Autor Tema: Klasa koja nedostaje 400ccm  (Posjeta: 23263 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • daj Bože
    • www.simek.hr
Odg: Klasa koja nedostaje 400ccm
« Odgovori #30 : Ožujak 10, 2008, 13:31:56 pm »
Kaj dogodilo ti se? :icon_fU:

ne :bootyshake: al se lagano bojim da bi se to moglo desit sa Keewayom, jer znam tipa kaj ima guzzija pa veli da osjeti kako se podosta zagrije kad se penje na Japetić  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
Navek tam, de vine srcu radost daje

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #31 : Ožujak 10, 2008, 13:39:36 pm »
pa mora se grijati. naročito drugi cyl koji je u zavjetrini.  :icon_rolleyes:
grč. - κῶμα

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #32 : Ožujak 10, 2008, 14:22:22 pm »
kad vidim da ovo ima novo za kupiti  :crybaby2:

750

400

Beeble nemoj biti tuzan, pa pitanje je da li bi tebe 400 ccm uopce moglo povuci  :@:

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #33 : Ožujak 10, 2008, 15:10:53 pm »
kad vidim da ovo ima novo za kupiti  :crybaby2:

750

Ovo je stvarno legendarno prekrasan motor!! Uz njega novi naked modeli iz Kawasaki štale izgledaju plastično! Ovo bi se definitivno trebalo prodavati na našem tržištu!!  Mašina je ista kao na ZR7, a to je provjereno odlična mašina!

:motocikli004:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

wingman

• Gost
« Odgovori #34 : Ožujak 12, 2008, 00:16:25 am »
Da je meni jedan takav Monster 400, taman, nebi vise trazila, Dukac a mali..joj steta kaj nisam u Japanu :crybaby2:
slažem se , 400ccm, je klasa koja nedostaje. al kak se meni čini, lagano se vraća.  :icon_thumright: i u naše krajeve.

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderator
  • kawasassi zr7
« Odgovori #35 : Ožujak 12, 2008, 08:32:09 am »
Ovo je stvarno legendarno prekrasan motor!! Uz njega novi naked modeli iz Kawasaki štale izgledaju plastično! Ovo bi se definitivno trebalo prodavati na našem tržištu!!  Mašina je ista kao na ZR7, a to je provjereno odlična mašina!

:motocikli004:

Julius,slažem se s tobom, ova klsika prekrasno izgleda,doista bi zastupnik mogao ponuditi oba modela,za nas smirenije ovaj klasični model,a za agresivce i mlađariju plastičnjak :icon_mrgreen:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline bluedreamer

• Komarac
  • *
  • KLE500
« Odgovori #36 : Ožujak 12, 2008, 10:50:02 am »

A gledajući dimenzije malih choppera i customa, tu također imam jako velike zamjerke na proizvođače. I sam sam imao Suzukija 650 kojim sam bio vrlo zadovoljan i nije me smetala ni mala snaga ni zapremina ni brzina. glavni razlog prodaje su bile dimenzije jer na mojih 190 visine i grčenja zbog malog motora, putovanja su prisilno bila  cruising iako to nekad i nisam želio (naročito na susrete), a u paru je bilo nemoguće. Jedini odlazak sa ženom na more na tom motoru sam organizirao tako da su stvari putovale autom i čekale nas na cilju.
Neznam na koji način razmišljaju planeri proizvodnje po tvornicama i oni koji ispituju tržište, ali 10  ili 20 cm dodatka na rami u dužinu nikako nebi trebao biti neki preveliki dodatni trošak proivođaču, naročito što to povlači sa sobom samo još produženje lanca ili remena, a tu bi se vjerojatno dala iskoristit dimenzija nekog većeg motora što im nebi smetalo unifikaciju dijelova. Ako bi i netko nizak vozio takav produženi motor, bio bi zadovoljan jer chopper dužinom dobiva na atraktivnosti i to je trend kod prerađivača u svijetu. sami odnos udaljenosti komandi također, mislim da nebi bio neki veći problem i to bi bilo lako riješiti. A i inače, kad gledam i manju klasu, danas 15 godišnjaci imaju 170 ili više visine, igraju košarku i zakucavaju sve ranije.
Da, bilo bi krasno da sam ovaj post napisao na nekom jakom američkom ili njemačkom forumu pa da to pročitaju i ljudi iz Suzukija i ostalih jakih igrača na tržištu :dontknow:

