Autor Tema: Eto da i ja prijavim uradak iz svoje stale.......  (Posjeta: 7381 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Odg: Eto da i ja prijavim uradak iz svoje stale.......
« Odgovori #15 : Siječanj 13, 2007, 22:25:58 pm »
      Svaka čast majstore  ...............to se stvarno zove volja ! 

:icon_super: :icon_super:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #16 : Siječanj 13, 2007, 22:28:00 pm »
Trud,strpljenje i gomila živaca - svaka čast :icon_super:

bandit12

• Gost
« Odgovori #17 : Siječanj 14, 2007, 13:45:53 pm »
Ajde da krenem od pocetka....
A di je sad motor?? :icon_confused:
Toric je prodan jednom zaljubljeniku u "gotove proizvode",covijek je na potezu SLO-HR pa ga mozda jednom opet i sretnem...
Imao sam problem sa blokom motora,razletio se jer mi je zakazala uljna pumpa,no i to sam sanirao pa je otisao.
e a di ti je nesto prednji blatobran??

:belj
Prednji blatobran sam napravio,kromirao....i bio mi je tak ruzan da sam ga iskoristio samo za homologaciju i regu poslije je dobio "pocasno" i stalno mjesto u mojoj garazi sve do prodaje,a Kompa ga jeste probao samo mi je zao sto ga nije zavrtio u turazu jer znam da voli snagu,no ipak 162HP na custom-u svakome voli utjerati zeludac u grlo,tako da te potpuno razumijem.
:icon_pray: :icon_pray:

Svaka čast, majstore!!! Vidi se da je rad za dušu. I s puno truda. Također mi je vrlo simpatična ona spika o rabljenim dijelovima, uprezanju ekipe koju niti ne poznaješ itd,itd... Po tome se vidi velika želja. Bitan je rezultat,a ne šminkanje u stilu "ja radim preradu". Takvi obično pokupuju dijelove, plate nekim majstorima rad na stručnijim stvarima, a onda samo našarafe kupljeno. Jako mi se dopada sjedalo. Napravljeno kak spada. Kako je to zadnja stvar koja ide u preradi, obično su ljudi već umorni od dugotrajnog posla i žuri im se na cestu. Tu onda rade s manje volje ili koncentracije i to lošije izgleda. A prvo je izloženo pogledu :icon_rolleyes:
Iako mi ove "streetrace" prerade nisu favoriti, nemam ni jedne riječi primjedbe :icon_super: Osobno bih instrumente sveo na samo jednu "vuricu" jer sam pristalica minimalizma di kraja.

I još pitanje: kakav je bio uspjeh s tvojim patentom usmjeravanja zraka u usisu? Dal si probao vozit bez toga pa kasnije s tim da vidiš razliku?

Vjeruj mi James za vurice sam imao ideju staviti racing display,integrirati to u tank,mozda...nije bilo "vremena",hehe.
Usmjeravanje zraka je rezultiralo sa,necete vjerovat, 9HP vise! Ali samo nakon mijenjanja usisa i ispuha,inace mi se gubila snaga u nizim okretajima i gasio se u leru...
Svima ostalima puno hvala na lijepim rijecima. Mislio sam da vise nikada necu raditi ovak nekaj ali....sada mi opet polako vrag neda mira....
Mada volio bi da imam pravu radionu,da mogu si dati oduska za kvalitetnijom i brzom izradom,jer ovako je nocna mora,a pravi strojevi kostaju preko milion kuna(zaista).

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #18 : Siječanj 14, 2007, 14:10:40 pm »
Mada volio bi da imam pravu radionu,da mogu si dati oduska za kvalitetnijom i brzom izradom,jer ovako je nocna mora,a pravi strojevi kostaju preko milion kuna(zaista).

Po mojem iskustvu, najbitnije je imat motor spreman za vožnju. Kad onda uz njega imaš preradu u toku, više nije toliko važno vrijeme. Kvalitetu možeš imati i ručnim radom. samo lagano i s guštom :icon_super:
google master

bandit12

• Gost
« Odgovori #19 : Siječanj 14, 2007, 18:18:11 pm »
I to kaj velis....no do sada sam bio u poslu sredjivanja svoje Lade Nive ,a za motore sam se malcice "istrosio" pa sam......posustao. No za koji mjesec bi mogao ponovo poceti nekaj.
Imam ideju...........samo mi fali vremena i :icon_confused: dobre volje.

M.C. Kompa

• Gost
« Odgovori #20 : Siječanj 14, 2007, 19:05:40 pm »
Prednji blatobran sam napravio,kromirao....i bio mi je tak ruzan da sam ga iskoristio samo za homologaciju i regu poslije je dobio "pocasno" i stalno mjesto u mojoj garazi sve do prodaje,a Kompa ga jeste probao samo mi je zao sto ga nije zavrtio u turazu jer znam da voli snagu,no ipak 162HP na custom-u svakome voli utjerati zeludac u grlo,tako da te potpuno razumijem.

a ja mislio da je izgorio u lakirnici??????

a natjeravanje 162 konja nije strah vec pustanje mozga u rad malo prije srca..... otvorit 162 konjica na motoru koji nije za to pripremljen, u polozaju sjedenja koji nije za to predvidjen je cisti debilizam....

M.C. Kompa

• Gost
« Odgovori #21 : Siječanj 14, 2007, 19:27:26 pm »
e i kak si uspio nakraju regat kad si bio bez papira

bandit12

• Gost
« Odgovori #22 : Siječanj 14, 2007, 21:36:43 pm »
Pa.....sada ide najgori dio........
Promijenio sam mu prednji trn.......sada je to 750 satro :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:samo mi nije jasno kako je to popusio frajer na tehnickom,no vidio sam da ga je zaslijepio sjaj motora,a odvalio je na 4 auspuha i divio se kako su tihi :icon_fU:
Kad sam prosao tehnicki,odvalio sam gas na Ljubljanskoj i negdje na 8000 su izletile celicne spuzvice :Rhah:one iste koje si mi ti,Kompa poslije dao za filter :Rjok:!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #23 : Siječanj 14, 2007, 22:05:51 pm »
a natjeravanje 162 konja nije strah vec pustanje mozga u rad malo prije srca..... otvorit 162 konjica na motoru koji nije za to pripremljen, u polozaju sjedenja koji nije za to predvidjen je cisti debilizam....

I ništa novo ni neobično u USA na Harleyima

google master

M.C. Kompa

• Gost
« Odgovori #24 : Siječanj 14, 2007, 23:47:04 pm »
Pa.....sada ide najgori dio........
Promijenio sam mu prednji trn.......sada je to 750 satro :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:samo mi nije jasno kako je to popusio frajer na tehnickom,no vidio sam da ga je zaslijepio sjaj motora,a odvalio je na 4 auspuha i divio se kako su tihi :icon_fU:
Kad sam prosao tehnicki,odvalio sam gas na Ljubljanskoj i negdje na 8000 su izletile celicne spuzvice :Rhah:one iste koje si mi ti,Kompa poslije dao za filter :Rjok:!

nije li odma u strtu broj sasije bio od honde 750?? il sam ja nekaj fulo

bandit12

• Gost
« Odgovori #25 : Siječanj 15, 2007, 19:07:05 pm »
Prvo mi je ,a to si u pravu, izgorio dobar blatobran u lakirnici.Na kraju.....cijela nam je garaza izgorila,na svu srecu nije motor bio tamo,ali tank,straznji blatobran i lampa su dobili po piksi i to dobro. No nisam bio utucen jer ono kaj sam napravio i nije bilo neko remek djelo.....osim prednjeg blatobrana koji je .........nestao :icon_scratch:i to doslovno!
Sto se tice rame,prvo sam ju prijavio pod brojem sasije: 0478neven1, no nakon cijele vjecnosti slaganja papirologije,nakon sto sam bio u ministarstvu prometa i veza,a gdje se i jedino mozes registrirati nakon sto se prodje atest,naletio sam,na svu srecu,na jednog simpaticnog referenta,koji mi je napokon na "hrvatskom" objasnio koliko me jos posla ceka i koliko ce me kostati.
Kada sam cuo sta sve trebam napraviti; prvenstveno nacrt koji je potvrdjen od neke referentne osobe ili profesora na brodogradnji i strojarstvu.....naime tako pocinje,,,,,a zavrsava sa ogromnom sumom love.
Toliko enormnom da bih za to mogao kupiti gotovu ramu iz Custom-chroma i jos stosta!!!!
Nakon toga odlucio sam promijeniti prednji trn sa nekom 750....srecica mi se nasmijesila,nakon nepuna dva mjeseca gdje sam naletio na jednu potpuno ostecenu GPX750R (Kawaski) ali prednji kraj je bio netaknut.Covijek iz AUS je dogovorio da mi se to rastavi i posalje do mene u stan,u Graz. Zongliranja je bilo ali sam na kraju postao ponosni vlasnik i trna i prednjeg kraja,komplet,ali bez komandi,no to mi nebi ni pasalo.
Jedan moj prijatelj mi je pomogao sa kombijem to prevesti u Hrvatsku,Nemoj me pitati kako jer to necu preko neta....
Uglavnom,kada si ga ti vozio,vec je bio.......hm,750 :icon_mrgreen:

bandit12

• Gost
« Odgovori #26 : Siječanj 16, 2007, 23:57:28 pm »
I ništa novo ni neobično u USA na Harleyima

Ovo je predobro!!!!!! :icon_super:
Kaj je to.......izgleda kao S&S...i to 110 inca.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #27 : Siječanj 20, 2007, 14:46:43 pm »
Bitan detalj na slici je ovaj kompresor
google master

bandit12

• Gost
« Odgovori #28 : Siječanj 20, 2007, 19:42:15 pm »
Kompresor je mehanicki ali koliko vidim stapke glave nisu mijenjane,niti su pokrovi ventila ojacani..... :icon_confused:
Neznam koliko bude to trajalo.....ili je to neki showbike?! pa niti nije za neke voznje?
Al izleda,da se smrznes! Nema toga kaj se nemre slozit. Samo da je papirica :icon_mrgreen:

Offline Dambo

• Komarac
  • *
  • trenutno ne vozi ali bude
« Odgovori #29 : Siječanj 21, 2007, 12:13:47 pm »
Svaka ti čast Bandit12 vidi se puno, puno truda vremena .... a i papirića kak' veliš!

Sjećam se kak' sam na Tomosere k'o klinac stavljao ljevak na usis (koji je "glumio" ram air) da bi bolje "letao"   :icon_smile:

...e da i samo naprijed sa novim preradama  :icon_super:
Ride_By_Ride_Day_By_Day