa imam vremena kasnije staviti
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #10 : Svibanj 06, 2007, 23:40:13 pm »
Prerade u streetfightere zahtijevaju puno novaca, a Guzzi ipak više nije među glavnima u svijetu sportskih motora. Za te prerade popularniji su Japanci, tako da je malo vrhunskih prerada iz privatne radinosti. Ali zato postoji Ghezzi&Brian. Ovo je njihova Furia

oni rade ekskluzivne prerade Guzzija, a mislim da rade i kit za MGS 01 koji omogućava registraciju. Sliku imam, ali nemam novaca da probam kupiti i da vidim jel to istina :icon_mrgreen:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #11 : Svibanj 06, 2007, 23:41:56 pm »
Evo još jedan lijepi racer
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #12 : Svibanj 06, 2007, 23:46:15 pm »
Misliš? Ja sam recimo uvjeren da jednostavno segmentu customa u zadnje vrijeme nisu poklonili dovoljno pažnje. Osim Vintagea, odrađivali su naked modele.

a možeš jednostavno kombinirati postojeće dijelove

Ti bolje ptatiš sve kaj je u vezi guzzija i istina, šteta kaj su custom modeli malo uskraćeni po pitanju ostalih!
Sve mi je ok osim zadnjeg kraja, al kak sam reko mala prerada i to je to..npr ove dvije slike , a pogotovo ova zadnja :icon_thumright:
ps. svaka čast na dobrom članku!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #13 : Svibanj 06, 2007, 23:52:57 pm »
Kako sam ja ipak više ljubitelj američke filozofije motora, ali na talijanskim strojevima (koja kombinacija :dontknow:), oduševio me ovaj dirt track racer, barem mislim da bi u tu klasu spadao :glasses9: Ionako je show bike, u prašini ga sigurno nećemo vidjeti

I na kraju, naj prerada, car! Toliko je dobar da sliku stavljam u svaku temu u kojoj se spominje Guzzi, bio mi u avataru jedno vrijeme, bolestan sam na njega. I vidio sam ga i u živo :icon_super: Board racer po klasifikaciji, minimalizam, majstorski odrađen, totalna prerada (pogledati smještaj rasplinjača), show bike s kojim bih se ja usudio izaći i na stazu za board track.
Firestarters garage, Italia: Bellerofonte

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #14 : Svibanj 07, 2007, 01:09:45 am »
rat bike

google master