Autor Tema: Volim Moto Guzzi  (Posjeta: 67134 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Spol: Muški
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
Odg: Volim Moto Guzzi
« Odgovori #165 : Siječanj 20, 2009, 16:03:21 pm »
  Nažalost nočas nisam imao fotić uz sebe da snimim Guzzi V35 iz 84.godine ! Ide čovjek iz C.Gore i vozi gaa na prikolici za Nizozemsku, Guzzi naravno SMB boje i u original stanju i izgleda kao novi(a kaže da tako i radi) kupljen od vojske!

Kaže čovjek dao za njega 350 €, a ja mu kažem nisu ti ga prodali nego POKLONILI !!! 

P.S.

wulfy vidi ima li još koji da trgujemo  :icon_mrgreen:

To je rasprodano iz vojnih magacina za male pare posto sada CG vojska nece da cuva toliku mehanizaciju (Slovencima smo poklonili jednu podmornicu npr.)

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #166 : Siječanj 20, 2009, 21:23:42 pm »
To je rasprodano iz vojnih magacina za male pare posto sada CG vojska nece da cuva toliku mehanizaciju (Slovencima smo poklonili jednu podmornicu npr.)

A kam bu to metnuli  :icon_scratch:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
« Odgovori #167 : Siječanj 20, 2009, 21:48:02 pm »
Ta konkretna podmornica ide u muzej ...

Kao, vojska se totalno reorganizije, NATO standardi, trte mrte, a po tim standardima trenutno ima puno gvozdjuruje

NATO se pita, odnosno  :Rcowb:

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #168 : Siječanj 20, 2009, 22:46:44 pm »
Muzej  :icon_scratch: strah me da pramac ne bude u Trstu, a krma u Karlovcu  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #169 : Siječanj 20, 2009, 23:13:50 pm »
Muzej  :icon_scratch: strah me da pramac ne bude u Trstu, a krma u Karlovcu  :llllol:

:llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol:

Ma znam da su čistili skladišta, ali čovjek je stvarno "imao više sreće nego pameti" ili jaku vezu jer je motor izgledao stvano kao da je jučer izašao iz tvornice DOSLOVNO !!!
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #170 : Siječanj 20, 2009, 23:19:03 pm »
Jedan od orijentira za buduću preradu. nije mi baš imitacija ovoga u planu, ali od svega treb auzet nešto dobro...
google master

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #171 : Siječanj 20, 2009, 23:26:49 pm »
  Kaj je ovaj žmigavac od "Dajca" bio dio serijske opreme  :icon_scratch:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #172 : Siječanj 20, 2009, 23:38:33 pm »
ne. ni auspuh
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #173 : Siječanj 21, 2009, 11:29:58 am »
 :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #174 : Veljača 13, 2009, 08:17:54 am »
evo jedne krasotice za JAMES 1100
Kad več planira preuredi motor, pa da ima inspiraciju.

izvor slika je strani forum.
Žao mi je kaj neznam autora prerade.
Bilo bi ljepo da ga mogu spomenut.
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #175 : Veljača 13, 2009, 09:05:56 am »
imam te slike, ali mi se osobno ne dopada pa nisam stavljao. prvo me smeta ispuh koji bih ja o0stavio dolje u bitno kraćoj verziji. Dalje, ova je prerada prilično koštala, pa  da sam ja to išao raditi, stavio bi T-bar odmodela Aluminium koji bi trebalo kromirati jer je u originalu mat. Ostavio bih originalne Brembo diskove koji imaju dovoljno lijep izgled i koji višeodgovara ovom stilu prerade. Diskovi koji su ugrađeni na taj motor, svojim izgledom više odgovaraju old style izgledu, classic chopperu ili bobberu. Ali to je vkerojatno zato što je mijenjao i cijeli kotač naprijed zajedno s vilicama pa nije htio ništa pripasivati.  Finalni prijenos nije trebalo lakirati kad već nije lakiran blok motora. Zadnji blatobran mi nije dovoljno zaobljen, ne uklapa mi se u liniju kad ga se pogleda u cjelini sa tankom goriva. Isto tako i ova ralica naprijed. Serijski retrovizori mi se na uklapaju u ovu preradu.
Moja ukupna ocjena za taj motor je da su na nekim stvarima nepotrebno potrošeni novci, dok se štedilo na detaljima koji bi motoru dali više stila, a sami po sebi nisu preskupi. Mislim da vlasnik jednostavno nije dovoljno u toku sa chopperima, a nije sam po sebi inovativan. Vjerojatno je bilo dijelova kod raznih frendova i slično, a puno se uložilo u farbanje i obradu detalja.

