Autor Tema: YAMAHA VIRAGO 250  (Posjeta: 22442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukylipik

• Zagreb
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • Yamaha DragStar xvs 650
Odg: YAMAHA VIRAGO 250
« Odgovori #30 : Studeni 13, 2007, 00:37:00 am »
moj naklon Yzzy,što zbog teksta, što zbog puno dobrog teksta, i na kraju zbog onog šupčića
...i sutra je novi dan - dok ide,ide!

Offline Hrco

• Komarac
  • *
  • KLE 500
« Odgovori #31 : Studeni 13, 2007, 00:39:32 am »
vrlo vjerojatno cu uzet virago 250, 2000.g., 19 tkm, kao nova...
Never eat yellow snow.

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #32 : Studeni 13, 2007, 01:58:15 am »
Danas pitao jednog Yamaha mehaničara za ovu pilu. Rekao mi je da se kvalitativno pokazala bolja od modela 535. :)
Nope stari moj,ni u kom slučaju,dobrano griješiš,tj imaš full krive imformatore.to je nešto što 1 put čujem   :icon_eek: :

Pročačkaj malo (možeš i upitati na više mjesta) pa češ vidjeti da je upravo 535 najbolje izdanje Viraga.

No u svakom slučaju 250 je kvalitetan stroj,ima snagu (135 km/h provjereno s moje strane) te svakako ima moju preporuku.

Btw..na lanac je za razliku od 535 koji je na kardan.

Tko voli nek izvoli,motor je čista 5 -ca!

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #33 : Studeni 13, 2007, 08:55:33 am »
obavezna preporuka: prije odluke i kupovine obavezno probaj virago. koju god kubikažu.
vozi sam, natoicljaj cca 50 km/h i nađi neki dugi, blagi zavoj.
glavno da je dug.

i gledaj da li znaš odvozit zavoj, ili te previše vleče prema podu i dal znaš dodavat gas.
tu pričam o ciklistici, koja je namijenjena pretežno ravnicama...

ja sam posudio 535 od frenda ovo ljeto i nimalo mi se nije svidjelo kako me vleklo, kako odjednom nisam znao dozirat, i dodavat gas...

probaj!!!

inače, SRETNO!
grč. - κῶμα

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #34 : Studeni 13, 2007, 11:07:50 am »
..stvar je i u originalnom volanu na 535..tesko je upravljat, em imaš osjećaj da se u svakom zavoju rušiš..ja sam na jednoj svojoj zamijenil sa ravnim..to je onda skroz drugi motor..a opcenito kaj se tice ciklistike i tog motor..tak, tak ..na taj motor treba malo duže da se privikneš i onda je ok..al tak je sa većinom tih "chopperskih" modela i to tak mora biti!

Yzzy

• Gost
« Odgovori #35 : Studeni 13, 2007, 12:31:06 pm »
..stvar je i u originalnom volanu na 535..tesko je upravljat, em imaš osjećaj da se u svakom zavoju rušiš..ja sam na jednoj svojoj zamijenil sa ravnim..to je onda skroz drugi motor..a opcenito kaj se tice ciklistike i tog motor..tak, tak ..na taj motor treba malo duže da se privikneš i onda je ok..al tak je sa većinom tih "chopperskih" modela i to tak mora biti!

Mislim da je ova rečenica ključna!
Skoro je obavezno da ljudi koji inaće voze neke druge tipove motora kada sjednu na customa imaju filing da neznaju održavati ravnotežu a kamoli ući u zavoj. Taj osjećaj je pogotovo izražen na malim brzinama. Ja sam sam sebi bio glup prvih nekoliko dana, okrenuti ga u osmicu bez spuštanja noge-nema šanse!!! Već sam mislio da nakon puno godina što vozim motore, svakakvih snaga, tipova, groblja i zvjeri, na kraju neznam vozit!!!
Bogu hvala, da je to trajalo prvih nekoliko dana. Sada bi mi bilo neobično bez tog osjećaja rušenja prednjeg kotača.

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #36 : Studeni 13, 2007, 12:44:26 pm »
dečki, fala za dopunu!
to je ono što momku treba!
RESPECT!  :icon_super:
grč. - κῶμα

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #37 : Studeni 13, 2007, 12:50:12 pm »
...da se nadovezem na ovu temu.. Vozio sam Drag Stara 1100 tri godine i dobro sam upoznao sve njegove mane i prednosti. A sto se tice Viraga mogu reci s obzirom na njegovu velicinu i snagu ako se mislis voziti u dvoje i putovati  250 i 535 tu nemaju sta traziti jer su premali i preslabi za neku ozbiljniju voznju. 250/535 su ok za grad ili za ulazak u moto svijet. Kvaliteta nije upitna ipak je to Yamaha a ne Žšđwx. To je moje misljenje o toj klasi motora.  

