Autor Tema: nove vozačke dozvole  (Posjeta: 20123 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline honda22

• Vizir
  • **
  • Spol: Ženski
  • Honda CBR 600 F
Odg: nove vozačke dozvole
« Odgovori #15 : Travanj 04, 2007, 09:08:14 am »
Hebiga ljudi.Moja je vrijedila do 2030. i odem neki dan upisati C kat.
i nova dozvola vrijedi 10 god,pitam zakaj samo 10 kad nemam nikakva ograničenja
,a vele da je to sad maximum za dozvolu.Eto i tu se beru pare...

Da nove vozačke vrijede 10 godina,nemam ni ja nikakva ograničenja,ali po mom mišljenju to je ok stvar. Jer smatram da je ono bila glupost da vozačka vriejdi do penzije. Pa masa ljudi nije sposobna voziti kao u mladim danima...,nedaj bože čovjek se razboli,malo pukne na živce,strada vid...ovo ,ono a ima vozačku do penzije. Pa takav vozač nije baš za promet. Ovako je bolje,..
Vozim samo Honde
oprez ... pazi MINE

Offline traxman

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • moja cRRna ljubav
« Odgovori #16 : Travanj 04, 2007, 10:14:44 am »
Bome dobro da je neko spomenuo vozacku jer ja sigurno nebi iso pogledat dokle to sranje vredi, a sjecam se da ne vredi predugo. Moja vredi do 06.2007  :icon_mrgreen: Znaci uskoro moram opet na pregled zbog jebenih naocala koje uvjek nosim kad vozim. Istina je da je dobro da svi idu na ljecnicke preglede s vremena na vrijeme, posebno za vid to je ipak najbitnije. Ali glupo je to kaj moram platiti 250kn barem je tolko do sad bilo, a cuo sam price da je sad to poraslo na 450kn, ako je jebem im mater lopovsku svima po redu, plus naravno nova vozacka. I sad ti uzmi primjera radi besplatni pregled kod opticara ili Bogte pitaj kolko puta manji pregled kod okulista za istu stvar, ali oni moraju uzeti 250 ili ak je istina 450kn, ma sramota. I da je to nekakav pametni pregled, citam ona kurceva slova i odgovorim na 5 usmenih pitanja dal imam kakvih psihickih problema (ko ih nema danas ;-) ) i dobim komad wc papira koji skupo platim. Kud ide ova lopovska drzava :dontknow:
Sjecam se te djubradi kad sam s 18 polozio dobio sam vozacku na 3 godine, nisam niti obraco paznju glavno da je vozacka u djepu ,onda kad je to proslo i trebalo opet dati 250kn, onda sam popizdio i reko im kaj seru s tim 3 godine, mlad sam kaj bum svake 3 isao davati 250kn a neki coravi kreten bez refleksa od 60g ne treba, onda su mi dali na 7god i sad to istice, ali su zato mozda sad digli na 450kn, pa mi je opet doslo na isti k. Koja svinjarija! Necu vise srati, jer mi se stvarno pocelo srati od takvih lopovluka!

Jel netko iso nedavno na pregled, ili polago pa zna kolko je sad taj ljecnicki?
Traxman
ex MK Weekend Monster

RED POWER RANGER

moj ex kawasaki Z750R brutale

Repava

• Gost
« Odgovori #17 : Travanj 04, 2007, 10:25:59 am »
  Samo !!! Ja sam miran do 2031g.  :@:

Samo?? Meni vrijedi do 2046. Ha! :-)

Repava

• Gost
« Odgovori #18 : Travanj 04, 2007, 10:35:16 am »
Da nove vozačke vrijede 10 godina,nemam ni ja nikakva ograničenja,ali po mom mišljenju to je ok stvar. Jer smatram da je ono bila glupost da vozačka vriejdi do penzije. Pa masa ljudi nije sposobna voziti kao u mladim danima...,nedaj bože čovjek se razboli,malo pukne na živce,strada vid...ovo ,ono a ima vozačku do penzije. Pa takav vozač nije baš za promet. Ovako je bolje,..

