Autor Tema: Beverly 250ie review by Lukas  (Posjeta: 242208 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
  • Spol: Muški
Odg: Beverly 250ie rewiev by Lukas
« Odgovori #45 : Kolovoz 27, 2007, 21:28:38 pm »
Ma ja to pitam za nekaj po gradu, ovo mi je previše...  :icon_thumright:
Gandhi: "Be the change you want to see!"

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #46 : Kolovoz 27, 2007, 21:35:22 pm »
Ti si vozio leonarda koliko ja znam ili se možda varam? sada bi ti dobro došlo tako nešto za grad ili ne?
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #47 : Kolovoz 27, 2007, 22:19:22 pm »
Ti si vozio leonarda koliko ja znam ili se možda varam? sada bi ti dobro došlo tako nešto za grad ili ne?

Pa za po gradu savršeno, bolje od bilo kojeg motora ma što mislili ostali o tome! Zašto..? Ovaj tvoj je ipak preskup, a i predobar samo za grad, bila bi ga šteta ne isfurati tu i tamo na otvorenu cestu. Leonardo je ipak imao premale kotače, a i mašina je bila osjetno slabija iako sam ja sa njime iše dosta van grada pa čak i do Opatije i okolice..

Offline banebeograd

• Komarac
  • *
stitnici rukohvata
« Odgovori #48 : Kolovoz 28, 2007, 02:10:13 am »
+ zaštitnici ručki(hand made)+

pozdrav drugari
zanimaju me ovi zastitnici rucki, mozes li da postujes neku sliku, i mene je zanimalo da to stavim na mom bev, isto kao i da zamenim prednji blatobran nekim koji je slican onim koje imaju neke honde /cbr mislim da su/
pozz i hvala unapred

Offline Julius

• Zagreb - Črnomerec
  • Moderatori
« Odgovori #49 : Kolovoz 28, 2007, 09:20:46 am »
To je istina, onaj prednji blatobran na Beverlyu nikako da vizualno nekako dotjeraju i tako iz generacije u generaciju. To mi je definitivno najružniji dio na njemu.  :icon_confused:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #50 : Kolovoz 28, 2007, 10:37:52 am »
Slažem se s tobom da je mali skuter najbolji za grad, time sam te htio pohvaliti što si vozio jednog.
Štitnici za ruke dolaze na skuter jer mi sada ne trebaju tako da nisu montirani. Kada ih postavim idu slike.
By the way,S obzirom da je auspuh sve iritantniji zbog te puknute pregrade, bio sam danas u servisu MOTO01 i priznali su da je puknula pregrada i rekli mi da trebaju zvati u Split da vide de li to može ići pod garanciju ili NE! hhmmmmmm , malo bi bilo čudno da na jednom od najskupljih skutera od 250ccm rikne auspuh u 8 mjeseci vožnje.
Baš me zanima kako će se situacija dalje razvijati.
Već sam se pripremio za moguću situaciju.

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #51 : Kolovoz 28, 2007, 11:22:57 am »
Slažem se s tobom da je mali skuter najbolji za grad, time sam te htio pohvaliti što si vozio jednog.
Štitnici za ruke dolaze na skuter jer mi sada ne trebaju tako da nisu montirani. Kada ih postavim idu slike.
By the way,S obzirom da je auspuh sve iritantniji zbog te puknute pregrade, bio sam danas u servisu MOTO01 i priznali su da je puknula pregrada i rekli mi da trebaju zvati u Split da vide de li to može ići pod garanciju ili NE! hhmmmmmm , malo bi bilo čudno da na jednom od najskupljih skutera od 250ccm rikne auspuh u 8 mjeseci vožnje.
Baš me zanima kako će se situacija dalje razvijati.
Već sam se pripremio za moguću situaciju.
nije problem ak rikne auspuh nego ako nedaju garanciju,a morali bi dat(1000000000 posto da bi trebali)

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #52 : Kolovoz 28, 2007, 15:04:22 pm »
Žao mi je kaj imaš problema sa auspuhom. Koliko ja znam imamo dvije godine garancije na motor, bez obzira na kolometražu, što je bio jedan od ključnih uvjeta zbog kojih sam ga i kupio. Nisam siguran kako se tretiraju auspusi sa garancijom. Nadam se da budeš imal sreće sa ostvarivanjem prava i garancije na servisu;-)
Moj ima jedva dva mjeseca (60 dana) i 6400 km;-) ide jako lepo, jedino kaj sam jučer skužil da kada ga guram u rikverc ručica prednje kočnice kada ju stisnem ostaje u stisnutom položaju, ne amortizira natrag, kada se normalno vozim nemam nikakvih problema;-) čudno, ali nisam siguran dali je bezazleno, održavam ga besprijekorno. Zar ne možeš promijeniti rolice i remen već na devet tisuća, ako misliš da su se istrošili i ako ti smeta zvuk i nisi zadovoljan radom?

