Autor Tema: Željava, Objekt 505 i Gola Plješivica  (Posjeta: 59111 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Repava

• Gost
Odg: Gola Pelješivica i ''Objekt 505''
« Odgovori #15 : Svibanj 05, 2007, 00:37:53 am »
polako i nema frke. dođi trenirat u moju ulicu :icon_mrgreen:

svaka cast, vise nego korektno "odradjeno" i nadasve zanimljivo, super, to se trazi :-)

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #16 : Svibanj 05, 2007, 09:50:02 am »
  Svaka čast lijepa tura!  :icon_super:

Tak nešta bih ja volio probat sam neznam kak bi mi motor podnio toliki makadam  :icon_scratch:

Hrvoje je uspio istina sporo doći gore gore sa svojim Tuonom tako da ne vidim razloga zašto ne bi i ti ili neko drugi. Istina meni takav režim vožnje baš ne paše ali ako netko ide s menom i ako ne može brže onda mu se prilagođavam sporijom vožnjom. Koliko sam ja mogao biti brži za Golu toliko su oni mene masirali na asfaltu kada smo se vraćali i ta je vožnja bila više nego šarf kako za moj motor tako i za mene.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Simon

• Samobor
  • Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • CB 400N / GSX 550EF
« Odgovori #17 : Svibanj 05, 2007, 10:31:19 am »
Odlicno.. :icon_thumright:
Jednog dana kad cu imati pravi motor i ja bi to htjela vidjeti uzivo.
M.K. KOMPA
http://www.mk-kompa.com/
You have the right to remain silent.
anything you say will be misquoted,
and used against you..

Prevodim s njemačkog, pa ako neko treba..

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #18 : Svibanj 05, 2007, 12:29:03 pm »
Opet i opet  :cussing: gore se može načelno sa svakim motorom samo sa nekima možeš jako brzo, a nekima treba vremena  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Simon

• Samobor
  • Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • CB 400N / GSX 550EF
« Odgovori #19 : Svibanj 05, 2007, 22:18:53 pm »
Opet i opet  :cussing: gore se može načelno sa svakim motorom samo sa nekima možeš jako brzo, a nekima treba vremena  :icon_mrgreen:

ako mislis da moj skuter moze gore doci u komadu ja sam prvom prilikom kad opet ides za .. :icon_mrgreen:
M.K. KOMPA
http://www.mk-kompa.com/
You have the right to remain silent.
anything you say will be misquoted,
and used against you..

Prevodim s njemačkog, pa ako neko treba..

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #20 : Svibanj 05, 2007, 22:41:21 pm »
Kreće se 26. svibnja i za sada ima popriličan broj zainteresiranih. Vjerojatno mjesto okupljanja će opet biti odmorište Borje kod Korenice sa dvije opcije A: Gola Plješivica, B: Željava ili jedno i drugo. Motora za sada ima različitih do bola tako da ako se odlučiš možeš sama odabrati tempo do tamo i natrag jer čisto sumnjam da buš mogla pratiti tempo neke grupe. Ja za sada kako stvari stoje idem i to vjerojatno opet solo do tamo jer mi se neda naganjati, a takovih će sigurno biti.  :icon_mrgreen:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #21 : Svibanj 05, 2007, 22:47:18 pm »
ja idem s tobom onak polako ko po Y  :angel8: :binkybaby: :motocikli006:
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #22 : Svibanj 05, 2007, 22:56:26 pm »
Ovuda ili ...  :llllol:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #23 : Svibanj 05, 2007, 22:57:23 pm »
ma kud god trenirem do jamesa doma vrlo cesto
 :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #24 : Svibanj 05, 2007, 22:58:42 pm »
Ajde de bumo vidjeli  :icon_mrgreen:

Offline bihacanin

• Bihac
  • MMP
  • honda NTV 650
    • emaco bihac
« Odgovori #25 : Svibanj 09, 2007, 15:58:13 pm »
Saka cast  :icon_super:  Vidim namjeravate ponovo na Pljesevicu a onda vjerovatno u BiH na cevape   :motocikli010:  nadam se da cu ja biti u Bihacu, a ako budem tu zovem turu :hello: :Rbis: dobro dosli
nemere hajvan biti insan al more insan biti hajvan

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #26 : Svibanj 24, 2007, 22:56:58 pm »
Evo da vidite kako neki novi klinci (možda i nisu baš klinci) prezentiraju naš mali avanuristički izlet  :icon_thumright:
http://www.youtube.com/watch?v=vddRfW9_M9g
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2007, 23:00:21 pm Lolo »

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #27 : Svibanj 24, 2007, 23:46:27 pm »
Evo da vidite kako neki novi klinci (možda i nisu baš klinci) prezentiraju naš mali avanuristički izlet  :icon_thumright:
http://www.youtube.com/watch?v=vddRfW9_M9g

Pa stvarno buš završil u Holywoodu jednog dana   :icon_mrgreen:

:icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #28 : Svibanj 24, 2007, 23:51:27 pm »
Je počeli su snimati filmove o meni a nitko niš ne plača  :llllol: inače taj lik ima svoju stranicu koja je posvečena samo Željavi i taj link imaš negdje na prvoj stranici.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #29 : Svibanj 30, 2007, 08:34:44 am »
Kako je bilo najavljeno opet se okupila ekipa dapače čak dvije za putovanje na Golu Plješivicu i Željavu. Prvu ekipu je činila omanja skupina u sastavu AnteK, NikolaM i njegov frend (zaboravih ime) tvigi i moja malenkost dok je ona druga skupina bila skupina metroseksualaca predvođena drugom Hrvojem. Kako su šatoraši bili ranoranioci tako je i njihovo okupljanje bilo u 9 sati na početku makadamske ceste na Golu negdje između Prijeboja i Rudanovca.