A sad pohvale:
prvo je dobro da taj moto postoji jer su rijetke ovakve totalne prerade Guzzia koje mogu ostalima pokazati neka rješenja i ideje. Sviđa mi se kako su spustili cijeli motocikl, jer to na Guzziu nije jednostavno smisliti. Design zadnjih topova mi je super i u planu je nešto takvo i za moju kobilu. Usis zraka je atraktivan za vidjeti, a ujedno je odrađen bez kompliciranja, jer se na tom mjestu ispod tanka nalazi serijski filter. Dobar posao koji nije tražio brojne preinake u prostoru oko agregata. Le Pera mi je favorit među sicevima i to je bila jedna od skupljih stavki na ovom motoru, ali izgleda super. Dobro su uklopljene prednje nožne komande.
google master

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #176 : Veljača 13, 2009, 09:23:28 am »
Naravno da bi na svikoj preradi našo detalje koji nisu najbolje riješeni.
Verojatno i da se radi prerada pod mojom palicom na kraju bi nošo detalj koji bi se mogo bolje napravit.

Al sam stavio ovu preradu jer se na njoj najbolje vidi kako GUZZIJEV agregat prekrasno izgleda na "CHOPPER" motrima

Meni se osobno na ovom ne sviđa kako je izveden filter,(bez obzira na atraktivnost)sjedalo, visina ispiha.........
Al u globalu ovo je najljepša i najatraktivnija prerada Guzzija koju sam vidio!
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #177 : Veljača 13, 2009, 19:46:30 pm »
Guzzi Ness   :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #178 : Veljača 13, 2009, 22:39:27 pm »
imam te slike, ali mi se osobno ne dopada pa nisam stavljao. prvo me smeta ispuh koji bih ja o0stavio dolje u bitno kraćoj verziji. Dalje, ova je prerada prilično koštala, pa  da sam ja to išao raditi, stavio bi T-bar odmodela Aluminium koji bi trebalo kromirati jer je u originalu mat. Ostavio bih originalne Brembo diskove koji imaju dovoljno lijep izgled i koji višeodgovara ovom stilu prerade. Diskovi koji su ugrađeni na taj motor, svojim izgledom više odgovaraju old style izgledu, classic chopperu ili bobberu. Ali to je vkerojatno zato što je mijenjao i cijeli kotač naprijed zajedno s vilicama pa nije htio ništa pripasivati.  Finalni prijenos nije trebalo lakirati kad već nije lakiran blok motora. Zadnji blatobran mi nije dovoljno zaobljen, ne uklapa mi se u liniju kad ga se pogleda u cjelini sa tankom goriva. Isto tako i ova ralica naprijed. Serijski retrovizori mi se na uklapaju u ovu preradu.
Moja ukupna ocjena za taj motor je da su na nekim stvarima nepotrebno potrošeni novci, dok se štedilo na detaljima koji bi motoru dali više stila, a sami po sebi nisu preskupi. Mislim da vlasnik jednostavno nije dovoljno u toku sa chopperima, a nije sam po sebi inovativan. Vjerojatno je bilo dijelova kod raznih frendova i slično, a puno se uložilo u farbanje i obradu detalja.

A sad pohvale:
prvo je dobro da taj moto postoji jer su rijetke ovakve totalne prerade Guzzia koje mogu ostalima pokazati neka rješenja i ideje. Sviđa mi se kako su spustili cijeli motocikl, jer to na Guzziu nije jednostavno smisliti. Design zadnjih topova mi je super i u planu je nešto takvo i za moju kobilu. Usis zraka je atraktivan za vidjeti, a ujedno je odrađen bez kompliciranja, jer se na tom mjestu ispod tanka nalazi serijski filter. Dobar posao koji nije tražio brojne preinake u prostoru oko agregata. Le Pera mi je favorit među sicevima i to je bila jedna od skupljih stavki na ovom motoru, ali izgleda super. Dobro su uklopljene prednje nožne komande.

Perfekcionist :Rhmm:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline 750

• Novi V.
  • Vizir
  • **
  • Suzuki - DL650-K7
« Odgovori #179 : Veljača 14, 2009, 10:16:52 am »
izvor slika je strani forum.
Žao mi je kaj neznam autora prerade.
Bilo bi ljepo da ga mogu spomenut.

Autor projekta "THE STONED CRAZY" je Johnny J.
Phone: 814.432.5888
Fax: 814.432.5888
email: monacocstmguzzi@csonline.net
Our hours are: Tues-Thurs 10am-6pm
Fri 10am-8pm, Sat 9am-2pm
Closed Sunday and Monday
Ask for Johnny J