Možeš dobiti puno više od 27 000 kuna za svoj motor, pa nije to yamaha ili honda da zastarjeva dizajnom i performansama za 3 mjeseca, ovaj motor se već sedam godina prodaje u nepromijenjenom obliku, i performanse bi mu trebale biti na vrhuncu tek oko 20 000 km ukoliko se obavljaju rednovni servisi. To je podatak koji sam pročitao na talijanskom forumu, prije kupovine skutera, bum probal iskopati link;-)

sretno :icon_super:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #53 : Kolovoz 29, 2007, 15:03:14 pm »
Žao mi je kaj imaš problema sa auspuhom. Koliko ja znam imamo dvije godine garancije na motor, bez obzira na kolometražu, što je bio jedan od ključnih uvjeta zbog kojih sam ga i kupio. Nisam siguran kako se tretiraju auspusi sa garancijom. Nadam se da budeš imal sreće sa ostvarivanjem prava i garancije na servisu;-)
Moj ima jedva dva mjeseca (60 dana) i 6400 km;-) ide jako lepo, jedino kaj sam jučer skužil da kada ga guram u rikverc ručica prednje kočnice kada ju stisnem ostaje u stisnutom položaju, ne amortizira natrag, kada se normalno vozim nemam nikakvih problema;-) čudno, ali nisam siguran dali je bezazleno, održavam ga besprijekorno. Zar ne možeš promijeniti rolice i remen već na devet tisuća, ako misliš da su se istrošili i ako ti smeta zvuk i nisi zadovoljan radom?

Rolice i sve se da promijeniti ali nije potrebno jer se performanse motora neće bitno promijeniti osim što će se taj zvuk vjerovatno izgubiti, motor radi izvrsno.
Za spuh čekam da me nazovu ali ja iskreno vjerujem u njih da će to riještiti na moje zadovoljstvo jer inače.........

Ovo što ti se dešava s kočnicama definitivno nije ok. Ona se mora vraćati ali budem probao na svojem pa ti kažem da li imam istu stvar ili ne.
Vidim da si i ti finu kilomeražu natukao. Ako ovako nastavimo, generalke nas očekuju za 4-8 g. ako ih budemo vozili više.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #54 : Kolovoz 29, 2007, 15:53:30 pm »

Ovo što ti se dešava s kočnicama definitivno nije ok. Ona se mora vraćati ali budem probao na svojem pa ti kažem da li imam istu stvar ili ne.
Vidim da si i ti finu kilomeražu natukao. Ako ovako nastavimo, generalke nas očekuju za 4-8 g. ako ih budemo vozili više.

;-) A čuj ja sam svoj kupil da ga vozim, kaj bude stajal bezveze, ali sumnjam da bum ga vozil još 4-8 godina, maksimalno još tri, ona bu imal oko 60 000 soma, ak sve bude kak spada. Nadam se da buju napravili neki slični motor, meni je bitno da su obje gume 16", da je i na petstotici zadnja bila 16" a ne 14" vjerojatno bi njega kupil.

E, onak usput, videl sam da je netko ovdje spomenuo zamjenu prednjeg blatobrana. Jel netko to napravil kod nas? ja sam videl na netu i genijalno mi izgleda, sada je samo pitanje sa kojeg motora najbolje odgovara. jel ti znaš možda?

http://www.youtube.com/watch?v=nPHehRBWB1s&mode=related&search=

Izgleda ovak, ko na linku, meni izgleda jako skladno, baš mi je fora ovaj špic i svjetla kak se naglase...

pozdrav :icon_super:

Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #55 : Kolovoz 31, 2007, 13:16:11 pm »
;-) A čuj ja sam svoj kupil da ga vozim, kaj bude stajal bezveze, ali sumnjam da bum ga vozil još 4-8 godina, maksimalno još tri, ona bu imal oko 60 000 soma, ak sve bude kak spada. Nadam se da buju napravili neki slični motor, meni je bitno da su obje gume 16", da je i na petstotici zadnja bila 16" a ne 14" vjerojatno bi njega kupil.

E, onak usput, videl sam da je netko ovdje spomenuo zamjenu prednjeg blatobrana. Jel netko to napravil kod nas? ja sam videl na netu i genijalno mi izgleda, sada je samo pitanje sa kojeg motora najbolje odgovara. jel ti znaš možda?

Za preradu ne znam da li je tko ima ali izgleda super! možda malo preagresivno za ovakav model ali ima ukusa.
Ja vjerujem da ako ću ići kada na jači motor da ću ovog ostaviti kao kako su naši stari imali automatike i slično za po gradu. Definitivno najbolje prijevozno sredstvo za grad i izvan njega.

