Autor Tema: Thunderbike  (Posjeta: 1919 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Thunderbike
« : Studeni 13, 2005, 00:59:45 am »
Firma je iz Njemačke. Nije na  onom spisku linkova pa sam je otvorio kao novu temu. Customizeri do jaja, rade motor od prvog do zadnjeg šarafa. Važni su mi po tome što prerađuju sve marke, ne samo Harleya, a rade tako da sam za jedan u novinama morao u tekstu potražiti koje je marke. Isplati se proći njihovom galerijom fotki.

http://www.thunderbike.de/

Slika je samo primjer kako je bitna vlastita kreacija i ideja da bi bio faca u tom puknutom svijetu. Za samograditelje: kako bi stala široka zadnja felga, dečki produžuju pogonsku osovinu iz mjenjača, na nju montiraju remenicu za pogonski remen (kao na Harleyu) i uz remenicu montiraju disk zadnje kočnice. Patent pokupljen od Spačeka koji im pojednostavljuje konstrukciju i jako poboljšava estetiku zadnjeg kraja. Kromirana ili lakirana vilica, felga i remenica, bez diska, dodatnih varova za nosač čeljusti, bez suvišnih detalja i lajtunga koji nagrđuje izgled.

Inače, na slici je Yamaha 1600.
google master

Sledgehammer

• Gost
Thunderbike
« Odgovori #1 : Studeni 13, 2005, 15:15:06 pm »
Meni ovo izgled jako dobro! Ima tople linije, ništa nije pretjerano, a opet je cjelokupno vrlo poseban motor. Naravno da je činjenica da rade sve tipove, a ne samo sa već dosadnim Harleyima, detalj koji budi nadu u novi život...

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Thunderbike
« Odgovori #2 : Studeni 13, 2005, 20:06:54 pm »
dobar stari minimalizam
meni nem nista bolje od toga
BMW = bauer motor werke

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
Thunderbike
« Odgovori #3 : Prosinac 02, 2005, 21:39:22 pm »
Odmah bi ga mijenjao za svoju Kawu! Dal je još neki drugi komentar potreban?!  :mrgreen:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Thunderbike
« Odgovori #4 : Prosinac 03, 2005, 00:55:25 am »
Citat: "Julius"
Odmah bi ga mijenjao za svoju Kawu! Dal je još neki drugi komentar potreban?!  :mrgreen:

ma mislim  :roll:
BMW = bauer motor werke

Offline Rene(Raptor)

• Vizir
  • **
    • http://www.reneko.hr
Thunderbike
« Odgovori #5 : Prosinac 03, 2005, 13:56:03 pm »
prekrasno - RESPECT  :thumbup:  :shock:  :shock:

vrhunska kombinacija crvene i kroma, zadnja vilica s ovak velkom šlapom je prebolesno dobra...vrlo vjerojatno ima motor hidraulicni straznji amortizer kako bi "blatobran" bio spušten do gume, obratite pozornost na završnu obradu bloka mašine (na rebra) te oversized filter za zrak (gljiva - to mi je jedini "trn" u oku - ali jebiga to je oldschool :mrgreen: )
ww.reneko.hr

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Thunderbike
« Odgovori #6 : Prosinac 03, 2005, 22:44:28 pm »
Nije toliko bitno kaj je oldschool. Estetski detalj. Nekaj mora stršat iz motora da izgleda opakije. Isto kao što ni kompresor nemreš baš zagurat u neki ćošak. Mislim da nigdje nema izbora oblika kao dijelova za choppere. Mogli su stavit kaj bilo. West coast choppers rade kućišta filtera zraka u obliku malteškog križa. Ovo je ipak samo radi izgleda.
google master