Autor Tema: Željava, Objekt 505 i Gola Plješivica  (Posjeta: 59221 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • Spol: Muški
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
Odg: Gola Plješivica i ''Objekt 505''
« Odgovori #45 : Veljača 10, 2008, 14:05:05 pm »
Nadam se da ču se ovaj put priključiti ekspediciji i da neće biti ne planiranih sr....a . :icon_thumright:
nemere hajvan biti insan al more insan biti hajvan

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #46 : Veljača 10, 2008, 23:08:20 pm »
Pogledajte što je moglo biti uzor za izgradnju Željave i kako to kuturan narod zna unovčiti  :icon_mrgreen:

http://hem.bredband.net/rehpat3/bunker/bilder/saveberget/saveberget.html
http://www.aeroseum.se/english/index.html
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #47 : Veljača 10, 2008, 23:13:47 pm »
A što bih tek tu radio  :icon_mrgreen: Za one koji ne znaju čirilicu nemam namjeru prevoditi jer tko vam je kriv kaj ste se prekasno rodili  :llllol:

http://community.livejournal.com/brest_stalker/1238.html
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
« Odgovori #48 : Veljača 11, 2008, 08:29:35 am »
A što bih tek tu radio  :icon_mrgreen: Za one koji ne znaju čirilicu nemam namjeru prevoditi jer tko vam je kriv kaj ste se prekasno rodili  :llllol:

http://community.livejournal.com/brest_stalker/1238.html

valjda ruski  :icon_scratch:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #49 : Veljača 11, 2008, 09:20:36 am »
Naši bi to sve prije minirali i digli u zrak nego da to malo urede i naprave biznis.... ali uvijek se tu mogu uzgajati šampinjoni, kaj ne?  :icon_mrgreen:

Ok, ajmo sada ovako.... Kome se ja mogu prikrpati? Da čujem ponude...  :icon_mrgreen: Uzimam kameru i digitalac!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
« Odgovori #50 : Veljača 11, 2008, 09:31:50 am »
Vozim te ja  :icon_mrgreen:  vrlo rado  ali ja i ti na 125ccm  :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :Rjok: :Rjok: :Rjok:

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #51 : Veljača 11, 2008, 10:12:08 am »
Naši bi to sve prije minirali i digli u zrak nego da to malo urede i naprave biznis.... ali uvijek se tu mogu uzgajati šampinjoni, kaj ne?  :icon_mrgreen:

Ok, ajmo sada ovako.... Kome se ja mogu prikrpati? Da čujem ponude...  :icon_mrgreen: Uzimam kameru i digitalac!  :icon_mrgreen:

Možeš samnom, ali buš puno slikal :icon_thumright:
Ja vozim ko tetka, pa te ne bi trebalo biti strah:-)))

Ne znam da li bum na bevu ili već padne kawac do onda, ali count me in :icon_super:
Wazzuuup

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderator
« Odgovori #52 : Veljača 11, 2008, 21:51:38 pm »
Možeš samnom, ali buš puno slikal :icon_thumright:
Ja vozim ko tetka, pa te ne bi trebalo biti strah:-)))

Ne znam da li bum na bevu ili već padne kawac do onda, ali count me in :icon_super:

Hvala na ponudi! Čuj kada se nije javila ova ekipa kaj ima mrcine od motora onda budem se prikrpal tebi na Bevery!  :icon_mrgreen: Vada bude izdržal do tamo i natrag s nama na grbači!  :icon_mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #53 : Veljača 11, 2008, 22:27:12 pm »
  Ja sam još prošle godine želio ići, ali me motor zezao, nadam se da ove ne bude ništa iskrslo pa da se vidimo  :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #54 : Veljača 11, 2008, 23:22:07 pm »
valjda ruski  :icon_scratch:

Nisam pisao o jeziku nego o pismu, a pismo je čirilično  :Rgy: Nije da sve kužim ali snalazim se.  :icon_mrgreen:

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
Odg: Željava, Objekt 505 i Gola Plješivica
« Odgovori #55 : Travanj 30, 2008, 16:23:06 pm »
i...... jel ima dobrovoljaca :icon_eek:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #56 : Travanj 30, 2008, 21:24:05 pm »
i...... jel ima dobrovoljaca :icon_eek:

Čekaj da se otopi snijeg gore !
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline rainmaker

• Komarac
  • *
  • Budi ponosan !
« Odgovori #57 : Travanj 30, 2008, 21:24:43 pm »
1 pitanje: jel moze moj x9 250 pratit vas tempo? ako moze ( max 135 km/ h) onda san jos jedan igrac vise za ovu akciju? Sorry jos jedno pitanje: koliko vas ima koji imate skutere do ove kubikaze a tili bi isto ic,jer ako nas je viseto je zakon da smo u nekoj istoj ekipi da se mozemo pratit?
Ajmo ekipa! Ide se!!!
r'n'r...

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #58 : Srpanj 07, 2008, 02:19:27 am »
2rainmaker: nisam dugo otvaral ovu temu pa zato malo oprosi na kasnom odgovoru. Načelno bi mogao pratiti ekipu do tamo alito ti ne bi ništa značilo jer se ekipa obično okuplja ili na Borju ili jednoj birtiji koja je poslije kontaminacije jednog člana jednog drugog foruma zatvorena pa se u njoj više ne prikupljamo jer i da radi više ne bi smjeli  :llllol: Drugi je problem što se na takve ture baš ne odlučuju oni koji nemaju enduro motore jer se onda zabrije okolo po planini, a tamo ti sa svojom pilom ne da ne bi mogao ali bi ekipa ponorela čekajući te jer skut ipak nije za takav teren. Moglo bi se nešto organizirati kada bi bilo zaineresirano više članova za posjet koji nemaju endurce jer bi onda prihvatio da ide sve laganini ali stvarno pod uvjetom da ih ima bar nekoliko jer mi se više ne ide toliko niti na Golu, a još manje na Željavu pogotovo u podzemlje jer sam već bio i previše puta i u jednom i u drugom objektu da bih to ponovo činio. Dakle nije toliko do mene koliko je do drugih. Na Golu može načelo bilo koji motor samo kaj to onda traje (oko 12km makadam)dok na željavu može doći bilo što pd uvjetom da murija ne stvara probleme.

