Autor Tema: Beverly 250ie review by Lukas  (Posjeta: 242625 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mislav99

• Zagreb
  • Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie
Odg: Beverly 250ie rewiev by Lukas
« Odgovori #75 : Rujan 27, 2007, 10:40:27 am »
Bok Lukas, nisi ni svjestan koliko si utjecao na moj izbor za kupnju beva :-))...doduše, trebam čekat još mjesec dana
da stigne ali to je sad najmanji problem.

Koliko sam čuo od prodavača,na beverly sport verziji možeš zakačit integralku na onom mjestu kod nosača kofera (ima valjda ključić kojim skineš polugu zakačiš kacigu i zaključaš)...da li je to moguće ugradit na klasičnoj verziji beva obzirom da se to na njemu više ne ugrađuje (prije se ugrađivalo)?
Vidim da puno,puno znaš o bevu i "sam si svoj majstor" u nekim stvarima pa sam te zato pitao za savjet  :icon_thumright:

Hvala!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #76 : Rujan 27, 2007, 11:24:07 am »
I klasični model koji nije SPORT ima taj nosač za kacigu kod nosača kofera i to za bilo koji model kacige koji ima na vezici kacige ring metalni baš za tu funkciju.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline mislav99

• Zagreb
  • Komarac
  • *
  • Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #77 : Rujan 27, 2007, 11:40:18 am »
I klasični model koji nije SPORT ima taj nosač za kacigu kod nosača kofera i to za bilo koji model kacige koji ima na vezici kacige ring metalni baš za tu funkciju.

Bio sam u subotu u salonu i rekli su mi da su prestali isporučivat na klasičnim 250-cama, već samo na S verziji i 500 :-(
A to mi dosta korisna stvar...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #78 : Rujan 27, 2007, 11:54:41 am »
Bio sam u subotu u salonu i rekli su mi da su prestali isporučivat na klasičnim 250-cama, već samo na S verziji i 500 :-(
A to mi dosta korisna stvar...
Ne razumijem??!??!?!?!? KAko, pa moj je klasični beverly i ima taj nosač. Pa kaj im je i to sada preskupo za raditi????
Pa nije mala lova 34000 kn za skuter pa sada još i to. Lošiji skuteri imaju bolju instrumentaciju od Beverlya pa sada još i ovo.
ŽALOSNO!!!!! Da možda nisu i počeli šparati na presvlaci sjedišta u slučaju kiše????? koja se nalati ispod sjedišta?

Offline mislav99

• Zagreb
  • Komarac
  • *
  • Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #79 : Rujan 27, 2007, 12:33:14 pm »
Ne razumijem??!??!?!?!? KAko, pa moj je klasični beverly i ima taj nosač. Pa kaj im je i to sada preskupo za raditi????
Pa nije mala lova 34000 kn za skuter pa sada još i to. Lošiji skuteri imaju bolju instrumentaciju od Beverlya pa sada još i ovo.
ŽALOSNO!!!!! Da možda nisu i počeli šparati na presvlaci sjedišta u slučaju kiše????? koja se nalati ispod sjedišta?

Ni ja ne razumijem, ali tip u dućanu mi je rekao da je to zbog toga što im je pala prodaja kofera i da zato više ne isporučuju.

Baš sam komentirao sa aposaricem između ostalog i o alarmu za beva. On je kupio piaggiov, a ja znam da sam vidio na
nekoj od tvojih recenzija da si radio preinake po tom pitanju ili se varam? Uglavnom imao sam dvojbu da li kupit scarabea 250 ili beva 250, ali mislim da sad nema dvojbe pa me zanimaju neke pojedinosti....

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #80 : Rujan 27, 2007, 14:29:46 pm »
Što se tiče alarma, već si vjerovatno pročitao o čemu je riječ u reviewu kojeg sam napisao. Njihov orginalni alarm je dobar ali je tvornički , a ja tvorničkim alarmima ne vjerujem u smislu što je jednostavnije do njih doći tj. do njihovih shema. Ako znas ahemu onda ga možeš lakše onesposobiti. Da ne duljim, moj je dvosmjerni za daljinskom zaštitom protiv paljenja te samom blokadom motora tako da niš od paljenja i vožnje. Ako te nekaj još zanima, pitaj slobodno. Servisi su takvi kakvi jesu malo je sve to skupo za jedan skuter ali mene zanima samo kako je održavan motor jer koliko mogu vidjeti, nitko se ne drži preporuka proizvođača te ima nekih malih mana koje bi se trebale otkloniti, ali s obzirom da sva ekipa kupuje te motore samo da ih troši dok služe a poslije u smeće ili ih prodaš nekom pušioničaru, jebiga. Ja na to tako ne gledam.
Samo pitaj kaj te zanima.

liberty

• Gost
« Odgovori #81 : Rujan 27, 2007, 16:15:50 pm »
Na klasičnoj verziji beva 250 više nema te zakačke (ima samo utor gdje boi ona morala biti).