AnteK, NikolaM i njegov frend, tvigi i ja iza fotoaparata

kratka pauza na mjestu od kuda puca prekrasan pogled na Korenicu, dio Plitvičkih jezera na otprilike 1400m/nv.

nakon dolaska na Golu malo sam se razočarao jer sam vidio da ekipa strvinara na sekundarne sirovine ne miruje tako da je prilazna cesta prilično raskopana iz razloga krađe svega što miriši na bakar ali je i u unutrašnjosti bilo tragova dodatne devastacije  ionako devastiranog objekta. Čovjeka još više rastuži podatak (prema priči frenda NikolaM) da je taj objekat poslije Oluje bio u čisto solidnom izdanju.

Spavaona tj. ono što je od nje ostalo

terasa sa Koreničke strane

dolaskom na Golu upoznao sam još jednog  ljubitelja off roada s nadimkom Plava kuća koji je moram priznati prilično šutljiv tako da sam uspio s njim prozboriti tek par riječ.

nakon divljenja vandalizmu što ljudi ponešto i prirode odlučismo da se spustimo u podzemni dio objekta koji isto nije bio baš pošteđen od sakupljača sekundarnih sirovina.

Hodajući tim tunelima došli smo do zaključka da ih ima sigurno u dužini od nekavih 400-500 metara sa izlazima na sve strane svijeta tako da njima možete doči iz HR u BiH.

vrata i stepenice u hodniku koji vodi prema prilaznoj cesti na BiH strani, a sve negdje dvadesetak i više metara ispod zemlje

AnteK, Plava kuća i NikolaM

zbog ratnih operacija koje su vođene oko i na objektu nije zgorega imati na pameti i ovu obavijest mada čisto sumnjam da postoji neka realna opasnost toga tipa

kako su pripadnici kanadskih postrojbi SFOR-a očito imali viška vremena i crtačkih sposobnosti evo i malo njihovih uradaka

Kako sam napisao bile su dvije ekipe, a ovo je dolazak one krmežljive metroseksualne koja se okupila na Borju u 11 sati sa onim čudnim motorima koji imaju puno brojki i slova koje ni sami dragi Bog ne može zapamtiti, a koji nisu baš nešto za vožnju po ovim divnim cestama

kada su se prikupili, a to je potrajalo prepoznah Hrvoja, dr Chalu sa boljom polovicom, Zlikavca, Medu, Gorana zzz, Chimpu, franca … sve skupa sa 12 motora

kako nismo imali namjeru ponovo se penjati na Golu, a usput smo i ožednili odlučismo prečicom presječi put do Ličkog Petrovog sela u kafe bar Katarina kojeg je izgleda radio još Franjo Josip

bez obzira na to inventar bi se mogao mijenjati barem svakih nekoliko desetljeća jer stol ne odiše nekom čistočom ni ljepotom, a stolice su podesne za one od 50 – ak kg jer za one teže nije baš sigurno da bu i ostali u njima. Nažalost čekajući onu drugu ekipu na onim čudnim motorima dočekali smo kišu tako da se nismo mogli maknuti iz tog pajzla narednih sat i nešto vremena, a već smo počeli osječati neodoljivu želju da pojedemo nešto pogotovo zato što su se iz naših želudaca počeli javljati neki čudni zvukovi.

ukazanjem prvih tragova sunca napravili smo paljevinu prema Bosni i restoranu Bosna gdje su se konačno udružile motociklističke snage  iz lijepe naše i zdušno navalile na janjetinu barem neki od njih mada je trebalo vremena dok smo sve to dobili jer istina mlada zgodnička konobarica bi se baš mogla kandidirati za Guinnessovu knjigu rekorada tako da sam stjecao dojam da bi nas prije poslužio netko tko bi to sve donosio iz Zagreba. Nakon papice ponovo je došao red kiše tako da smo napravili pauzicu na graničnom prijelazu Izačić koju su neki iskoristili za popravak nekvarljivih motora marke Aprilia u vlasništu druga Hrvoja

Franc (mehaničar) I Hrvoje vlasnik u akciji

unatoč kiši ipak smo odlučili otiči do Željave gdje je kiša naravno prestala padati i napraviti par fotki na početku pisti tri i četiri, a sve ispred tunela jedan i dva.

trnutačno stanje ulaza u tunele izgleda zatrpano jer su ispred tunela nasipane dosta velike količine zemlje jer su nedugo poslije naše zadnje posjete uhvačeni bosanci kako kroz tunele šveraju ljude u autima. Ovaj put smo si dali malo više truda pa smo otišli znatno dublje u tunele, a i bili smo opremljeni boljim lampama mada je ovaj put vidljivost bila prilično slaba
jer je u tunelu bilo prilično maglovito što se osobito odrazilo na kvalitetu fotografija tako da se ovaj put nisam baš nešto trudio fotografirati.

Ovo su ostaci onih vratašca od sto tona i debljine jednog metra

tunel koji vodi u kontrolni toranj

i Hrvoje u samome oknu koje vode negdje gore u šumu

nakon bauljanja od kojih sat vremena i istraživanja tunela i onih pokrajnih prolaza sve skupa možda 300.injak metara u dubinu odlučismo se na pokret prema zapovjedništvu baze gdje smo nabacili još jednu skupnu ispred DC3 i onda krenulu svatko na svoju stranu sa željom da opet dođemo i istražimo malo više .

Nastavak slijedi sa slijedećeg posjeta.

Usput pozdrav članovima koji su rekli da buju vjerojatno išli ali je očito bio jači zov pive iz Zeline.