aspolutno se slažem šta se tiče dimenzija, možda zato šta san visok 194 cm :icon_mrgreen: ja imam osjećaj da su motori općenito pre maleni, naročito u nižim klasama. Naravno, veličinu određuje vjerovatno ciklistika, a i nekakva prosječna visina.
Možda je bitno napomenit da su ovi prekrasni motorići od 400 ccm i dimenzijama znatno manji od svoje braće klasičnih kubikaža.... Ali opet, japancima to nije problem kad su onako malešni  :icon_mrgreen:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #37 : Ožujak 12, 2008, 11:07:54 am »
aspolutno se slažem šta se tiče dimenzija, možda zato šta san visok 194 cm :icon_mrgreen: ja imam osjećaj da su motori općenito pre maleni, naročito u nižim klasama. Naravno, veličinu određuje vjerovatno ciklistika, a i nekakva prosječna visina.
Možda je bitno napomenit da su ovi prekrasni motorići od 400 ccm i dimenzijama znatno manji od svoje braće klasičnih kubikaža.... Ali opet, japancima to nije problem kad su onako malešni  :icon_mrgreen:

Zato sam je bio prisiljen prodat svog LTD-a450  :crybaby2:

Lijep motor, ali več nakon 20 minuta vožnje (pogotovo sa suvozačem) cijeli sam odrvenio i ukočio se.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #38 : Ožujak 12, 2008, 11:29:11 am »
ja se ne slažem s tim da voličina motora mora biti proporcionalna jačini motora (možda ima logike radi mladih vozača ali samo tamo di klinci mogu vozit s 15g al kod nas nikako jer s 18g imaš več normalnu odraslu visinu)

a zašto ja sa 30 ili netko sa 40 ili 50 nebi mogo vozit motor od 250 ili 500ccm ako to njega zadovoljava
smatram da bi motocikli trebali imati naziv po tipu rame odnosno njenim dimenzijame. A ne kok ja neki dan kad sam pito koja je razlika između dva Triumfa i ispo "bedak" kak to ne vidim a razlika je doslovce što jedan ima jedam disk a drugi dva

Offline Walter Wolf

• Vizir
  • **
« Odgovori #39 : Ožujak 14, 2008, 22:35:26 pm »
Da ima kod nas motora 400ccm, da ima recimo 60 ks i da košta max 40 somova
ja bi ga kupio i sa guštom vozio. Malo troši, lagano, mala rega i osiguranje a
za vozanje ko britva! :icon_super:

Offline bluedreamer

• Komarac
  • *
  • KLE500
« Odgovori #40 : Ožujak 14, 2008, 22:41:09 pm »
ja se ne slažem s tim da voličina motora mora biti proporcionalna jačini motora (možda ima logike radi mladih vozača ali samo tamo di klinci mogu vozit s 15g al kod nas nikako jer s 18g imaš več normalnu odraslu visinu)

apsolutno se slažem da ne mora snaga biti proporcionalna veličini motora, ali nažalost uglavnom je  :dontknow:

Offline dmule

• Komarac
  • *
« Odgovori #41 : Svibanj 01, 2008, 19:10:26 pm »

ovaj xjr i dragstar su mi odlični. da ih ima kod nas dragstara bi sigurno uzeo, jer kad sam kupoval motor gledal sam dragstara 250, koji mi je bil nekak mrvu premali i preslabi, a 650 opet daleko nedostižan zbog financija. baš je jebena rupa izmešu tih klasa. sam kolka bi onda cijena bila tog400ccma, nekih 40tkn?i šteta kaj nema kawasaki en500 novi za kupit...
...i just wanna go for a ride...on and on...

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #42 : Svibanj 01, 2008, 21:47:22 pm »
Ak če ova klasa slučajno dolazit u našu domovinu (pogotovo Kineski)
molim vas da me obavjestite da onda hitno prodam svog250 jer tad više nitko neče vozit 250

Offline pupe

• Komarac
  • *
  • najkice
« Odgovori #43 : Lipanj 07, 2008, 15:26:59 pm »
Malo kasno vidim temu  :dontknow:
Uglavnom, vidija san po kastelima jednog bandita 400 i hondu cb1 (400) pa me zanima kako se to moze registrirat, jer  ovi su registrirani, ako ih nema na nasem trzistu....  :dontknow:
sad cete mi rec da su ih uvezli iz njemacke ili italije al negdi san cita da se ne moze uvest motor koji nema u nasoj drzavi  :icon_scratch:
uglavnom motori su prelipi i nisu puno manji od 'normalnih' tj 600 ccm
 :hello:

Offline dipsi

• Komarac
  • *
  • Prodo motor ide pješke
« Odgovori #44 : Lipanj 26, 2008, 13:03:11 pm »
Ja mislim da bi  najbolje bilo da se svi udružimo i obratimo uvoznicima te im kažemo da uvezu te motore od 400ccm.