Evo kako je to bilo ove subote

Nakon što me nazval AnteK i poslije par piva (Pudla)i ledenog čaja (moja malenkost) i nije ga bilo teško natjerati na ponovno penjanje na Golu Plješivicu napose što je čovjek napravio dugu stanku od nekoliko dana nakon što je odvalio oko 7000 km kroz Rusiju, Ukrajinu i Rumunjsku. Mjesto okupljanja smo dogovorili u Vili Velebiti par km od Borja jer se više ne smijemo okupljati u birtiji Katarina blizu Željave jer je kontaminirana i zatvorena zbog jednog člana jednog foruma. Ustajanje oko 6 sati papica i pravac naplatne tj. OMV-ova benzinska poslije njih. Čekam Pudlu koji kasni cijelih 2 minute i palimo prema KA. Na autocesti je horor situacija tako da je za ponoreti jer u par navrata skoro da stajemo jer se par čeških novopečenih tajkuna odlučuje u svojim kampica pretjecati druge kampice par kilometara većom brzinom naravno sve u zadnji tren. Slijede ih i ostali zemljaci i susjedi tako da se u jednom trenutku vozimo i po zaustavnoj traci jer ljudi stoje u koloni u gužvi koje ni nema. Osim iskusnih čeha još smo imali problema i sa iskusnim janezom u isluženoj bemburi koji se po D1 odlučio voziti kao da ima motor, a ne kantu od 10 kvadrata tako da je bilo par puta malo i škakljivo. Najbolji biser u svemu je bio jedan rumunj u onom patonu (američanski tenk iz WWII) od Tuarega kojemu nije bila dovoljna jedna traka nego si je još prisvojio pa skoro i pol druge tako da se ekipa iz kontra smjera vozikala malo i po šodru. J...i ga ne znaju ljudi koliko on ima veliki auto i kaj mi uopče tu delamo na cesti dok se on vozi. Nakon što smo ga sa strahom prešli pičimo prema Korenici tj. par km prije nje u Vilu Velebitu. Ispred vidimo jedan KLE mada je gazda puno uočljiviji, a odaziva se na ime Kroko. Nakon nekog vremena dolaze još dva KLE tj. NikolaM i njegov prijatelj (zaboravih ime, sorry) dok AnteK i Shadow kasne jer je Anti opal lanac što on stara iskusnjara rješava brže nego Harry Poter svojim štapićem mada mu vrijeme curi i kasni pol sata.

Vila Velebita

Kako su sve enduro motori penjanje ovaj put ide vrlo brzo uz ogromne oblake prašine tako da se katkada ne vidi motor koji je možda 30-ak metara ispred tebe. Prvo stajanje imamo na dijelu gdje se cesta odvaja za odašiljač i sami objekt Gola.

Raskrižje

Da se ne zaboravi ovdje je nekada bilo frkovito tako da se baš ne baulja svukuda

Gola Plješivica Pudla (onaj kome je vruće) AnteK (onaj kome je hladno)

Pudla mi je pričal da su gotovo sličan smještaj imali i u Ukrajini.

pogled iz dnevnog boravka je očaravajući bez obzira što ima magluštine

poluispravni primjerak puščanog metka 7.9mm x 57 za popularnu tanđaru i još neke grmeče štapove

opet su me natjerali da idem u podzemlje tako da odlučih da to u buduće ima svoju cijenu od barem 1/2 kg janka i 1 pive u restoranu Bosna u Bosni(janko 100kn/kg, piva 10kn) pa si vi mislite

Shadow, Nikolin frend (zaboravih mu ime) i Kroko

Koliko god vani bilo sušno unutra je sve vlažno jer nema prisilne ventilacije tako da se stvara čak i ''magla''

opet nailazimo na betmena dok od robina ni traga ni glasa. Valjda se on zna bolje skriti

tko bi rekao da je Kroko ovo u stanju izvesti. Svaka Čast majstore to ni Beeble ne može :icon_thumright:

koji se motori kvare? Naravno KLE  :llllol:

i opet

negdje na pol puta i 917m/nm od kuda negdje i počinju oblaci prašine tako da nema baš nekog fotkanja. Na gornjem dijelu je krupnije kamenje i slabija vegetacija tako da voda sve ispere.

negdje iznad Korenice kada sam osjetio nevjerojatnu glad, aonda postajem nervozan. Slijedom toga strateški smo se izmjestili na drugu stranu brega čak i u drugu državu, a ono što smo tamo dobili na stolu nije za vaše okice jer sam ionako bio pregladan, a poslije preumoran od klope za fotkanje

Mig 21 na Turnju naravno oboreni da ne bi mislili da može letjeti. Dovučen sa Slunja jer je tamo zveknul dok pilot fantazira negdje po BG. To je iz neprovjerenih izvora.

J...o te koja bi to zurka bila da se ovaj fen vužge  :llllol:

deca toliko do sljedećeg puta  :icon_mrgreen:

« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2008, 02:24:53 am Lolo »

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #59 : Srpanj 07, 2008, 08:40:21 am »
kaj si ti otvorio turisticku agenciju ili vise nemas ideje za novom destinacijom  :icon_scratch: :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke