Autor Tema: Beverly 250ie review by Lukas  (Posjeta: 242001 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stipe_zd

• Vizir
  • **
Odg: Beverly 250ie review by Lukas
« Odgovori #930 : Veljača 25, 2016, 11:21:10 am »
samo ti pisi, forum je odavno mrtav (osim ove teme) pa cemo bar imati nekakvu akciju na forumu  :icon_mrgreen:

1 - hrapava plastika se guli? inace samo posvijetli pa pretpostavljam da je netko vec piturao... izbrusiti i proci sa tom bojom za branike...
2 - nece mu nista biti, upali jednom u dva tri tjedna, nebitno... napravi djiric po kvartu...
3 - nemam bas iskustva pa cu sutiti... imao sam metzeler i bile su mi super...

Offline anri

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250 ie, x10 500 Executive
« Odgovori #931 : Veljača 25, 2016, 22:34:18 pm »
Također na 3 setu Metzelerica FeelFree i vrlo zadovoljan  :icon_thumright:

Prođiraj ga ko će te zaustavit  :icon_scratch: kacigu na glavu i gas  :icon_mrgreen:

Napravi mu servis prije sezone  :icon_thumright:

Offline morpheus

• Komarac
  • *
  • Beverly 250
« Odgovori #932 : Veljača 26, 2016, 08:45:34 am »
To svakako. Prvo idu nove gume. Sada sam u fazi potrage. A nakon toga za početak izmjena svih tekućina. Ostalo je koliko sam vidio u više manje dobrom stanju. Ali ide svakako pregled i izmjena potrošenih dijelova po potrebi. Hvala na odgovorima. Ako negdje zapnem, javim se!

Offline morpheus

• Komarac
  • *
  • Beverly 250
« Odgovori #933 : Ožujak 01, 2016, 13:55:16 pm »
Obzirom da baš i nema neke aktivnosti na forumu (entuzijazam oslabio ili šta??) da ga probam malo oživiti. Baš neki dan ofarbao nešto plastika u sklopu priprema za sezonu, pa rekoh da podijelim rezultat sa ekipom na forumu.

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #934 : Ožujak 01, 2016, 23:06:10 pm »
Dobro je ispalo, ti si bome ozbiljno krenuo u obnovu pile  :icon_mrgreen: ,čak si se i detalja dohvatio.
Ak zapneš negdje oko mehanike javi se imam nešto "specijalnog alata" za beverija  :glasses9:

Offline morpheus

• Komarac
  • *
  • Beverly 250
« Odgovori #935 : Ožujak 05, 2016, 17:43:53 pm »
Pozdrav svima (ako još nekoga uopće ima na ovom forumu osim mene). Svejedno, ako ima koga trebao bih mali savjet. Danas lijep dan, pa rekoh malo da upalim motorček i napravim đir. Tek toliko da malo proradi. Nakon gašenja i laganog zavirivanja okolo primjetih da mi malo slini na onu famoznu rupicu ispod dekla vodene. Malo mi vuče na ulje (al nisam ziher), a koliko sam educiran ovo bi trebao biti neki odušak ako propiša vodena, da se antifriz ne pomiješa sa uljem?? Čini mi se da je ulje u pitanju, ali ne znam kako bi ono tu procurilo?? Antifriz je koliko sam vidio čist, ulje također. Istina, u posudi je antifriz bio na minimumu, tako da je moguće da se ipak radi o njemu (možda je smeđ od stajanja u kileru (tko zna kad je mijenjan). Pitanje je dali da pratim situaciju i ako se pogorša da mijenjam vodenu pumpu, ili da idem odmah na zamjenu? I još reparacija ili nova? Evo i slikica.