Offline mislav99

• Zagreb
  • Komarac
  • *
  • Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #82 : Rujan 27, 2007, 16:58:37 pm »
Na klasičnoj verziji beva 250 više nema te zakačke (ima samo utor gdje boi ona morala biti).

Da li se to može naknadno nekako ugradit?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #83 : Rujan 27, 2007, 19:16:59 pm »
JA brijem da može jer sigurno postoji part number tog cijelog dijela za kupit tako da je pitanje samo cijene jer koliko ja vidim u nas sve za njih košta za poluditi, a da ne govorim o tome  kada dodjew vrijeme za generalku ili slično nakon 5 do 6 godiina, zavisno o kiloometraži, koliko dijelovi samog agregata koštaju.
Negdje imam cijenik dijelova online na netu gdje si možeš naručiti dijelove po želji i nisu jeftini npr. klip s karikama je cca 180Eura. pa ti vidi, a gdje je ostalo.
Ja u svom PArts Catalogu od Beva taj dio nemam jer se taj dio počeo proizvoditi nakon izdavanja ove verzije I.P.C.-a tako da ne znam točno ali mogu vidjeti da sve ostalo ima i za sve postoji kataloški broj. Ja si tako naručujem ono što mi treba od dijelova. Tako si i provjeravam d li su dijelovi točno za moj model da ne bi bilo zabune.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #84 : Rujan 27, 2007, 19:39:21 pm »
2 mislav99... baš mi je drago ako sm ti pomogao u izboru tvoj dvokotačnog ljubimca i vjerujem da nečeš pogriješiti. To je pila koja će trajati sigurno.
Ako se nešto i dogodi, imam više nego dovoljno znanja da ga rastavim cijelog u dijelove i ponovo sastavim za vrijeme velikog odmora. :icon_smile: :icon_super: :icon_smile:

Offline mislav99

• Zagreb
  • Komarac
  • *
  • Piaggio Beverly 250ie
« Odgovori #85 : Rujan 27, 2007, 20:04:20 pm »
2 mislav99... baš mi je drago ako sm ti pomogao u izboru tvoj dvokotačnog ljubimca i vjerujem da nečeš pogriješiti. To je pila koja će trajati sigurno.
Ako se nešto i dogodi, imam više nego dovoljno znanja da ga rastavim cijelog u dijelove i ponovo sastavim za vrijeme velikog odmora. :icon_smile: :icon_super: :icon_smile:

:icon_thumright: ma to te ja pitam legendo! Ma dvoumio sam se između scarabea i beva, ali kad sam pročitao sve tvoje (a i od aposarica) dojmove i recenzije,dvojba je nestala :-)

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #86 : Rujan 27, 2007, 21:09:21 pm »

Ha ha, čim mi garancija ode vrit, bilježim se sa štovanjem :icon_super:
:icon_thumright: ma to te ja pitam legendo! Ma dvoumio sam se između scarabea i beva, ali kad sam pročitao sve tvoje (a i od aposarica) dojmove i recenzije,dvojba je nestala :-)

Ha ha, drago mi je kaj smo ti pomogli donjeti Pravi izbor;-)

Stavi fotke gore kada ga kupiš;-)

Polako se širi broj korisnika;-) respect :icon_super: :icon_super:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #87 : Rujan 27, 2007, 21:36:31 pm »
2 aposarić..... čuj izgleda da smo im dali primjere dobrih motora, mislim da bi morali tražiti neki postotak od PIAGGIA za ovoliki trud HEHEHE :icon_smile:

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #88 : Rujan 27, 2007, 21:46:39 pm »
Pa ja si okvirno slažem neke ideje za neko zimsko putovanje sa motorom, pa si baš razmišljam da ih zatražim za suradnju u obliku nekog sponzorstva, u zamjenu za putopis i naravno reklamu;-)

Čuj dobar glas se brzo pročuje :icon_super:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #89 : Rujan 27, 2007, 22:04:25 pm »
2 mislav99.............Evo ipak sam našao dijelove za onu zakačku na repu motora. Stavke pod rednim brojem 9.  10.    11. Te brojeve daš servisu da ti ih naruče, i to je to.