Mislim da je ovo samo uzimanje dodatane love, a sto se tice voznje ... masa ljudi nikad ne nauci voziti pa i kao mladi, a i kao stariji dovode sebe i druge sudionike u prometu u rizicne situacije ... Mislim da nema neke najbolje metode jer ljudi su razlicito talentirani za voznju pa nekima vozacku ne bi trebalo dati ni na 2 dana jer NE ZNAJU vozit, ali se to ocigledno ne dogadja, ne? Prema tome, ne vidim drugog razloga do "zgrtanja" love za "obnavljanje" vozacke jer ce na cesti uvijek biti ljudi koji voze dobro, drugi nesto losije, treci katastrofalno i tu nema univerzalnog mjerila! Pa kad ga vec nema, da se onda bar skrati birokracija.

Offline honda22

• Vizir
  • **
  • Honda CBR 600 F
« Odgovori #19 : Travanj 04, 2007, 11:03:58 am »
Mislim da je ovo samo uzimanje dodatane love, a sto se tice voznje ... masa ljudi nikad ne nauci voziti pa i kao mladi, a i kao stariji dovode sebe i druge sudionike u prometu u rizicne situacije ... Mislim da nema neke najbolje metode jer ljudi su razlicito talentirani za voznju pa nekima vozacku ne bi trebalo dati ni na 2 dana jer NE ZNAJU vozit, ali se to ocigledno ne dogadja, ne? Prema tome, ne vidim drugog razloga do "zgrtanja" love za "obnavljanje" vozacke jer ce na cesti uvijek biti ljudi koji voze dobro, drugi nesto losije, treci katastrofalno i tu nema univerzalnog mjerila! Pa kad ga vec nema, da se onda bar skrati birokracija.

Jasno da neki nikad neće naučit voziti...slažem se sa tobom  :icon_thumright: ... i jasno da je to zrgtanje love... sve to stoji što si napisala,ali i dalje smatram da je to dobro što vrijedi na 10 godina... jer u 10 god se puno toga zdravstveno može promjenit kod čovjeka a kamoli do penzije ... To sam htjela reč
Vozim samo Honde
oprez ... pazi MINE

Offline V_max

• Slavonski Brod
  • R.I.P.
  • Suzuki Bandit 600N
« Odgovori #20 : Travanj 04, 2007, 12:09:13 pm »
Citat:
Jel netko iso nedavno na pregled, ili polago pa zna kolko je sad taj ljecnicki?
ja sam isao jucer...290 kn sam platio ocni i pregled ljecnice...vjerojatno je i ostalo uracunato ali nisu
me slali na psiho test jer imam vec B a i prosao sam ljecnicki prije godinu i nest dana kada sam isao na staz...

Vanja

Offline Piva

• Tourer
« Odgovori #21 : Travanj 04, 2007, 12:26:52 pm »
meni vrijedi zbog nošenja naočala do 9 mjeseca 2009.........

:icon_thumright:
potpuno se slažem.....ja sam imala neku sitnu dioptriju kad sam dobila vozačku,al to mi je već osiguralo ograničenje.istovremeno moje društvo nije imalo problema s vidom,dobili su neograničeno vozačku,a sad već svi nose naočale,a neki imaju i goru dioptriju od mene,al nemaju ograničenje.....sam se smiju kad ja caltam za novu

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #22 : Travanj 04, 2007, 15:18:49 pm »
Ma nabijem ih, ja svoju više ne mjenjam do isteka valjanosti. Morao sam je mjenjati kada sam položio A kategoriju i onda su je zbog novog zakona ograničili na 10.g Tak da nije do kraja nego je moram mjenjati svakih 10.g. valjda zbog slike ili nečega, šta ja znam. Jebu nas sa tim zakonima i vozačkama kao idiote. Mjenjam je samo ako mi nadoknade to vrijeme provedeno u postaji, u novcu, inače kada istekne, pa nek se oni nose u k..... :motocikli010:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline traxman

• Komarac
  • *
  • moja cRRna ljubav
« Odgovori #23 : Travanj 04, 2007, 18:57:03 pm »
meni vrijedi zbog nošenja naočala do 9 mjeseca 2009.........
potpuno se slažem.....ja sam imala neku sitnu dioptriju kad sam dobila vozačku,al to mi je već osiguralo ograničenje.istovremeno moje društvo nije imalo problema s vidom,dobili su neograničeno vozačku,a sad već svi nose naočale,a neki imaju i goru dioptriju od mene,al nemaju ograničenje.....sam se smiju kad ja caltam za novu
Same fucking thing! Welcome to the club! :icon_mrgreen:
Traxman
ex MK Weekend Monster