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #38 : Studeni 13, 2007, 18:50:32 pm »
Ja ti kažem kaj i Rista.
Kupi 250 jer ti je manja registracija ak nisi bas nekaj pri parama.
Ja ti vozim Hondu Rebel i kaj da ti velim... Motor ide al kad se spremaš preticavati i samo preticavanje... Okidam sve žive i nežive s neba.  :angryfire:
Al kad si razmisliš.... MA GLAVNO DA SE KOTRLJA!!! :biker:

Ljudi evo vam jedne internet stranice za izracun registracija:
www.ak-rijeka.hr/racunalica.php

:glasses7:

Sorry za malo off topic

MBEBER HVALA TI. Znao sam da sam ovaj izračun našao negdje ali ga više nisam mogao naći.

On topic

Ja nisam expert ali moje mišljenje se slaže sa drugima da je bolje da se ide na 535. Samo je bed cash jer se plaća više rega. Ako se može izdržati to je super. Ja vozil 1.5 god stargog Qingqig chopper kinez od 250(nije Yamaha ali je brzina tu negdje) i moram reći da nema nikakvog užitka. Jednostavno je presporo. Nema zvuka bajnog i "čopper" feeling je jako slab. Zemi si 535 jer ja sam već nakon 3 mj lud od YBR-a 125 jer mi kronično fali snage kad idem đir po okolici Rijeke sa frendom koji ima 500 ccm motor....

Možda ti sad to zvuči čudno fali snage jer misliš "neću ja jurit,ne treba mi više".
To je istina,ni ja ne jurim ali snage će ti falit oho - ho ali u nekim situacijama.
Glupo je npr . kad moraš od Labina do Rijeke(30-40 km) vozit iza nekog starčića sa ženicom u nekom starom Fiatu kojem ni ime ne znam. Ne voziš ti brzo ali brate,kad je totalka prazna i ravna cesta i savršeni uvjeti,pa daj idi bar 70 u p.m. ....  Odu živci i osjetiš se glupo, Nema dinamike vožnje i onda badava ti čar  motora...

A tebe i starčića skupa prestižu auti i mini kombiji, čime u biti i sebe ugrožavaš...

Offline Hrco

• Komarac
  • *
  • KLE 500
« Odgovori #39 : Studeni 13, 2007, 19:37:51 pm »
to ce biti zamjena za mog gs-a, tako da ne kupujem za cash. hvala na savjetima, naviknut cu se s vremenom na motor. 99% posto mi motor sluzi za po gradu i neke vikend voznje na kojima se ne nateravamo nego uzivamo u prirodi. u krajnjem slucaju, pa prodat cu 250 ako mi bude preslab!  :motocikli007:
najveci razlog trampe je neki profit na mom gs-u i relativno niska cijena viraga. ako nista, prodajem kasnije viraga, i trazim dalje. jos jednom hvala na savijetima, javit cu se kad virago bude u dvoristu pa ce bit i slika!  :icon_pidu:
Never eat yellow snow.

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #40 : Studeni 15, 2007, 23:07:38 pm »
i nimalo mi se nije svidjelo kako me vleklo, kako odjednom nisam znao dozirat,
ak mislimo na istu stvar..stvar je u kardanu koji grubo reagira kaj je i normalno za kardan..pogotovo u zavoju i ak je još skliska podloga, zna često prokilzat..535 ima ipak 50 ks,a nema tak velku težinu...kak sam već reko na taj motor se treba priviknuti, a onda ga je zbilja lijepo voziti!

Offline boris1984

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Fly 150
« Odgovori #41 : Kolovoz 13, 2008, 15:33:37 pm »
jel netko zna koliko ide viragica 250?

moze do 130 potegnut?

Offline freddie

• Komarac
  • *
« Odgovori #42 : Kolovoz 13, 2008, 19:00:12 pm »
jel netko zna koliko ide viragica 250?

moze do 130 potegnut?
Možda i može potegnut do 130 al imal bi onda osječaj da se bu sva raspala

Offline boris1984

• Zagreb
  • Vizir
  • **
  • Piaggio Fly 150
« Odgovori #43 : Kolovoz 14, 2008, 11:43:36 am »
prekrasan mi je motor...a ako ide i do 130 meni cisto dovoljno..mislim da je zadnji problem sta imam 188 cm...neznam kako bi izgledao na njoj?!

Offline novinarreport

• Komarac
  • *
« Odgovori #44 : Kolovoz 22, 2008, 18:00:53 pm »
prekrasan mi je motor...a ako ide i do 130 meni cisto dovoljno..mislim da je zadnji problem sta imam 188 cm...neznam kako bi izgledao na njoj?!
:icon_scratch:  ja imam 190 i vozim viraga250, jesi li vozio uopce kada neki chopper?