Di si našao onan podatak da Bev najbolje radi nakon 20 000 km??? Daj stavi link da se vidi!!
Ja misli da ću svoga početi pripremati za zimsku vožnju kako je počelo vrijeme biti.
Sada sam na 10500 km i kjmisli da je vrijeme da ga malo rastvorim da vidim što se potrošilo ali mislim da nema toga baš puno.
Jedino me taj lonac malo Živcira kada se motor zagrije jer onda počinje taj zvuk laganog rondanja, nije strašno ali na novom motoru živcira i to ponajviše zato što je nov!!!!!!!!!!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #56 : Rujan 06, 2007, 15:16:02 pm »
Postavljeni zaštitnici za ruke made by myself od aluminija i pleksija. JAko funkcionalno moram reći, jer sada kada kiša pada rukavice su puno manje mokre nego bez njih pogotovo po obilaznici. Sutra idu slike kada ga poslikam, jer sam još u projektu grijača za ručke, nisam ih još postavio. Wiring se radi na papiru pa kada sve bude gotovo idu slike i postupak.

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #57 : Rujan 07, 2007, 00:49:52 am »
Ajde, baš me zanimaju fotke štitnika, i način na koji si to posložil :icon_super:

Ja sam sada gledal da si stavim velku šajbu, za jesen i zimu, i našel sam šajbu oriđiđi za stari beverly koja prekriva i ručke i ide prek kacige, a dojde cirka 700 kuna, i mislim da bum si to stavil, vjerujem da bude bil jako grdi, ali bude funkcionalno, to mi je za zimu bitno;-)

E, evo tu je link na onaj forum gdje sam pročital podatak o top satanju na dvadeset somova, ali nikak nemrem iskopati taj post, ipak je to bilo prije jedno 4 mjeseca pa se negdje zakopal. Inače ovo je fantastični forum, jedino kaj je moj talijanski poprilično traljav ili ti ga nikakav pa kužim svaku treću riječ. ali ima zanimljivih kerefeka

http://www.beverlyclub.net/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=6

ovo je znači dio sa mehanikom.

a ovo je ispod link na galerije fotki, da se najti ponešto lepih

http://www.beverlyclub.net/galleria/

Pozdrav :icon_super:
Wazzuuup

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #58 : Rujan 07, 2007, 10:13:40 am »
Hvala na linkovima ali non coprende italiano. Šteta.
Šajba je super, malo ga naružnjuje ali bože moj, zdravlje je zdravlje. I ja sam s ovim naružnio Beva ali je fora s obzirom da je od pleksija pa se toliko ne kuži. Volim tu kombinaciju plleksija i aluminija, cijelog bi ga obukao u to.  Sada mi je sve mokro pa nemogu još slikati ali kada malo stane kišica, idu fotke. Dobra je stvar što ne puše direkt u ruke tako da puno je manje hladnije a da ne govorim po kiši. Više mi se rukvice moče kada stojim nego kada se vozim. DAnas su me auti prali na cesti i nisam baš imao mokre rukavice kao što je to bilo prije.
Malo je cifra za tu šajbu ali definitivno DA za nju po kiši i hladnoći a da ne govorim  dda češ se preporoditi jer češ čuti mašinu koliko će ti biti tiše na motoru. Stvarno je velika razlika.
Hehe, moramo se dogovoriti jednom na kavu kada bude malo jače zahladnilo da sjedimo na terasi dok ekipa pije kavice u zapušenim prostorijama, a bevovi se hlade ispred!!!!

Offline aposaric

• MMP
  • Waaazzzuuuuppp
« Odgovori #59 : Rujan 07, 2007, 16:03:27 pm »
Ja sam problem mokrih ruku riješio korištenjem scottovih skijaških gore-tex rukavica (cca 700kn;-) tak da nemam sa tim problema, jedino kaj su fest debele, pa nemam direktan osječaj sa komandama, ali ništa probematično, naviknem se za par minuta, prednost je kaj funkcioniraju besprijekorno do -30, pa za sada ostajem na ovom relativno primitivnom rješenju.

Moj talijanski nije vjerovatno ništa bolji nego tvoj, ali svejedno mi je fora vidjeti kaj ekipa po svijetu piše o beverlyu, u zg znam samo tebe, i još par frendova i to je to, a tam ima parsto aktivnih članova, tak da je to velika arhiva znanja i iskustva.

Ovo za kavu uvjek stoji, dapače, ja se sada celo vreme vozim sa skuterom, po ovim blesavim kišurinama. Imam sidi kišnjak, koji je čist solidan, i polako se probijam kroz promet, a kada negde dojdem, lepo se presvučem i dalje suh hodam okolo. I po kiši sam daleko mobilniji nego auti, baš stoga kaj onda svi živi izmile na ceste i ravno u zastoj;-)

Veliš da su gume samo 250 kn, kom? To je genijalna cijena, nisam znal da su tak jeftine. Ja si za zimu planiram uzeti nekakve sa malo žustrijim ripnama. Videl sam tipa u Zadru koji na starom bevu 200 fura neke poluenduro šlape, fakat su mi izgledale moćno. Pokušal bum na elefantreffen otići sa skuterom, to bi me jako veselilo, pa sada polako moram početi pripremati motor za hladnije dane;-)

Pozdrav :icon_super:
Wazzuuup