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #936 : Ožujak 06, 2016, 01:10:02 am »
Počela je pišat lagano, sve dok ne gubiš neke veće količine antifriza ili ti se ne povećava razina ulja možeš vozit tak još neko vrijeme.
Imaš dva semeringa vanjski bliže impeleru keramički, taj najčešće propiša i unutranji obični koji služi da spriječi oticanje antifriza u karter tj. u ulje motora kad ovaj vanjski propusti.
Imaš dvije opcije set za reparaciju od RMS-a cc-a 400kn( dva ležaja, osovina, keramički i taj obični semering), sranje u toj priči je taj keramički koji hoće puknut kod montaže.
Druga stvar moraš imat prešu, fen za zagrijat deklo jer inaće baš ne ide lako.
Ja sam sebi uzel komplet pumpu s deklom je da je gotovo 900kn plaćena al sam barem miran.
Dok tu jako ne curi ne brini se zato i služi oduška, kad će ti na hladno tu počet kapat na minutu 10 ili više kapi onda je kaput.
Ovo smeđe ti je ubiti mast od ležaja koje "pere" antifriz.
Preporuka za antifriz MotulMotocool  :icon_thumright:

*** da kod zamjene pumpe mora ulje van  :icon_thumright:, pa probaj uskladit sa servisom  :glasses9:

Offline morpheus

• Komarac
  • *
  • Beverly 250
« Odgovori #937 : Ožujak 06, 2016, 12:42:43 pm »
Ma da tako sam si i mislio. Hvala na dijagnozi. A ništ. Mislim da je bolja opcija kupiti novu pumpu, a ovu staru ću probati reparirati za probu. Koliko vidim ta pumpa vode je boljka ovih Quasar mašina, tako da će biti dobro imati jednu u rezervi (ako uspije reparacija). Jel treba nešto posebno napomenuti (znati) kod zamjene pumpe ili je radnja tipa "skini-stavi". Koliko vidim samo se odšarafi deklo sa starom pumpom i prišarafi novo (+novi dihtunzi)?

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #938 : Ožujak 06, 2016, 20:26:47 pm »
Moraš znat položaj opruge koja pokreće vodenu pumpu , i poželjno ju je zamjeniti novom.
Osim toga na deklu pumpe ti je i stator od paljenja s pick up-om znaju zapeči vijci pa pripremi dobre nastavke za malu gedoru ili jači šerafciger  :icon_mrgreen:

Offline morpheus

• Komarac
  • *
  • Beverly 250
« Odgovori #939 : Ožujak 06, 2016, 21:08:30 pm »

Offline Voxrs

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #940 : Ožujak 15, 2016, 16:36:59 pm »
Moje iskustvo sa pumpom  ....
Majstor predlozio kit za zamjenu uz konsultacije sa clanovima nisam pristao ,ugradio sam pumpu od 300 ke ,bolja je kvalitetnija ,dekl je isti sa sarafima medjutim 300 ima mjerac ulja sa desne strane pa sam mjerac odsjekao.
evo 10 tkm sam prosao i sve je ok.
Pozdrav i sretno

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #941 : Travanj 20, 2016, 21:19:29 pm »
Evo vozim moga beva već neko vrime i kreće na 4000 okretaja,jeli to normalno,meni izgedaju malo visoki okretaji.

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #942 : Travanj 24, 2016, 00:21:22 am »
Koje rolice imaš, tj. kolko grama, federi na kvačilu su standard?
Al kako god to je ok  :icon_thumright:, da kreće na 2000 io bi tomiji i imao vibracije ovak je to fino uglađeno  :glasses9:

Offline damircat

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #943 : Travanj 24, 2016, 01:04:28 am »
Nemam pojma koje su rolice i feder,kupio sam ga ove zime i sad počeo vozit.

Offline stipe_zd

• Vizir
  • **
« Odgovori #944 : Travanj 25, 2016, 07:23:55 am »
krece i meni sa malo visim okretajima, ali to prepisujem potrosenom kvacilu... i tako vec 10.000km  :icon_mrgreen:

dobro sto tebi izgleda da su veliki okretaji, ali kako se ponasa?
jel lipo krece, kako se ponasa?