RED POWER RANGER

moj ex kawasaki Z750R brutale

Repava

• Gost
« Odgovori #24 : Travanj 04, 2007, 23:52:12 pm »
Jasno da neki nikad neće naučit voziti...slažem se sa tobom  :icon_thumright: ... i jasno da je to zrgtanje love... sve to stoji što si napisala,ali i dalje smatram da je to dobro što vrijedi na 10 godina... jer u 10 god se puno toga zdravstveno može promjenit kod čovjeka a kamoli do penzije ... To sam htjela reč

Samo je glupo da ljudi svaki put coltaju toliko love ... pogotovo oni kaj imaju problema s vidom ... e, to je vec pljacka ... jer ne mogu popusit da to toliko kosta ... dirljiva je njihova "briga", ali pod krinkom zgrtanja love na racun "coravih" (NHF) poprima sasvim druge konotacije ...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #25 : Travanj 05, 2007, 00:27:12 am »

Samo je glupo da ljudi svaki put coltaju toliko love ... pogotovo oni kaj imaju problema s vidom ... e, to je vec pljacka ... jer ne mogu popusit da to toliko kosta ... dirljiva je njihova "briga", ali pod krinkom zgrtanja love na racun "coravih" (NHF) poprima sasvim druge konotacije ...

Nisam sad 100% ziher ali mislim da ako je ograničenje zbog dioptrije treba ić samo na kontrolu vida, a ne kompletan liječnički.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline stella

• tu negdje....uokolo....
  • Komarac
  • *
« Odgovori #26 : Travanj 05, 2007, 00:29:14 am »
naveli su i kazne koje ce biti ukoliko ne zamjenite vozacke,
ja sam svoju zamjenio kada su mi upisivali c kategoriju :)))

ma da bedo...
....nigdje kraja ni svršetka, al' reci da li je ikad i bilo početka...daleko od mene ...tu su samo uspomene...

Offline stella

• tu negdje....uokolo....
  • Komarac
  • *
« Odgovori #27 : Travanj 05, 2007, 00:32:22 am »
Ma nabijem ih, ja svoju više ne mjenjam do isteka valjanosti. Morao sam je mjenjati kada sam položio A kategoriju i onda su je zbog novog zakona ograničili na 10.g Tak da nije do kraja nego je moram mjenjati svakih 10.g. valjda zbog slike ili nečega, šta ja znam. Jebu nas sa tim zakonima i vozačkama kao idiote. Mjenjam je samo ako mi nadoknade to vrijeme provedeno u postaji, u novcu, inače kada istekne, pa nek se oni nose u k..... :motocikli010:

u potpunosti se slažem i za A i za B...i znj...al tek 2043.g....hehhee ...ipak je to bio sistematski i u Sesvetama i domu zeljeznicara na Glavnom... al mislim da bi svaki vozac trebao ici barem svakih 3 godine i na psiho pregled.... :icon_rolleyes:
....nigdje kraja ni svršetka, al' reci da li je ikad i bilo početka...daleko od mene ...tu su samo uspomene...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #28 : Travanj 05, 2007, 00:40:52 am »
u potpunosti se slažem i za A i za B...i znj...al tek 2043.g....hehhee ...ipak je to bio sistematski i u Sesvetama i domu zeljeznicara na Glavnom... al mislim da bi svaki vozac trebao ici barem svakih 3 godine i na psiho pregled.... :icon_rolleyes:

Joj kak bi nam ulice bile poluprazne  :icon_mrgreen:

Ja bih svoju zamijenio samo ne znam za koju od dvije ponuđene  :llllol:

ili možda ovu

Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline šina69

• Komarac
  • *
  • xjr1300
« Odgovori #29 : Travanj 05, 2007, 02:10:36 am »

Ja sam za to da ženske nakon svakog poroda idu na liječnički za vozačku,jer su to za njih velike promijene
,a kamoli do penzije...ha,ha,ha
"As far back as I can remember
 I ve always wanted to be a biker"
                          FBC"GoodFellas"